1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. honved

honved Well-Known Member

Egyenként múzeumoknak eladni, jelképes összegért, vagy elcserélni, olyan eszközre, ami itthon nincs kiállítva. Kíváncsi lennék, ki volt az az íróasztalfőokos, főfejes, aki ismét nekifuttata ezt a rég döglött ügyet a falnak.

KoviUbi, borisz and Panzerfaust like this.
  2. migfun

migfun Well-Known Member

Egy J-22 Orao-t esetleg? :cool:

borisz likes this.
  3. fonak9

fonak9 Member

A GE erőművekben, hajókban használt gázturbinái konkrétan valamelyik sugárhajtóműből lettek kifejlesztve, szóval elvileg lehetséges. A ruszkik is repülőgép-hajtóműből kezdtek a hajóikba új gázturbinákat fejleszteni, amikor az ukrán forrás megszűnt.

vilmoci and borisz like this.
  4. Terminator

Terminator Well-Known Member

5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Putyin bácsi nem hülye ám, miért akarnál kiröhögtetni minket :D?

7. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    Igen, ertekesithetnek bontva, akar alkatreszekkent, mint a hasznalt autoknal is szokas. Valami webes feluleten licit, ha kis tetelek is lennenek, akar mi is licitalnank, kabinmuszerekre, vagy valami jellegzetesebb kisebb darabra vitrinbe disznek, nem? :)
    Nem tudom, USA-ban repkednek-e magankezben 29-esek, talan oda is lehetne jo 1-2 donorpeldany. Na, de kinek kene 19 roncsközeli gep egyszerre, egybe? Amugy az uj, vagy repkepes 29-esekre is lenyegeben nulla az igeny a vilagpiacon.

zsolti likes this.
  8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

bontás csak annyira értettem, hogy nem mind a 20 "gépet" egy csomagban...

9. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    A valosag ennel is kevesebb, mert a MiG-9 lenyegeben nem jatszott szerepet, gyartottak komolyabb sorozatban, de en inkabb egy prototipusnak latom azt is, de oke, legyen egy önallo tipus.
    Viszont a MiG-23/27 inkabb csak valtozat, hiaba kapott kulön szamot, es a 25/31 is elegge inkabb csak egy erös M tovabbfejlesztes.
    En a Mig töretenet igy latom
    - utkeresesek es MiG-9
    - MiG-15/17/19
    - MiG-21
    - MiG-23/27
    - MiG 25 -> 31
    - MiG-29
    - utkeresesek, MiG-AT, dronvonal, MiG-35, csöd

es mindehhez milliardnyi alvaltozat, reszelgetes, mikor milyen alkatresz volt eppen kombinaciok

10. borisz

borisz Well-Known Member

Én azt nem értem, hogy hogy jött össze a SzU-24 -17, MiG-23BN/MiG-27 kombináció, amikor közel azonos volt a feladatuk.

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

A kivont Mi-8, Mi-24eseket es mindenfele hozzatartozo dolgokat hogy sikerult eladni? Meg ingyen is adtak, csak valaki vigye el es ne a Honvedseg koltsege legyen a megsemmisites. Nekem a muzeumos cserealapkent torteno felhasznalasa tunik az egyetlen lehetseges megoldasnak.

borisz likes this.
  12. nyugger

nyugger Well-Known Member

Egy RD-33-t szívesen vinnék a telekre seregélyek ellen meg a szomszédokat riogatni :D

fishbed and borisz like this.
  13. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    Szerintem a kocsidba is kapora jönne egy sebessegmerö, ami Mach-ban mutatja a dolgokat :)

nyugger likes this.
  14. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Azért ez nem teljesen igaz. A Szu-24-es az frontbombázó, a Szu-17-es képességének mindenben a duplája, a MiG-23BN/MiG-27 vonal meg egy politikailag (is) támogatott erőlködés, hogy a MiG is csinálhasson olyat, mint a Szu-17-esek. Ez utóbbier a szovjet Front Légierőnek nem volt egyátalán szüksége, az idehaza állomásozó szovjet pilóták se voltak oda érte, mikor Szu-17-esről átültették őket MiG-27-esre.

fishbed likes this.
  15. borisz

borisz Well-Known Member

Hasonlóan láttam eddig, leszámítva, hogy a rációt kerestem a MiG-23BN létében. Afféle szegény ember SzU-22-je. Viszont pl. Csehszlovákia is rendszeresítette mindkét típust, nem is kis számban.

16. Allesmor Obranna

Az NDK is, meg a bolgárok is.

17. mlace

mlace Member

Szovjetek 3 géppel oldották meg azt amit az amerikaiak 1-el.F4 később F16.

18. Allesmor Obranna

A három az lényegében kettő, mert a MiG-23BN és a MiG-27 ebben a relacióban egy és ugyanaz.
    Kvázi típusvariánsok.
    A többi stimmel.
    Ugyanakkor mégis fals meglátás, mert te kvázi szegénységi bozonyítványnak állítod be azt, hogy ugyanarra a feladatra kétféle típust "voltak kénytelenek" használni.

Épp ezaz, hogy nem a Szu-17-es képességei miatt voltak rákényszerülve, csak a MiG akarta a saját, képességeihez képest túl drága MiG-23-asát olcsóbbá tenni azáltal, hogy olyan feladatkörre is specializálta a típust, amire már volt kiforrott Szuhoj konstrukció. Így tudta fenntartani a gyártósorát.

fishbed likes this.
  19. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Minek neki egy halom gonc mikor hegyekben allnak nala az ilyesmik. Adjak oda a szerbeknek valami haveri bartellbe vagy a jo szomszedi viszony jelekent, vagy valami muzeumoknak osszak szet. A svedek is adtak egy Viggent ami azota is a napon rohad, viszonozhatnank nekik, talan kapnank egy Drakent meg toluk pl.

borisz likes this.
  20. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Csak ki szedne szet es ugye mennyiert?

Ezen oldal megosztása