[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
ez jó, bemásolom a kommented az SAS twitter oldalára hadd nevessenek velünk

Szerintem az, hogy a SAS GM6-ot rendszeresítette, inkább politikai mutyi mintsem valós szükségleten alapuló legjobb választás.
Szerintem amikor Viktor meg BoJo találkozott és megállapodtak hadiipari együttműködésről, akkor rábeszélték, hogy vegyenek már 100 darab GM-6 ot. Briteknek az meg aprópént és hát hogy ne is legyen sok véve belőle a tejes brit haderőnek, úgy rásózták SAS re.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 124
113
Szerintem az, hogy a SAS GM6-ot rendszeresítette, inkább politikai mutyi mintsem valós szükségleten alapuló legjobb választás.
Szerintem amikor Viktor meg BoJo találkozott és megállapodtak hadiipari együttműködésről, akkor rábeszélték, hogy vegyenek már 100 darab GM-6 ot. Briteknek az meg aprópént és hát hogy ne is legyen sok véve belőle a tejes brit haderőnek, úgy rásózták SAS re.
A Sero kft nem kormányközeli cég (nem véletlenül nem lett itthon rendszeresítve) szóval nem valószínű.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
ez jó, bemásolom a kommented az SAS twitter oldalára hadd nevessenek velünk
Cukibogár, volt egy hír, hogy vesznek. Ez lett világsikerré felfúja a hozzá nem értők által.Náluk kb a kovás muskéta és a kőbunkó is megtalálható a fegyverszobában. Nem szánják harctéri szolgálalatra, arra alkalmatlan, BARETT moduláris cucca lesz Scud- dzihadali vadászatra a dzsumbujban lesz az infok szerint, Gepardból ha átmegy a brit teszteken-amit én kétlek, lex x db rendszeresítve, VIP konvojoknál elfér a csomagtartóban- hátha kellhet az .50es kaliber alapon,. Mint ahogy GIGN is vett pár tucat 7.62x29 es Brent, mert lehet, hogy olyan felpáncélozott rosszarcra kell menni, ahová az 5.56 nem elég. Ennyike. Bár emléxem, itt is levezettétek, hogy hülyeség at 5.56-os Bren a honvédségnek, mert a Gign is kalasnyikovos halállőszert vett-...

A gepeardokat meg vigye magával a harctérre az, aki elunta az életét...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 374
113
Szerintem az, hogy a SAS GM6-ot rendszeresítette, inkább politikai mutyi mintsem valós szükségleten alapuló legjobb választás.
Szerintem amikor Viktor meg BoJo találkozott és megállapodtak hadiipari együttműködésről, akkor rábeszélték, hogy vegyenek már 100 darab GM-6 ot. Briteknek az meg aprópént és hát hogy ne is legyen sok véve belőle a tejes brit haderőnek, úgy rásózták SAS re.
Te már megint annyira jóindulatú vagy, mint egy hererák. o_O
Annyira "politikai mutyi", hogy a hírek szerint az angol különleges alakulatok már valós háborús körülmények között is alkalmazzák a fegyvert, Irakban és Szíriában.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 374
113
Cukibogár, volt egy hír, hogy vesznek. Ez lett világsikerré felfúja a hozzá nem értők által.Náluk kb a kovás muskéta és a kőbunkó is megtalálható a fegyverszobában. Nem szánják harctéri szolgálalatra, arra alkalmatlan, BARETT moduláris cucca lesz Scud- dzihadali vadászatra a dzsumbujban lesz az infok szerint, Gepardból ha átmegy a brit teszteken-amit én kétlek, lex x db rendszeresítve, VIP konvojoknál elfér a csomagtartóban- hátha kellhet az .50es kaliber alapon,. Mint ahogy GIGN is vett pár tucat 7.62x29 es Brent, mert lehet, hogy olyan felpáncélozott rosszarcra kell menni, ahová az 5.56 nem elég. Ennyike. Bár emléxem, itt is levezettétek, hogy hülyeség at 5.56-os Bren a honvédségnek, mert a Gign is kalasnyikovos halállőszert vett-...

A gepeardokat meg vigye magával a harctérre az, aki elunta az életét...
Akkor neked is ajánlom a fentebbi linket.
Srácok, toljátok csak a hülyeséget!
A helyzet az, hogy nem a fegyvert minősítitek ezzel. :oops:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 124
113
Cukibogár, volt egy hír, hogy vesznek. Ez lett világsikerré felfúja a hozzá nem értők által.Náluk kb a kovás muskéta és a kőbunkó is megtalálható a fegyverszobában. Nem szánják harctéri szolgálalatra, arra alkalmatlan, BARETT moduláris cucca lesz Scud- dzihadali vadászatra a dzsumbujban lesz az infok szerint, Gepardból ha átmegy a brit teszteken-amit én kétlek, lex x db rendszeresítve, VIP konvojoknál elfér a csomagtartóban- hátha kellhet az .50es kaliber alapon,. Mint ahogy GIGN is vett pár tucat 7.62x29 es Brent, mert lehet, hogy olyan felpáncélozott rosszarcra kell menni, ahová az 5.56 nem elég. Ennyike. Bár emléxem, itt is levezettétek, hogy hülyeség at 5.56-os Bren a honvédségnek, mert a Gign is kalasnyikovos halállőszert vett-...

A gepeardokat meg vigye magával a harctérre az, aki elunta az életét...
Amúgy pár rendőrségi alakulat is megvette, nekem az interpollal együtt volt szerencsém kipróbálni.. (vettek is belőle utána)

De sivatagban dzsungelben a nyitott görgős rendszer miatt annyira nem fasza. De városban meg ahogy írtad vip kisérésben jó fegyver.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
A Sero kft nem kormányközeli cég (nem véletlenül nem lett itthon rendszeresítve) szóval nem valószínű.

Sajnos a mutyi valóban nem a jó kifejezés amit írni akartam, mert azt feltételezné, hogy valami kormányközeli pénzt keres rajta.
Amiire célozni akartam, hogy a szóbakerült kétoldali megegyezésben benne volt, hogy hát jó lenne ha támogatnák a magyar hadiipart, legalább egy jelképes vásárlással. És hát mivel a magyar portfólió nem olyan hatalmas, így lett a brit döntéshozók asztalán a valóban exportsikereket elért GM6. Ezért írtam, hogy szerintem elképzelhető.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 124
113
Sajnos a mutyi valóban nem a jó kifejezés amit írni akartam, mert azt feltételezné, hogy valami kormányközeli pénzt keres rajta.
Amiire célozni akartam, hogy a szóbakerült kétoldali megegyezésben benne volt, hogy hát jó lenne ha támogatnák a magyar hadiipart, legalább egy jelképes vásárlással. És hát mivel a magyar portfólió nem olyan hatalmas, így lett a brit döntéshozók asztalán a valóban exportsikereket elért GM6. Ezért írtam, hogy szerintem elképzelhető.
Így valóban más megvilágításba kerül a dolog.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 374
113
Sajnos a mutyi valóban nem a jó kifejezés amit írni akartam, mert azt feltételezné, hogy valami kormányközeli pénzt keres rajta.
Amiire célozni akartam, hogy a szóbakerült kétoldali megegyezésben benne volt, hogy hát jó lenne ha támogatnák a magyar hadiipart, legalább egy jelképes vásárlással. És hát mivel a magyar portfólió nem olyan hatalmas, így lett a brit döntéshozók asztalán a valóban exportsikereket elért GM6. Ezért írtam, hogy szerintem elképzelhető.
Az angol hadsereggel nagyon sok közös biznicünk lehet, ami azt illeti, tekintve, hogy mindkét ország mostanra a RM home marketjének számít.
A Magyar Állam sokkal többet nyerhet ezeken az üeteken, mint hogy a SERO Kft. életben marad, meg befizet egy kevés járulékot a munkásai után, meg talán egy kis Áfát.
Az a mennyiség pont nem oszt, vagy szoroz a magyar hadiiparnak, amit megvettek.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Az angol hadsereggel nagyon sok közös biznicünk lehet, ami azt illeti, tekintve, hogy mindkét ország mostanra a RM home marketjének számít.
A Magyar Állam sokkal többet nyerhet ezeken az üeteken, mint hogy a SERO Kft. életben marad, meg befizet egy kevés járulékot a munkásai után, meg talán egy kis Áfát.
Az a mennyiség pont nem oszt, vagy szoroz a magyar hadiiparnak, amit megvettek.
Mármint nekik velünk, vagy milyen angol akármit akarsz venni? Challengert esetleg Ajaxot?
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
Az angol hadsereggel nagyon sok közös biznicünk lehet, ami azt illeti, tekintve, hogy mindkét ország mostanra a RM home marketjének számít.
A Magyar Állam sokkal többet nyerhet ezeken az üeteken, mint hogy a SERO Kft. életben marad, meg befizet egy kevés járulékot a munkásai után, meg talán egy kis Áfát.
Az a mennyiség pont nem oszt, vagy szoroz a magyar hadiiparnak, amit megvettek.

pont azért írtam, mert túl kis tétel
inkább tűnik egy baráti gesztusnak a "magyar hadiipar" támogatásának, amit azon a közös találkozón beszéltek le
úgy mint mikor Netanjau látogatás volt, aztán be lett szerezve a Pegasus
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 198
113
Amúgy pár rendőrségi alakulat is megvette, nekem az interpollal együtt volt szerencsém kipróbálni.. (vettek is belőle utána)

De sivatagban dzsungelben a nyitott görgős rendszer miatt annyira nem fasza. De városban meg ahogy írtad vip kisérésben jó fegyver.
Ne őrjíts már meg ezzel a VIP kíséréssel te is. :eek:

Ez a cég reklámszövege volt amikor nem tudták eladni senkinek, a hasonló nyugati fegyverek nagy távolságon jóval pontosabbak.
És ezeket álltalában arra veszik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 198
113
pont azért írtam, mert túl kis tétel
inkább tűnik egy baráti gesztusnak a "magyar hadiipar" támogatásának, amit azon a közös találkozón beszéltek le
úgy mint mikor Netanjau látogatás volt, aztán be lett szerezve a Pegasus
Az elején én is arra gondoltam kicsi tétel, amúgy egy cikkben az ejtőernyősöket is írják nem caak az sas-t.
Van nekik más 12.7is, ezt valószínűleg tényleg csak akkor fogják használni, ha a méret a lényeg.
Csak most fordítva lényeg. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: bel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 374
113
Mármint nekik velünk, vagy milyen angol akármit akarsz venni? Challengert esetleg Ajaxot?
A Challengert 3-at, mint használt A4 alternatívát én vetettem fel, de most kivételesen nem erre gondoltam.... :D
Nos vegyük sorjában:
- A Warriort ugye kukázták. Az Ajax egy hulla. Valamire szükségük van láncos IFV-nek, és a RM már betette a sarkát az ajtónyílásba.
Nem nehéz kitalálni, hogy pár hónapon belül jönni fog a hír, hogy a RM beajánlotta a Lynxet nekik. (talán már volt is ilyen)
- Ezen kívül a tüzérségük nagyjából a HH szintjén van az AS-90-esekkel, és az L-118-cal. Utóbbihoz biztosan ragaszkodnak, mivel náluk a könnyű gyalogság még mindig napirenden van és azok támogatását azzal oldják meg. Missziózni azokkal lehet a legkönnyebben.
Az AS-90 viszont kukázva lesz. A tervek szerint valószínűleg fullban fognak önjáró kerekesre váltani.
A 2 legesélyesebb versenyző ez ügyben az Archer és a RM HX3 alapú lövege. De mitadisten mi nálunk is fut a tüzérség modernizációja...
  • Bár nem sok esélye van a dolognak, de még mindig nincs győztese MRV-P programoknak.
  • a Hirtenbergernek van is angol kirendeltsége, és a UK Army az egyik legrégibb kuncsaftjuk. Valószínűleg egy Hirtenberger aknavető, aknagránát beszerzés egy nagyságrenddel nagyobb üzlet lenne, mint 150db GM-6.
  • A Pro Patria battlefield felderítő rendszereinek kirakat értékesítése is sokkal nagyobb üzletnek tűnik nekem, mint a romboló puskáé. Ha szar lenne, akkor a lengyelek nem azt vették volna meg úgy, hogy közben volt saját "versenyző" is.

De ha csak azt vesszük, hogy a Boxerbe is keresnek hazai beszállítókat, akkor lehetséges, hogy kerülhetnek majd magyar alkatrészek a brit Boxerekbe is.