[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 977
32 927
113
A P18-hoz és a P37-hez az én időmben mindig kellett a magasság mérő (bólogato) PRV is. Ezek szerint vagy a PRV-k továbbra is mennek, vagy máshonnan kapnak magassági adatot.
Most is igg van.A radar alapvető jellemzoi a digitalis jelfeldolgozastol nem valtoztak.
Tudtommal az Eltak beerkezese utan a P37 ki is lesz vonva.P18 egy VHF radar,az marad,meg az St-68 is,mert az megegfelel,ha mar korszerunek nem is mondható.Az en idomben az volt a legkorszerubb technikának.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 043
113
Most is igg van.A radar alapvető jellemzoi a digitalis jelfeldolgozastol nem valtoztak.
Tudtommal az Eltak beerkezese utan a P37 ki is lesz vonva.P18 egy VHF radar,az marad,meg az St-68 is,mert az megegfelel,ha mar korszerunek nem is mondható.Az en idomben az volt a legkorszerubb technikának.
Én még igen sokat üldögéltem P14 alatti harcállásponton Velencén (amíg át nem kerültem Érdre). A P37-eket pedig igazából csak vadász követésre használtuk,
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 512
7 977
113
Most is igg van.A radar alapvető jellemzoi a digitalis jelfeldolgozastol nem valtoztak.

Huh? Dehogy van igy, az St68 is 3D már, ahhoz sem kell magassagmero mellé, nem?

Tudtommal az Eltak beerkezese utan a P37 ki is lesz vonva.
Meg szep.

P18 egy VHF radar,az marad,

Az maradjon is, mert az hibatlanul latni fog minden F-35-ot is majd, csak ki kell találni, hogyan lesz abbol tracking/cueing info... :)

meg az St-68 is,mert az megegfelel,ha mar korszerunek nem is mondható.Az en idomben az volt a legkorszerubb technikának.
Az egyetlen 3D, ha jol sejtem...
 
  • Vicces
Reactions: Negan

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 015
113
Tök jó lenne, ha pl a HTKA-n megjelennének valódi hozzáértők által írt cikkek, mondjuk a NASAMS hazai integrációjáról.
Egyet elárulhatok, Molninak lesz minőségi anyaga a NASAMS-ról, csak idő kérdése. Én várom.
A lényeg hogy rengeteg féinfo meg faszság terjed amik így kezdődnek el, hozzáértőnek tűnő ujságcikkek meg angol szövegértés hiányából eredő akaratlan dezinformáció.
Én kérek elnézést a lelkes társaság nevében, de valahol nézd el nekünk, hogy vagyunk itt páran akiknek egy magyar festésű FDC-ről készült külső kép is kb olyan, mint ha Millennium Falcon-t látnánk élőben. Egészen biztosan többet látunk bele dolgokba olykor mint ami valójában, ezért is lenne jó, ha - a lehetőségekhez mérten természetesen - azok akik jobban rálátnak dolgokra :rolleyes: ha fél szavakkal is, de a jó irányba forditanák a figyelmünket valahogy. A többit mi már megoldjuk... ;)
 

Kruglóf

Active Member
2022. március 26.
47
185
33
Egyet elárulhatok, Molninak lesz minőségi anyaga a NASAMS-ról, csak idő kérdése. Én várom.
Molni most is tudta órákat beszélni a NASAMSről, csak előtte felépíti, jelenleg a SAM szériája tart a Krug-Vegánál, ami a 60-as évek….

A NASAMS előtt még van jópár lépcsőfok amit fel kell dolgozni, az analóg korból el kell jutni a full digitálisba, arról nem is beszélve, hogy nem csak a lérakról készülnek videói. Lehet egy 1-2 éves távlat mire a NASAMS sorra kerül.

Olyan anyaga viszont ami nem érhető el bárki számára neki sincs, ő is csak nyílt forrásokból tud dolgozni.
Én kérek elnézést a lelkes társaság nevében, de valahol nézd el nekünk, hogy vagyunk itt páran akiknek egy magyar festésű FDC-ről készült külső kép is kb olyan, mint ha Millennium Falcon-t látnánk élőben. Egészen biztosan többet látunk bele dolgokba olykor mint ami valójában, ezért is lenne jó, ha - a lehetőségekhez mérten természetesen - azok akik jobban rálátnak dolgokra :rolleyes: ha fél szavakkal is, de a jó irányba forditanák a figyelmünket valahogy. A többit mi már megoldjuk... ;)
A nemzetközi ill. hazai NASAMS topicban, meg ebben is mentek diszkurzusok ha azokat még nem láttad ajánlom figyelmedbe (főleg amikor Hspap is aktív volt) + ha megtalálod a neten még a HTÖ-t akkor abban is találsz olvasnivalókat a témáról.

Ami a hazai vonalat érinti csak várni tudsz, de erősen ajánlom a nem hivatalos újságcikkek kerülését mert rengeteg hülyeség szokott belekerülni, lásd az előző. Persze értékelendő, hogy figyelmet próbálnak terelni a hazai légvédelemre, de a szerzőknek általában lövésük sincs miről írnak és a végeredményből látszik is.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 015
113
A kép csak a tekknika végett:
hungarian-ministry-of-defence-to-receive-nasams-air-defense-missiles-by-august-1.jpg

"The Hungarian Defense Forces will acquire 6+1 fire units, which will be sent to the 205th Air Defense Missile Regiment in Győr. The official handover of the equipment to Hungary is expected in August."
https://militaryleak.com/2023/04/26...eceive-nasams-air-defense-missiles-by-august/
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 127
113
Na ez már valami. Állítólag a sugárhajtású Meteort azért nem tudta hatékonyan követni és leküzdeni a KUB, mert túl lassú volt.
Várjunk csak... a mai harci drónok is elég lassúk, sokszor a támadási pont felett köröznek. Most csináltak egy drónt, ami lérak rendszerek megsemmisítési tartományaihoz ideális, csak kár, hogy a leküzdendő célok egyre jelentősebb hányada nem ezt a profilt fogja repülni. :D
Nem baj, nem fikázni akarom, biztosan meg lesz a maga haszna és fejleszthetik vagy alakíthatják a harci paramétereit, bevethetőségét. Csak látnánk végre belőle rajokat a levegőben!
Drónok ellen ez kell! :hadonaszos:

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A bren-gestamen páros vmelyikéből ilyen drónelhárító "megymag-köpködőt" faragva egy most még egy meglévő piaci résbe lehetne belépni!!!
... vagy marad az, hogy eredeti termék túl-sok-szereplős, sokkal-nagyobb-fajsúlyú-gyártókkal telített piacán próbálkozgatunk majd látszat-sikereket felnagyítani.

Érdeklődve várnák "bármit" már végre. :hadonaszos:

.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 061
2 553
113
Drónok ellen ez kell! :hadonaszos:

Ugyan kérem, ágyúval lőjünk a verébre? :D Egy 7 lövetű pump action sörétes puska kell minden lövész szakaszba, a kezelője a LYNX (BTR) hátsó búvónyílásában ül, felfele néz és lelő minden közeledő öngyilkos drónt. Ha ügyes, elég messze fogja eltalálni, hogy a robbanásban ne sérüljön meg. ;) Az első világháborúban állítólag az amerikai katonák így lövöldözték le a lövészárkaik felé repülő kézigránátokat. Ha nekik sikerült, akkor miért ne sikerülhetne újra? A lövészkiképzés része lesz ezután az agyaggalamb lövészet a kijelölt drónvadász katonáknak. :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 127
113
A videón 4 rakétás, csak a jobb oldali nincs felhajtva, nem?
Egyszer kiszámoltam (lásd alább), hogy valószínűleg 4 Mistralt is bele lehetne gyömöszölni elvileg ebbe toronyba - aztán vagy így kérjük vagy nem...

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 437
8 052
113
Egyszer kiszámoltam (lásd alább), hogy valószínűleg 4 Mistralt is bele lehetne gyömöszölni elvileg ebbe toronyba - aztán vagy így kérjük vagy nem...

Kérjük?
Hat nem veszünk semmit hisz gyorsitunk nem de? o_O
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 127
113
Kérjük?
Hat nem veszünk semmit hisz gyorsitunk nem de? o_O
Az eddigi információk szerinte egyszer veszünk ilyet - van rá egy szándék nyilatkozat.
Az is világos hogy csapatlégvédelem nélkül az egész nehéz dandárunk le lenne radírozva pár hét alatt. Szóval ha csapat légvédelemre nem költünk akkor fölösleges megvenni a többi cuccot is mert hamar "szétdrónozzák őket" egy igazi háborúban. Az új főninek is mániája a csapatlégvédelem...
Konkrétan szerintem legalább 40 körüli mennyiség kellene ezekből. Minden lánctalpas technikával felszerelt zászlóaljhoz kellene hozzá rendelni egy 8-12 Skyrangerből álló üteget ami árnyékként kíséri őket bárhova...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 437
8 052
113
Az eddigi információk szerinte egyszer veszünk ilyet - van rá egy szándék nyilatkozat.
Az is világos hogy csapatlégvédelem nélkül az egész nehéz dandárunk le lenne radírozva pár hét alatt. Szóval ha csapat légvédelemre nem költünk akkor fölösleges megvenni a többi cuccot is mert hamar "szétdrónozzák őket" egy igazi háborúban. Az új főninek is mániája a csapatlégvédelem...
Konkrétan szerintem legalább 40 körüli mennyiség kellene ezekből. Minden lánctalpas technikával felszerelt zászlóaljhoz kellene hozzá rendelni egy 8-12 Skyrangerből álló üteget ami árnyékként kíséri őket bárhova...
Igen ezzel tisztában vagyok, azonban a szajkaraten túl sok mindent nem történik
Rendelés sem tudom nem vagyunk olyan anyagi helyzetben de akkor ne mondjak h gyorsitunk mert meg alapvető képességek hiányoznak
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 912
38 127
113
Igen ezzel tisztában vagyok, azonban a szajkaraten túl sok mindent nem történik
Rendelés sem tudom nem vagyunk olyan anyagi helyzetben de akkor ne mondjak h gyorsitunk mert meg alapvető képességek hiányoznak
Azért tegyük hozzá hogy Skyrangr 30 nincs még kész - addig ne is rendeljük meg, amíg nem mutattak be egy sikeres éles lövészetet gépágyúval és Mistrallal! A csapatpróbára bocsátást legkorábban 2024-re ígérte a RM és hát ha az RM ígéri, akkor az biztos nem úgy lesz! :D
A videóban sem mutattak be semmit, csak hogy Boxer tud gurulni bármilyen makett toronnyal a tetején - ezt eddig is tudtuk... ;)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 502
113
Azért tegyük hozzá hogy Skyrangr 30 nincs még kész - addig ne is rendeljük meg, amíg nem mutattak be egy sikeres éles lövészetet gépágyúval és Mistrallal! A csapatpróbára bocsátást legkorábban 2024-re ígérte a RM és hát ha az RM ígéri, akkor az biztos nem úgy lesz! :D
A videóban sem mutattak be semmit, csak hogy Boxer tud gurulni bármilyen makett toronnyal a tetején - ezt eddig is tudtuk... ;)

Van valaki, akit érdekelhet a skyranger és van Mistralja, rajtunk kívül? Megrendelés nélkül, az RM a saját pénzéből nem fogja rárakni a Mistralt
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0