1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

"A legjobb akarok lenni légi harcban" - Majerik Máté vadászpilóta...

Masztiff, fishbed, arcas and 3 others like this.
  2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Légtérvédelem Szlovéniában

Anti and Denomation like this.
  3. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Engem a vasárnap reggeli hajtóművezés zavart akkoriban, az volt az ébresztő.

4. Terminator

Szép, szép... de elfogási videónak jobban örültem volna. :cool:

kaktusz likes this.
  5. Galthran

Galthran Well-Known Member

te sem melóztál még 3 műszakban :D

6. Parapitecus

Ez a megjegyzésed hogy jön ide? Arról az időről beszélek, mikor még valószínűleg meg sem születtél okoska.

7. Galthran

Galthran Well-Known Member

csak egy ártalmatlan poén lett volna.
    ezek szerint nem voltál, vagy nem egyezik a humorunk
    boomer :D

Irsai Olivér likes this.
  8. Parapitecus

Ezt simán nem értem. Mi az, hogy nem voltam, a kengurut pedig vedd magadra, már ha ezt humorosnak véled.

9. borisz

borisz Well-Known Member

Mindig ilyen.

10. Terminator

"Íme a legfiatalabb ifjú titánunk, Kubovics Balázs főhadnagy Gripen pilóta, aki 2016-ban kezdte el a kanadai NFTC programot és már itt üdvözölhetjük nálunk, Kecskeméten..."

papajoe, fishbed, Centurio and 5 others like this.
  11. Terminator

Néhány érdekesség a Gripen pilóták sisakjáról:
    • 2019 gramm a sisak és a maszk együtt
    • 9g-s túlterhelèsnèl 18171 gramm
    • éjjellátó berendezés rögzítésére alkalmas
    • kevlár kompozit műanyag héjból készül
    • a sisak - amely tartozéka az oxigén maszk - egyedi: a pilóta arcformájára és fejformájára gyártják Svédországban
    • a maszkon belül kilégző és belégző szelepek, fulladásgátló szelep valamint dupla mikrofon is található

Loken, fishbed, SilvioD and 4 others like this.
  12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Csak sajnos már régen nem ezeket kellene használni.... :rolleyes:
    Hirtelen kinek az agyából pattant ki, hogy kellene egy posztot írni erről? Csak nem ezektől is búcsúznak?!? ;):D

13. Terminator

14. Terminator

"Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred az őszi „Brave Warrior 2020” gyakorlatra történő felkészülés jegyében repüléssel egybekötött célkövetési gyakorlást hajt végre az ezred gyakorlóterén.

A kiképzéshez 2020. július 28-án és 30-án, valamint augusztus 4-én és 6-án egy Gripen vadászrepülőgép is csatlakozik. Az említett napokon Győr térségében megnövekedett zajhatásra lehet számítani.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát. A lakosság megértését és türelmét köszönjük!"

15. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

16. anonim999

anonim999 Well-Known Member

17. Loken

Loken Well-Known Member

Ha már szóba került. A légvédelmi rakétaezredünk miért is a nyugati határhoz van telepítve..arról milyen ellenséget várunk?

18. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

A nyugat-európai kalifátus muzulmán hordáit :rolleyes:

19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Valahol kell lennie. És mivel gondolom az alakulat mindig ott volt és a többit felszámolták, hát ott maradtak.
    1986-ban 14. légvédelmi ezred volt ott. A tatai alakulat tudtommal első lépcsős volt és 11. hadosztály légvédelmi ezrede volt akkor is már Kub. Gondolom ebből lett a mai alakulat.

Miért Tatán vannak ennyi erővel a harckocsizók?
    Vagy mindenki legyen az ország közepén, mert csak?

fishbed, kamm, Ocses and 3 others like this.
  20. Loken

Loken Well-Known Member

Értem, tehát csak így esett. Egyébként aTatán állomásozó harckocsizókkal kapcsolatban is feltettem ezt a kérdést már korábban. Erre az volt a válasz, hogy gond esetén gyorsan a keleti határra tudnak települni még időben...Meglátásom szerint sem a páncélosainknak sem a megmaradt légvédelmi egységeinknek nincs semmi keresnivalója jelenleg a Dunától nyugatra. Legalábbis a jelenlegi és közeljövőben várható mennyiségüket alapul véve.

Ezen oldal megosztása