[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 917
38 144
113
A Rocketsan szerint már készen van. Persze elhiszem neked, hogy nem szállítják még, de elvileg készen van. Ez amúgy pont az az extra, ami miatt szerintem bőségesen megéri rájuk szavazni és esetleg a németekkel megoldani a HX platformra, közben meg egy alapmennyiséget leszallíttatni a leginkább igényelt kaliberekből, licenszelni és elindítani a gyártást stb.
Törökök pont arról híresek, hogy fűnek-fának adnak licencgyártást! :p
A 4x4-esek is azét csúsztak, mert nem igazán örült a Nurol, hogy egy magyar partnert vegyen be a buliba. HT-Division ki is került a képből. Sajnos nagyon valószínűtlen, hogy akár az Elbit, akár a Roketsan gyártást adjon nekünk.
Amúgy a Khant leszámítva a törökök mindegyik rakétája rövidebb hatótávolságú és kisebb harcirésszel bír, mint az izraeli EXTRA vagy ACCULAR.

Itt a részletes összevetése a gyári adatoknak:

Az sem utolsó szempont hogy PULS-ra már "fél-Európa" befizetett, a törökökére saját magukon kívül meg szinte senki.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 516
7 990
113
Törökök pont arról híresek, hogy fűnek-fának adnak licencgyártást! :p
A 4x4-esek is azét csúsztak, mert nem igazán örült a Nurol, hogy egy magyar partnert vegyen be a buliba. HT-Division ki is került a képből. Sajnos nagyon valószínűtlen, hogy akár az Elbit, akár a Roketsan gyártást adjon nekünk.
Amúgy a Khant leszámítva a törökök mindegyik rakétája rövidebb hatótávolságú és kisebb harcirésszel bír, mint az izraeli EXTRA vagy ACCULAR.

Itt a részletes összevetése a gyári adatoknak:

Az sem utolsó szempont hogy PULS-ra már "fél-Európa" befizetett, a törökökére saját magukon kívül meg szinte senki.
Attól, hogy megint belinkeled a sajátosan szelektált korábbi táblázatodat, továbbra sem lesz igazad...
FYI Gidrán témában meg az imént világosan kiderült, hogy ott is tévesen olvasol, mert pont a munkamegosztásról írta a jól informált fórumtárs, hogy azt kellett kifésülni, azaz ha valami, akkor az inkább pont segítheti a további közös projekteket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 110
113
Attól, hogy megint belinkeled a sajátosan szelektált korábbi táblázatodat, továbbra sem lesz igazad...
FYI Gidrán témában meg az imént világosan kiderült, hogy ott is tévesen olvasol, mert pont a munkamegosztásról írta a jól informált fórumtárs, hogy azt kellett kifésülni, azaz ha valami, akkor az inkább pont segítheti a további közös projekteket.
Mindketten tévesen olvastok, de egyikőtöknek sincs igaza a dologban.
Kurva nagy volt a katyvasz, azóta ki lett simítva. Balkáni hétköznapok.

Már párszor leírtam, hogy nem a törökök sara a baszakodás a dologban.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 516
7 990
113
Kiszelektált? Ezek gyári adatok a gyárt honlapjáról.
Csak eppen kivalogattad, mit listazol egyiknel-masiknal, igen. :D

Miben jobb a török, azon kívül hogy neked jobban tetszik valamiért?
Mar leirtam sokszor: jobban skalazhato, univerzalis inditoplatform a 3km raketatol a 600km+ taktikai ballisztikusig, rengeteg variacio a raketakra.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 516
7 990
113
Mindketten tévesen olvastok, de egyikőtöknek sincs igaza a dologban.
En miben? En azt irtam, amit irtal, hogy ujra kellett osztani a kartyakat/taskokat a resztvevok kozott, ez szerintem a kovetkezo projectekben pont segiteni fog.
Kurva nagy volt a katyvasz, azóta ki lett simítva. Balkáni hétköznapok.
Meg az elso kozos uzlet, minden ilyen alatt van egy osszecsiszolodasi idoszak, plane, amikor teljesen mas a ket uzleti stb kultura.

Már párszor leírtam, hogy nem a törökök sara a baszakodás a dologban.

Csodas...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 110
113
A Rocketsan szerint már készen van. Persze elhiszem neked, hogy nem szállítják még, de elvileg készen van. Ez amúgy pont az az extra, ami miatt szerintem bőségesen megéri rájuk szavazni és esetleg a németekkel megoldani a HX platformra, közben meg egy alapmennyiséget leszallíttatni a leginkább igényelt kaliberekből, licenszelni és elindítani a gyártást stb.
Hát a rocketsan amikor nem a sajtónak nyilatkozik azt mondja nincs kész.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 988
32 939
113
Törökök pont arról híresek, hogy fűnek-fának adnak licencgyártást! :p
A 4x4-esek is azét csúsztak, mert nem igazán örült a Nurol, hogy egy magyar partnert vegyen be a buliba. HT-Division ki is került a képből. Sajnos nagyon valószínűtlen, hogy akár az Elbit, akár a Roketsan gyártást adjon nekünk.
Amúgy a Khant leszámítva a törökök mindegyik rakétája rövidebb hatótávolságú és kisebb harcirésszel bír, mint az izraeli EXTRA vagy ACCULAR.

Itt a részletes összevetése a gyári adatoknak:

Az sem utolsó szempont hogy PULS-ra már "fél-Európa" befizetett, a törökökére saját magukon kívül meg szinte senki.
Jut eszembe.....Elbit igény esetére a Lora raketta integrálását is igérte már (valamelik reménybeli vevőnek igérte).Erről lehet tudni valamit?Van ebben haladás?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 516
7 990
113
Hát a rocketsan amikor nem a sajtónak nyilatkozik azt mondja nincs kész.

Lehet, arra varnak, fizesd ki...? Ami amugy nem egy komoly osszeg, de nekik nem igazan szukseges (hatalmas hadsereg, rengeteg raketas egyseg, boven belefer, hogy dedikalt inditok legyenek.)
En ezt siman felajanlanam, es a HXekre meg is csinalnam veluk.

nem is értem pedig csak rá kell rakni a csöveket egy teherautóra meg kell egy fogaskerék amivel lehet állítani a szögeket. XD (nem tőlem származik)

Nem sokkal bonyolultabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 917
38 144
113
Mindketten tévesen olvastok, de egyikőtöknek sincs igaza a dologban.
Kurva nagy volt a katyvasz, azóta ki lett simítva. Balkáni hétköznapok.

Már párszor leírtam, hogy nem a törökök sara a baszakodás a dologban.
Ha jól értem, akkor most az lesz hogy török NUROL magyar leányvállalata fogja gyártani vagy összeszerelni Magyarországon 4x4-eseket? Vagy ők is csak importálnak? A magyar fél csak a spéci berendezéseket (rádió, felderítő árbóc, stb) teszi bele, igaz?
Olyan zavaros ez az egész sztori, hogy könnyű elveszteni a fonalat hogy mi a fene van...megpróbáltam visszaolvasva kideríteni hogy mi van, de nem sikerült...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 371
113
Ha jól értem, akkor most az lesz hogy török NUROL magyar leányvállalata fogja gyártani vagy összeszerelni Magyarországon 4x4-eseket? Vagy ők is csak importálnak? A magyar fél csak a spéci berendezéseket (rádió, felderítő árbóc, stb) teszi bele, igaz?
Olyan zavaros ez az egész sztori, hogy könnyű elveszteni a fonalat hogy mi a fene van...megpróbáltam visszaolvasva kideríteni hogy mi van, de nem sikerült...
Múltkor betettem Maroth nyilatkozatát, mi volt a terv. Azóta semmilyen más hivatalos kommunikáció nem volt. A zavart a sajtó találgatása és a Gidrán temetése okozta. Ennek oka meg az volt, hogy 10 Gidránnál többet nem használ a Honvédség. A december-januarban leszállított 40 Gidrán meg feledésbe merült, annyi ideig tart rajta a pimpelés, hogy megfeleljen a tatai tüzérséghez.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 917
38 144
113
Múltkor betettem Maroth nyilatkozatát, mi volt a terv. Azóta semmilyen más hivatalos kommunikáció nem volt. A zavart a sajtó találgatása és a Gidrán temetése okozta. Ennek oka meg az volt, hogy 10 Gidránnál többet nem használ a Honvédség. A december-januarban leszállított 40 Gidrán meg feledésbe merült, annyi ideig tart rajta a pimpelés, hogy megfeleljen a tatai tüzérséghez.
a megszólított fórumtárs azt írta, hogy "tisztázódtak a viszonyok" és gondoltam hátha összefoglalja ha szépen kérem! :)

Amiről MG beszélt az már nyilván tárgytalan...