[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mielőtt tovább égeted magad, nézz utána , hány tenderen indul el a Lynx és hányat nyert meg :rolleyes:



Magyarországon biztosan. És szerinted ez alapján a többi külföldi ország csak hobbiból csinál tendereket :D
Kemény kalap és krumpli orr.... XD
Akkor megmondanád nekünk, hogy mit rendeltek a szlovákok, és ehhez képest mit látsz a képen? :oops:
Ezen felül nem véletlenül említettem neked az anyagi részét a dolognak, mert a tenderen olyan adatokból hoztak ki egy végső értékelést, amiről utólag kiderült, hogy semmi köze nincs a valósághoz. De le is írta itt nekünk @arcas a döntés politikai hátterét, és ennek felelőseit.
Javasolnám, hogy olvass vissza!!!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Ezen felül nem véletlenül említettem neked az anyagi részét a dolognak, mert a tenderen olyan adatokból hoztak ki egy végső értékelést, amiről utólag kiderült, hogy semmi köze nincs a valósághoz.

Mint például a Lynx életciklus költségei, amiről senkinek halvány segéd fingja sincs, hiszen új technika, ami még sehol sincs szolgálatban.
Se a gyerekbetegségei, se a rejtett konstrukciós gyengeségei nem derültek még ki!
E mellet jelentősen befolyásolja a költségeket az, hogy hány ország rendszeresíti és milyen darabszámban.... (Úgy néz ki, csak mi)
Ezzel szemben a CV90 majdnem Európai standardnak tekinthető, gyerekbetegségek nélkül ;)
Szóval pusztán pénzügyi oldalról nézve, a Lynx igen szarul áll... :rolleyes:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 069
113
Azért mondtam, hogy az érvényes (a lengyel kókány nem az) ajánlatok közül tök utolsó lett, a győztes 10%-ott hozott rajta.
És az ellenfelei alapvetően 20+ évvel korábban kifejlesztett technikák voltak!
Ennyit az "új generációs, csili vili" mondókáról.
Nem szar az eredménye, félre ne értsetek, de azért egy vadonat új, a fórumon is agyonszopkodott technikától ez gyenge. Szerintem.
Én a fórum egy részével ellentétben nem látom mitől lenne jobb, mint bármi más, ellenben a nagy méretet és a 30 mm-s gépágyút technikai oldalról hátránynak látom.
És a szlovák értékelés is azt a véleményemet erősíti meg, hogy a CV90 bizony jobb nála.
Tegyük hozzá, hogy szlovák értékelés szerint. Ha az a szlovák kiindulópont, hogy bármi lehet csak magyar nem akkor nyilván ez a táblázat fog kijönni. Ráadásul annyiban még van is alapja, hogy árban tényleg a Lynx a legdrágább. Meg egyben a legmodernebb is. A 30-35 mm vitáról már nagyon sokszor volt szó. Ha a 35-re várunk akkor még évekig nem lett volna IFV, a Wotan a mai napig nem készült el. Később ha tényleges igény lesz rá a 35 mm-re csere könnyen megoldható. Csak éppen szükség nincs rá: a 30 mm-es gá hk-n kívül minden ellen bőven megfelelő, hk ellen meg úgyis Spike indul. Roppant előnytelen olyan kalibert használni amit senki nem használ rajtunk kívül: pont az ukrán példa mutatja, hogy a 35 mm-es Gepardhoz milyen qrva nehéz volt lőszert szerezni. A RM-nak külön gyártósort kellett indítani, mert sehonnan nem sikerült vásárolni. Éles helyzetben a tótok kizárólag a saját készleteikre számíthatnak, mert nagyon kevés ország rendszeresítette a 35 mm-t. Ők is csak azért, hogy nagyobb kaliber legyen mint nálunk. A szlovák lélek márcsak ilyen. És az ár: ha közel 1000 euró egy 30 mm-es lőszer, amelyet sok helyen gyártanak és a Nato leggyakoribb IFV toronyfegyver lőszere akkor gondold el, hogy mennyibe fog kerülni a 35 mm-es lőszer amelyet kizárólag a RM fog gyártani. Aranyárba. Vagy egy kicsit többe.
Egyébként nem rossz, hogy a CV90 nyert a tótoknál: kicsit korszerűtlen hidegháborús harcjármű, de nekik jó lesz. Jobb ez így.
Írtad, hogy a Lynx eddig vesztett a tendereken. Eddig igaz. De még versenyben van a görögöknél, olaszoknál, jenkiknél. Még csak most kezdődik a története. A CV90 hogy szerepelt az ausztrál és jenki tenderen? Ja hogy már az elején kizárták az ausztrálok, a jenkiknél pedig már nem is indították......
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Mint például a Lynx életciklus költségei, amiről senkinek halvány segéd fingja sincs, hiszen új technika, ami még sehol sincs szolgálatban.
Se a gyerekbetegségei, se a rejtett konstrukciós gyengeségei nem derültek még ki!
E mellet jelentősen befolyásolja a költségeket az, hogy hány ország rendszeresíti és milyen darabszámban.... (Úgy néz ki, csak mi)
Ezzel szemben a CV90 majdnem Európai standardnak tekinthető, gyerekbetegségek nélkül ;)
Szóval pusztán pénzügyi oldalról nézve, a Lynx igen szarul áll... :rolleyes:
Jajaja, azert lett $5B a cseh CV90, es $2B + sajat gyartas a magyar Lynx. :D

Akkorakat tudsz mondani lenduletbol, hogy idonkent nyihogok a kepernyo elott... ja, es raadasul a Lynx olcsobb fenntartast is mutatott be a szlovak tenderen.

