[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Te is jól tudod, hogy semmiféle tender nem volt. Megnéztek pár típust alibiből aztán döntött a pénz...
Leo2 üzlettel kezdődött ez az aranyos hagyomány.
AJánlatkérés volt a fent említettekre. A tulpart ide is hozták tesztelésre.
Ahogy mondod én júl tudom mi volt, neked kevesebb jogalapod van bármiféle kijelentésekkel dobálózni....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Ellenben a CV90 és a Puma léteztek. CV90 járt is nálunk. Pumát azt hiszem kint nézték meg.
Lyxet meg egy papíron...
NE LEGYÉL MÁR ENNNYIRE GECIOKOS:.. (nem vagy az)
A KF-31-et kint egyszerre nézték a Pumával a KF-41-et pár hónappal amikor volt elérhető protó és még akkor is volt versenyben 3 a 4 szóba jövő gépből.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Az RM volt hajlandó sokrétű ipari együttműködésre hosszú távon (lásd lőszergyár) és technológia átadására és szabadalmak magyarországra ruházására.
(ettől függetlenül én sem vennék tőlük mindent továbbra sem)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
NE LEGYÉL MÁR ENNNYIRE GECIOKOS:.. (nem vagy az)
A KF-31-et kint egyszerre nézték a Pumával a KF-41-et pár hónappal amikor volt elérhető protó és még akkor is volt versenyben 3 a 4 szóba jövő gépből.
A 35 mm-esről amúgy volt némi gondolkodás, vagy alapból csak 30mm-es gépágyúsat kerestek és már a legelején eldőlt?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nem jó ezt a parttalan vitát látni olyanok között akiket kedvelek és egyszerűen mindkét félnek megvan a részigazsága!

Túl késő mert (már beleállt a magyar hadiipar) és túl korai (még nulla tapasztalat és megrendelése van a lynxnek) erről vitát folytatni.

Szimpátiából nem írhatom valakinek, hogy tökigazad van mert jó a lynx az eddigi semmihez képest, de azt sem hogy a másiknak van mert kurvára nem rendelt még senki és a harci tapasztalat zéró.

Én mindig, (ahogyan a panthernél is) az alábbi példával érvelek, hogy jóóól nézzétek meg a két fotó közötti különbséget. Mi a különség a két fotón? (a gyengébbek kedvéért neem ...nem a fákra gondolok a háttérben):

images


KF41-5.jpg


Az első fotón az eddigi/korábbi rendelkezésünkre álló összes bevethető eszköz látható álcázás nélkül, teljes fegyverzetben az újak és a gombokért modernizáltak is! De főleg azok vannak ott az előtérben azokat direkt kiemeltem (nem tudom látszik-e) amelyeket itthon mi gyártunk!!

A másodikon pedig, probálok segíteni: ....ott középen ...az a két jármű ...pedig a hamarosan bevethető saját hadiiparunk termékei hozzá lőszerrel fegyverrel drónnal rakétával stb.

Minden szomszéd meg birodalom elitje (orosz vagy amerikai bankár, vagy céghálózat) gyűlöl minket mint a szart, és k.rvára leszarják, hogy Viktor van vagy Feri hatalmon, csak hodoljunk be nekik. Mi meg lavírozunk a politika folyékony fostengerén, hogy ne süllyedjünk el az országgal együtt és kész csoda, hogy még megmaradtunk (főleg ilyen széthúzások mellett). A szlovákok a románok a szerbek az ukránok a változó politika mellett MINDIG a kezükben tartják a magyargyűlölet-kártyát!
Nincs idő baszakodni! Örüljünk hogy találtunk egy balfasz vállalatot aki ad valamit nekünk még gyártásba is ami legalább gurul.


Azt a következetést hallotad már hivatalos helyről, hogy ezek beszerzése esetén a kategóriáből számunkra szükséges Mennyiség töredéke áll majd rendelkezésre és pénz-morzsák (sem-nagyon) maradnak az ezek sikeres alkalmazásához szükséges összfegyvernemi képesség beszerzésére=> napi ukrán tapasztalatok vérrel írva? ... magyarral is!
Civil infókból, józan-ész és alapfokú közgazdasági ismeretekből levonható ez a következtetés!

Láthatod -kicsit a helyi előadás mögé nézve-- az egyébként általános kormányzati média-reakciót!
Lehet félre-nézni tagadni is a Valóságot...
... majd fizetni kell az árát!!!


U.i.: A lengyel mennyiség és hasonló fenyegetettségből becsülgető legkevesebb 200 élvonalbeli harckocsi-mennyiség a becsülhető, + a "második vonal"(as haditechnikák mennyisége), + az ezekhez szükséges összfegyvernemi támogatás létrehozatalával!!!
A hivatalosan tervezett módon ezek EGYIKE SEM megvalósítható, reálisan!!!


.
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
NE LEGYÉL MÁR ENNNYIRE GECIOKOS:.. (nem vagy az)
A KF-31-et kint egyszerre nézték a Pumával a KF-41-et pár hónappal amikor volt elérhető protó és még akkor is volt versenyben 3 a 4 szóba jövő gépből.

Szerinted szakmailag a legmegalapozottabb döntés született? :rolleyes:

Az RM volt hajlandó sokrétű ipari együttműködésre hosszú távon (lásd lőszergyár) és technológia átadására és szabadalmak magyarországra ruházására.

A lőszer gyártást értem, és a többivel amúgy mire megyünk? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Fél információk közt tátongó szakadékokat töltetek ki hittel aztán megy nagy mellénnyel a hülyeségek puffogtatása....

Amilyen faszán tájékoztatjátok a lakosságot ezen ne csodálkozz szerintem ;)

Mármint mi az hogy mire megyünk technológiával és szabadalmakkal?
A törökök szerinted mivel építették a hadiiparukat?

Mióta vagyunk 80 milliós középhatalom?
Lemaradtam valamiről és 1000-s tételben fogunk gyártani?
Esetleg 0 külpolitikai és gazdasági súlyunkkal készülünk töretlenül az export sikerekre? o_O
Szívesen meghallgatnám, hogy mik a hosszú távú tervek, ha már részben én is fizetem ezt az egészet.
És akkor vissza térünk oda, hogy mi fizessük, ti meg elköltitek a pénzt valahogyan, azt szerintetek semmi közünk hozzá, hogyan.
Ha meg spekulálunk/következtetünk akkor mi vagyunk a hülyék....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Amilyen faszán tájékoztatjátok a lakosságot ezen ne csodálkozz szerintem ;)



Mióta vagyunk 80 milliós középhatalom?
Lemaradtam valamiről és 1000-s tételben fogunk gyártani?
Esetleg 0 külpolitikai és gazdasági súlyunkkal készülünk töretlenül az export sikerekre? o_O
Szívesen meghallgatnám, hogy mik a hosszú távú tervek, ha már részben én is fizetem ezt az egészet.
És akkor vissza térünk oda, hogy mi fizessük, ti meg elköltitek a pénzt valahogyan, azt szerintetek semmi közünk hozzá, hogyan.
Ha meg spekulálunk/következtetünk akkor mi vagyunk a hülyék....
Úgy érzed, hogy itt beszélgetnék veled hogy ha úgy gondolnám hogy semmi közöd hozzá?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 351
113
A lynx topikban nagyjából 200x előjött az elmúlt majd 3 évben.
Melyiknek mi az előnye hátránya az valóban sokat volt "elemezve" és logisztikai okokból lett a 30-as, mert elterjedtebb. Az nem rémlik, hogy a korai szakaszban (amiről most írsz) egyáltalán felmerült-e komolyan a 35mm vagy az előbb írtak miatt már alapból 30mm-esre indult a "keresés"...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Én a 35 mm-est savallom meg inkább az iron fistet preferálnám.
Van amiben jobb a lynx van amiben nem. Van ami előny van ami hátrány.
Ahogy az ausztráloknak nekünk is megfelelt az alapvető követelményeinknek 2 gép.

Köszönöm a diplomatikus, de értékes választ!
(Nem irónia!)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány