1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Semmi gond...:)
    A világ egyik fele így tudja, másik meg úgy hogy C8 = D
    Ez a szép ebben a dologban

Mindenesetre a D változat (ami v.színű = C8) hatótávolságára mindenhol azt írják hogy sokkal nagyobb (50%) mint a C7.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Akkor most az ördög ügyvédje és zsoli leszek.
    Senkinek lövése nincs itt a műszaki tartalomról és, hogy akkor azt az 50%-ot hogyan kell értelmezni...

3. Negan

Negan Well-Known Member

Erről az jutott eszembe,mikor a Phönix próbalövészetén 200pár km-ről semmisitettek meg légicélt....Mármint 200pár km távolságra volt a 3M sebességgel közeledő légi cél,amikor az inditás történt.

4. molnibalage

Nem M3-as cél volt, a lényeg az, hogy nagy magasságban közeledtek így az AIM-54 kvázi ballisztikus pályán a világból kirepült. Az indítási ponttól 134 km-re csapta el a célt.

Ez is ott van a HTÖ-ben...

5. Negan

Negan Well-Known Member

Tudom,hogy ott van:)Oké,nem pontosan emlékeztem,de a lényeg,hogy egy nagy távolságú elfogáshoz ideális bejövő cél inditáskori pillanatnyi céltávolságát adhadták meg.
    Csak lehet,hogy ez a 160km-re való indittás is hasonló körülményekre érvényes-a marketing nem feltétlen mentes a csúsztatásoktol

6. arcas

arcas Well-Known Member

Volt időd megcsinálni a szimulációt?

7. molnibalage

Mással foglalkoztam, de holnap lehet rá érkezésem.

arcas likes this.
  8. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

9. Terminator

Terminator Well-Known Member

10. megazez

megazez Well-Known Member

Tudod, ugyan úgy csillaggarázsban vannak az S3-ak, remélem tudod azt is, hogy a mi Mig29-ink is ugyan ott vannak, na azok állapota totálisan kuka akkor egy olyan gépé ami régebb óta van parkolópályán annak milyen lehet?
    Hogy jönne ki olcsón? Kb annyiba lenne mint a saját Mig29-ek felújítása, az megéri?

11. Negan

Negan Well-Known Member

Ami azt illeti,ott kicsit mást értenek tartós tárolás alatt,mint nálunk.Az ott tárolás,nem rohasztás.Ami nálunk folyik,azért jobb helyeken 500év kőtörést adnának.....
    Arrafelé rendszeresen előfordul,hogy 5,10 év,vagy akár hosszabb tárolás után is kikonzerválják,és repülnek a tartós tárolásba helyezett gépekkel.

ravenlord likes this.
  12. formosa1

formosa1 Active Member

A Viking konzerválva van 1 sivatagi fennsíkon, ahol ritkább a levegő és még ritkább az eső - tehát kevesebbet rohad 10 év alatt, mint nálunk a MiG 1 tél alatt. Következésképp jó állapotban lehet, mivel /szállítógéppé alakítva/ szóba került a C-2 váltótípusaként...
    Az már más kérdés, hogy a tiltrotoros Osprey lesz a szállítógép, így a Viking jövője továbbra is bizonytalan...

13. Blitz97

14. Blitz97

15. Blitz97

honved and fishbed like this.
  16. felfoldi

felfoldi Member

17. PavolR

PavolR Well-Known Member

fedett_mókus, arcas and SilvioD like this.
  18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Itt az A4-esekre volt kíváncsi a kérdező.

Firga bácsi likes this.
  19. PavolR

PavolR Well-Known Member

:D:D Csodálkoztam is, hogy miért Leó topikban van, valahogy elfelejtettem hogy az is lízingre van, illetve, hogy kérdéses lehet. o_O

pöcshuszár likes this.
  20. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

De örülök, hogy betette Pali! A múltkor felmerült veled egy beszélgetésben, mi lesz a Gripenek sorsa 2026-ban. Ezt a parlamenti választ kerestem. Zárt pénzügyi lízing szerződésünk van, tehát egyértelműen magyar tulajdonba kerül az utolsó részlet fizetésekor!!!

fedett_mókus likes this.

Ezen oldal megosztása