Tudjuk, nem orosz es nem zsido es nem amerikai, hanem magyar, ergo csakis rossz lehet.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Akkor megmondanád nekünk, hogy mit rendeltek a szlovákok, és ehhez képest mit látsz a képen? :oops:
Ezen felül nem véletlenül említettem neked az anyagi részét a dolognak, mert a tenderen olyan adatokból hoztak ki egy végső értékelést, amiről utólag kiderült, hogy semmi köze nincs a valósághoz. De le is írta itt nekünk @arcas a döntés politikai hátterét, és ennek felelőseit.
Javasolnám, hogy olvass vissza!!!
Ne zavard ossze tenyekkel... :cool:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Jajaja, azert lett $5B a cseh CV90, es $2B + sajat gyartas a magyar Lynx. :D

Akkorakat tudsz mondani lenduletbol, hogy idonkent nyihogok a kepernyo elott... ja, es raadasul a Lynx olcsobb fenntartast is mutatott be a szlovak tenderen.

Tudjuk, nem orosz es nem zsido es nem amerikai, hanem magyar, ergo csakis rossz lehet.
bár ignoron van fip, de ment a like :D

Akkor megmondanád nekünk, hogy mit rendeltek a szlovákok, és ehhez képest mit látsz a képen?
:oops:

Ezen felül nem véletlenül említettem neked az anyagi részét a dolognak, mert a tenderen olyan adatokból hoztak ki egy végső értékelést, amiről utólag kiderült, hogy semmi köze nincs a valósághoz. De le is írta itt nekünk @arcas a döntés politikai hátterét, és ennek felelőseit.
Javasolnám, hogy olvass vissza!!!
Neked is :D
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 683
113
Azért mondtam, hogy az érvényes (a lengyel kókány nem az) ajánlatok közül tök utolsó lett, a győztes 10%-ott hozott rajta.
És az ellenfelei alapvetően 20+ évvel korábban kifejlesztett technikák voltak!
Ennyit az "új generációs, csili vili" mondókáról.
Nem szar az eredménye, félre ne értsetek, de azért egy vadonat új, a fórumon is agyonszopkodott technikától ez gyenge. Szerintem.
Én a fórum egy részével ellentétben nem látom mitől lenne jobb, mint bármi más, ellenben a nagy méretet és a 30 mm-s gépágyút technikai oldalról hátránynak látom.
És a szlovák értékelés is azt a véleményemet erősíti meg, hogy a CV90 bizony jobb nála.
Baszki azt honnan tudod a szlovákok mire adták a %okak? Ne kelljen már magyarázni hogy egy ilyen jellegű beszerzés 90%ban politikai döntés ott meg úgy mozgatják a %okat ahogy majd a végén jól jön ki!! Majd pont a szerencsétlen identitas zavaros szlovák politika fog kihozni egy magyar IFVt győztesnek nem??? Ne legyél má nyomi hogy ez alapján önigazolod magad, neked ennél több eszed van!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 978
8 520
113
Baszki azt honnan tudod a szlovákok mire adták a %okak? Ne kelljen már magyarázni hogy egy ilyen jellegű beszerzés 90%ban politikai döntés ott meg úgy mozgatják a %okat ahogy majd a végén jól jön ki!! Majd pont a szerencsétlen identitas zavaros szlovák politika fog kihozni egy magyar IFVt győztesnek nem??? Ne legyél má nyomi hogy ez alapján önigazolod magad, neked ennél több eszed van!
Gyakorlatilag a Lnyx-et a Cseh a Szlovák és az Ausztrál kormány is politikai okokból döntötte el, hogy nem állítja rendszerbe és mást hirdet ki tendergyőztesnek. Nyilatkozta.... :)
Mintha a MTVA-t hallanám... X.Y Fidesz képviselő a hírekre ezt nyilatkozta: Borneo és Celebesz Magyar volt és Magyar lesz
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 942
123 484
113
Gyakorlatilag a Lnyx-et a Cseh a Szlovák és az Ausztrál kormány is politikai okokból döntötte el, hogy nem állítja rendszerbe és mást hirdet ki tendergyőztesnek. Nyilatkozta.... :)
Mintha a MTVA-t hallanám... X.Y Fidesz képviselő a hírekre ezt nyilatkozta: Borneo és Celebesz Magyar volt és Magyar lesz
Hát én az Ausztrál MOD pár munkatársával folytatott beszélgetés után azt a választ kaptam, hogy jelenleg Dél-Koreával ami a saját térségükben lévő gazdasági és katonai erőközpont központ sokkal fontosabb az együttműködés.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Hát én az Ausztrál MOD pár munkatársával folytatott beszélgetés után azt a választ kaptam, hogy jelenleg Dél-Koreával ami a saját térségükben lévő gazdasági és katonai erőközpont központ sokkal fontosabb az együttműködés.
Ez mondjuk elég nyilvánvaló.
A csehszkó döntések a - számomra - misztikusak.
Ha már egyszer vénégy meg nátó meg baráccság.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 942
123 484
113
Ez mondjuk elég nyilvánvaló.
A csehszkó döntések a - számomra - misztikusak.
Ha már egyszer vénégy meg nátó meg baráccság.
A lynx hosszú távon egyelőre egy sötét ló, ez tagadhatatlan. A CV-90 meg nem, a katonai döntéshozók meg alapvetően konzervatívak ha teljesen új cuccokról van szó. A cseheknek az a szerencsétlenkedés a durva amit leművelnek a szerződésükkel aminek az ára konkrétan duplázódott a háború miatt meg mert elkúrták az időt....
A szlovákok ügyesen kihozták ebből amit tudtak meg még időben.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Hát én az Ausztrál MOD pár munkatársával folytatott beszélgetés után azt a választ kaptam, hogy jelenleg Dél-Koreával ami a saját térségükben lévő gazdasági és katonai erőközpont központ sokkal fontosabb az együttműködés.
Micsoda meglepetés, minden fegyver beszerzés politikai döntés sőt minden nagyobb beruházás is lsd erőművek. Az a hihetetlen, hogy van még itt olyan aki ezt nem tudja vagy érzi és ez alapján kijelent bármit is a fegyverekről.
Ezt érdemes meghallgatni Kastély robi értekezik a jó páncélosokról. És itt ugyan azt hangsúlyozza mint flip kolléga (és itt még sokan mások is)
  • Ergo a 2. vh ban a szovjetek készítették a legjobb tankokat (és itt nem a technikai részét emeli ki! sokat, egyszerűen, könnyen kezelhetőt és még így is nagyon jót gyártottak)
  • a mostani nyugati tankok nem sokkal tudnak többet mint az oroszok (az aktív védelmet azért kiemeli) cserében ugyan úgy égnek és rohadt drágák. (és itt flip kollégának van igaza)
  • a tankosok (és ő az ) úgy mérik a "legjobbságot" ,hogy mennyien szállnak ki egy páncéláttörés után élve belőle. (a merkava 1,5 alatt van már !)
  • Nagyon fontos hogy otthon gyártsad és sokat lsd fenti szovjet prioritások a'la 2. vh (és itt nincs igaza flip-nek a lynx- el kapcsolatban.

stb
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Gyakorlatilag a Lnyx-et a Cseh a Szlovák és az Ausztrál kormány is politikai okokból döntötte el, hogy nem állítja rendszerbe és mást hirdet ki tendergyőztesnek. Nyilatkozta.... :)
Mintha a MTVA-t hallanám... X.Y Fidesz képviselő a hírekre ezt nyilatkozta: Borneo és Celebesz Magyar volt és Magyar lesz
Az ugye megvan, hogy Ausztrália minden európai hadiipari terméket kiirtott a rendszeréből? Emlékszel még az aláírt és már igény szerinti fejlesztési fázisba lépett francia tengeralattjáró szerződésükre?
Ráadásul az ezeket kiváltó szerződések irgalmatlan túlárazására?
Vagy, hogy a koreaiak a hazai gyártási központot a miniszterelnök választókerületébe igérték. A RM meg már nem tudja átteni a MILVEHCOE-t.
Megrendelték azt a C130-ast arany árában, amelyiket már minden épeszű kormány (még a holland is, ami aztán rá van gyógyulva az amerikai vonalra) elkezdett leváltani KC-390-esre.
Az volt az indok, hogy az antarktiszi küldetéseiket csak azzal tudják intézni.
Pedig a KC olcsóbb lett volna, nagyobb tómeget tud messzebbre vinni. Hja és már jár az Antarktiszra...
Nyilván itt sem politikai döntés született!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 996
23 126
113
Hát én az Ausztrál MOD pár munkatársával folytatott beszélgetés után azt a választ kaptam, hogy jelenleg Dél-Koreával ami a saját térségükben lévő gazdasági és katonai erőközpont központ sokkal fontosabb az együttműködés.
Ha már egyszer vénégy meg nátó meg baráccság.
Ezek szinte mindig G2G kormányközi megállapodások, a tenderrel -ha van- lefutják a kötelező köröket a papir meg mindent elbir.

Hiába nyerne nálam sok szempontból az a nem mondjuk ki a nevét dél-afrikai ketyere, ha én egyszerűen nem akarom megvenni. Addig játszadoznák a tesztekkel, követelményekkel (pl. csehek), számokkal és %-kal (pl. szlovákok), mig egy totál átlátható demokratikus tenderen el nem buki. :cool: Mert a másik a gyárát az én érdekeltségem kellős közepébe kinálja (pl. Ausztrália), vagy egyszerűen megmondják nekem, hogy nem azt, hanem ezt kell venned ha "politikai nyugalmat" akarsz...
Ilyen ez a világ na...:oops: