1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. skitnica

skitnica New Member

Szittya !! Szerinted nem tájékozódnának elötte az itteni viszonyokrol?? Manapság, mikor minden szabad? hozzáférhető?? Ugyan már....
    A helyismeretnek semmi köze nem volt ahova akkor akartak menni.Az volt a lényeg hogy Mo területét felhasználva a ZNG (Zbor Narodne Garde) hátába tudjon kerülni...Ezek szerint még a magyar helyzetet is jol ismerték..Hol mehet át a határon vissza, hol veheti át a fegyvereket, söt ezt még Burgenladban is megtették,,,

2. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ez a miesetunkbe edeskeves hogy tajekozodik az itteni viszomyokrol /ha haborut akar ez a minimum./ a helyismeretnek mindig koze van legyen az barmilyen muvelet. A helyismeret az eggyik leggontosabb informacio.

3. skitnica

skitnica New Member

Nem érted...
    nem az a lényeg hogy sajat terepen mit tehettek, hanem hogy ITT NÁLUNK szabadon garázdálkodhattak, fegyverkezhettek, aztán usgyi vissza....A mai katonaink mit tehetnenek ez ellen?? Most nem azt mondom hogy besétálnak hipp-hopp Szolnokra, hanem el tudnak jutni a radarálomásig, aztán bumm....megnezed interneten hogy vagy, kis terképismeret, személyes felderités és mehet az akcio...Szted egy szerb, aki mondjuk Belgradban nött fel, hogy harcolt mondjuk Posavibában, ahol az életbe soha nem járt?? Vagy az önkéntes magyarok, akik kint voltak????

4. zulu

zulu Well-Known Member

Vissza már nem jutnak. Öngyilkos akció lenne. Az tényleg világra szóló szégyen lenne, ha nem fognák meg őket egy ilyen akció után.

Szittya likes this.
  5. Szittya

Epp ezt irom nem igazan tudja kivitelezni. Megbukhat a hataron a szallitmamy megbukhat a hataron a vegrehajto allomamy megbukhat utban a korletfele megbukhat a korletet elokeszito brigad megbukhat a felderito brigad megbukhatnak az osszekotok megbukhatnak a segitok megbukhatnak az utvonal bejarok megbukhat a titkosszolgalat. Es ezzel nem hogy a megelozo csapas bukik meg elokeszitesi fazisba hanem oda a meglepetes egy varatlan villamhaborura... Ha meg annyira nem varatlan az a haboru akkor a megbukas eseje kb triplajara nol. Mert akkor nem csak a titkosszolgalatok honvedseg rendorseg navosok polgarorok lehetnek a megbuktatok hanem a szantoveto erdokerulo es az atlag civil is. Es ez csak az elokeszites buktatoi.meg semmi nem tortent csak korletet foglaltak esetleg felszereltek. Ha egyetlen egy teherauto megbukik mar vege az akcionak. Ha egyetlen egy ember megbukik vege az akcionak... Kifele nincs ut egyiranyu egyiranyu esetben minimum 40-50-100 milliokrol beszelunk./fo rovidtavon es tobb szaz embert igenyel csak a vegrehajtas... Felszereles egyeb elokesziteshez kenopenzek stb...Ennyierovel scud is bevetheto... Hatekonyabb olcsobb allomamybaratabb. Es nem marad ott a kremje

6. skitnica

skitnica New Member

Nem érted..semmi köze nincs hogy naluk mit csinaltak...Az a lényeg hogy NÁLUNK hyülekeztek, fegyverkeztek, és ugy jartak át a határon mint kés a vajon..
    vagy pl--egy szerb katona aki Belgradban élt, hogy harcolt mondjuk Posavinaban? vagy magyar önkéntes Szlavoniában? hisz nem volt helyismerete?? Egy ilyen veteránnak, gyerekjatek eljutni a radarhoz és megsemmisiteni..Nem iroasztalon tanulta hidd el....

7. skitnica

skitnica New Member

Hogy bukhat meg az állomány?? kao turist ??? turistaként....???.....................a szallitmány neccesebb, az igaz, de nem lehetetlen, De ha mar itt vannak...............

8. Pista a hegyről

Pista a hegyről Well-Known Member

Ó istenem...

1. Nincs fegyveres konfliktus kb 1000 km-es körben
    2. Nem vagyunk egy országgal sem annyira kiélezett viszonyban, hogy ennyire tartani kéne egy támadástól (nem, még Romániával sem) és egy terrorista csoportnak sem vagyunk elsőszámú célpont. Jelen pillanatban "véd" minket 2 készenléti Gripen, aktívak a titkosszolgálatok, folyamatos a légtérellenőrzés, vannak gyors reagálású erők, zajlik a kiképzés stb. Majd ha szükség lesz rá fokozzák a készültséget. Párszor már le lett írva itt hogy az nem egyik napról a másikra jön. Nem attól lesz nagyobb a biztonságunk hogy szétszórjuk a 12 kub-ot.
    3. Nincs egyetlen egy ország sem a térségünkben ahol folyamatosan szolgálatban van egy-egy üteg a fontos objektumok mellett. Amúgy pl 2001 szeptember 11.-én Pakshoz ki voltak rendelve a légvédelmisek.

endre, tonyo and borisz like this.
  9. Szittya

Nem az eljutas a gond egy muveleti teruleten a bol b be a helyismeret nem ahhoz kell hogy ne tevedjen el :) az ellatmamyt szerintem egyebkent nem hoztak rajtunk at hanem sokkal inkabb felmyitottak valamu kissebb rejtett raktarat./amit ugye ok hoztk letre akkor meg sajat teruleten./

10. Negan

Negan Well-Known Member

De van.Jelenleg inaktiv befagyott konfliktus.Moldávia-Dnyeszter Menti Köztársaság.Tüzszünet van csak,békekötés nincs.

11. Szittya

Ukrajna./szerb koszovo./

12. Negan

Negan Well-Known Member

Ukrajna keleti része túl van az 1000km-en,Koszovóban meg vannak nemzetközi békefentartók.
    De ami azt illeti,a mai technikás világban néhány idióta barom is csinálhat nagy ramazurit.

hunter85 likes this.
  13. Szittya

Te mennyiert vallalnal be egy ilyen egyiranyu onkentes ongyilkos akciot? 100 millio + eletjaradek /hadiozvegy hadiarva juttatason fellul fixbe ha visszajonnel fogsagba esnel akkor is?/

14. Szittya

Ingyen ember ilyen feladatra nem valo /mar csak a pk k erkolcsi okai miatt sem ami 20 adlagos./ a 100 millio es a kozeli hozzatartozok eletjaradekaval is alalottem ongyilkos akcioval?/ pedig a fronton az elso ev utan szazak jelentkeznenek ennyiert hasonloan rizikos melora... /de most beke van es megelozo csapas eseten is beke lenne./

15. skitnica

skitnica New Member

Pista
    Nem jelenrol beszéltem, hanem FELTÉTELES modrol

Szittya
    Kihytad a forrongo Bosna Herzegovinát...
    Ezt a feladatot a haboruban ÖNKENT bevallalték a szerb önkéntesek....INGYEN.....(halkan megsugom elsore én is önkéntes voltam, de masik oldalon.-)))
    Az ellátmány meg nem MO-n volt, hanem hozták magukkal..Hol élsz?? ezt nem kellene magyarázni hogy ugy csempészel át a határon szinte bármit, hogy szinte csak 10-15% akadhat fent...föleg ha nem számitanak rá.....nincsen haborus veszély ugye,,,,
    Az hogy Te nem találkoztál ilyennel, nem jelenti hogy nem volt....
    Ne nagyban gondolkodj, pár emberes elszigetelt akciok, ez a mai asszimetrikus hadviselés
    De ne romboljuk tovább a topivot, nem ez a célja......OFF

16. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Visszatérve az eredeti témához: Érdemes elugrani a sokat szidott wikipédiára -itt köszönve meg a frissítést-, ugyanis a magyar nyelvű Gripen naprakész magyar információkat tartalmaz, a wikiről : "... A lap utolsó módosítása: 2020. június 7., 10:59

JAS 39 Gripen
    (wiki)

u.i: a források közt ott a HTKA :D

17. arcas

arcas Well-Known Member

Azért még akad benne félrevezető és hibás megfogalmazás bőven...

LMzek 2.0 likes this.
  18. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

...van pár perced?

...köszönjük! ;)

endre and arcas like this.
  19. borisz

borisz Well-Known Member

Én párszor javítottam, bővítettem cikkeket.
    Alátámasztás nélküli állításokat tettem helyre hivatkozásokkal.
    Mindet törölték.

LMzek 2.0 likes this.
  20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Emiatt nem fárasztottam magamat anno sem az F-111 sem az F-15 wiki átírását. A két hosszú írást betettem a linkgyűjteménybe. Azóta meg sem néztem, hogy ott vannak-e.

Egyáltalán azt lehet tudni, hogy ki szerkeszti a bejegyzéseket?

Ezen oldal megosztása