Nincs ember.Kevés a zsé vagy túl nagynak látják a rizikót?
Csak, hogy átlásd minek is tapsikolsz már megint...
Adott a kb 1100 fős missziós keretlétszámunk amit minden pillanatban fenntart a honvédség kurva nagy szenvedéssel konkrétan vérző seggel, ami 2015 óta a határral együtt a kötelékkiképzést teljesen kinyírta, az állományt pedig csapágyasra hajtja de olyan szinten, hogy ez a haderőfejlesztés és az új képességek kialakításának rovására megy mivel az érintett zászlóaljak is be vannak forgatva missziós rotációba. Erre most még rá akarnak dobni 200 főt egy olyan műveleti területen ahol tizedannyi háttér nincs kiépítve mint Afganisztánban vagy Irakban volt és nem tudunk a közösből vett készletekkel ellátni kint senkit, mert mindent nekünk kell kihurcibálnunk hozzá. (a franciák kifelé jönnek ők hurcolkodnak haza és korlátozott amit hozzá tudnak tenni)
CAS-t, MEDEVACOT, gyorsreagálású tartalék felmentő erőket mindent önmagunknak kell biztosítani és létrehozni hozzá az infrát Afrikában úgy hogy a katonáinknak élhető körülményeket és ellátást tudjunk adni.
Itt sajnos nem játszik szövetségi pénz amit le tudunk hívni, sem NSPA-s olcsóbb utánpótlás beszerzés és kiszállítás sem pedig bérlés, a költségek exponenciálisan nagyobbak mint bármelyik másik korábbi műveletnél.
A hozadéka a katonai oldalon (a homályos politikai hasznot inkább hagyjuk, a feltételezett gazdaságit meg méginkább) a különleges műveleti katonáinknak éles tapasztalat (amire szükség van) illetve kicsit visszalöki a logisztikát a valóságba hogy mit is kéne csinálnia élesben és az ehhez társuló nehéz körülmények közti üzemeltetési tapasztalatok.
Ennek csak az az ára, hogy a hatalmas gőzölgő humánerőforrás katasztrófát jelképező szarhalomra rátolnak még egy friss talicskára valót és lyukakból álló szarrá nyirbált honvédelmi költségvetésre ami kezd olyan forráshiányban szenvedni hogy már a programok állnak be tőle vágunk egy többszázmilliárdos évenkénti lyukat....