[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 248
113
meglepetés: a sorozatvető/rakéta-tüzérség, ami töredék áron tudja a felsorolt, minden szempontból "többet" !!!
"Lépjük át az árnyékunkat": és megvan a jó megoldás! :hadonaszos:
Utánakérdeztem neked egy szerb kontaktnál és van egy rossz hírem, a 40 km-esre nyomott grad rakéta darabja drágább mint a 155 mm-es gránáté.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
728
2 559
93
Fura egy állat ez...
full

De azért jöhetne pár tucat.
Vontatva vállalhatóbban néz ki, mint "önjáróként". Egészen megtetszett, olyan ronda.
Biztos vontathatja a szingapúri Cukikocka is (és máris megvan a fő érv a kettős beszerzés mellett).
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 092
113
Utánakérdeztem neked egy szerb kontaktnál és van egy rossz hírem, a 40 km-esre nyomott grad rakéta darabja drágább mint a 155 mm-es gránáté.
Szerintem a járművet mondta/rendszerben gondolkozott. A rakéta drágább, viszont ami viszi teherautó meg lehet jóval olcsóbban tud messzebbre nagyobb intenzitással lefogni egy területet, nagyobb mobilitás így jóval nagyobb tűlélőképesség mellett mint egy drága M777.

Szerintem megvan mindkettő szerepe. Az M777 amíg dollár milliókba kerül, és tizenezres drónok hatástalanítják nagy százalékban, nem a legjobb befektetés. Korábban azt mondtam én is, hogy kell a csőszám, de nem ennyiért. Ez egyszerűen túl drága cucc ahhoz képestamit tud. Akkor már inkább drágábban akár, de mozgékonyabbat, ami kitáraz és pucolhat is, nincs sok ideig egy helyen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 248
113
Szerintem a járművet mondta/rendszerben gondolkozott. A rakéta drágább, viszont ami viszi teherautó meg lehet jóval olcsóbban tud messzebbre nagyobb intenzitással lefogni egy területet, nagyobb mobilitás így jóval nagyobb tűlélőképesség mellett mint egy drága M777.

Szerintem megvan mindkettő szerepe. Az M777 amíg dollár milliókba kerül, és tizenezres drónok hatástalanítják nagy százalékban, nem a legjobb befektetés. Korábban azt mondtam én is, hogy kell a csőszám, de nem ennyiért. Ez egyszerűen túl drága cucc ahhoz képestamit tud. Akkor már inkább drágábban akár, de mozgékonyabbat, ami kitáraz és pucolhat is, nincs sok ideig egy helyen.
ő minden csöves tüzérségi rendszerrel szemben okosított rakétázna.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Szerintem a járművet mondta/rendszerben gondolkozott. A rakéta drágább, viszont ami viszi teherautó meg lehet jóval olcsóbban tud messzebbre nagyobb intenzitással lefogni egy területet, nagyobb mobilitás így jóval nagyobb tűlélőképesség mellett mint egy drága M777.

Szerintem megvan mindkettő szerepe. Az M777 amíg dollár milliókba kerül, és tizenezres drónok hatástalanítják nagy százalékban, nem a legjobb befektetés. Korábban azt mondtam én is, hogy kell a csőszám, de nem ennyiért. Ez egyszerűen túl drága cucc ahhoz képestamit tud. Akkor már inkább drágábban akár, de mozgékonyabbat, ami kitáraz és pucolhat is, nincs sok ideig egy helyen.
Vagy M777 helyett egy olcsóbb kategoriájú "vontatott" 155 mm 35-50 km közötti lőtával. Azért ne feledjük az ukránokon kívül nem állnak raktáron tucatszám tizenezres dronok. Sajnos 22-es csapdája kell a csőszám is hogy területet fedjél le. Nincs mese a dron védelemre áldozni kell még a kerekesnél is. Viszont nem mindegy mennyi csőved van tartalékon amit bevethető. Tűzerő illetve fedetség nélkül vesztés felé billeg a mérleg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 248
113
Vagy M777 helyett egy olcsóbb kategoriájú "vontatott" 155 mm 35-50 km közötti lőtával. Azért ne feledjük az ukránokon kívül nem állnak raktáron tucatszám tizenezres dronok. Sajnos 22-es csapdája kell a csőszám is hogy területet fedjél le. Nincs mese a dron védelemre áldozni kell még a kerekesnél is. Viszont nem mindegy mennyi csőved van tartalékon amit bevethető. Tűzerő illetve fedetség nélkül vesztés felé billeg a mérleg.
igazából az m777-hez képest csak olcsóbb van. És mivel semmi értelme a helikopteres szállításnak a mi viszonylatunkban ezért kell a hóhérnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 092
113
ő minden csöves tüzérségi rendszerrel szemben okosított rakétázna.
Azt se lehet bírni anyagilag szerintem. Azt gondolom ahogy látni Ukrajna tapasztalatait, kb. jó vonalon vagyunk a Pzh2000+Puls kombóval. Csak kevés. Mert persze high tech. De akkor sem vagyok még mindig meggyőzve róla, hogy bár a kategória amit választottunk jó, hogy ár/érték arányban is jót veszünk. Kibaszott mocskos drágák ezek a német cuccok, meg a leopardok is, aztán én eddig azoktól sem vakultam meg, nem villantottak hozzá elég nagyot, bevallom.

Pont azt látom beigazolódni, bogy a háborúban minden fogyóeszköz, és szinte mindegy hogy 1milliós, vagy 10 milliós SPG-t basz teli egy 20ezres drón, éfni fog...

Ahogy a méregdrága leok is eldobták a láncot az aknától, azt nem volt velük áttörés, meg kilőtte őket az ellenség. Kalapot nem hajlamos emelni ez tény, személyzet is jobb eséllyel túlél benne mint a 72-be, de ugyan úgy ami a dolga lenne hogy a dárda hegye legyen egy ártörésnél, azt szépíthetjük, de nem hozza, hozta eddig. Nem robban, csak kiég... Sokszoros árért.

Nem tudom na... Sok kéne szerintem, olcsóbban. Amit vettünk minden high tech, de vicc mennyiségek, sajnos.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Elbit ATHOS
11-Elbit-Systems-ATHOS-155-mm-Autonomous-Towed-Howitzer-System.jpg

Indiai ATAGS
21-155mm_52-cal-Advanced-Towed-Artillery-Gun-System-ATAGS-.jpg

És a kategória 20 éve töretlenűl legnagyobb teljesitményű lövege,a jobb sorsa érdemes G5-52
g5_1.jpeg

NATO szabvány töltetűrrel 67,a nagyobb 25 literessel 76km lőtáv,6 lövedékes MRSI rekorder.(a 25 literes töltetűrű változat is ki tud lőni minden NATO szabvány lőszert,beleértva az irányitottakat is,mint a BONUS-csak a nagyobb töltetűr miatt kicsit messzebbre)
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Vontatva vállalhatóbban néz ki, mint "önjáróként". Egészen megtetszett, olyan ronda.
Biztos vontathatja a szingapúri Cukikocka is (és máris megvan a fő érv a kettős beszerzés mellett).
Ha a Bronco a Cukikocka, akkor lehetne ex-brit is (Warthog) , mert árulják őket. Furcsállom, hogy még nem dobták át őket az ukriknak. De az itteni honvédek mindig is azt mondták, hogy nekünk felesleges ez a fajta jármű.

 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Elbit ATHOS
11-Elbit-Systems-ATHOS-155-mm-Autonomous-Towed-Howitzer-System.jpg

Indiai ATAGS
21-155mm_52-cal-Advanced-Towed-Artillery-Gun-System-ATAGS-.jpg

És a kategória 20 éve töretlenűl legnagyobb teljesitményű lövege,a jobb sorsa érdemes G5-52
g5_1.jpeg

NATO szabvány töltetűrrel 67,a nagyobb 25 literessel 76km lőtáv,6 lövedékes MRSI rekorder.(a 25 literes töltetűrű változat is ki tud lőni minden NATO szabvány lőszert,beleértva az irányitottakat is,mint a BONUS-csak a nagyobb töltetűr miatt kicsit messzebbre)
Jóval nehezebbek az M777-nél.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
728
2 559
93
Ha a Bronco a Cukikocka, akkor lehetne ex-brit is (Warthog) , mert árulják őket. Furcsállom, hogy még nem dobták át őket az ukriknak. De az itteni honvédek mindig is azt mondták, hogy nekünk felesleges ez a fajta jármű.

Jó, hát az félig-meddig poén volt, egy időszakban bele voltak szerelmesedve többen a Broncoba, főleg, amikor Szíjjártó Szingapúrba járt "rendszeresen". Az ágyú lenne a lényeg.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Igen,és másra valók.
valójában az M777 előnye a légi mozgékonyság,amit mi nem nagyon tudunk kihasználni.
Ennek azonban ára van.Jóval kisebb a tűzképessége,mint a fenti háromnak.Se segédmotorAPU-full manuál,kisebb lőtáv és tűzgyorsaság,
Tudom. Egy kérdésre válaszoltam . Gondoltam te is. Félreértettem.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan