[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
lehet hogy félre ment a dolog.
6038c2fc37e7c.jpg
de én manpads esetében végg erről beszéltem és annyi hogy nem csak a járműre telepített hanem a fix pontba telepített változatot (amit egy távolabbi konténerből vagy bunkerből) megerődített légvédelmi állásból kezelnének.

@Aladeen a vagy vagy on van vagy mistral vagy stinger(egyéb manpads) én a melett vagyok hogy MIstral is és Manpads is
Kell MANPADS (Stinger, Piorun stb.) is, de járműre (ami képet betettél) jobb a Mistral!
Ahhoz is van távirányított torony MPCV néven, szóval ez a török rakéta indító nem kell nekünk.

A Mistral Atlasok amúgy csapat légvédelemnek tök alkalmatlanok: senem mozgékony, se nem védett - inkább objektum védelemre lehet jó, de annak sem túl korszerű.
Le kellene váltani szinte mindet távirányítós indítókra, azokat meg berakni a raktárba vésztartaléknak.

Szerintem ezek a távirányítós Mistral indítók akár egyetlen központból is vezérelhetőek lethetnek, szóval magukba a járművekbe nem is kell hogy ott üljön valaki állandóan - ha objektum védelem feladat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
Kell MANPADS (Stinger, Piorun stb.) is, de járműre (ami képet betettél) jobb a Mistral!
Ahhoz is van távirányított torony MPCV néven, szóval ez a török rakéta indító nem kell nekünk.

A Mistral Atlasok amúgy csapat légvédelemnek tök alkalmatlanok: senem mozgékony, se nem védett - inkább objektum védelemre lehet jó, de annak sem túl korszerű.
Le kellene váltani szinte mindet távirányítós indítókra, azokat meg berakni a raktárba vésztartaléknak.

Szerintem ezek a távirányítós Mistral indítók akár egyetlen központból is vezérelhetőek lethetnek, szóval magukba a járművekbe nem is kell hogy ott üljön valaki állandóan - ha objektum védelem feladat.
na már közeledünk.
az hogy az atlas mistral ebbe a formába alkalmatlan és automatizálni kell ez tény ezt sem én sem más nem tagadta.

Kell a manpads ahogy mostmár te is írod. és kell a manpads automatizálása is. kell járműre is és kell az automatizált torony statikusba is telepítve. (ugyan az a torony egyébként) Persze hogy jobb a mistral a stingernél mint ahogy az aim 120 is jobb az aim 9 nél. de nem ugyan arra való még mindig.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
na már közeledünk.
az hogy az atlas mistral ebbe a formába alkalmatlan és automatizálni kell ez tény ezt sem én sem más nem tagadta.

Kell a manpads ahogy mostmár te is írod. és kell a manpads automatizálása is. kell járműre is és kell az automatizált torony statikusba is telepítve. (ugyan az a torony egyébként) Persze hogy jobb a mistral a stingernél mint ahogy az aim 120 is jobb az aim 9 nél. de nem ugyan arra való még mindig.
A Manpads automatizálását nem értem.
Ha már nem ember viszi lábon, akkor megint csak jobb a Mistral...

Stinger katagória egyelen előnye a Mistrallal szemben, hogy könnyebb (konkrétan 10 kg a 20kg-val szemben). Ha már járműre vagy RC-állványra teszed, akkor ez nem szempont. (Amúgy jármű nélkül csak a bokorban álló RC állvány egyikhez sincs - ha esetleg erre gondoltál...)
Szóval még mindig nem igazán értem amit mondasz...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
A Manpads automatizálását nem értem.
Ha már nem ember viszi lábon, akkor megint csak jobb a Mistral...

Stinger katagória egyelen előnye a Mistrallal szemben, hogy könnyebb (konkrétan 10 kg a 20kg-val szemben). Ha már járműre vagy RC-állványra teszed, akkor ez nem szempont. (Amúgy jármű nélkül csak a bokorban álló RC állvány egyikhez sincs - ha esetleg erre gondoltál...)
Szóval még mindig nem igazán értem amit mondasz...
nem a stinger kategória előnyei a mistralhoz képest. ár 10edébe kerülnek a nem amcsi verziók 15ödébe. mint a mistral.
másik nagy előny hogy mivel kicsi a hatótávólsága nem igényel komoly háttér rendszereket kiszolgálást és támogatást. mert egyszerübb a rndszer (ezért is olcsobb) nagyobb az optikájának a látószöge is mert lehet nagyobb az optikájának a látószöge mertt nem nagy távólságokra (ez relatíve nagy táávólság) indításra van tervezve.

