[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Nagyon jól ki van találva a logisztikai rendszer ilyenformájú védelme (sokat kell költözni, maximálisan be kell tartani az álcázási szabályokat és még lehet sorolni). Az oroszok azért vesztettek ilyen sok "raktárt", mert szartak ezekre a szabályokra, hisz semmilyen nem volt az ukránoknak amivel elérhették ezeket, Aztán jött a HIMARS és az arculcsapás... De ha megfigyeled, akkor ez tartott 1-2 hónapig, ennyi időbe telt az orosz logisztikának újra magáraerőltetni egy kis harcszerűséget. Ha kicsit jobban figyelsz akkor pontosan ugyanez történt a háború elején a vezetési pontokkal és a tábornokokkal. Ők is szartak a legelemibb szabályokra és hullottak is mint a legyek 1-2 hónapon keresztül, de azóta nem, mert rájöttek,l hogy marha szar dolog meghalni a saját hülyeeséged miatt és a háború nem békeidős gyakorlat, hogy egy vezetési pontról rádiózgasson égbe világba az törzs napokig.
Igen, ebben sok igazság van: az oroszok nagy mértékben saját balfaszságuk miatt állnak most szarul. Olyanokat nem csinálnak amit a második világháborúban még tudtak. Nagy figyelmet fordítottak pl. álcázásra, megtéveszésre.
Akkor viszont tényleg olyan pontokat lehet érdemes gépágyús rendszerekkel védeni, amit nem tudsz eldugni meg arrébb rakni, de drónok, tüzérségi rakéták, légi bombák elérhetik. (pl. pakis erőmű, battai olajfinomító, fontos hídak, stb.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Mint emlitettem,a Skynex eredetileg egy búr fejlesztés,amit ők végül is sosem fejeztek be.És bizony de,eredetileg a Halcon(Denel) Skyknight (leánykori nevén Kentron Cheetah) bizony a Type63 és a BM21 sorozatvető rakéták elháritására is kezdték fejleszteni.Próbalövészeteken a LIW35 gá le is lótt Type63 rakétát-a rakéta akkoriban probalövészetig már nem jutott el
De egy Type63 rakéta sehol nincs egy SRBMhez képest,de még egy BM21 rakétát is messze könnyebb elfogni,mint egy korszerű HIMARSt.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Mint emlitettem,a Skynex eredetileg egy búr fejlesztés,amit ők végül is sosem fejeztek be.És bizony de,eredetileg a Halcon(Denel) Skyknight (leánykori nevén Kentron Cheetah) bizony a Type63 és a BM21 sorozatvető rakéták elháritására is kezdték fejleszteni.Próbalövészeteken a LIW35 gá le is lótt Type63 rakétát-a rakéta akkoriban probalövészetig már nem jutott el
De egy Type63 rakéta sehol nincs egy SRBMhez képest,de még egy BM21 rakétát is messze könnyebb elfogni,mint egy korszerű HIMARSt.
Ezt búr vonalat támaszd már alá valamivel!

Az egész 35x228 mm-es lőszert a svájci Oerlikon találta ki 1960-as években és csinálta meg hozzá GDF löveget. Radarral együtt ebből lett a Skyguard, annak modernizált változata teljesen automata revolver ágyukkal (már nem GDF-fel) a Skyshield aminek a legújabb változata Mk3-as revolver ágyúval és kiforrottabb C-RAM képességgel a Skynex. Én nem tudok semmilyen búr vonalról az Oerlikon esetében!
(Rheinmetall 1999-ben vette meg az Oerlikont, ami addig egy echte svájci cég volt és ma is ott működik. A radaros részleg olasz amúgy.)

A Cheetha/Skyknight lehet hogy délafrikai eredetű, de annak semmi köze a Skynext hez,rt csak távlati terv az integrálása, mert még nincs kész. Egy 2021-es RM kiállítási prosi 2026-27-re teszi hogy elkészül a Skyknight!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 763
113
5 km-es hatótávolságával lerakájk mondjuk 8-10 km-re fronttól aztán ha kell akkor negyed óra alatt felpakolják és megint előrébb viszik. Ilyen értelemben ez is csapat légvédelem, hiszen megy velük.

Dehogy. Csapatlégvédelem, megy a harcolókkal. Közvetlenül mögöttük van a harcrendben. Nem 10-20 km-re tőlük, aztán ha hívják őket, akkor majd előre mennek esetleg. Ha hirtelen bukkan fel a fák felett egy drón, vagy harci heli, mégis hogy hívod oda, hogy 10 másodpercen belül lőjön a légicélra ? Amennyiben lenne MANPAD, a lövész alegységekkel lenne a harcban közvetlenül. Önjáró légvédelmi eszköz pedig szintén adott alegységgel, ( zlj, szd, ? ) ott a harcrendben. Aztán dandár szinten szintén.

Akkor amikor még jómagam is katona voltam, nagyon rég, :), a szombathelyi dandár csapatlégvédelmének fő eleme, a Sztrela 10 önjáró vol. Ez volt a dandár szint, abból volt 4 db harcjármű Szombathelyen. De nem ennyi volt a dandár teljes csapatlégvédelme ! Lövész századonként volt még MANPAD, a Sztrela / Igla ? . A század mögött volt a harcrendben. Akkor volt ilyen légvédelme egy harcoló szárazföldi alakulatnak, amikor még a fenyegetés az alacsonyan szálló repülőgép, vagy max., helikopter volt. Drónok még sehol akkor. A MANPAD légilövész raj, szervezetileg a dandár légvédelmi alegységéhez tartozott, de gyakorlatokon, tehát harcban is, ment egy raj, minden lövész századhoz. Gondolom harckocsizókhoz is és a tüzérekhez is. Járművük Uaz terepjáró volt. Bocs az offért a régi dolgokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and bel

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Ezt búr vonalat támaszd már alá valamivel!

Az egész 35x228 mm-es lőszert a svájci Oerlikon találta ki 1960-as években és csinálta meg hozzá GDF löveget. Radarral együtt ebből lett a Skyguard, annak modernizált változata teljesen automata revolver ágyukkal (már nem GDF-fel) a Skyshield aminek a legújabb változata Mk3-as revolver ágyúval és kiforrottabb C-RAM képességgel a Skynex. Én nem tudok semmilyen búr vonalról az Oerlikon esetében!
(Rheinmetall 1999-ben vette meg az Oerlikont, ami addig egy echte svájci cég volt és ma is ott működik. A radaros részleg olasz amúgy.)

A Cheetha/Skyknight lehet hogy délafrikai eredetű, de annak semmi köze a Skynext hez,rt csak távlati terv az integrálása, mert még nincs kész. Egy 2021-es RM kiállítási prosi 2026-27-re teszi hogy elkészül a Skyknight!
eGlas35 gépágyú
55687-55d72b5026e1752d41b3b8e092adbf7b.jpg

ZA-35 (ez a torony került a polák LORAra,módositva,Oerlikon ágyúkkal)
34573-de9ce31471abb410290f7d04ffca04ff.jpg

Az egyetlen szolgálatba állt változat,a haditengerészeti ikerágyús torony
Denel_35mm_Dual_Purpose_Gun.jpg

AHEAD rendszert diszkréten megvették hozzá a svájciaktol
De nagy merészen egy irányitott 35milis lőszert is tervbe vettek,ami talán újra elő lesz véve (svédek is terveztek akkoriban ilyet 40milisben,de az is megakadt prototipus szinten-ez anno el se jutott addig)
189975-f19be74c724f069146c371072eb2be05.jpg

Különben egy harcjármű gá családot is tervetek,az EMAK 30/35/50 (szám az ürméret mm-ben).A dél afrikai Patria változatban a 30as változat van.
166664-79d123681232a9e679debdb610a5286c.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Dehogy. Csapatlégvédelem, megy a harcolókkal. Közvetlenül mögöttük van a harcrendben. Nem 10-20 km-re tőlük, aztán ha hívják őket, akkor majd előre mennek esetleg. Ha hirtelen bukkan fel a fák felett egy drón, vagy harci heli, mégis hogy hívod oda, hogy 10 másodpercen belül lőjön a légicélra ? Amennyiben lenne MANPAD, a lövész alegységekkel lenne a harcban közvetlenül. Önjáró légvédelmi eszköz pedig szintén adott alegységgel, ( zlj, szd, ? ) ott a harcrendben. Aztán dandár szinten szintén.

