1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. migfun

migfun Well-Known Member

De elsőre sikerült indítani ;)

2. kamm

kamm Well-Known Member

Ebben szo nincs semmifele use controlrol. Ez monitoringrol szol, ami nem mas, mint a nagykovetsegeken levo SCO es a staffjenek a vizitjei, amikor megszamoljak, megvan-e minden eladott tankod, normalisan, elzarva-vedve tarolod, leellenorzika sorozatszamokat a raketaidon stb.
    Ebben szo nincs olyasmirol, hogy a US kepes lenne tavolrol avagy akar a vizitek alatt kontrollalni egy AMRAAM felhasznalasat, modjat vagy idejet.

3. kamm

kamm Well-Known Member

Mint mar feljebb ideztem, mar el is adtak a lengyeleknek a StStunnerre epitett PAAC-4 Patriotot, SkyCeptor neven.

A Spike izraeli, az amerikaiaknak semmi beleszolasuk nincs, amugy mar adtak el Europaba sok helyre ol nemetek, asszem lengyelek is, legutobb naluk demoztak az ujabb Spike ER verziot, ami mar 16km hatasos es repesrepeszfejre is cserelheto. A Rafaeo aktivan probalja Kozep-es es Kelet-Europaban eladni.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hol van az aláírt szerződés, megrendelés, stb?
    Konkrétan 2016 után nem is igen van a keresőben találat erre az ötletre. Mert ötlet volt, koncepció.

5. kamm

kamm Well-Known Member

Konkretan megint kotozkodsz meg okoskodsz, de mar belinkeltem a Rayhteon oldalan a bejelentest. Tanulj meg angolul.

6. molnibalage

Erre gondolsz?
    https://www.raytheon.com/news/feature/poland-signs-loa-for-patriot

A Lavi repülési teljesítménye alatta volt az F-16-osnak. Ez volt a másik ok a törlésre. Nem nyújtott valódi előnyöket, egy másodvonalas gyengébb csapásmérőnek nem látták értelmét, úgy hogy n+1 függés maradt, pl. a hajtómű terén is.

A Lavi exportesélye 0 közeliek voltak, mert akkor az összes potenciális F-16 vásárló már megvette az F-16-ot. Aki nem, az később a Hornetre szavazott.

Nagy Csaba, fishbed and pöcshuszár like this.
  7. kamm

kamm Well-Known Member

Ezt linkeltem, igen, sot, ideztem is belole a relevans reszt. LOA = letter of agreement, azaz amint minden feltetel adott ezt a konstrukciot veszik at ill szallitjak. Az arazas szerintem eldolt, engedelyeztettek is az eladast a Kongresszussal. inkabb arrol lehet szo, hogy a Rayhteon meg reszelgetni akarja a PAAC-4-et, valoszinuleg meg kell nakik 6-12 honap korrektul befejezni. Az amerikaiak gatlastalanok profit teren, viszont szemben a keleti szallitokkal nem szokasuk felkesz munkat kiadni a kezukbol, ok az elegedett vevot szeretik, aki visszajar vasarolni.

8. kamm

kamm Well-Known Member

Ez igy igaz, a Lavi egy szetberhelt F-16 volt, semmi tobb.

pöcshuszár likes this.
  9. molnibalage

Számomra az a lévédelmi rendszer a termék, ami kulcsrakész és nem "a majd egyszer lesz". Én nem tudok arról, hogy a Skyceptor, mint rendszer készen lenne és a lőtéri lövészetek meg lettek volna tartva, ahogy az oroszok csinálták és csinálják ezt a mai napig. Addig ez csak egy koncepció eladása, nem egy kész terméké.

Nagy Csaba likes this.
  10. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Várjál, szerintem én itt valamit félreértek.
    Ahogy én összeraktam a kis búrámban.
    A Raytheon legyártotta a Patriot rendszert a saját "kis" rakétájával. Izrael megvette, mint akkor még szinte egyedülálló rendszert? Persze nem lennének ők, ha nem próbálnának a már kész rendszeren tovább reszelni, és előálltak a saját olcsóbb rakétájukkal, a Stunnerrel. A Raytheon belement, hogy használják a Patriot rendszerben. Így adtak az izraeliek neki saját nevet: David's Sling. Ezek után olyan nagy lett az érdeklődés a rendszer iránt, hogy bár az elején a Raytheon próbálta tiltani a dolgot, de mivel közben a többi versenytárs is nyomult, nem akart lehetséges vevőket bukni. Így belement abba, hogy tulajdonképpen a Stunnert eladja saját gyártásban (persze ezért fizet a Rafael-nek), átnevezve Skyceptornak így a rakétát és egyben az egész rendszert is. A kilövők, az érzékelők, és az irányító rendszer továbbra is a Patrioté.
    Ha ez így van, akkor tulajdonképpen felesleges újabb próbákat tenni, mivel ez egy már meglévő David's Slin rendszer, csak átcimkézve, meg esetleg a rakéták is amerikai gyártásúak az izraeli licence alapján.
    Nekem úgy tűnik a Raytheon szándékosan próbálja a vevőjelölteket összekavarni, hogy ne legyen egyértelmű a rendszerek azonossága.
    Fontos: ez inkább csak ötletelés, és az általam talált forrásanyagok értékelése.
    Mindenképpen kíváncsi lennék a valódi megfejtésre!

Loken likes this.
  11. kamm

kamm Well-Known Member

Szamodra felolunk a Nap is lehet zold, ettol nekunk meg sarga-voros marad - ugyanigy nekunk a tenyek maradnak tenyek, ie. a Raytheon nem hurraoptimizmussal uzletel, hanem elsoztak egy legvedelmi es ABM rendszert a lengyeleknek SkyCeptor neven 1 milliard dollar felett, amit kesobb le fognak leszallitani.

12. kamm

kamm Well-Known Member

Viszonylag jol latod, nekem is annyi jon le az egeszbol, hogy a zsidok nagyon okosan es ugyesen, ahogy atvettek a rendszert, nekialltak SOKKAL olcsobb raketat epiteni - ami ugy nem nehez, a Raytheon az abszolut pofatlansag teteje az 5 millio dollaros raketakkal, total gatlastalan.
    Keszen is lett, a Raytheon megprobalt izmozni, de azert Izraelnek meg nagyobb lobbiereje van, mint az NRA-nek vagy a hadiiparnak, gondolom, hivatalosan az erv valami olyasmi lehetett, hogy ezt a kicsi, kiszolgaltatott zsido allam nem tudja megfizetni hosszu tavon (hahaha :D), mikozben a kulcsemberek a Kongresszusban megkerdeztek a Raytheon lobbistait, hogy ugyan miert is nem eleg neked 40-80% haszonkulcs a raketakon, miert akarsz 300-400% profitot (mert gondolom informally megkaptak a szamokat az izraeli lobbitol)... Ezen a ponton valoszinuleg a Raytheon belatta, hogy ennel sokkal okosabb a coop: szepen keresztlicenszeltek es most mar o is arulhatja.
    Utobbi tarsulas amugy megszokott az amerikai hadiipari piacra valo belepeshez kulfoldi gyartoknal, szinte semmilyen ceg nem tud egyedul bekerulni, mindig kell egy helyi gyartoval tarsulniuk, hiaba vilagvero is esetleg a termekuk.

Loken likes this.
  13. kamm

kamm Well-Known Member

Annyiban mondjuk a kritika igaz, hogy a Stunner/SkyCeptor Phase II es lehet, az nincs benne az arban a lengyeleknek, a fene tudja, ezek a dolgok sosem nyilvanosak sajnos.
    Viszont ahogy egyre tobbet olvasok rola egyre inkabb arra hajlok arra, ez lehetne nekunk is (PAAC-4), mert ha tenyleg a legdragabb AMRAAM arabak kozeleben kijon egy raketa hozza, akkor az valoban a legjobb es legegyszerubb megoldas, amivel AESA radartol a megfelelo medium-range legvedelmen at az ABM-ig funkcioig mindent megoldunk egy rendszerben (raadasul kesobb szukseg eseten a zsidoktol is tudnank venni toltenyt, tutira olcsobban, ez egyertelmu.)

14. Celebra

Celebra Well-Known Member

Plusz maga a rakéta gyorsitófokozat nélkül egy légiharc rakéta,lehet integrálni a Gripenhez is.

15. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Hazank legterenek vedelmenel nincs nagyobb szolgalat.

16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

17. migfun

migfun Well-Known Member

2018.12.19-i hír a szerződés aláírása, és még csak tervezik az építését. Félve kérdezem, az idén érkező új heliknek ezek alapján mikor lesz kész a fedett helyük? Itt mindenki azt írta, nem fognak csillaggarázs alatt álni...

Loken likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

Mi a véleményed a tűzoltókról pl?

Nagy Csaba, Anti and kamm like this.
  19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ez csak jelzésértékű,tényleges védelmi értéke nincs.Ha a muszka hirtelen lerohanja a baltiakat,egy-két géppár nem akadály.
    Legalább gyakorolnak a fiúk.

Loken likes this.
  20. rudi

rudi Well-Known Member

A tényleges védelemhez légierő kéne...
    Ami most van csak egy picivel több mint légi rendészet de messze nem légierő

Celebra likes this.

Ezen oldal megosztása