Mennyi a garantált kill zone illetve pl. egy harckocsit milyen közel kell eltalálni, hogy harcképtelenné váljon?
Ez csak azon múlik, hogy a harcképtelenséget hogyan definiálod, meg milyen az aktuális harchelyzet. Pl 155-ös tüzérség már ~20-30 méterről söpörhet mindent ami a kocsira van málházva, söpörheti az optikákat, antennákat, roncsolhatja a lánctalpat stb. Közelségi vagy időzített gyújtó által a levegőben robbanó gránát teszi ugyanezt a söprést, de cserébe a motortérbe is juthat az áldásból, ami megint csak nem szereti az ilyesmit.
Itt egy példa:
Harckocsi század támadásban amit talán 120-as gránátvető csapás ér. Egy gép sem ég ki, de szakad a lánctalp, általában roncsolódnak a gépek. Ha az ember nagyon akarná, simán rájuk mondhatná, hogy ezek a gépek kis javítással harcképesek. Ja, csak ott vannak hagyva, és az ellenség zsákmányolja vagy felgyújtja őket.
Teli találat esetén meg szinte biztos, hogy annak a gépnek annyi volt.
Itt egy szakaszt vonnak tűzcsapás alá, és az egyik hk-t oldalról telibe kapja egy gránát. Az eredmény magáért beszél...
Ha nem is tépi darabokra a robbanás, ilyen ütés már nagyon könnyen képes deformálni a páncéltest tetejét vagy a tornyot kiugratni a koszorúból. A tetőpáncélra érkezés esetén tuti harangoztak, de pár éve olyan kép is volt, hogy 125-ös rombológránáttal találták el egy T-72-es tornyát és a robbanás ereje beszakította vezető feletti tetőpáncélt.
Ilyen szempontból ajánlom az Ocskay-féle nullponti lőteres cikket, azon belül a nagy kaliberű kumulatív gránátok repesz és romboló hatásáról szóló kommenteket.