[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

CZ BREN 2 PPS vs SVD DRAGUNOV - összehasonlítás


Valaszínű a pct. lőszer miatt, de BREN úgy át visz a célként szolgáló acél lemezt, hogy csak na! :)
A Dragunové megfelkenődik rá...300 méteren már jelentősen látszik, hogy mennyivel nagyobb a SVD szórása.
Csak szólok , hogy a Bren NF scoopja valszeg tud 4x-nél nagyobb nagyítást is és az irányzó jele is tuti finomabb ! Az a szórás 300-en egy szvd-vel nem olyan rossz ! De nem ok nélkül van köztük vagy 40 év !
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 777
2 345
113
Nyílván a finnek nem hülyék de teljesen felesleges a .308-as kaliberhez egy nagy variabel tartományú céltávcsövet tenni , nem tudod ugyanis kihasználni a céltávcső technikai tudását.Elég egy 2,5-10×50/54/56 vagy 3-12×50/56 !Ennyi.Mondjuk egy .338-as lapua magnumhoz nyílván használok mondjuk egy 10-25×56-os céltávcsővet.Mert ki tudom használni.De egyébként mindenki olyat tesz rá amilyet akar.Amilyet rendszeresítenek vagy amilyet a pénztárcája enged.A trendek nem érdekelnek sohasem aszerint választok.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A 4x PSO optikáról viszont csak jókat mond, nagyjából 700 méterig nincs is semmi gondja (kínai ‘licenc’, .308-ast lövő svd-t használ).
Ezzel az egy mondatoddal nem tudok egyet érteni ! 4x-es nagyítás max 100-150m-ig releváns és persze fontos az irányzó jel és az optika minősége is ez az szvd PSO-járól nem mondható el . Tudom láttam én is olyan fickókat akik jól lőttek ezzel a kombóval csak 7.62x54R-el de messze nem kielégítő még egy alsó kategóriás 3-10x 42-es cső is messze jobban használható az S&B , NF stb meg teljesen más univerzum !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nyílván a finnek nem hülyék de teljesen felesleges a .308-as kaliberhez egy nagy variabel tartományú céltávcsövet tenni , nem tudod ugyanis kihasználni a céltávcső technikai tudását.Elég egy 2,5-10×50/54/56 vagy 3-12×50/56 !Ennyi.Mondjuk egy .338-as lapua magnumhoz nyílván használok mondjuk egy 10-25×56-os céltávcsővet.Mert ki tudom használni.De egyébként mindenki olyat tesz rá amilyet akar.Amilyet rendszeresítenek vagy amilyet a pénztárcája enged.A trendek nem érdekelnek sohasem aszerint választok.
Ez szimpla hülyeség ! 300m felett egy 10x-es nagyítás már nagyon karcsú precíziós lövészethez inkább 20x-os vagy nagyobb dukál főleg 600m-nél mert addig is simán lehet lődözni megfelelő puskával a 308W/7.62x51 NATO-val ! Inkább lássam a célon a szőrszálakat is mint találgassak mire lövök ! Szerintem nincs felesleges nagyítási tartomány ! Legfeljebb a technika vagy a pénztárca szabhat határt !
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 777
2 345
113
Az én véleményem hogy igazából 5 gyártó céltávcsőveivel szabad csak foglalkozni , ezek ; S & B ; Meopta ; Zeiss annak a katonai részlege a Hensoldt ( M.G.-ék megakarták venni , nem sikerült) ; Swarovski; Khales a többi csak utánuk.Nem írt krisss vissza de hogy innen ; ebből az ötből lesz a márka abban biztos vagyok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 970
80 695
113
Az én véleményem hogy igazából 5 gyártó céltávcsőveivel szabad csak foglalkozni , ezek ; S & B ; Meopta ; Zeiss annak a katonai részlege a Hensoldt ( M.G.-ék megakarták venni , nem sikerült) ; Swarovski; Khales a többi csak utánuk.Nem írt krisss vissza de hogy innen ; ebből az ötből lesz a márka abban biztos vagyok.
Na mindjárt kapsz a Nightforce fanoktól...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az én véleményem hogy igazából 5 gyártó céltávcsőveivel szabad csak foglalkozni , ezek ; S & B ; Meopta ; Zeiss annak a katonai részlege a Hensoldt ( M.G.-ék megakarták venni , nem sikerült) ; Swarovski; Khales a többi csak utánuk.Nem írt krisss vissza de hogy innen ; ebből az ötből lesz a márka abban biztos vagyok.
A Khales egy túlárazott xar (én vélemény) , hadi iparban 3 állja meg a helyét NF , S&B, Leupold ! A többi vadászati , hobbi célú készség !
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 777
2 345
113
A Khales egy túlárazott xar (én vélemény) , hadi iparban 3 állja meg a helyét NF , S&B, Leupold ! A többi vadászati , hobbi célú készség !
A Meopta hivatalos beszállítója a cseh hadseregnek.A Swarovski nem rég kialakította a katonai vonalát, a Khales is kiváló van katonai vonala egyik sem Kínában készül.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Rakjuk fel őket egy .50BMG-re és küldjünk ki belőle vagy 1000 lövést ! Amelyik bírja az maradhat persze csak a 34mm-es tubusúak játszanak !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A Meopta hivatalos beszállítója a cseh hadseregnek.A Swarovski nem rég kialakította a katonai vonalát, a Khales is kiváló van katonai vonala egyik sem Kínában készül.
A kérdés az , hogy milyen kaliberekhez ? A Meopta egy erős közepes cső , szeretem ! A Swaro a céloptikák Mercedese , a Khales most kezdi el felvenni a 20 éve elejtett fonalat ! Az , hogy valamit kineveznek hadi célra alkalmasnak az még nem jelenti , hogy meg is állja a helyét ! Az általam nevezett 3 márka már bizonyított a többi meg még előtte áll !
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 777
2 345
113
Még egy mielôtt vki lesajnálja a Meoptát az álltalam feldoroltal közül ők vállalnak egyedül 30 év garanciát.