[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 159
113
minimi-maximivel kapcsolatban. biztos jó fegyver de szerintem géppuska esetében nagyobb jelentősége van annak hogy 2 féle csó álljon rendelkezésre (nem kaliber tekintetébe) hanem hosssz és csőfall vastagság tekintetébe.
tehát legyen egy rövidebb könyebb cső egyéni és egy nehezebb hosszabb cső csapat fegyverek számára.
Micsoda?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 159
113
mint az ukvz nél vagy a negevnél vagy a vektornál vagy a motiv esetében. több féle csőáll rendelkezésre csőfal vastagság vagy hossz tekintetében (PKM PKT esetében is fennáll nem egészen úgy mint a fentieknél de idekeverem)
Mégis hogy (a csőfar vastagságát nem tudod növelni...)? De ha el is fogadjuk, hogy igen, akkor meg ott a bibi, hogy a PKM mitől is tudná ezeket* 1 fajta csővel? Vagy ha a PKM tudja, akkor a többi miért nem? Amúgy több csőhossz áll rendelkezésre az M240-hez és az M249-hez is , tehát az ezek alapjául szolgáló FN MAG-hoz és FN MINIMI-hez is.

*Mármint a különböző csövek nyújtotta tulajdonságokat.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Mégis hogy (a csőfar vastagságát nem tudod növelni...)? De ha el is fogadjuk, hogy igen, akkor meg ott a bibi, hogy a PKM mitől is tudná ezeket* 1 fajta csővel? Vagy ha a PKM tudja, akkor a többi miért nem? Amúgy több csőhossz áll rendelkezésre az M240-hez és az M249-hez is , tehát az ezek alapjául szolgáló FN MAG-hoz és FN MINIMI-hez is.

*Mármint a különböző csövek nyújtotta tulajdonságokat.
csőFAL vastagságáról írtam nem a csőFAR vastagságáról. nyugi nekem is ha elkezdek olvasni gyorsan egy szöveget egy egy szóra asszociálok teljes elolvasás nélkül. a cső falának vastagsága szerencsésebb szóválasztás lett vólna részemről ez tény.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
pkm é kicsit többet bír. de az mg5 nek van a legmasszívabb csöve a felsoróltak közül.
eggyik fegyver sem rossz eggyikkel sincs semmi bajom vagy kifogásom. számomra az a lényeg hogy a PKM nek megfelelő váltótípusa legyen ami mindenkinek megfelel. (és véletlenűl se forduljon elő olyan hogy olyanok igényei alapján legyen kiválasztva a jővőbeni géppuska ami a seregnek csak kis hányada és nagy valószínűséggel ők mégsem azt használják majd a jövöbe amit ők választanának ki másokra de az ő igényeiket fiyelembe véve.) legyen az bármely alakulat.
Remélem rèmálmaid nincsenek maszkos/M4-el rohangáló emberkèkkel. :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Remélem rèmálmaid nincsenek maszkos/M4-el rohangáló emberkèkkel. :D
nem az alakulattal van bajom. azzal lenne a ajom ha egy alakulat igényei szerint kerülne rendszeresítésre a kiválassztott géppuska mindenki más számára.
ha minden alakulat érintett egy fegyver rendszeresítésében és eltérőek az igények ne a leg speciálisabb igényeknek megffelelő legyen a befutó.
vannak barátaim szolnokon félreértés ne legyen nem a személyük ellen vagyok vagy az alakulat elen az ellen vagyok hogy az ő igényeikre nem lehet szabni a teljes seregre vonatkó beszerzééseket mert az ő igényeik speciális igények. be lehet szóni ezért vállalom.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
nem az alakulattal van bajom. azzal lenne a ajom ha egy alakulat igényei szerint kerülne rendszeresítésre a kiválassztott géppuska mindenki más számára.
ha minden alakulat érintett egy fegyver rendszeresítésében és eltérőek az igények ne a leg speciálisabb igényeknek megffelelő legyen a befutó.
vannak barátaim szolnokon félreértés ne legyen nem a személyük ellen vagyok vagy az alakulat elen az ellen vagyok hogy az ő igényeikre nem lehet szabni a teljes seregre vonatkó beszerzééseket mert az ő igényeik speciális igények. be lehet szóni ezért vállalom.
Reméljük ez nem csak neked jut eszedbe, hanem azoknak is, akik döntenek. ;)
Ha a szakmai részéről van szó.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 159
113
nem az alakulattal van bajom. azzal lenne a ajom ha egy alakulat igényei szerint kerülne rendszeresítésre a kiválassztott géppuska mindenki más számára.
ha minden alakulat érintett egy fegyver rendszeresítésében és eltérőek az igények ne a leg speciálisabb igényeknek megffelelő legyen a befutó.
vannak barátaim szolnokon félreértés ne legyen nem a személyük ellen vagyok vagy az alakulat elen az ellen vagyok hogy az ő igényeikre nem lehet szabni a teljes seregre vonatkó beszerzééseket mert az ő igényeik speciális igények. be lehet szóni ezért vállalom.
Milyen fegyver van rendszeresítve a cégnél ami a Szolnok hatására lett?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Én inkább a 60 mm-es AV-re gondolnék: a különleges erőknek jó, de egy lövészalakulatnak kurva gyenge. Most azért nincs 81 mm-es mert anno vettek mindenkinek 60 mm-est.
Amcsi századnak is 60milis av-i vannak.IDF meg szinte széria felszereléseket szereli fel a harcjárműveket vele....Valami hasznuk csak lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Aladeen

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 959
5 111
113
Amcsi századnak is 60milis av-i vannak.IDF meg szinte széria felszereléseket szereli fel a harcjárműveket vele....Valami hasznuk csak lehet.
A Nato-ban általában a különleges erők használják, a lövészeknek meg van rendszeresítve 81 és 120 mm-es. A Zrínyi egyik nagy eredménye, hogy végre nálunk is lesz normális tűztámogatás.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
A Nato-ban általában a különleges erők használják, a lövészeknek meg van rendszeresítve 81 és 120 mm-es. A Zrínyi egyik nagy eredménye, hogy végre nálunk is lesz normális tűztámogatás.
Minden szintek megvan a maga cucca.Attol,hogy a zl szintén van nagyobb,századnak még kell a kisebb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Nem csak nálunk csapatpróbázták a 60-as aknavetőt...

A CG-t mi sem tudtuk, hogy lesz mint ahogy lb senki sem.
a CG t azt én speciel pont tudtam.
A felállított tesztcsapat úgy tudom szolnokiakból áll.
ha figyelmesen olvastad amit írtam és nem akadsz fent ocsesz kostólgatásán láthatod hogy nem csak szolnokra értettem hogy ne az ő igényeikre legyen szabva hanem mindenkiére. a tesztcsapat aminek a véleményére súlyozottan adnak az a szolnoki egyébként ez való igaz ha már idehoztad. (a speciális igényei nem csak a különlegeseknek lehetnek támasztva egy fegyverrel szemben bár ez így tényleg zavaró lehetett a megfogalmazásomba.)