[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
556
1 571
93
Eddig BTR-t használó alakulatokat átszerelik Lynxre - legalábbis egy részüket. Akkor nem ez a váltótípus náluk?!

BTR-nél szerintem még a Gidrán is jobb....
Mondjuk hogy a Lynx a váltótípus?
Szerintem ez még nem dőlt el. Gondolom még piackutatunk.
Vagy egyelőre Gidrán, NMS lesz jobb híján.
A Gidrán egy MRAP. Hogy lehetne BTR váltótípus? Igazából nem is értem, miért akarnak (akartak) 200+ Gidránt. Annyi IFV kellene, nem MRAP
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 335
2 785
113
Hát ez az....hogy szerintem csak itt a fejekben létezik tárgyalóasztalon konkrét nem! Gondolom piac kutattak azért, de kb ennyi!
Nem csak. Nekem van egy olyan érzésem, hogy a kerekes IFV az végképp el van engedve. Kerekes APC meg féligmeddig. De inkább az is.
Lyny lesz, valószínűleg utánrendeléssel, Gidrán arra amire jó, minden másra ott lesz az NMS meg a BTR.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 335
2 785
113
De gondolom jó magyar szokás szerint egy fillér nem lesz rájuk költve, ahogyan a T-72-esekre sem. Mi? :)
A t72esekkel most volt lövészet. Ami. Teljeseneglepodtem.
Igazán bejelentkeznek már valamit.
Vagy ha valaki tud románul, kérdezte meg a bukaresti védelmi minisztériumot, ott tudják iseg szerintem el is mondanak.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Ez az utánrendelés igen csak esélyes lehet. Egy komolyabb 8x8-as IFV (pl. Boxer Lance toronnyal) nem sokkal olcsóbb mint a Lynx...
Ezért felejtsd is el ezt a marhaságot. Ha kerekes IFV konfigban IS gondolkodnak, akkor fele áron (2x annyi gépet, ha úgy tetszik) kihozol egy homogén török IFV/APC családból. Ez lehet 8x8/6x6 megoszlásban is, de simán lehet 8x8 eltérő toronykonfigurációban.
Másfelől 2-3 zászlóaljat azért megtartanék kerekeken: jó ha saját lábán gyorsan ott tud teremni bárhol és missziókban is jobban használható. Nem kell neki trailer.
Inkább úgy számolj, hogy 1:2 vagy 1:3 arányú igénye lesz a láncos:kerekes összetételből a MH-ben
Az ARMA/PARS vélhetően olcsóbb, mint a Boxer, de nálunk nem árt ha ugyanaz az APS és Spike-os torony van mint a Lynxeken. Szóval ha kisebb mennyiségű (2-3 zászlóalj) kerekes IFV-ben gondolkodunk a Lynxek mellett, akkor érdemesebb Boxert venni - még ha drágább is. Szóval ha már kerekes IFV, akkor inkább Boxert vennék.
NEM, nem érdemes. Még abban se legyél biztos, hogy a kerekesek kapnak APS-t. Jó lenne, de az minimum +1M USD/ gép. Ezzel egy török gép árát olyan 20-30%-ban megdobod. Az IDF maga sem alkalmaz az Eitanra APS-t - sima APC konfigurációban. A kerekes IFV-n már feltűnik, de az jelenleg még proto fázisban van. Gázába simán bemennek velük így is.
Olcsó APC-nek török 6x6-ost vennék 12,7-es RCWS-sel. Ebből szerintem több száz ilyennek is lehetne feladatot adni: aknavető és Skyranger hordozó, mobil harcálláspont, kamikazedrón hordozó, EW-jármű stb.
Szerintem nagy összegű fogadásokat köthetsz rá, hogy azonos platform lesz az összes kerekes gyalogsági szállító járművünk.
Szerintem 2 forgatókönyv lehetséges:
  • 1. még 1-2 zászlóalj Lynxet utánrendelünk, és a kerekes platformot lehozzuk olcsó 6x6-tal (kb.: 5-600db), nehézgéppuskával, esetleg csökkentett energiájú 30-assal.
  • 2. marad a jelenlegi mennyiség Lynxből. de mellé egy olyan olcsó 8x8-as platformot rendelünk, aminek egy része IFV tornyot kap, míg a maradék sima nehézgéppuskát. (Itt az összmennyiség olyan 800-at is elérhetné. )
ezek a mennyiségek optimális esetre számoltak. Ha nem lesz keret rá, vagy drágább típust nézünk ki, akkor az 1. forgatókönyvnél 4-500db a minimum. A 2.-nál meg 600 körül. Itt most az extra 5 tervezett zászlóaljat vettem alapul. De ne feledjük, hogy nem csak a lövészeknek kell kerekes jármű. Különösen, ha úszóképeset nézünk ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
556
1 571
93
Ezért felejtsd is el ezt a marhaságot. Ha kerekes IFV konfigban IS gondolkodnak, akkor fele áron (2x annyi gépet, ha úgy tetszik) kihozol egy homogén török IFV/APC családból. Ez lehet 8x8/6x6 megoszlásban is, de simán lehet 8x8 eltérő toronykonfigurációban.

Inkább úgy számolj, hogy 1:2 vagy 1:3 arányú igénye lesz a láncos:kerekes összetételből a MH-ben

NEM, nem érdemes. Még abban se legyél biztos, hogy a kerekesek kapnak APS-t. Jó lenne, de az minimum +1M USD/ gép. Ezzel egy török gép árát olyan 20-30%-ban megdobod. Az IDF maga sem alkalmaz az Eitanra APS-t - sima APC konfigurációban. A kerekes IFV-n már feltűnik, de az jelenleg még proto fázisban van. Gázába simán bemennek velük így is.

Szerintem nagy összegű fogadásokat köthetsz rá, hogy azonos platform lesz az összes kerekes gyalogsági szállító járművünk.
Szerintem 2 forgatókönyv lehetséges:
  • 1. még 1-2 zászlóalj Lynxet utánrendelünk, és a kerekes platformot lehozzuk olcsó 6x6-tal (kb.: 5-600db), nehézgéppuskával, esetleg csökkentett energiájú 30-assal.
  • 2. marad a jelenlegi mennyiség Lynxből. de mellé egy olyan olcsó 8x8-as platformot rendelünk, aminek egy része IFV tornyot kap, míg a maradék sima nehézgéppuskát. (Itt az összmennyiség olyan 800-at is elérhetné. )
ezek a mennyiségek optimális esetre számoltak. Ha nem lesz keret rá, vagy drágább típust nézünk ki, akkor az 1. forgatókönyvnél 4-500db a minimum. A 2.-nál meg 600 körül. Itt most az extra 5 tervezett zászlóaljat vettem alapul. De ne feledjük, hogy nem csak a lövészeknek kell kerekes jármű. Különösen, ha úszóképeset nézünk ki.
Csak érzést mondok, de szerintem teljesen leállt a haderő fejlesztés, és semmi nem lesz már megrendelve. Valami megváltozott a Karmelitában, és visszatértünk a Szekeres-féle korszak mentalitásához. Már Orbán sem mondogatja minden megszólalásában, hogy erős haderő kell. Van Bobós ripacskodás, de más semmi. Én teljesen elképedek, hogy mi megy itt a külpolitikában, a NATO szövetségesekhez való hozzáállásunkban, meg úgy mindenestül az egész érdek- és értékrendszerünkkel mit teszünk. Ez alól miért pont a haderőfejlesztés lenne kivétel.