[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Állítólag a HM vezető beosztású tagjait hívták állománygyűlésre, és ott felolvasták az első kör neveit. Nem csak 6x évesekét, hanem 4x évesekét is. Tbk is van közöttük.
Gyakorlatilag az utcára teszik őket. Akik lapátra kerülnek úgy számolhatnak, hogy a nettó pénzük max. a fizetésük 50%-a lesz, nem 70%.
Az a pletyka járja, hogy RSZR találta ki az egészet, de lehet, ő is megy a levesbe - vagy parkolópályára.
Erről az állománygyűlésről én is ezt hallottam ma, de nekem az a véleményem, hogy egy ilyen horderejű dologhoz RSZR kevés ezt szerintem legfelül döntötték el.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 995
113
Erről az állománygyűlésről én is ezt hallottam ma, de nekem az a véleményem, hogy egy ilyen horderejű dologhoz RSZR kevés ezt szerintem legfelül döntötték el.
Az ötlet származhat tőle, a végrehajtást meg kivehették a kezéből. Csak találgatunk.
Nem túl okosak annak tükrében, hogy kiket tettek "lapátra/parkolópályára".
Nem tudom kik kerültek lapátra, de azokban buzoghat némi keserűség és méreg. Az pedig nem jó tanácsadó.
Várjuk ki a végét, mi lesz ebből....
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 995
113
Ezt a verziót sem lehet kizárni de én már legalább 1 éve hallom a kormányzat különböző szintjein dolgozó emberektől, hogy O.V szeretné Fidesz közelivé tenni az MH főtiszti állományát.
Ennyire fél OV? :D Mert akkor tisztogatás folyik. Tényleg magánhadsereget épít?
És ha majd más lesz hatalmon, akkor megint lezajlik egy tisztogatás, amikor az emberei kerülnek az utcára, ha ők buknak, akkor meg az a garnitúra?
Agyrém.... Így kell elherdálni a szűkös emberi erőforrásainkat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 119
33 402
113
Szerintem személyiségi jogi okai lehetnek a titkolózásnak. Ha tényleg egy állománygyűlésen lett nyilvánosan bejelentve, akkor azért ott még lehetnek akár érdekes munkaügyi perek is...
ezt nem igazán értem a munkatársaiknak fel fog tünni és be fogják jelenteni hogy távozik. a beosztottainak ha vannak mindenképp tudnia kell erről.
 
W

Wilson

Guest
Ennyire fél OV? :D Mert akkor tisztogatás folyik. Tényleg magánhadsereget épít?
És ha majd más lesz hatalmon, akkor megint lezajlik egy tisztogatás, amikor az emberei kerülnek az utcára, ha ők buknak, akkor meg az a garnitúra?
Agyrém.... Így kell elherdálni a szűkös emberi erőforrásainkat.
Hogy ez mennyire igaz azt nem tudom , de olyan emberek mondták akik nem szoktak a levegőbe beszélni.

Amúgy várható és logikus lépés lenne ez O.V-l hiszen a honvédelem és az MH egyre jobban felértékelődik a jövőben ráadásul a haderőfejlesztés kapcsán komoly gazdasági potenciál és komoly pénzek jelentek a Honvédségnél.És eddig az MH-t viszonylag érintetlenül hagyta a Fidesz.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 995
113
Hogy ez mennyire igaz azt nem tudom , de olyan emberek mondták akik nem szoktak a levegőbe beszélni.

Amúgy várható és logikus lépés lenne ez O.V-l hiszen a honvédelem és az MH egyre jobban felértékelődik a jövőben ráadásul a haderőfejlesztés kapcsán komoly gazdasági potenciál és komoly pénzek jelentek a Honvédségnél.És eddig az MH-t viszonylag érintetlenül hagyta a Fidesz.
A baj az, hogy az így felépített seregben többet nyom a latban a párthűség, mint a szakmai képességek. Magyarán a kontraszelekció melegágya. Éles helyzetben ez pedig döntő lehet.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 830
113
Inkább az időzítés borzalmas: biztos, hogy egy szomszédban zajló bizonytalan kimenetelű háború - amelybe adott esetben mi is belesodródhatunk - kellős közepén kell javítani a tiszt-altiszt-szerződéses állomány arányát? Nem lehetett volna ezzel legalább a háború végét megvárni?
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and sisimoto

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 119
33 402
113
Már nem tudom mit mondtál...
ezt írtam anno. @Aladeen akkor nagyon ellenkezett velem. Ha megy Benkő lesznek személyi változások amik itt sokaknak nem fognak tetszeni olyanok is... Maróth is Benkő embere volt Benkő választása...
ird be a keresőbe Benkő az általához hogy szittya. olvass vissza (írtam hogy majd visszatérünk erre...)

Egyébként (vann néhány tippem hogy kik kerültek most ki) egy részük tudta pedig hogy ki az akit ha segítenek akkor védve lettek vólna... Csak hát nem igen segítették azt a bizonyost. Így az meg sem tudta védeni őket...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 878
93
Inkább az időzítés borzalmas: biztos, hogy egy szomszédban zajló bizonytalan kimenetelű háború - amelybe adott esetben mi is belesodródhatunk - kellős közepén kell javítani a tiszt-altiszt-szerződéses állomány arányát? Nem lehetett volna ezzel legalább a háború végét megvárni?
Pont az orosz események mutatják, hogy még ez is jobb ( kérdés a valós cél) mint a baj közepén.