[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szerintem meg le kéne állni azzal, hogy fullba tolod.
Akinek az erveleset panoz vedte, az maradjon csondben. Foleg, hogy a legjobb sajat erve az volt, hogy o mar miota itt rontja a levegot.
En annyit hibaztam, hogy mivel ejjel volt, faradt voltam, igy keson vettem eszre hogy sikerult elterelned a temat, es olyan teteleket vedesz, amiket senki sem tamadott, de aki utolag csatlakozott be az nyilvan nem nezte, hogy mi volt az eredeti tetel. Azok meg akik nem mozognak penzugyi teruleten, azoknak egy lizing nem trivialis dolog, de ugyanakkor tudjak mit jelent, tehat buszken rohantak megerositeni, hogy bizony az nem jelent tulajdonjogot. Ez nekem olyan mintha valaki buszken meselne, hogy rajott, hogy az 1+2 az 3. Ki allitotta az ellenkezojet? Azzal nem bizonyitasz egy hazugsagot, hogy divatos szlengel elsz ("fullba tolod") viszont aki nem ertelem, hanem erzelem alapjan itel (emberiseg tobbsege) annal mukodik. Sok emberrel egyetertek itt a forumon, sokkal meg altalaban nem, de te vagy az egyetlen aki CSAK es kizarolag mindent az erzelmei alapjan itel meg. Mivel korabban mar alulmaradtal egy vitankban, amint meglattad a nevem egybol ugrottal, el sem olvastad amit irtam es fel sem tunt, hogy mar le volt zarva a vita. Cask azert inditottad ujra, mert meglattad a nevem. Masok, akik nem ertettek velem egyet, ertelmes erveket irtak, amikrol lehetett vitazni (ezert oket nem is vedte panoz), de te csak manipulaltal. De hidd csak tovabb nyugodtan, hogy nincsenek Gripenjeink -megtenned, hogy a roman vk-nak is elmondod? Hatha elhiszi. Koszi.
 
M

molnibalage

Guest
Akinek az erveleset panoz vedte, az maradjon csondben. Foleg, hogy a legjobb sajat erve az volt, hogy o mar miota itt rontja a levegot.
En annyit hibaztam, hogy mivel ejjel volt, faradt voltam, igy keson vettem eszre hogy sikerult elterelned a temat, es olyan teteleket vedesz, amiket senki sem tamadott, de aki utolag csatlakozott be az nyilvan nem nezte, hogy mi volt az eredeti tetel. Azok meg akik nem mozognak penzugyi teruleten, azoknak egy lizing nem trivialis dolog, de ugyanakkor tudjak mit jelent, tehat buszken rohantak megerositeni, hogy bizony az nem jelent tulajdonjogot. Ez nekem olyan mintha valaki buszken meselne, hogy rajott, hogy az 1+2 az 3. Ki allitotta az ellenkezojet? Azzal nem bizonyitasz egy hazugsagot, hogy divatos szlengel elsz ("fullba tolod") viszont aki nem ertelem, hanem erzelem alapjan itel (emberiseg tobbsege) annal mukodik. Sok emberrel egyetertek itt a forumon, sokkal meg altalaban nem, de te vagy az egyetlen aki CSAK es kizarolag mindent az erzelmei alapjan itel meg. Mivel korabban mar alulmaradtal egy vitankban, amint meglattad a nevem egybol ugrottal, el sem olvastad amit irtam es fel sem tunt, hogy mar le volt zarva a vita. Cask azert inditottad ujra, mert meglattad a nevem. Masok, akik nem ertettek velem egyet, ertelmes erveket irtak, amikrol lehetett vitazni (ezert oket nem is vedte panoz), de te csak manipulaltal. De hidd csak tovabb nyugodtan, hogy nincsenek Gripenjeink -megtenned, hogy a roman vk-nak is elmondod? Hatha elhiszi. Koszi.
  1. Panozzal semmi gond nincs, veled ellentétben...
  2. Ezzel a személyeskedő bicskanyitgoató stílussal nem sokáig leszel itt...
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 611
5 310
113
Ha akarnák erőszakkal is elvennék.Vagy szerinted az a pár tucat fegyveres fogja megakadályozni őket akik őrséget adnak?Gondolom nem árulok el titkot,hogy az ő képzettségük az álj álj vagy lövökben kimerül...

Mire erőszakoskodásra kerülne sor a mechanikusaink már meg is oldották a dolgot fegyver nélkül.... ;)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
  1. Panozzal semmi gond nincs, veled ellentétben...
  2. Ezzel a személyeskedő bicskanyitgoató stílussal nem sokáig leszel itt...
Megint betonstabil ervek a temaban, miert nem lepodom meg? Szoval a lenyeg, hogy tovabbra sincsenek Gripenjeink, mert en azt mondtam, hogy vannak, ugye?
Amugy nem akarsz elnezest kerni amiert egyaltalan felvetetted az inkorrekt uzleti magatartas esetet? Vagy logikus felvetes volt hiszen olyan csak lizingnel lehet, barter-nel vagy adasvetelnel meg nem? Option-nel lehet? Es Futuresnel?
Lehet hogy a reptech-hez ertesz, sose tagadtam, de penzugy / szamvitel es jogi teren mar nyilvaloan mas a helyzet.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 694
3 882
113
Elolvastam ezt a diáktanulmányt és orbitális sületlenségek vannak benne. Nem volt ennek lektora?
Simán benne van, hogy a hazai 29-esek csak 2006-ig repültek, a pápai repülőtéren pedig csak MiG-21F13 és C-17 volt illetve van. Aztán van egy különös összevetés a különféle repterek közt jól megstatisztikázva... egy katyvasz az egész.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a fenti dokumentum a közlekedésüzemi tanszék bábáskodása mellett íródott. Ők asszem beoktatnak a légiközlekes szakirányba, de azért távol esnek a repüléstől, főképp a katonai repüléstől és annak hazai történetétől. A közlekedésüzemi tanszék az üzemszervezésben, logisztikában, menetrendszerkesztésben, meg hasonlókban van otthon A valódi repülős tanszéken oda szoktak figyelni a részletekre.
A mese részébe csúsztak hibák, de a konzulens már akkor is mondott érdekeseket pl. közlekedéstan 1 előadásokon, mikor még én is látogattam a BME-t.
A repülőgépész szakirányon ilyen hibák ritkán csúsznak be a mese részbe. Ez pl egy repülőgépész TDK (vagy annak kivonata):
http://tdk.bme.hu/KSK/DownloadPaper/Tengelyteljesitmenyt-Ado-Gazturbinas-Probapad

Panozzal semmi gond nincs
Ember, Te valami alternatív valóságban élsz? Vagy biciklibelsőben? :eek:
Ezzel a személyeskedő bicskanyitgoató stílussal nem sokáig leszel itt
Ugyan már... te is itt vagy már mióta :D
Izé..

Ezt csak a hatalmas hadtech tudásod és a remek irományaid irányába mutatott tiszteletem okán nem teszem be az olvasói aranyköpések topikba.;)
Én is egyből oda akartam bepattintani... Gyakorlatilag az összes eddigi ottani bejegyzés csak térgyeplő ministráns ehhez az egy sorhoz képest, pedig még tacsk0-tól meg blogentől is vannak ott idézetek...:)
 
M

molnibalage

Guest
Izé..

Ezt csak a hatalmas hadtech tudásod és a remek irományaid irányába mutatott tiszteletem okán nem teszem be az olvasói aranyköpések topikba.;)
Én még nem láttam technikai topikban tőle hülyeséget sokakkal ellentétben. Más topikokat alig olvasok...

Ellenben elég vicces "érvelés" az, hogy a kommentem értéke attól függ, hogy egy másik ember mit gondol róla. Ez alapján sztálin vagvy hitler is faszagyerek, mert találsz olyan neonáci vagy komcsi hülyegyereket, akik szerint ők azok voltak...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Én még nem láttam technikai topikban tőle hülyeséget sokakkal ellentétben. Más topikokat alig olvasok...

Ellenben elég vicces "érvelés" az, hogy a kommentem értéke attól függ, hogy egy másik ember mit gondol róla. Ez alapján sztálin vagvy hitler is faszagyerek, mert találsz olyan neonáci vagy komcsi hülyegyereket, akik szerint ők azok voltak...

Ez is igaz!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem, mert megcsavarta a logikat. Panoz nem tamadta ot, hanem vedte. Hiszen ha valakirol sztalin azt mondja, hogy jo ember, akkor gyanus hogy rossz. Ha valakirol hitler azt mondja, hogy jo ember, akkor is gyanus, hogy rossz. (panoztol meg en kerek elnezest, amiert molni hitlerhez meg sztalinhoz hasonlitotta, ez azeert meg neki is tulzas)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 362
113
http://www.mh59.hu/rovatok/hu/hirek/rakos_betegeknek_gyujtottek_a_bajszos_pilotak/

Movember%20s.jpg


27 gripen pilóta van a fotón.... lehet hasonlítgatni a korábbi fotókhoz a létszámot, hogy ki nincs már a képen, kik az új arcok stb.
És megtippelni hogy a kora miatt kb. hány pilótát kell majd pótolni 4-5-7-10 év múlva, amikor már lesznek végzősök is a hazai pilótaképzésben...

(A tervek szerint 15-20 pilóta fog végezni évente.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Akkor igazat mondott, de nekem az ütötte meg a fülem, hogy odakeverte a Brit 1 db? D példányt amit kiképzésre használtak/használnak még most is? azokhoz az országokhoz akik konkrétan rendszeresítő országok. Ez így azért megtévesztő szerintem, egy picit.
 
Status
Not open for further replies.