[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Nem ezt írtam!!!!Akkor másképpen fogalmazok : .308 - 99% biztos ; még a .338 lapua magnumot simán elbírom képzelni nálunk.De igen igazad van , valszeg csak a .308 esélyes.

Miért? Más jobb lenne?
Tudom, hogy szereted a wiki-t.
220px-Cartridges_7.62x51mm_NATO%2C_.300_Winchester%2C_.338_Lapua.jpg

Bal oldalt .308. Jobb oldalt a .338.
Van még kérdés?
A TPG-3 nem DMR fegyver (az majd a Bren 2 BR lesz) hanem mesterlövész.
Ők nem a sima lövész szakasz/raj szintjén mozognak, hanem támogató feladattal egy külön logisztikát kaphatnak.
A lövész szakasz logisztikai rendszerébe nem is kell őket beilleszteni, cserébe sokkal nagyobb teljesítményű a fegyver.
Nem mellesleg a nagy távolságra fejlesztették ki elsősorban.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Tudom, hogy szereted a wiki-t.
220px-Cartridges_7.62x51mm_NATO%2C_.300_Winchester%2C_.338_Lapua.jpg

Bal oldalt .308. Jobb oldalt a .338.
Van még kérdés?
A TPG-3 nem DMR fegyver (az majd a Bren 2 BR lesz) hanem mesterlövész.
Ők nem a sima lövész szakasz/raj szintjén mozognak, hanem támogató feladattal egy külön logisztikát kaphatnak.
A lövész szakasz logisztikai rendszerébe nem is kell őket beilleszteni, cserébe sokkal nagyobb teljesítményű a fegyver.
Nem mellesleg a nagy távolságra fejlesztették ki elsősorban.
Arról van konkrét hír, hogy nálunk melyik lesz?
338-asra szavaznék...
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
Tudom a mostani boxeralsó veszelytő helyzetben elképesztő nagy kérés , de azért el tudnám képzelni hogy lenne egy forgó tolózáras mesterlövészpuskánk .308-as kaliberben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Hogy-hogy kinek?Az elsőn lakó házmesternek.
Akkor kifejtve:
A lövész zászlóalj/dandár melyik katonájának szeretnél ilyen fegyvert a kezébe adni?
Mert ahogy most kinéz a precíziós skála:
Lesz Bren 2 BR (raj/szakasz szinten DMR)
Lesz TPG-3 (mesterlövész rajba a támogató szakaszban)
Meg gondolom lesz .50-es romboló puska. (páncéltörő szakaszokban)
Utóbbi hogy melyik lesz, azt nem tudom, de ha tényleg rendbe rakták a GM6-ot, akkor szerintem egy kisebb darabszám abból is érkezhet. Ha meg nem, akkor vagy AI vagy Barrett.
A különlegesek saját, főleg amerikai fegyvereit most ne vegyük ide. De nekik van is elvileg ilyenjük (M24).
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and vasszekely

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
Akkor kifejtve:
A lövész zászlóalj/dandár melyik katonájának szeretnél ilyen fegyvert a kezébe adni?
Mert ahogy most kinéz a precíziós skála:
Lesz Bren 2 BR (raj/szakasz szinten DMR)
Lesz TPG-3 (mesterlövész rajba a támogató szakaszban)
Meg gondolom lesz .50-es romboló puska. (páncéltörő szakaszokban)
Utóbbi hogy melyik lesz, azt nem tudom, de ha tényleg rendbe rakták a GM6-ot, akkor szerintem egy kisebb darabszám abból is érkezhet. Ha meg nem, akkor vagy AI vagy Barrett.
A különlegesek saját, főleg amerikai fegyvereit most ne vegyük ide. De nekik van is elvileg ilyenjük (M24).
Nem hiszem hogy a Magyar Honvédség felszerelésébe egy forgó tolózáras UA UPG-1 .308 gondot okozna.Az álltalad említett Hiúz, Bren2 valamint UA TPG-3 A4 ( .338 LM) mellett.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Akkor kifejtve:
A lövész zászlóalj/dandár melyik katonájának szeretnél ilyen fegyvert a kezébe adni?
Mert ahogy most kinéz a precíziós skála:
Lesz Bren 2 BR (raj/szakasz szinten DMR)
Lesz TPG-3 (mesterlövész rajba a támogató szakaszban)
Meg gondolom lesz .50-es romboló puska. (páncéltörő szakaszokban)
Utóbbi hogy melyik lesz, azt nem tudom, de ha tényleg rendbe rakták a GM6-ot, akkor szerintem egy kisebb darabszám abból is érkezhet. Ha meg nem, akkor vagy AI vagy Barrett.
A különlegesek saját, főleg amerikai fegyvereit most ne vegyük ide. De nekik van is elvileg ilyenjük (M24).
Páncèltörő szakasz?

