[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
aknavetőhöz nincs gyakorlógránát. ha lenne se a repeszhatással van a gond hanem hogy kevés lőtér alkalmas hogy tüzeljen rajta.
hát ne az ött seket vedd alapul hanem mondjuk az ömt-t ahol több ex aknavetős van aki jelenleg karabélyos a rendszerbe.
.Obsitos szerződéseseknél fogadjuk el az US Army 3-6 hónapos tapasztalatát-és akkor szerintem elég optimista voltam.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nem elrontó szándékkal közbe-vetve: Elfoglahatjuk magunkat az egyébként sikeresen kreatív és sok esetben a valóságban röviddel a HTKA-s LMzéseink után feltűnő megoldásokkal!
De: nem kellene megfeledkeznünk a hazai változás döntö feltételéről: a politikai akarat/szükséges indok hiányáról!
Amíg midnezt nem vesszük tudomásul, csak teljesítjük a hivatalos média által dobált gmi-csont rágcsálási normát!
Ez kinek is siker???

Röviden: amíg a Hatalom/Politikai-túlélés feltétele nem lesz a jelenlegi vezetésnek a Valós Eredmény ezen a területen, addig marad a "társadalomnak-vetítős"/Ide-(is-)dobott média-Gumi-csont rágcsálás.

Szeretem a hatékony dolgokat, ezért a láthatólag értelmet vita közben ezt egy jó, hatékonyság-sokszorozó lehetőségnek tartom!
Ez a lehetséges csapatmunkánk túlmutatna a tisztán haditechnika részen, de szerintem mindenki örülne végre egy egy sikeresen/ gyorsan javuló hazai összképnek! :hadonaszos:
Örülnék egy gyorsan "saját-hibáit-javító" Zrínyi-nek is végre!!! ;) :oops: :hadonaszos:



.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 967
113
Az M777-nek milyen modern alternatívái lehetnek nekünk beszerzés szempontjából?! Ami aránylag olcsó és gyorsan itt lehetne! És új!
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Az M777-nek milyen modern alternatívái lehetnek nekünk beszerzés szempontjából?! Ami aránylag olcsó és gyorsan itt lehetne! És új!
Miért kellene alternatíva?
Most indítják újra a gyártását. A1-től fölfelé már modernnek mondható.
A kérdés inkább az ára. Biztosan van annál olcsóbb megoldás is vontatottra modern megközelítésben is.
Az M777 komoly előnye a könnyített súlya.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
728
2 559
93
Miért kellene alternatíva?
Most indítják újra a gyártását. A1-től fölfelé már modernnek mondható.
A kérdés inkább az ára. Biztosan van annál olcsóbb megoldás is vontatottra modern megközelítésben is.
Az M777 komoly előnye a könnyített súlya.
Lehet, hogy egy rakat kicsi önjáró 105 mm-es jobb lenne nekünk majd 155 mm-es 6x6/8x8/10x10 nagyok mellé, tartalékosoknak is. Ilyen Hummer-alvázas Hawkeye-szerű mobil egységekre gondolok, 10-20 km-es lőtávval. Nagyobb mobilitás, kisebb személyzet.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 967
113
Miért kellene alternatíva?
Most indítják újra a gyártását. A1-től fölfelé már modernnek mondható.
A kérdés inkább az ára. Biztosan van annál olcsóbb megoldás is vontatottra modern megközelítésben is.
Az M777 komoly előnye a könnyített súlya.
Mondjuk az ára miatt es mert ha az USA nem adja nekünk, akkor baszhatjuk! Ezért kérdeztem van e olyan 155 mm-es ( török, japán) ami olcsó és jó lehet nekünk! Nyilván en is jobban örülnék 2-3 osztály M777-nek mint D20-nak!
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 248
113
Mondjuk az ára miatt es mert ha az USA nem adja nekünk, akkor baszhatjuk! Ezért kérdeztem van e olyan 155 mm-es ( török, japán) ami olcsó és jó lehet nekünk! Nyilván en is jobban örülnék 2-3 osztály M777-nek mint D20-nak!
Török panter
ar_th_panter_v1.jpg
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
806
1 572
93
Igazság szerint én korábban eléggé szkeptikus voltam ezzel a fegyverrel. Mert a pontatlansági agályok miatt, a korábbi COIN műveletekben nem sok értelmét láttam. Nem elsősorban a tartalékosok esetén lenne ennek haszna, hanem a mondjuk a zászlóalj tüzérségnél. Ott egy hagyományos 120mm-es üteghez dobnék hozzá egy 2-3 Vasziljokból álló tűzszakaszt, és mobil egységek platójára telepíteném. (az új hosszított platós NMS megfelelő is lenne) Ok, hogy jóval kisebb a hatótávolsága de olyan tűzgyorsasággal rendelkezik, amije nagyjából (!) egy egész üteg a hagyományos, elöltöltős aknavetőnek sem biztos, hogy van.
A feladatuk pedig az lehetne, hogy mintegy gyors reagálasú alegységnek ahhoz a századhoz lehet 1-1 löveget lerendelni, ahol prompt, nagyon gyorsan kell nagy tűztömeg.
Érdekes, hogy alapvetően ennek a hordozhatóbb, kisebb teljesítményű megfelelőjét, az AGL-t szinte minden NATO hadsereg rendszeresítette ( és az ukránok is mindenre IS alkalmazzák).
A kaliber és a hatótávolsági korlátok miatt az század/szakasz szinten szerepel.
Nyilván ezeknek a képzelődéseknek csak akkor van némi értelme, ha még mindig fellelhetőek a fegyver tervrajzai és akár kisebb mennyiségben is le tudjuk őket gyártani.
Nem elsősorban magamra gondolok, mert a Vasziljok egy olyan kihalt állatfajta, ami a Fórumon folyton vissza-vissza tér.

- Igen mert szerintem igen hasznos lenne a kis hadseregünknek. Pont mint most Ukrajnában is lehet látni, mikor az Oroszok beássák magukat. Ezzel területet tudsz lőni s igen hatékonyan.
Ráadásul ha rajban járnának, nem csak egy-két db lenne, akkor elég nagy tűzerőt képviselne.
Mint látható a videókon, viszonylag olcsóbb járművön is elhelyezhető s gyorsan tűz készre hozható!
- Ha egy kicsit átnézik a régi terveket s modernizálnák, (hosszabb cső mint a Kínaiaknál, visszarúgás csökkentés, célzóberendezés, stb...) Szerintem nagyon is használható fegyver lenne. S ráadásúl egy kisebb hazai cég is gyárthatná!
- Én még 120mm-ben is gyártatnám, hosszú csővel! Szuper kis fegyver! Nekem tetszik.
A lövészek támogatására is nagyon megfelelő, ellen géppuska fészek eltávolítására, stb..!
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
806
1 572
93
Jóval kedvezőbb mint egy M777 igaz akkor légifuvarozás ugrik... amit amúgy is hülyeségnek tartok ide.
- Tökéletesen igaz, egyetértek, tüzérség kell ide támogatónak! S minél több annál jobb. Remélem ez körbe forgatható a löveg, mivel akkor fel is tudnánk helyezni egy 6x6, vagy 8x8-as platóra! Már hazai cég. Kaposvárra gondoltam ha már a törökök oda telepedtek. Folyamatában az üzemnek lenne munkája.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 221
36 983
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Az M777-nek milyen modern alternatívái lehetnek nekünk beszerzés szempontjából?! Ami aránylag olcsó és gyorsan itt lehetne! És új!


ÚJ ??? A használtaknak is horror-ára van már! Újaknak szintén, + 5-10(+) év múlva szállítva!




Egyetértve a területtűz szükségességével: erre mennyivel alkalmasabb egy 155 mm-es "bármi", mint a tizedáras, nagyobb tűzgyorsaságú, kevesebb személyzetes 122 mm-es ???

.

... meglepetés: a sorozatvető/rakéta-tüzérség, ami töredék áron tudja a felsorolt, minden szempontból "többet" !!!
"Lépjük át az árnyékunkat": és megvan a jó megoldás! :hadonaszos:

.


.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 211
113
Jóval kedvezőbb mint egy M777 igaz akkor légifuvarozás ugrik... amit amúgy is hülyeségnek tartok ide.
Volt róla szó valahol 1-2 éve, hogy a M777 rendelhető lesz acélból (titán-mentesen) és akkor máris nem kerül 4-5 millió dollárba. Utóbbi árért akkor már teherautós önjáró...
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto