[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 756
15 687
113
Jó rendszer a török is és a PULS is alapvetően. Nekünk óriási ugrás lesz bármelyik. Ahogy ismerjük a HM-et, úgysem tudjuk meg, hogy pontosan milyen rakétából hányat veszünk :D
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 939
113
Oké, mindkét esélyesnek tartott rendszer tud 122-est, szóval ez nem igazán lesz döntő szempont. A török tud lézeres rávezetésűt is, a PULS meg 160 mm-est, ami kb 155-ös lővedék hatásával ér fel. Remélhetőleg pár hónapon belül kiderül, hogy melyik volt fontos szempont.
A zsidóknak is van irányitott 122milisük,amit ki tud lőni a PULS-és mellesleg bármi más,ilyen kaliberű sorozatvető.Ahogy a PULS is ki tudja lőni bármelyik a 122milis szabványnak megfelelő rakétát.Akár a törökökét is.
mellesleg a zsidóknak van 122 és 160milis MLRS/HIMARS szabvány csőkőteg-kazettájuk,amikkel a HIMARS,illetve bármelyik a kazettaszabvány kezelésére képes sorozatvető ki tud lőni bármilyen 122milis szabványú rakétát.
Szóval nem igazán vagy képben.
 
  • Hűha
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 917
38 143
113
A zsidóknak is van irányitott 122milisük,amit ki tud lőni a PULS-és mellesleg bármi más,ilyen kaliberű sorozatvető.Ahogy a PULS is ki tudja lőni bármelyik a 122milis szabványnak megfelelő rakétát.Akár a törökökét is.
mellesleg a zsidóknak van 122 és 160milis MLRS/HIMARS szabvány csőkőteg-kazettájuk,amikkel a HIMARS,illetve bármelyik a kazettaszabvány kezelésére képes sorozatvető ki tud lőni bármilyen 122milis szabványú rakétát.
Eze most mit is bizonyít, hol mond ellent annak amit írtam??? o_O
Szóval nem igazán vagy képben.
Ezeket mind tudom. ér írtam a wiki cikket PULS-ról részletes rakéta táblázattal!

 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 917
38 143
113
Egyébként nem igazán van olyan hogy egységes 122-es GRAD rakéta: nézd meg néhány Grad-gyártó weboldalát és látni fogod hogy ahány gyártó annyi lőtávolsági adat.
Bolgár GRAD: max 14 km
Másik Bolgár GRAD: max 20km
Szerb GRAD: max 40,5 km
Szlovák GRAD: max 20,3 km, megnövelt változat 40 km

Nagy a szórás, hogy melyik mit tud illetve milyen röppályát jár be. Baromira nem úgy működik, hogy "tudunk majd gradozni jajj de jó!"
Azt a gyártmányt fogjuk tudni pontosan kilőni (már amennyire Grad lehet pontos), amit az indító gyártója megtanított a tűzvezető rendszernek!

Sőt, igazából a 155 NATO lőszerek sem egységesek. az ukránok is sokat panaszkodnak hogy mellé mennek a lövéseik ha amcsi lőszert akarnak kilőni PZH-ból vagy németet a CAESAR-ból. Ez már annyira gond hogy NATO is foglalkozni kezdett vele.

Szóval bárkitől is akarunk buta 122-est venni azt meg kell tanítani a tűzvezető rendszernek vagy a törökből csak török gyártású 122-est lehet majd lőni értelmezhető pontossággal, izraeliből meg izraelit.
Nyilván fizikailag minden 122 rakéta kifog belőle repülni, csak nem biztos hogy olyan távolságra és olyan pontossággal!

Ez az egész MLRS-biznisz olyan mint a nyomtató-biznisz: senki nem szeretné ha az ő indítójából ki lehetne lőni nem általa gyártott rakétákat. Még a 155-ös löveg gyártók is ezt csinálják! A csehek bele is futottak ebbe a CAESAR-ral...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 338
11 265
113
Jó rendszer a török is és a PULS is alapvetően. Nekünk óriási ugrás lesz bármelyik. Ahogy ismerjük a HM-et, úgysem tudjuk meg, hogy pontosan milyen rakétából hányat veszünk :D

Azt, hogy mennyit, azt nem is kell mások orrára kötni. A milyenség meg szép lassan kiderül majd.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 917
38 143
113
Emlékeztesselek hányszor házaltál a Puls-al? Hasonló súlyt nyom a latba ide leírni az összes specifikációját és a típus előnyei mellett érvelni, zéró.
Van különbség!
PULS még bejöhet (eléggé biztosra veszem személy szerint), de a Lynx már egy eldöntött tény: nem egy ismeretlen változó.
Engem ritkán látsz már eldöntött, lejátszott dolgok mellett, pláne azok ellen érvelni! Ha a kocka el van vetve, akkor nem érdemes rajta pörögni mert nem fogják visszacsinálni, radikálisan átalakítani. L-39NG nekem sem kedvencem (pláne ez a "felderítő verzió"), de max azon szoktam ötletelni, hogy miként lehet valami értelme ennek gépnek. Mivel a felderítő verzió nincs kidolgozva, ott még sok minden lehet...
Még mindig nem értem miért pörögsz ezen az optika fedélen. Működik, azt kész!
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 709
5 201
113
Van különbség!
PULS még bejöhet (eléggé biztosra veszem személy szerint), de a Lynx már egy eldöntött tény: nem egy ismeretlen változó.
Engem ritkán látsz már eldöntött, lejátszott dolgok mellett, pláne azok ellen érvelni! Ha a kocka el van vetve, akkor nem érdemes rajta pörögni mert nem fogják visszacsinálni, radikálisan átalakítani. L-39NG nekem sem kedvencem (pláne ez a "felderítő verzió"), de max azon szoktam ötletelni, hogy miként lehet valami értelme ennek gépnek. Mivel a felderítő verzió nincs kidolgozva, ott még sok minden lehet...
Még mindig nem értem miért pörögsz ezen az optika fedélen. Működik, azt kész!
Nincs különbség, mert a döntésre pontosan zéró ráhatása van.
Én sem akarom meggyőzni a Rheinmetall mérnökeit az igazamról, csak egy teknikai megoldásáról kérdeztem, és annak egy bevállt alternatíváját hoztam fel példának.
Tettem mindezt egy haditechnikai fórumon, a megfelelő topicban.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 917
38 143
113
Puls kontra török mind a kettő nagyon esélyes de itt a politika fog dönteni melyik hoz nagyobb politikai és anyagi hasznot es csak ez számít fent nem a szakmai szempontok
Mindig a politika döntött, de idáig fontos szempont volt lőszerellátás: vagyis hogy olyat vegyünk, ami sok NATO országban rendszerben van. Ezért lett befutó a NASAMS is, mert ezer számra van hozzá rakéta a NATO országok raktáraiban.
Nos eddig PULS-MBRL meccs eredménye a NATO-ban: 4:1