tehát egy olcsó eszköz aminek kicsi a logisztikai és szakkkiszólgáló igénye ugyan akkor abba a távólságba amire tervezték hatékonyabb mint a mistral amit nagyobb távólságokra terveztek (ha önállóan tevékenykedik pk kocsi radar stb nélkül) a mistralnak kicsi a látószöge. ez előnyös mert nem lehet becsapni cabdázással vagy csak nehezebben. a nagyobb fokuusz miatt távolabbról be tudja fogni a célt. távólra jól lát. de káros közelre. (ha van pk kocsi meg egyéb akkor ez nem hátány mert az megad minden) de ha nincs mert manpadsként stingerként akarod alkalmazni ez bizony hátárny... Stinger feje nem lát messzire csak amennyire kell de mintha egy 30x30 as ablakon néznél ki. a mistral keresőlye messzire lát de mintha egy 8x8 as ablakin néznél ki. az önálló célbefogás is teljesen más művelet. ettől nem rosszabb a mistral csak nem arra tervezték mint a stingert. a mistral meg a nagyobb hatótávját nem fogja tudni kihasználni segítség nélkül mert az a pár km már akkora eltérés hogy nem lehet szemmel végezni vagy csupán optikával. átlépett egy korláton a mistral távólságába már kelllenek egyéb eszközök is hogy hatékony legyen a rendszer míg a stinger esetébe a kisebb távolságok nem igényelnek akkora műszerezettséget.

jobb képesség kihasználása magasabb eszközigényt igényel . (ebbe semmi meglepő nincs szerintem)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
nem a stinger kategória előnyei a mistralhoz képest. ár 10edébe kerülnek a nem amcsi verziók 15ödébe. mint a mistral.
másik nagy előny hogy mivel kicsi a hatótávólsága nem igényel komoly háttér rendszereket kiszolgálást és támogatást. mert egyszerübb a rndszer (ezért is olcsobb) nagyobb az optikájának a látószöge is mert lehet nagyobb az optikájának a látószöge mertt nem nagy távólságokra (ez relatíve nagy táávólság) indításra van tervezve.

tehát egy olcsó eszköz aminek kicsi a logisztikai és szakkkiszólgáló igénye ugyan akkor abba a távólságba amire tervezték hatékonyabb mint a mistral amit nagyobb távólságokra terveztek (ha önállóan tevékenykedik pk kocsi radar stb nélkül) a mistralnak kicsi a látószöge. ez előnyös mert nem lehet becsapni cabdázással vagy csak nehezebben. a nagyobb fokuusz miatt távolabbról be tudja fogni a célt. távólra jól lát. de káros közelre. (ha van pk kocsi meg egyéb akkor ez nem hátány mert az megad minden) de ha nincs mert manpadsként stingerként akarod alkalmazni ez bizony hátárny... Stinger feje nem lát messzire csak amennyire kell de mintha egy 30x30 as ablakon néznél ki. a mistral keresőlye messzire lát de mintha egy 8x8 as ablakin néznél ki. az önálló célbefogás is teljesen más művelet. ettől nem rosszabb a mistral csak nem arra tervezték mint a stingert. a mistral meg a nagyobb hatótávját nem fogja tudni kihasználni segítség nélkül mert az a pár km már akkora eltérés hogy nem lehet szemmel végezni vagy csupán optikával
Te honnan fenéből veszed hogy Stinger a Mistral "tizedébe kerül"?!? :D
A Stinger 60 ezer dollár körül van, szóval szerinted a 600ezer dollár egy Mistral? Azért nem is olyan rég még AMRAAM-ot adtak, ma meg kb. IRIS-T lehet ennyi.
El vagy tájolva rendesen...

Elengedem ezt a témát mert nem nagyon megy sehova....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
Te honnan fenéből veszed hogy Stinger a Mistral "tizedébe kerül"?!? :D
A Stinger 60 ezer dollár körül van, szóval szerinted a 600ezer dollár egy Mistral? Azért nem is olyan rég még AMRAAM-ot adtak, ma meg kb. IRIS-T lehet ennyi.
El vagy tájolva rendesen...