Itt mire gondolsz?

Másrèszt mamár kicsit kevèsnek tartom a 12.7-et páncèltörèsre.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
A Magyar Honvédségnél nem tudom van-e már egységes mesterlövész kiválasztás/kiképzés?Én , mivel egy ilyen ember felkészítése drága a lehető legjobb felszerelést adnám meg nekik hogy sikerrel abszolválják a küldetést/feladatot.Ha ehhez egy forgó tolózáras hozzájárul akkor legyen meg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Páncèltörő szakasz?

Itt mire gondolsz?

Másrèszt mamár kicsit kevèsnek tartom a 12.7-et páncèltörèsre.
Arra, hogy fáradt voltam.... o_O
Rajt akartam írni. Illetve támogató szakaszt. Csak kicsit összevontam...
De gondolom a pct. zl. is fog ilyet kapni, csak ott ugye az már nem lövész zl.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
AK ból van az a variáns ameiknél a gázdugattyú vezetőn a gázeleresztőnyílások nem vízszintesen vannak hanem függőlegesen. (2betűs a fegyverszámuk) és a cső is sima nem látszik rajta a forgácsolás nyoma fényes (álítólag díszelgők is ezt kapták anno) .
a kérdésem az lenne hogy az a változat alkalmasabb e hangsebesség alatti lőszer kilövésére (a kevesebb gázeleresztő furat miatt ) vagy ennek semmi jelentősége. ha ez lényegtelen. akkor miért más a nyílások elhelyezkedése és száma? (a visszarúgás így nagyobb a fegyvernek egyébként aki már lőt azzal a variánsal?)
egyébként ennek a variációnak a tokfedele különösen jjól illeszkedik. a fegyver farán van egy pára nyílás gondolom esetleges vízesedés elvezetése miatt. és több kis apró eltérés merevítésbe és főrész illeszkedéseknél. elsütőszerkezetet nem szedtem szét de mintha ott is módosítva lenne legalábbis más az anyaghasználat.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
AK ból van az a variáns ameiknél a gázdugattyú vezetőn a gázeleresztőnyílások nem vízszintesen vannak hanem függőlegesen. (2betűs a fegyverszámuk) és a cső is sima nem látszik rajta a forgácsolás nyoma fényes (álítólag díszelgők is ezt kapták anno) .
a kérdésem az lenne hogy az a változat alkalmasabb e hangsebesség alatti lőszer kilövésére (a kevesebb gázeleresztő furat miatt ) vagy ennek semmi jelentősége. ha ez lényegtelen. akkor miért más a nyílások elhelyezkedése és száma? (a visszarúgás így nagyobb a fegyvernek egyébként aki már lőt azzal a variánsal?)
egyébként ennek a variációnak a tokfedele különösen jjól illeszkedik. a fegyver farán van egy pára nyílás gondolom esetleges vízesedés elvezetése miatt. és több kis apró eltérés merevítésbe és főrész illeszkedéseknél. elsütőszerkezetet nem szedtem szét de mintha ott is módosítva lenne legalábbis más az anyaghasználat.
Nincs róla fènykèp?

Èn nem láttam ilyet.

De egyszer fèl èvig olyan karabèlyaink voltak, ami nem voltak nyílások a gázdugattyú vezetőn.
Annak èrezhetően nagyobb volt a hátrarúgása, ès folyamatosan akadályt generált. Pár lövèsenkènt.


A hangtompítóhoz használt lőszer valószínűleg csak addig működteti a fegyvert normálisan, amíg a hangtompítóban lèvő gumimembrán jó állapotban van.
Nem vèletlen kell cserèlni.

Masrèszt irányzèkot is kell cserèlni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel