[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
Normális mennyiséget kell venni indítójárműből is.
Ha az eddigieket jól értettem, nem az indítójárművek a lényegesek, hanem amit rájuk pakolnak. Akkor meg férjen már bele annyival több teherautó. Úgy látom, emberből jóval kevesebbet igényel, mint mondjuk egy PZH-2000
csak a gyártó ezt nem így gondolja. nem eggyesével árúlja az indítójárműveket mert nem éri meg.
ütegeket tuddsz venni egy üteg 6 db 8 már bővítettett és maximum 12 jármű fér bele.
de ha a maximum 12 indítós üteget is vennénk az 1 akkor is egy üteg. és nem nem csak a rakéta a drága maga a rendszer drága aminek az indító és a rakéta csak egy része egy részét képzi csak az ütegnek. csak indítóval és rakétával nem sokra mész . (de az indító sem csak egy teherautó egy hidraulikus paddal. az elektronika ambba is benne van GPS műholdas komunikáció (a legmodernebb mert 300 km re is el kell lőnie olyan fegyver ami fokozottan kiemelt célpont... a belső műszerezettség is kiemelt minőség az utolsó csavarig mert a fegyver karakterisztikája miatt muszály csúcsminőséget beletenni mindenből.) mert maga a fegyver csúcskategória... (olyan mint a ferráriba egy vátógomb karral és a díszlemezzel annyi mint egy suzuki splasbe a komplett váltómű)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
azt nem értitek meg hogy ezek csúcskategóriás fegyverek a rakétatüzérség vadászgépei... a szimpla 122 es vetők meg a albatrosz kiképzőgép.. kb összehasonlításba.... vagy az eggyik egy lynx a másik egy patria 6x6 os vagy fuchs vagy sokkal inkább 4x4 es gidrán. és a gidrán feladatát akarnátok ellátni lynxel ez se oda se vissza nem játszik hiába tudná a lynx elvégezni azért éreznetek kell hogy nem ez az okés.

(ex rakétás tüzérekkel beszélgettem erről napokon át... olvassatok vissza hogy 3-5 éve még én is a ti álláspontotokon voltam) azt rájöttem hogy hülye vagyok mint a segg mert benyaltam a marketinget
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 119
36 600
113
Normális mennyiséget kell venni indítójárműből is.
Ha az eddigieket jól értettem, nem az indítójárművek a lényegesek, hanem amit rájuk pakolnak. Akkor meg férjen már bele annyival több teherautó. Úgy látom, emberből jóval kevesebbet igényel, mint mondjuk egy PZH-2000
Most egy osztály beszerzése várható kifejezetten preciziós csapásmérésre.
Ez az osztály lehet 12 vagy akár 24 indító is.
Dánok csak 8-at vettek (erre nehéz rá fogni hogy osztály), hollandok 20-at, spanyolok 16 indítót vesznek (legalábbis első körben) - pedig ezek mind pénzes országok hozzánk képest.
Ha 24 indítónk lesz azzal mi leszünk a legnagyobb PULS felhasználók a kontinensen és akkor a három dandár mindegyikére jutna 8 vetős üteg fontos célpontok elintézésére.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and Venom85

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 730
6 603
113
Normális mennyiséget kell venni indítójárműből is.
oké, akkor kérlek definiáld a "normális mennyiséget" :)
Ha az eddigieket jól értettem, nem az indítójárművek a lényegesek, hanem amit rájuk pakolnak. Akkor meg férjen már bele annyival több teherautó. Úgy látom, emberből jóval kevesebbet igényel, mint mondjuk egy PZH-2000
pzh 4-5 , puls meg elv 3
ütegeket tuddsz venni egy üteg 6 db 8 már bővítettett és maximum 12 jármű fér bele.
de ha a maximum 12 indítós üteget is vennénk az 1 akkor is egy üteg.
hát én 12 indítós üteget még sosem láttam, 10 volt a max de 10-ből 9 helyen 6-8 indító
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
oké, akkor kérlek definiáld a "normális mennyiséget" :)

pzh 4-5 , puls meg elv 3

hát én 12 indítós üteget még sosem láttam, 10 volt a max de 10-ből 9 helyen 6-8 indító
igen a 12 elméleti maximum amit meg szoktak adni (ennyit bír max az üteg pk központ de ez csak marketing mert a valóságba senki nem alkalmazza.)

pár éve még pöcshuszárral mentem vitába mert 122 est akartak volna én meg nagyon ellene voltam... (jólvan ők akkor 60 km hatótávoztak az verte ki nállam a biztosítékot... hogy az nem általános és nincs robbanófej színte)
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
Most egy osztály beszerzése várható kifejezetten preciziós csapásmérésre.
Ez az osztály lehet 12 vagy akár 24 indító is.
Dánok csak 8-at vettek (erre nehéz rá fogni hogy osztály), hollandok 20-at, spanyolok 16 indítót vesznek (legalábbis első körben) - pedig ezek mind pénzes országok hozzánk képest.
Ha 24 indítónk lesz azzal mi leszünk a legnagyobb PULS felhasználók a kontinensen és akkor a három dandár mindegyikére jutna 8 vetős üteg fontos célpontok elintézésére.
tévedsz ha Böröndi kijelentésére gondolsz akkor hallgasd meg mégegyszer. Kiképzést emlegetett. (keresd elő hallgasd meg újra.)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 119
36 600
113
pzh 4-5 , puls meg elv 3
Sofőr, parancsnok-tüzér és ki a harmadik?
RCWS kezelő?

Amúgy fontos lenne rá legalább egy 7.62-es RCWS drónok meg rajta ütések ellen. Ezek az indítók kiemelt célpontok lennének egy háborúban. Ukrajnában is komoly kísérettel járnak kellnek a HIMARS-sok.
Meg persze páncélozott kabin is alapvető lenne.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 179
2 455
113
Sofőr, parancsnok-tüzér és ki a harmadik?
RCWS kezelő?

Amúgy fontos lenne rá legalább egy 7.62-es RCWS drónok meg rajta ütések ellen. Ezek az indítók kiemelt célpontok lennének egy háborúban. Ukrajnában is komoly kísérettel járnak kellnek a HIMARS-sok.
Meg persze páncélozott kabin is alapvető lenne.
Járművezető, irányzo, parancsnok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 197
66 941
113
Normális mennyiséget kell venni indítójárműből is.
Ha az eddigieket jól értettem, nem az indítójárművek a lényegesek, hanem amit rájuk pakolnak. Akkor meg férjen már bele annyival több teherautó. Úgy látom, emberből jóval kevesebbet igényel, mint mondjuk egy PZH-2000
A normális mennyiség miét kellene hogy a drága multiverziós indító legyen feltétlenül, ha lehet olcsóbb, több?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
hogy akartok pk nélkül bármit is csinálni ? ki hozza a döntést ki ad utasítást ? könyörgöm hadsereg ... jó hogy nem már csak a vezető ül legyen egymaga sőt 1 indítósdiba nem kell más... 1 katona nem katona még a tüzéreknél sem...

az meg hogy hogy lesz ember a vasra úgy mint más új vasra.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 392
34 234
113
Melyik része drága az indítónak?
maga az üteg is drága érted nem az indító van egymaga. de az indító is drága minden eggyes db ja drága mert csúcskategóriás fegyver. nem adja olcsón mert csúcskategória. és attol hogy te 122 esezni használnád az az indító akkor is kéoes 600+ ost is lőni