Elengedem ezt a témát mert nem nagyon megy sehova....
engedd is el mert nem éred hogy az eggyikegy komoly Rendszer míg a másik egy fogjuk rárendszerecske jó indulattal.

amég nem érted hogy a karabély és a puska nem egy és ugyan az és nem egymás alternatívái hanem kiegészítői fölösleges is a billentyűzetet koptatnunk a témába.

ez csak azt szüli hogy te egy hibás alkalmazási módót erőltetnél rá egy rendszerre. ami nem arra lett tervezve. csak mert papíron bizonyos feltételek melett jóbb képességekkel rendelkezik de ezeket a bizonyos feltételeket kiveszed mögülle.

nincs ezzel baj csak erre szoktákmondani HOGY NA BA.D+ Ez tipikuss magyarosss mególdás.- nem arra használni amire való vagy nem megvenni a gyártó által tervezők által teljes képességet nyújtó rendszert csak elemeit.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
engedd is el mert nem éred hogy az eggyikegy komoly Rendszer míg a másik egy fogjuk rárendszerecske jó indulattal.

amég nem érted hogy a karabély és a puska nem egy és ugyan az és nem egymás alternatívái hanem kiegészítői fölösleges is a billentyűzetet koptatnunk a témába.

ez csak azt szüli hogy te egy hibás alkalmazási módót erőltetnél rá egy rendszerre. ami nem arra lett tervezve. csak mert papíron bizonyos feltételek melett jóbb képességekkel rendelkezik de ezeket a bizonyos feltételeket kiveszed mögülle.

nincs ezzel baj csak erre szoktákmondani HOGY NA BA.D+ Ez tipikuss magyarosss mególdás.-
Szerintem neked hiányoznak alapvető információk ezekről a rendszerekről, de hagyjuk...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
Szerintem neked hiányoznak alapvető információk ezekről a rendszerekről, de hagyjuk...
lehet de én 2 héten át beszélgettem mistralossal napi 12 órába és több légvédelmissel számtalanszor. és mivel érdekel a haditeknika többnyire a légvédelem vólt a téma.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
ábrándozni ábrándozhatnák akarhatnák ennyi erővel irist t is a Skyrangerbe kalapálják bele az ár nem számít és máris egy pancírhoz haszonló rendszert kapnánk...

ha a mistrált automata toronyba rakod. (ami szerintem elengedhetetlen) sem lessz alkalmas arra a feladatra teljes képességébe mint amire a manpads való.(alkalmas lessz manpads feladatát ellátni 10x es áron és a képességei töredékét tudja kihasználni ami ha nem ezt a melót sóznák a nyakába hatékonyabban végezhetne) tehát pazarlás) mert nem manpads (inkább a strela 10 vagy rapier szerűség) egy rendszer egyy eleme a rakéta nem maga a rendszer. hogy kihasználjuk a Mistral képességeit kell a radar kell a PK kocsi.

Skyranger. belekellene zsúfolni a mistral pk állását funkcióit és radart. (radar pipa tűzvezetőrendszer kb pk állás pipa) De a francia nem fogja adni merrt ez a MISTRAL rendszer lelke. mind1 lenne hogy milyen rakétát integrálnának hozzá ha akarnák az csak egy eszköz de a rendszer maga a németek kezébe jutna. KB a teljes dokumentációt átadnák és a főbb rendszerk müködését sofwaerjeit annak fejlesztési jogát tehát az AGYÁT a rendszernek amihez bármilyen más rakétát integrálhatnának késüöbb a németek akáár mert miért ne....
Nem fogja adni a francia úgyhogy ezt a Mistral a skyrangeren el is engedhetjük.
Én nem írtam sehol hogy stinger legyen a skyrangeren. isten ments hisz pont a gépágyú hatótávjába lenne csak alkalmazható aminek semmi értelme...
A német majd megtalálja a megoldást alternatíva van azért.
Tehát a skyrangert idekeverni teljesen fölösleges volt aladen részéről.

a mistral nem manpads (nem stinger) nem egy kategoria karabély és puska. nem ugyan arra való. (lényegében igen pusztítani az ellent) de na...
a mistral potensebb eszköz ez egyértelmmű hisz az áll egy kategoriával fellül. de ez nem jelenti azt hogy a manpads fölösleges lenne.
Te ezt az Mistral rendszert félre érted.
A Mistralnak csak azért kellett radaros MCP jármű, mert önállóan kellett ellátni a feladatát. Nem állt rendelkezésre fejlett hálózat, hogy azonnal kapja a céladatokat, hogy a platón merre kellett forgatni a manuális indítót. A Licorne rendszernek pont ez a lényege, hogy szabványos C2 rendszerből is megkaphatja a kezelő a légi helyzetképet. Csak egy taktikai laptop kell, amin fut a Licorne.
A helyzetképet meg gyakorlatilag bármilyen radartól megkaphatja.
Egy új RC torony annyiban előrelépés, hogy nem kell 2 ember, és nem igényel vizuális azonosítást a dolog.
A Licorne kezelője megkapja a központból a célkoordinátát, és egy gombnyomással irányba állítja az indítót.
Onnantól pedig a Mistral feje fogja elvégezni a dolgát.
A Skyranger tornyába még egyszerűbb az integráció, mert ugye ott meg saját célfelderítés, de hálózatos céladat fogadás is rendelkezésre áll.
Ott gyakorlatilag csak a rögzítést, meg a minimális adatkapcsolatot elegendő megoldani.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Te honnan fenéből veszed hogy Stinger a Mistral "tizedébe kerül"?!? :D
A Stinger 60 ezer dollár körül van, szóval szerinted a 600ezer dollár egy Mistral? Azért nem is olyan rég még AMRAAM-ot adtak, ma meg kb. IRIS-T lehet ennyi.
El vagy tájolva rendesen...

Elengedem ezt a témát mert nem nagyon megy sehova....
Mint rendszer kerül jóval kevesebbe.És harcászatilag,rendszerilleszthetőség szempontjábol rugalmasabb.Persze nincsn öröm üröm nélkül-cserében kisebb a HMZ.
Szerintem a hk-ra szükséges lesz telepiteni egy konolyabb rcws-t.Mint a most kijött hk koncepciók mindegyikén már látható.Lég(dron)oltalmi célbol,és a területlefogás hatékonyságának növelésére.Ez esetben már érdemes olyan rcws-t telepiteni,ami képes rakéták,IPTR és MANPAD kezelésére is.Ehez azonban a Mistral túl nagy
marineiads.jpg

Könnyű kisérő járművekre telepitve meg pct/lég(dron)oltalmi feladatokat is elláthat.
Egy komolyabb változat meg mondjuk a Green Lotus érzékelő rendszerrel kiegészitve felderitő/tűzirányitó funkcióju támogató járművet adna.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
és ők mondták neked hogy Mistral 10x drágább mint a Stinger? :D
ha ha mistralt gy hasztnálod mint a tervezők tervezték igen 10x es ár jön ki. vagy még magasabb. ha megcsonkítod a rendszerrt persze olcsóbb lessz. de ez a nagy egészet nézve lényegtelen. mert használható rendszer a cél.

nem tudom megérteni miért kell valamit beerőltetni olyan szerepbe amire nem tervezték és miért kell akarni rendszereket megcsonkítani nem kihazsnálni a képességeit azért hogy egy alacsonyabb színtű feladatot hajtson végre.

miért akarunk okosabbak lenni mint a rendszer tervezői és miért nem vagyunk képesek elfogadni hogy a rendszer tervezői úgy tervezték meg a rendszert ahogy és az úgy jó ahogy. és nem elemeit kiemelve más célra alakalmazva mint amire tervezték.

miért akarunk kényszermegoldást alkalmazni akkor amikor nem vagyunk kényszer helyzetbe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
ez olyan mint megvenni az irányított rakétát de nem megvenni hozzá az indítósinekt. mert más indítósinek is használhatóak kényszerből G korlátozással... mind ezt úgy hogy nem vólt kényszerhelyzet. aztán ha helyzetvan kapásból a kényszermegoldással kezdeni (amire a tervezők csak kiskaput nyitottak de komoly tesztelés vagy erre komoly tervezés nem vólt).

nincs mindenre alkalmas eszköz a multifogo minél multibb annál kevésbé alkalmas a részfeladatok elvégzésére... egy célszerszámmal szembe.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
Mint rendszer kerül jóval kevesebbe.És harcászatilag,rendszerilleszthetőség szempontjábol rugalmasabb.Persze nincsn öröm üröm nélkül-cserében kisebb a HMZ.
Szerintem a hk-ra szükséges lesz telepiteni egy konolyabb rcws-t.Mint a most kijött hk koncepciók mindegyikén már látható.Lég(dron)oltalmi célbol,és a területlefogás hatékonyságának növelésére.Ez esetben már érdemes olyan rcws-t telepiteni,ami képes rakéták,IPTR és MANPAD kezelésére is.Ehez azonban a Mistral túl nagy
marineiads.jpg

Könnyű kisérő járművekre telepitve meg pct/lég(dron)oltalmi feladatokat is elláthat.
Egy komolyabb változat meg mondjuk a Green Lotus érzékelő rendszerrel kiegészitve felderitő/tűzirányitó funkcióju támogató járművet adna.
Ez a torony nekem is tetszik, de simán rárakható a Mistral is.
Egy ilyen kategóriájú RCWS-ből vennék vagy 50-100 darabot NMS alapra néhány radaros kocsival kiegészítve, hogy front mögötti területeketvédeje. Az első vonalba láncos alapon Skyranger kell nagyobb lőtávval (2,5-3 km, míg a M230 csak 1500 métert tud). Viszon az túl drága mindenhova már csak a radar miatt is. Vezetési pontok és logisztika védelmére kell egy olcsóbb megoldás, mint pl. az általad javasolt RCWS. Már van hozzá közelségi gyújtós lőszer, de dolgoznak programozhatón is. Drónok ellen kiváló megoldás lehet - olcsóbban mint az RM rendszere.
Probléma lenne az önálló céldektálás. Erre megoldás lehet IRST infra detektor, hangdetektort (lövés érzékelőhöz hasonlóan drónok zúgását érzékelheti) illetve a drónok és az irányító központok közötti kommunikációt is be lehetne mérni. Ezek valamilyen kombinációjával megállapítható hogy merről fog felbukkanni egy drón - mindezt olcsóbban mint egy komplett AESA radar.
Minden 5.-10. járműre lehetne egy dedikált radaros jármű is.

Minden harckocsira és járműre tegyünk ilyet az szerintem tévút: a személyzetnek nincs kapacitása az eget kémlelni és ott hadakozni, mert földi célokkal és feladatokkal van elfoglalva. Érzékelő, detektáló képessége "égi irányban" minimális.
Megfelelően feleszerelt (azon lehet vitázni, hogy mivel) és kiképzett személyzetű dedikált légvédelmi járművekkel kell őket kísérni. minden fegyvernem tegye a szakmáját, de összedolgozva.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
ez olyan mint megvenni az irányított rakétát de nem megvenni hozzá az indítósinekt. mert más indítósinek is használhatóak kényszerből G korlátozással... mind ezt úgy hogy nem vólt kényszerhelyzet. aztán ha helyzetvan kapásból a kényszermegoldással kezdeni (amire a tervezők csak kiskaput nyitottak de komoly tesztelés vagy erre komoly tervezés nem vólt).

nincs mindenre alkalmas eszköz a multifogo minél multibb annál kevésbé alkalmas a részfeladatok elvégzésére... egy célszerszámmal szembe.
Nagyon nem érted te ezt Mistral-dolgot. Mistral egy lőszer, amit bele tudsz tenni egy k olcsó hordozható indítóba ami egy csávó kezel a susnyában és lelövi, ami elé repül. Ez kb. ugyan az amit a Stinger tud, csak a "maga lőszer" nehezebb picit (11 vs. 19 kg) és messzebre hord.
Ugyan ezt lőszert beteszed egy radar vezérelte komplexebb légvédelmi rendszerbe (pl ami nálunk van) akkor már hatékonyabb.

Azt értsd meg hogy Mistral csak egy lőszer: a puska golyó amit betölthetsz puskába meg géppuskába vagy radar vetérelte géppuska állványba. Mindegyik egy hatékonyabb alkalmazás, de az alap ugyanaz!
Ez a lőszer vagyis a rakéta kb- ugyanannyiba kerül, mint más hasonló rakéták pl. Stinger, ami önmagában megint csak egy lőszer!

Ne vesd már össze egy Mistral lőszret használó Atlas rendszer árát egy sima Stinger "lőszerével"!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
egyébként skyranger esetébe szerintem ugyan az elssz mint a skyshield esetében már járt út KP-SAM vagy ami még jobb lenne RBS-70. esetleg ha az angolokra akarnák rásózni boxer alvázon akkor Starsterak. HVM SP miatt ez mondjuk kérdéses igencsak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
Nagyon nem érted te ezt Mistral-dolgot. Mistral egy lőszer, amit bele tudsz tenni egy k olcsó hordozható indítóba ami egy csávó kezel a susnyában és lelövi, ami elé repül. Ez kb. ugyan az amit a Stinger tud, csak a "maga lőszer" nehezebb picit (11 vs. 19 kg) és messzebre hord.
Ugyan ezt lőszert beteszed egy radar vezérelte komplexebb légvédelmi rendszerbe (pl ami nálunk van) akkor már hatékonyabb.