Akkor amikor még jómagam is katona voltam, nagyon rég, :), a szombathelyi dandár csapatlégvédelmének fő eleme, a Sztrela 10 önjáró vol. Ez volt a dandár szint, abból volt 4 db harcjármű Szombathelyen. De nem ennyi volt a dandár teljes csapatlégvédelme ! Lövész századonként volt még MANPAD, a Sztrela / Igla ? . A század mögött volt a harcrendben. Akkor volt ilyen légvédelme egy harcoló szárazföldi alakulatnak, amikor még a fenyegetés az alacsonyan szálló repülőgép, vagy max., helikopter volt. Drónok még sehol akkor. A MANPAD légilövész raj, szervezetileg a dandár légvédelmi alegységéhez tartozott, de gyakorlatokon, tehát harcban is, ment egy raj, minden lövész századhoz. Gondolom harckocsizókhoz is és a tüzérekhez is. Járművük Uaz terepjáró volt. Bocs az offért a régi dolgokkal.
Erre a Skyranger lesz alapvetően, de az gépágyúval 3km-ig jó, Mistrallal kb. 7-ig. Ami ezen túl van arra egyelőre csak NASAMS lesz nekünk.
MANPADS-ot én sem bánnám ha lenne - Piorun is jó: olcsó, ukrán tapasztalatok alapján jól működik...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and efott1974

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
eGlas35 gépágyú
55687-55d72b5026e1752d41b3b8e092adbf7b.jpg

ZA-35 (ez a torony került a polák LORAra,módositva,Oerlikon ágyúkkal)
34573-de9ce31471abb410290f7d04ffca04ff.jpg

Az egyetlen szolgálatba állt változat,a haditengerészeti ikerágyús torony
Denel_35mm_Dual_Purpose_Gun.jpg

AHEAD rendszert diszkréten megvették hozzá a svájciaktol
De nagy merészen egy irányitott 35milis lőszert is tervbe vettek,ami talán újra elő lesz véve (svédek is terveztek akkoriban ilyet 40milisben,de az is megakadt prototipus szinten-ez anno el se jutott addig)
189975-f19be74c724f069146c371072eb2be05.jpg

Különben egy harcjármű gá családot is tervetek,az EMAK 30/35/50 (szám az ürméret mm-ben).A dél afrikai Patria változatban a 30as változat van.
166664-79d123681232a9e679debdb610a5286c.jpg
Hát ez fordítva van: ők használtak Oerlikon technológiát a fejlesztéseikhez és nem svájciak nyúltak a búroktól ahogy mondtad!
A búroknak semmi köze a Skynexhez! Zéró!

Majd ha készlesz SkyKnight kész lesz (ha kész lesz), akkor monhatod hogy van benne egy kis afrikaans, de addig ez egy echte svájci-német-olasz koprodukció.

Irányított lőszernek ebben a kaliberben nem látom értelmét: csak drágább lesz tőle, jobb nem igazán. Az AHEAD technológia elég hatásos C-RAM feladatokra, drónok ellen meg még inkább.

 
K

kamm

Guest
Hát ez fordítva van: ők használtak Oerlikon technológiát a fejlesztéseikhez és nem svájciak nyúltak a búroktól ahogy mondtad!
A búroknak semmi köze a Skynexhez! Zéró!
Ne beszelj mar osszevissza folyamatosan, legyszives.

Cheetah (Denel, SA): https://www.edrmagazine.eu/defeating-ram-and-uas

Szerintem ez a project meghalt, ez az utolso hir - 3 eves: https://www.defenceweb.co.za/featured/development-of-cheetah-c-ram-missile-progressing/

Skyknight (Halcon, UAE): https://www.army-technology.com/projects/skyknight-c-ram-missile-system/
Ezt viszont mar a RM is listazza Oerlikon branding alatt (legalul): https://www.rheinmetall-defence.com...efence_systems/vernetzte_flugabwehr/index.php
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Ne beszelj mar osszevissza folyamatosan, legyszives.

Cheetah (Denel, SA): https://www.edrmagazine.eu/defeating-ram-and-uas

Szerintem ez a project meghalt, ez az utolso hir - 3 eves: https://www.defenceweb.co.za/featured/development-of-cheetah-c-ram-missile-progressing/

Skyknight (Halcon, UAE): https://www.army-technology.com/projects/skyknight-c-ram-missile-system/
Ezt viszont mar a RM is listazza Oerlikon branding alatt (legalul): https://www.rheinmetall-defence.com...efence_systems/vernetzte_flugabwehr/index.php
Ennek a SkyKnightnak annyi köze van a Skynexhez, hogy ha már kész lesz, akkor integrálják a hozzá. Ez egy távlati terv. Egyelőre csak gépágyúval rendelhető, a lézert is csak 2025-re ígérik hozzá.

Íme legutolsó elérhető prosi a Skynexről (2021 nyárán adták ki), amiben az áll hogy 2026-ban lesz elérhető a SkyKnight.

"The SkyKnight missile is planned to be operational in 2026"
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Hát ez fordítva van: ők használtak Oerlikon technológiát a fejlesztéseikhez és nem svájciak nyúltak a búroktól ahogy mondtad!
A búroknak semmi köze a Skynexhez! Zéró!

Majd ha készlesz SkyKnight kész lesz (ha kész lesz), akkor monhatod hogy van benne egy kis afrikaans, de addig ez egy echte svájci-német-olasz koprodukció.

Irányított lőszernek ebben a kaliberben nem látom értelmét: csak drágább lesz tőle, jobb nem igazán. Az AHEAD technológia elég hatásos C-RAM feladatokra, drónok ellen meg még inkább.

Ez nem ennyire egyszerű.Mert volt egy Oerlikon előkép is
Oerlikon_Skyguard_System_d0.jpg

Skyguard.De ez kifejezetten hagyományos légvédelmi rendszer,repülőgépek,helik ellen.A felépitést innen másolták-de egy C-RAM rendszert akartak.A Halcon/Denel(Kemtron) Skyknight/Cheetah-francba,hány neve lesz még?-elfogórakétával az egy búr terv.De sose jutottak el addig,hogy megvalósitsák (ebben technikai dolog éppen úgy benne van,mint az apardheid összeomlása).RM most ezt a búr tervet valósitja meg a Halconnal 30+ évvel később.Mivel mindkét oldalt felvásárolta,egyesiteni tudja a rendszereket.Nincs szüksége a búr gá fejlesztésekre,mert kezében van az Oerlikon.Azt meg alighanem már bánja,hogy az arabok elhappolták előle a Denel Halconba kerülő részét,terveit,fejlesztőgárdát (az összes Halcon terv dél afrikai)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Ez nem ennyire egyszerű.Mert volt egy Oerlikon előkép is
Oerlikon_Skyguard_System_d0.jpg

Skyguard.De ez kifejezetten hagyományos légvédelmi rendszer,repülőgépek,helik ellen.A felépitést innen másolták-de egy C-RAM rendszert akartak.A Halcon/Denel(Kemtron) Skyknight/Cheetah-francba,hány neve lesz még?-elfogórakétával az egy búr terv.De sose jutottak el addig,hogy megvalósitsák (ebben technikai dolog éppen úgy benne van,mint az apardheid összeomlása).RM most ezt a búr tervet valósitja meg a Halconnal 30+ évvel később.Mivel mindkét oldalt felvásárolta,egyesiteni tudja a rendszereket.Nincs szüksége a búr gá fejlesztésekre,mert kezében van az Oerlikon.Azt meg alighanem már bánja,hogy az arabok elhappolták előle a Denel Halconba kerülő részét,terveit,fejlesztőgárdát (az összes Halcon terv dél afrikai)
Oké, értem hogy rakéta búr eredetű, de gépágyús rendszer semmiképp! Az annyira eredti svájci, hogy még 35-ös lőszer is saját találmányuk...
Jelenleg a Skynex csak gépágyúból áll - 2025-re ígérik hozzá a lézert, 2026-ra a SkyKnightot.

Én egyelőre beérném a gépágyúval meg lézerrel is - elsősorban kamikáze drónok ellen tartanám fontosnak a beszerzését. Amúgy rakétával C-RAM célokat leszedni biztos nem olcsó.
Iron Dome Tamir rakétáját 100-150 ezer USD-re "taksáják". Nem igazán értem hogy lesz lényegesen olcsóbb, gazdaságosabb a SkyKnighttal lövöldözni, mint Tamirral.
A Tamir tömege 90 kg, a SkyKnigth tömegét meg 35 kg-re mondják. Valahol a teljesítményben is meg kell ez mutatkozzon:
az arab-búr elfogórakéta tüzérségi rakéták és aknavető lövedékek ellen 4 km-es, precíziós levegő-föld rakéták, bombák ellen 6 km-es hatótávolsággal bír az elérhető marketing anyagok alapján.
4 km-t a 35mm-es gépágyú is "tud" töredék áron. Talán a rakétás rendszer nehezebb túl terhelni (elvileg 5 rakétát indít másodpercenként), de lényegesen drágább és nem olyan biztos a találat szerintem mint amikor gépágyú több négyzetméteres repeszfelhőt terít a cél útjába. Szóval biztos van előnye a rakétás rendszernek, de nem vagyok benne biztos hogy költség-haszon alapján nekünk megéri megvenni...már ha elkészül és bizonyítja képességeit.

(Mindjárt jön @kamm "őrjöngése" a SkyKnight védelmében, mert valamiért nagyon oda van ezért a prototípusnál is alig tartó rendszerét... :p )
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Oké, értem hogy rakéta búr eredetű, de gépágyús rendszer semmiképp! Az annyira eredti svájci, hogy még 35-ös lőszer is saját találmányuk...
Jelenleg a Skynex csak gépágyúból áll - 2025-re ígérik hozzá a lézert, 2026-ra a SkyKnightot.

Én egyelőre beérném a gépágyúval meg lézerrel is - elsősorban kamikáze drónok ellen tartanám fontosnak a beszerzését. Amúgy rakétával C-RAM célokat leszedni biztos nem olcsó.
Iron Dome Tamir rakétáját 100-150 ezer USD-re "taksáják". Nem igazán értem hogy lesz lényegesen olcsóbb, gazdaságosabb a SkyKnighttal lövöldözni, mint Tamirral.
A Tamir tömege 90 kg, a SkyKnigth tömegét meg 35 kg-re mondják. Valahol a teljesítményben is meg kell ez mutatkozzon:
az arab-búr elfogórakéta tüzérségi rakéták és aknavető lövedékek ellen 4 km-es, precíziós levegő-föld rakéták, bombák ellen 6 km-es hatótávolsággal bír az elérhető marketing anyagok alapján.
4 km-t a 35mm-es gépágyú is "tud" töredék áron. Talán a rakétás rendszer nehezebb túl terhelni (elvileg 5 rakétát indít másodpercenként), de lényegesen drágább és nem olyan biztos a találat szerintem mint amikor gépágyú több négyzetméteres repeszfelhőt terít a cél útjába. Szóval biztos van előnye a rakétás rendszernek, de nem vagyok benne biztos hogy költség-haszon alapján nekünk megéri megvenni...már ha elkészül és bizonyítja képességeit.

