[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Látok fantáziát a BR, LMG és GL rendszeresítésében, ha jól tudom ebben a kategóriában még nincs új beszerzés. Persze csak ha tényleg indokolt a csere, és a Gestamen termékei hozzák azt a teljesítményt, amit a külföldi konkurencia. A lényeg, hogy ne legyen megint KGP-9 fiaskó, hiába magyar termék, szar felszerelést ne vegyen a Honvédség (és más se).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
G224LMG (GESTAMEN 0.224 Light Machine Gun) munkanévre hallgató golyószóró 5,56-os NATO-lőszert használ. (...)A golyószóró prototípusa két változatban készült el. Egyik változata 60-as szekrénytárral és 60-150-es csigatárral is funkcionál."

El sem tudom képzelni, hogy egy 60-as szekrénytár ne akadjon be mindenhová illetve megbízhatóan működjön. Nem véletlen nem használ senki ilyet...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 287
113
Látok fantáziát a BR, LMG és GL rendszeresítésében, ha jól tudom ebben a kategóriában még nincs új beszerzés. Persze csak ha tényleg indokolt a csere, és a Gestamen termékei hozzák azt a teljesítményt, amit a külföldi konkurencia. A lényeg, hogy ne legyen megint KGP-9 fiaskó, hiába magyar termék, szar felszerelést ne vegyen a Honvédség (és más se).
Ez lesz a géppuska meglepetés, amit @krisss belengetett :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
G224LMG (GESTAMEN 0.224 Light Machine Gun) munkanévre hallgató golyószóró 5,56-os NATO-lőszert használ. (...)A golyószóró prototípusa két változatban készült el. Egyik változata 60-as szekrénytárral és 60-150-es csigatárral is funkcionál."

El sem tudom képzelni, hogy egy 60-as szekrénytár ne akadjon be mindenhová illetve megbízhatóan működjön. Nem véletlen nem használ senki ilyet...
2 soros nem egysoros aztán voliá, azért a hatvanas az nem olyan veszélyes.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Aladeen

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Nem vagyok egy nagy kézifegyver szagértő,
"G9HSP névre hallgató pisztoly ......... Az Alkalmazó külön szerszám nélkül könnyen átalakíthatja fegyverét kakasos elsütési rendszerről ütőszeg-típusú (Strykeres) elsütési rendszerűre, vagy fordítva."
Mi az értelme a két külön rendszernek? Miben jobb, rosszabb egyik és másik?
Szia,

Szerintem katonai alkalmazasnal (ahol ugye senkinek sem a fo fegyvere a pisztoly!), a legfontosabb kulonbseg, hogy az utoszeg tipusu elsutoszerekzetre sokkal konnyebben ki lehet kepezni az embereket, mint az elfogadhatoan viselt kakasos fegyverre.

Manapsag altalanos elv a fejlett orszagokban (a nemeteknek mar vagy 20 eve), hogy tilos manualis biztositot hasznalni ("megfeszitett es bebiztositt" allasban viselni a fegyvert), mivel stresszhelyzetben kulonosen konnyu elfelejteni a biztosito hasznalatat.

Ezert kakasos fegyvernel az marad csak opcionak, hogy fesztelenitve van a fegyver, ahol az adja a biztonsagot, hogy az elsutobillentyut hosszan es kozepnagy erovel kell elhuzni. Igy teljesen ki van zarva a veletlen elsutes. Viszont a 2. lovestol kezdve megfeszitve van a fegyver (kakas), joval kisebb uton es erovel lehet elsutni a fegyvert. Ez a halado felhasznalok eseten pontosabb lovest tesz lehetove, de lenyegeben megduplazza a kikepzest: fesztelenitett es megfeszitett kakassal kulon meg kell tanulni elsutni a fegyvert.

Ezzel szembern az utoszeg tipusu elsutoszerkezetu fegyvereknel egyetlen hordmod van, ami a fesztelenitetthez all kozelebb erzesben (no elofeszitest tartalmaz), eleg erre az egyre kikepzeni az embereket.

A fentiek fontossagabol semmit sem von le az a teny, hogy egyes orszagok szabalyhozoi on- es kozveszelyesnek tartjak a sajat rendoreiket/katonaikat, ezert ezeken a helyeken szinte teljesen hasznalhatatlan modon ures csovel viselik a fegyvert.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 747
113

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 072
2 597
113
Idiótaság az egész. Megis mi ertelme a gyors cserélhetőségnek? Megy úgy általában a cserélhetőségnek? A kutya se fogja soha cserélni.
A cserélgetésnek valószínűleg tényleg semmi értelme. Ezzel inkább a megrendelő ország óhajának mennek elébe. Van amelyik kakassal, van amelyik ütőszeges kivitelben rendeli a fegyvert. És a gyár aki a tervezés miatt rugalmas, az egyiknek így, a másiknak pedig úgy szállítja a pisztolyt. A piac két eltérő szegmensét fedik le egy viszonylag (egyéb alkarészek) azonos fegyverrel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 747
113
A cserélgetésnek valószínűleg tényleg semmi értelme. Ezzel inkább a megrendelő ország óhajának mennek elébe. Van amelyik kakassal, van amelyik ütőszeges kivitelben rendeli a fegyvert. És a gyár aki a tervezés miatt rugalmas, az egyiknek így, a másiknak pedig úgy szállítja a pisztolyt. A piac két eltérő szegmensét fedik le egy viszonylag (egyéb alkarészek) azonos fegyverrel.
Erre nem azt mondták, hogy a rendvédelmi szervek az egyik megoldást szeretik, a katonák a másikat, így az adott országban rendszeresítheti mindkét szervezet ezt a fegyvert és akkor csak ebben fog különbözni?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 851
113
Ez a prospektus több mint három hete itt van az asztalomon. Ezt kérdeztem október elején, hogy erre vársz-e. Beszkenneltem volna neked, ha tudom hogy erre vársz. De valószínűleg az érdekesebb információkat úgy is inkább a vezérigazgatótól, a vele készített interjúból kaptad.
Kecskeméten már ezt a prospektust kaptam, annyi különbséggel, hogy a két pisztoly elsütőszerkezete az enyémben sokkal részletesebben van ábrázolva.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
Ez a prospektus több mint három hete itt van az asztalomon. Ezt kérdeztem október elején, hogy erre vársz-e. Beszkenneltem volna neked, ha tudom hogy erre vársz. De valószínűleg az érdekesebb információkat úgy is inkább a vezérigazgatótól, a vele készített interjúból kaptad.
Köszi, rendes vagy. Én azt hittem, arra a prospektusra gondolsz, amit a repülőnapokon meg utána pár eseményen osztogattak. Az nekem is megvan, de azt kérték, hogy várjam meg a ráncfelvarrott változatot, amit elvileg mostanában készítettek el.

Amúgy apró különbségek vannak a kettő közt, pl:
  • odaírták a fegyverek munkanevét,
  • auto rifle helyett battle rifle lett,
  • eltűnt a pisztolyoktól a műszaki rajz,
  • pontosítottak pár angol kifejezést, stb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 827
113
Erre nem azt mondták, hogy a rendvédelmi szervek az egyik megoldást szeretik, a katonák a másikat, így az adott országban rendszeresítheti mindkét szervezet ezt a fegyvert és akkor csak ebben fog különbözni?
Senki nem szereti a kakasos forgó biztosítós pisztolyokat. Ha a katonákon (meg szerintem a rendőrökön) múlik Glock lett volna.