Azt értsd meg hogy Mistral csak egy lőszer: a puska golyó amit betölthetsz puskába meg géppuskába vagy radar vetérelte géppuska állványba. Mindegyik egy hatékonyabb alkalmazás, de az alap ugyanaz!
Ez a lőszer vagyis a rakéta kb- ugyanannyiba kerül, mint más hasonló rakéták pl. Stinger, ami önmagában megint csak egy lőszer!

Ne vesd már össze egy Mistral lőszret használó Atlas rendszer árát egy sima Stinger "lőszerével"!
de azt értsd meg hogy egy atlas rendszer nélküli mistral nem tud többet mint egy mezei stinger. a mistral a képességeit csak külső támogatással képes kihasználni... Tehát egy jó képességű rendszert alkalmaznál olyan célra ahol nem tudja kihasználni a képességeit cserébe drágább mint a hasonló eszköz.

ez a magyarosss megoldás (lesppórólsz egy rendszer részeit és csak elemeit veszed meg.és használod gy) b nem arra használod mint amire tervezték.

sőt a szükebb látómező miatt annyit sem tud mint a stinger kis távólságba támogatás nélkül. a mi változatunk. (de ez nem azért van mert szar hanem mert nem erre tervezték hogy kisegítő rendszerek nélkül legyen alkalmazva.)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 308
11 222
113
Nem hiszem, hogy a törökök vagy bárki más iparilag együttműködne 1 zászlóalj SPAAG-jában, de a Gidran-kérdés valóban kezd unalmassá válni. Te vagy az egyetlen, aki azt mondja, hogy probléma van ebben az együttműködésben, bármit is akarsz, azt a fejedbe állítod.
Teljesen normális, hogy nem akarják bevonni a németeket egy egyszerű 4x4-es jármű gyártására irányuló projektbe, nem gyártanak űrhajót.

Nyugodtan hagyjad figyelmen kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
de azt értsd meg hogy egy atlas rendszer nélküli mistral nem tud többet mint egy mezei stinger. a mistral a képességeit csak külső támogatással képes kihasználni... Tehát egy jó képességű rendszert alkalmaznál olyan célra ahol nem tudja kihasználni a képességeit cserébe drágább mint a hasonló eszköz.
Miért is nem tud többet?!?
7 km-re elrepül és ugyanebbőla távból befogja célt. A Stinger ugyanezt 5-6km-ről tudja, ergo Mistral jobb!
K. ugyanazt tudja mind a kettő önmagában, csak a Mistrál jobb pár lényeges mutatóban!

Már lassan világ összes kis hatótávolságú rakétáját felsoroltad beszerzésre, nehogy már azt használjuka mi rendszerben van!
Mintha allergiás lennél rá! :p

Strelát nem akarsz véletlen a Skyrangerre? Az kimaradt az ötletbörzédből...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 908
113
de azt értsd meg hogy egy atlas rendszer nélküli mistral nem tud többet mint egy mezei stinger. a mistral a képességeit csak külső támogatással képes kihasználni... Tehát egy jó képességű rendszert alkalmaznál olyan célra ahol nem tudja kihasználni a képességeit cserébe drágább mint a hasonló eszköz.

ez a magyarosss megoldás (lesppórólsz egy rendszer részeit és csak elemeit veszed meg.és használod gy) b nem arra használod mint amire tervezték.

sőt a szükebb látómező miatt annyit sem tud mint a stinger kis távólságba támogatás nélkül. a mi változatunk. (de ez nem azért van mert szar hanem mert nem erre tervezték hogy kisegítő rendszerek nélkül legyen alkalmazva.)
Ez komplett hülyeség! Legalább annyira működik önmagában mint a Stinger!
Sőt 1-2 km-rrel messzebbi célokat is el tud érni, mert nagyobb a mozgási energiája. Ehhez k. nem kell radar meg más segítség!
Ha látja a célt, akkor lelövi és kész!

Rohadtul kevered a rakéta képességét, jellemzőit a ráépülő rendszerekével.
Rohadtul nem kell radar támogatás hogy a Stinger 6 km-re repülő céljai helyett 7kmről lőjj le valamit!