[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
igazából az m777-hez képest csak olcsóbb van. És mivel semmi értelme a helikopteres szállításnak a mi viszonylatunkban ezért kell a hóhérnak.
A helikopteres tüzérségre soha ne mond, hogy soha, ugyanakkor a 155mm-es opciókhoz per pillanat nincs meg az a helikopter típus, amelyikkel mozgatni tudnánk, akár az M777-et is.
Én sem erőltetném a 155-ös helikopterezését. Nem emiatt írtam a másik topicban a Chinookot.

Viszont ez a Panther egy egészen fickós dolognak tűnik nekem. Hiába hatalmas szörnyeteg, annyira motorizálva van, hogy a tűzkésszé tétel, meg a csomagolás sem emberben, sem percben nem igényel sokat.
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 977
113
Vagy M777 helyett egy olcsóbb kategoriájú "vontatott" 155 mm 35-50 km közötti lőtával. Azért ne feledjük az ukránokon kívül nem állnak raktáron tucatszám tizenezres dronok. Sajnos 22-es csapdája kell a csőszám is hogy területet fedjél le. Nincs mese a dron védelemre áldozni kell még a kerekesnél is. Viszont nem mindegy mennyi csőved van tartalékon amit bevethető. Tűzerő illetve fedetség nélkül vesztés felé billeg a mérleg.
Hát ez egy kicsit bonyorultabb kérdés.Nagyon attol függ.
Pl Cuitonál 3 mobil hcsop volt kb egy osztálynyi G5 löveggel (hcsoponként 8 löveg).
A legtőbb kárt a kommunista erőknek mégis a 4 db G6 önjáró okozta.Mert azokat nem tudták úgy elnyomni,követni a kubaiak,mint a vontatott G5öket.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 977
113
Lehet, hogy a szingapúri katonák fizikuma miatt gondolják fontosnak, azt hogy legyen rajta?
Nem.Az APU fő értelme az automatikus lőelembeállitás,és a félig meddig (lövegtipustol függő mértékű) automatizált töltés,valamint a tüzelőálláselfoglalás automatizált volta.A rövédtávú önjáró képesség már csak egy bónusz ezek mellett.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
most mondom. Egy nagyobb hatótávolságú levegő levegő vagy föld levegő rakéta keresztülhugyozza fél országot és elköszönhetsz a világító rakadképű külső függesztéses helitől....
Hogy veszi észre a fűnyíró helikoptert? Tudtommal az ukránok a mai napig használják a helikoptereiket, holott az oroszoknak megvan a megfelelő eszközük, hogy messziről is eltalálhassák őket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 901
123 244
113
Hogy veszi észre a fűnyíró helikoptert? Tudtommal az ukránok a mai napig használják a helikoptereiket, holott az oroszoknak megvan a megfelelő eszközük, hogy messziről is eltalálhassák őket.
Az oroszoknak nincs meg a megfelelő csapatsűrűségük (ez igaz a légvédelemre is) a teljes frontvonalra. Itt hogy is mondjam nincsenek ekkora távolságok.
Pénzpazarlás ez az egész légirohamos agyrém hazai viszonylatban.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Az M777-nek milyen modern alternatívái lehetnek nekünk beszerzés szempontjából?! Ami aránylag olcsó és gyorsan itt lehetne! És új!

Utánakérdeztem neked egy szerb kontaktnál és van egy rossz hírem, a 40 km-esre nyomott grad rakéta darabja drágább mint a 155 mm-es gránáté.

Én észre tudom venni a "jót" is ebben a hírben: Adott a lehetőség a tuti-nyereséges hazai fejlesztésre! :oops: + :hadonaszos:

Rengeteg átképezhető "Vetítős"/média-munkást és Brüszeli-pénz-adminisztrálót sikerült felhalmozni és előképezni a 12+ év alatt!!! Elismerem az "Előrelátás-Gadáját": Innen (lesz) könnyű a "Gyorsítás", Pikk-pakk... :oops:
+ : Magam is meg vagyok ezen lepődve --előző sor: irónia ON/OFF ;) --: "Gratulálok" is majd 2024-ban a mát most sejthető, szinte tuti "sikerhez"! :hadonaszos:


A szakmai részhez kérdés:
  • A "sima" lőszerek lettek hasonlítva?
  • Ki gyártotta az "olcsót"?
  • Mennyi %-os a különbség( ... link? Csak ha nem vonják a fizuból!)
  • ... + ami fontos(lehet) még, de nem jutott eszembe.

ő minden csöves tüzérségi rendszerrel szemben okosított rakétázna.

"Okos" (155mm-s)lőszer hasonlítódott az "okos" (Grad-)lőszerrel?

..."csak" mert röpke technikai ismeretek alapján egy 1.000(+) g-s gyorsulásra gyártott ágyú-lőszer nem nagyon lehet olcsóbb, mint egy 10-20-(max.)50 g-s gyorsulású rakéta-lőszer!
"Pusztán" fejlesztési/gyártás-technológiai okok miatt!!! :oops:

Én is emléxem a nagyságrendekre:
  • Krasznopol 50-100e $
  • Excalibur 5-10-szeres
  • + akinek egyáltalán adnak!!!

Ha 250e-nél drágább a 155 mm-s, akkor megcsiná(tat)om/beszerzem 1.000(+) darabos rendelésnél 150e$/db áron a Grad-hoz! :oops:
... 40(+) km-est!

.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Az oroszoknak nincs meg a megfelelő csapatsűrűségük (ez igaz a légvédelemre is) a teljes frontvonalra. Itt hogy is mondjam nincsenek ekkora távolságok.
Pénzpazarlás ez az egész légirohamos agyrém hazai viszonylatban.
A potenciális ellenfeleinknél még annyira sincs.
Légirohamos? Olyan van a tüzérségnél is? Én csak légiszállításról tudtam.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Közelébe sincs az ára hála istennek a gránátoknak.

Kicsit --nagyon-- rövid a válasz ezekre, második/harmadik "bekezdés":

Én észre tudom venni a "jót" is ebben a hírben: Adott a lehetőség a tuti-nyereséges hazai fejlesztésre! :oops: + :hadonaszos:

Rengeteg átképezhető "Vetítős"/média-munkást és Brüszeli-pénz-adminisztrálót sikerült felhalmozni és előképezni a 12+ év alatt!!! Elismerem az "Előrelátás-Gazdáját": Innen (lesz) könnyű a "Gyorsítás", Pikk-pakk... :oops:
+ : Magam is meg vagyok ezen lepődve --előző sor: irónia ON/OFF ;) --: "Gratulálok" is majd 2024-ban a mát most sejthető, szinte tuti "sikerhez"! :hadonaszos:

A szakmai részhez kérdés:
  • A "sima" lőszerek lettek hasonlítva?
  • Ki gyártotta az "olcsót"?
  • Mennyi %-os a különbség( ... link? Csak ha nem vonják a fizuból!)
  • ... + ami fontos(lehet) még, de nem jutott eszembe.



"Okos" (155mm-s)lőszer hasonlítódott az "okos" (Grad-)lőszerrel?

..."csak" mert röpke technikai ismeretek alapján egy 1.000(+) g-s gyorsulásra gyártott ágyú-lőszer nem nagyon lehet olcsóbb, mint egy 10-20-(max.)50 g-s gyorsulású rakéta-lőszer!
"Pusztán" fejlesztési/gyártás-technológiai okok miatt!!! :oops:

Én is emléxem a nagyságrendekre:
  • Krasznopol 50-100e $
  • Excalibur 5-10-szeres
  • + akinek egyáltalán adnak!!!

Ha 250e-nél drágább a 155 mm-s, akkor megcsiná(tat)om/beszerzem 1.000(+) darabos rendelésnél 150e$/db áron a Grad-hoz! :oops:
... 40(+) km-est!

.


... ?

.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 977
113
Hogy veszi észre a fűnyíró helikoptert? Tudtommal az ukránok a mai napig használják a helikoptereiket, holott az oroszoknak megvan a megfelelő eszközük, hogy messziről is eltalálhassák őket.
Külső függesztésű löveggel azért annyira nem tudsz fűnyirózni.A külső függesztés meg drasztikusan rontja a manőverező képességet és a hatótávolságot is.
A mi csekély helis szállitási képességeinkel nincs sok értelme az M777 légideszantolásának.105 milis légideszantolható lövegneg van szerintem nálunk csak némi értelme.
De spec én más vontatottat nem is rendszeresitenék,csak egy könnyű deszantolható 105miliset.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 977
113
Az oroszoknak nincs meg a megfelelő csapatsűrűségük (ez igaz a légvédelemre is) a teljes frontvonalra. Itt hogy is mondjam nincsenek ekkora távolságok.
Pénzpazarlás ez az egész légirohamos agyrém hazai viszonylatban.
Hát ez azért megint egy attol függ dolog.Én azért el tudok képzelni pár helyzetet,mikor van értelme a légimozgékonyságnak.
No nem M777 tarackkal.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Külső függesztésű löveggel azért annyira nem tudsz fűnyirózni.A külső függesztés meg drasztikusan rontja a manőverező képességet és a hatótávolságot is.
A mi csekély helis szállitási képességeinkel nincs sok értelme az M777 légideszantolásának.
Ahogy írtam, az M777-hez is már Chinook kell. Tehát ez tárgytalan. És igen a 105-ös ami erre való. Kis számban.
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 977
113
Ahogy írtam, az M777-hez is már Chinook kell. Tehát ez tárgytalan. És igen a 105-ös ami erre való. Kis számban.
M777%2BBlackhawk-700939.jpg