(Mindjárt jön @kamm "őrjöngése" a SkyKnight védelmében, mert valamiért nagyon oda van ezért a prototípusnál is alig tartó rendszerét... :p )
Ahogy vesszük.91ben nem volt egy csövű Oerlikon légvédelmi 35milis gá,az iker GDF volt.
Mondcsak,az M230 akkor francia-angol fegyver,mivelhogy a DEFA/ADEN 30X113 gá löszert használja?
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Ahogy vesszük.91ben nem volt egy csövű Oerlikon légvédelmi 35milis gá,az iker GDF volt.
Mondcsak,az M230 akkor francia-angol fegyver,mivelhogy a DEFA/ADEN 30X113 gá löszert használja?
ez már üres kötekedés...semmi nem igazolja, hogy Oerlikon a búroktól "nyúlta" gépágyja terveit, csak te ötletelgetsz. Biztos maguktól nem jutott eszükbe revolver gépágyút építeni 35mm-esben! Igaz, hogy 30-asban már meg csinálták a Viggenhez 60-as években, meg világ életükben gépágyúkkal foglalkoztak, de búrok nélkül semmi nem sikerülhet nekik, mi? Hát vazze... :D
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Oké, értem hogy rakéta búr eredetű, de gépágyús rendszer semmiképp! Az annyira eredti svájci, hogy még 35-ös lőszer is saját találmányuk...
Jelenleg a Skynex csak gépágyúból áll - 2025-re ígérik hozzá a lézert, 2026-ra a SkyKnightot.

Én egyelőre beérném a gépágyúval meg lézerrel is - elsősorban kamikáze drónok ellen tartanám fontosnak a beszerzését. Amúgy rakétával C-RAM célokat leszedni biztos nem olcsó.
Iron Dome Tamir rakétáját 100-150 ezer USD-re "taksáják". Nem igazán értem hogy lesz lényegesen olcsóbb, gazdaságosabb a SkyKnighttal lövöldözni, mint Tamirral.
A Tamir tömege 90 kg, a SkyKnigth tömegét meg 35 kg-re mondják. Valahol a teljesítményben is meg kell ez mutatkozzon:
az arab-búr elfogórakéta tüzérségi rakéták és aknavető lövedékek ellen 4 km-es, precíziós levegő-föld rakéták, bombák ellen 6 km-es hatótávolsággal bír az elérhető marketing anyagok alapján.
4 km-t a 35mm-es gépágyú is "tud" töredék áron. Talán a rakétás rendszer nehezebb túl terhelni (elvileg 5 rakétát indít másodpercenként), de lényegesen drágább és nem olyan biztos a találat szerintem mint amikor gépágyú több négyzetméteres repeszfelhőt terít a cél útjába. Szóval biztos van előnye a rakétás rendszernek, de nem vagyok benne biztos hogy költség-haszon alapján nekünk megéri megvenni...már ha elkészül és bizonyítja képességeit.

(Mindjárt jön @kamm "őrjöngése" a SkyKnight védelmében, mert valamiért nagyon oda van ezért a prototípusnál is alig tartó rendszerét... :p )
Gépágyú+rakéta-OK ! Ergo , Lézer - DREAM-
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
ez már üres kötekedés...semmi nem igazolja, hogy Oerlikon a búroktól "nyúlta" gépágyja terveit, csak te ötletelgetsz. Biztos maguktól nem jutott eszükbe revolver gépágyút építeni 35mm-esben! Igaz, hogy 30-asban már meg csinálták a Viggenhez 60-as években, meg világ életükben gépágyúkkal foglalkoztak, de búrok nélkül semmi nem sikerülhet nekik, mi? Hát vazze... :D
Nem megy az értő olvasás,Kiskorodban az irodalomtanárt is kivégeztetted?Elején irtam,hogy a búr gá-t nem élesztették fel,mert kezükbe volt az Oerlikon-felesleges lett volna.....
Gepárdban is revolveres Oerlikon ágyú van.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Jaj de klassz, hogy a hozzászólásaitok a magyar légvédelemről szólnak!
Alapvetően a "kamikáze-drónok" és rakéták elleni védekezésről szóltak, csak aztán elkanyarodtunk oda hogy "mindent a búrok találtak ki." :D
Mi a véleményed gépágyús légvédelmi rendszerek (pl. Skynex) szükségességéről a kritikus infrastruktúra védelmében?
Az ukrajnaihoz hasonló tömeges "kamikáze-drón" támadást biztos nem győznénk rakétával, ellenben gépágyúlőszert magunk is tudnánk majd gyártani a készülő várpalotai üzemben...