[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
Mai sztori a. Benkő mondta xy-éknak 2014-ben, hogy egy jó tanácsot tud adni, szereljenek le, mert csak szarabb lesz.
Üzeni neki a elmesélő, megfogadta a tanácsot, és azóta is hálás neki...
Hát 2014-ben Benkő sem hitte el, hogy valamire is lesz forrás.
Szerintem 2014 óta marha sok mindenben javult a helyzet szóval ez így kurvára tulzás.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
Nézzétek, vagy csinálunk valamit, vagy csak függvényei leszünk az ötttven évvel előttünk járó csodaországok illúziójának.
Én kézifegyver témában boldogan maradok függvény de leginkább egy működő kipróbált fegyvercsaládot gyártanék nyílt licencben és használom azt boldogan, minthogy 10-12 évig reszeljek valamit hogy egyáltalán hadra fogható legyen amíg a késszel elláthattam volna addig 20 000 aktívat meg 15 000 tartalékost.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 410
113
Az egész Gestamen fegyvercsalád úgy kell mint oszló hullának a szívmasszázs.
Bekattan a gazdasági válság nem lesz pénz kijavítani a hibákat és mehet a kukába az egész... Vagy lesz egy politikai irányváltás ami miatt pont ugyanerre a sorsa jut és elégettünk benne x milliárd forintot. És ott állunk vagy felemás fegyverkészlettel vagy pedig egy félkész szarral.
Juhééé
Szerintem inkább úgy fogd fel, hogy az a pénz, amit erre elcsesznek, az sosem volt és sosem lesz a HM-é. Ha jól gondolom, akkor az ITM van mögötte, és nem a HM.
Én is sokkal jobb dolgokra is el tudnám költeni - mondjuk - a fociakadémiákba, meg a sport TAO-ba belelapátolt töméntelen pénzt, de a Gestamenből még sokkal nagyobb esély van valami pozitívat kihozni, mint az előző pénztemetőkből.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
Szerintem inkább úgy fogd fel, hogy az a pénz, amit erre elcsesznek, az sosem volt és sosem lesz a HM-é. Ha jól gondolom, akkor az ITM van mögötte, és nem a HM.
Én is sokkal jobb dolgokra is el tudnám költeni - mondjuk - a fociakadémiákba, meg a sport TAO-ba belelapátolt töméntelen pénzt, de a Gestamenből még sokkal nagyobb esély van valami pozitívat kihozni, mint az előző pénztemetőkből.
A félkész fegyvert attól még a HM költségvetéséből kell majd megvenni amit hasznosan is el lehetne költeni.
A lengyelek 30 000 GROT-ot gyártottak eddig és még mindig nincs kész...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Én kézifegyver témában boldogan maradok függvény de leginkább egy működő kipróbált fegyvercsaládot gyártanék nyílt licencben és használom azt boldogan, minthogy 10-12 évig reszeljek valamit hogy egyáltalán hadra fogható legyen amíg a késszel elláthattam volna addig 20 000 aktívat meg 15 000 tartalékost.
Elég sok dologból lesz ellátás. Ezeket meg elvileg azért nem általános iskolai technika órákon edződött gyerekek fejlesztik. Nem stresszelném annyira szét magam. Persze ezt kívülről mondom, bár szívesen lennék felhasználó, de ez ugye a legnagyobb félelem a világon a békét mindig fantasztikusan fenntartani képes elitek meg a kiszolgáló közegeik közt. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
Elég sok dologból lesz ellátás. Ezeket meg elvileg azért nem általános iskolai technika órákon edződött gyerekek fejlesztik. Nem stresszelném annyira szét magam. Persze ezt kívülről mondom, bár szívesen lennék felhasználó, de ez ugye a legnagyobb félelem a világon a békét mindig fantasztikusan fenntartani képes elitek meg a kiszolgáló közegeik közt. :D
Amikor tudom, hogy mennyi minden másba téve lenne jobb helye annak a pénznek ami sokkal inkább hozzájárul, hogy nagyobb harcértéket facsarjunk ki ebből a haderőből akkor stresszelem magam rajta...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 011
113
Amikor tudom, hogy mennyi minden másba téve lenne jobb helye annak a pénznek ami sokkal inkább hozzájárul, hogy nagyobb harcértéket facsarjunk ki ebből a haderőből akkor stresszelem magam rajta...
Mi nálad a top 3 költési/beszerzési prioritás ha a harcérték növelés a cél? :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Lófaszt, tüzérség-tüzérség-tüzérség.
Is. Nálam és ahogy olvastam még sokaknál prioritás, megintcsak a tartalékos elképzeléses talán másfél éves gondolataimat tudnám citálni(persze nem lesz tartalékos erő nehéztechnikával, ez is faszság nekem), de HK kell ég ugyanúgy. Nem kevésbé fontos, mint még két-három osztály aktív(vagy tartalékos) tüzéregység.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
Is. Nálam és ahogy olvastam még sokaknál prioritás, megintcsak a tartalékos elképzeléses talán másfél éves gondolataimat tudnám citálni(persze nem lesz tartalékos erő nehéztechnikával, ez is faszság nekem), de HK kell ég ugyanúgy. Nem kevésbé fontos, mint még két-három osztály aktív(vagy tartalékos) tüzéregység.
Erősokszorozás szempontjából főleg védelemre készülve a tüzérséget előbbre tenném, mint a harkocsit.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
most el vagyok havazva, de a napokban ráírok a szerzőre, mik voltak az ő tapasztalatai...

....
Pisztolynál megint elmondták ezt hol strykeres hol meg átszerelem ha akarom koncepciót, és azt is hogy miért jó szerintük?
V: Elhangzott, kiemelve ennek szabadalmi oltalmi védettségét. Az elmélet az lenne, hogy rendszeresítés esetén az állomány maga dönthetné el, hogy melyiket választja. Illetve a hölgyek számára ott lesz a kisebb erőt kívánó megoldás. Erre (főleg az egyéni választásosra) azért kíváncsi leszek...
egjegyzendő: ezek nem már eldöntött tények voltak, hanem csak elméleti lehetőségek, elképzelések.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 049
113
most el vagyok havazva, de a napokban ráírok a szerzőre, mik voltak az ő tapasztalatai...

....
Pisztolynál megint elmondták ezt hol strykeres hol meg átszerelem ha akarom koncepciót, és azt is hogy miért jó szerintük?
V: Elhangzott, kiemelve ennek szabadalmi oltalmi védettségét. Az elmélet az lenne, hogy rendszeresítés esetén az állomány maga dönthetné el, hogy melyiket választja. Illetve a hölgyek számára ott lesz a kisebb erőt kívánó megoldás. Erre (főleg az egyéni választásosra) azért kíváncsi leszek...
egjegyzendő: ezek nem már eldöntött tények voltak, hanem csak elméleti lehetőségek, elképzelések.
A rendszeresítő dönti el nem a felhasználó.