[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
Ami pletykát én hallottam a 3x24 önjáró löveg lenne (PZH-kal együtt), ami logikus is 3 dandárunk mellé. Meg hogy még mindig azt várjuk, hogy mesemondó Papperger villantsa már azt a valóban működő L/60-ast. Erre van neki valami határidő (nem tudom pontosan mi), de ha az nincs akkor nagyon irgumburgom lesz (kötbér?) és erről van valami írásos megállapodás is - állítólag. Szóval várakozás van.
Ha minden évben rekordot dönt a költségvetési hiány vagy más gebasz van az nehezíti a tervek megvalósulását, de elvileg ez a 3 osztály a terv tudomásom szerint. A légierőnk sem csak +4 Gripent akart aztán mégis csak ennyi lett...
Hol írták ezt a három osztályt? Saját magadra hivatkozni nem ér :)
 
  • Vicces
Reactions: SilvioD

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
A vezetésünkön ez nem igazán látszik: csupa makett vagy protó szintjén létező cuccot vásárolunk. Lynx, Panther, Skyranger, HX3 löveg - utóbbival legalább nem egyedül kell verni az asztalt, ha szar. (A Skyranger inkább svájci Oerlikon termék, csak nevében RM, szóval több benne a bizodalmam)
Összességében itt kérem "stratégiai nyugalom" van! :p

Én ATMOS-t vennék olcsó és gyorsan jön, de nekünk úgy tűnik se olcsó, se gyors nem kell...

Kapásból, kevés ráfordítással, fel lehetne állítani még két osztályt, vontatott tarackokkal. Ott a D-20, ami van. Nem is csak két osztályra való van szerintem, hanem sokkal több. Felkellene újítani őket és ami nem kell, azt letárolni. A két osztályt pedig a lehető legrövidebb időn belül felállítani. Aztán ha megvan, lehet tovább gondolni, mivel fegyverezzék át őket később, ha ott tartunk majd. Jelenleg nem tartunk ot.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 974
113
Hol írták ezt a három osztályt? Saját magadra hivatkozni nem ér :)
Pletykákra hivatkozok MH közeli/körüli személytől - nincs meg írásban nyilván.
Amúgy meg logikus is a 3 dandár mellé 3 tüzérosztály, szóval megalapozottnak vélem azt az értesülést, hogy ez a terv.
Nyilván a tervek a és valóság között van nálunk egy szakadék - lásd második század helyett csak 4 Gripen.
Szóval azt nem tudom mi lesz, csak arról hallottam hogy minek kellene lenni. A többi pénz és politikai akarat kérdése.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
Kapásból, kevés ráfordítással, fel lehetne állítani még két osztályt, vontatott tarackokkal. Ott a D-20, ami van. Nem is csak két osztályra való van szerintem, hanem sokkal több. Felkellene újítani őket és ami nem kell, azt letárolni. A két osztályt pedig a lehető legrövidebb időn belül felállítani. Aztán ha megvan, lehet tovább gondolni, mivel fegyverezzék át őket később, ha ott tartunk majd. Jelenleg nem tartunk ot.
ki lett már mondva párszor, hivatalosan is, hogy a vsz vasakat kivezetjük, innentől kezdve ami nem szükséges , nem fog pénzt kapni, d20-ak vannak köszönik szépen de nem véletlen van/volt csak egy fél osztály kb rendszerben az utóbbi években
ha több cső kell akkor rendben azt elfogadom, de azt nem hogy a D20 2024-ben megoldás bármiben is (sajnos a lőtávja nagyon bekorlátozza...), vannak elég jó, viszonylag olcsó lehetőségek a nagyvilágban, kész termékek, le kell venni a polcról, értelmes tárgyalóküldöttséget kell kiküldeni és el kell hozatni velük
arról nem is beszélve hogy a felújításuk is necces
arról pedig hogy miért nincs több, ha jól emlékszem krisss beszélt már itt
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 838
35 412
113
ki lett már mondva párszor, hivatalosan is, hogy a vsz vasakat kivezetjük, innentől kezdve ami nem szükséges , nem fog pénzt kapni, d20-ak vannak köszönik szépen de nem véletlen van/volt csak egy fél osztály kb rendszerben az utóbbi években
ha több cső kell akkor rendben azt elfogadom, de azt nem hogy a D20 2024-ben megoldás bármiben is (sajnos a lőtávja nagyon bekorlátozza...), vannak elég jó, viszonylag olcsó lehetőségek a nagyvilágban, kész termékek, le kell venni a polcról, értelmes tárgyalóküldöttséget kell kiküldeni és el kell hozatni velük
arról nem is beszélve hogy a felújításuk is necces
arról pedig hogy miért nincs több, ha jól emlékszem krisss beszélt már itt
Amíg nem szereznek be mást addíg azt kéne hasznosítani amink van, a d20-okból legalább van, bírja a gyűrôdést az ukri háborúban mindkét fél használja. Azt nem tudom, milyen állapotban vannak, mennyi van belõlük állítólag sokat rendbehoztak és van hozzájuk lőszer dögivel, kézenfekvő lenne felállítani belőlük harcképes ütegeket, minél többet, mivel a szomszédunkban háború dúl és az egyik hadviselő fél, nevezetesen ukrajna képviselője a tv nyilvánossága előtt azzal fenyegetőzött hogy abban az esetben, ha elveszítik a háborút, betörnek Magyarországra és elsöprik a semmirevaló magyar hadsereget és megszállják az országot.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
Amíg nem szereznek be mást
türelem
a d20-okból legalább van, bírja a gyűrôdést az ukri háborúban mindkét fél használja.
ja és minden apró hibáért amit vétenek meg is fizetnek bőven... emberi életekben
Azt nem tudom, milyen állapotban vannak, mennyi van belõlük állítólag sokat rendbehoztak és van hozzájuk lőszer dögivel
vannak, de pont erről írt kriss hogy miért nincs több, vannak rendbehozva is és a lőszer kérdésre is azt hiszem pont kriss írta hogy van dögivel
kézenfekvő lenne felállítani belőlük harcképes ütegeket, minél többet
ki lett már mondva párszor, hivatalosan is, hogy a vsz vasakat kivezetjük, innentől kezdve ami nem szükséges , nem fog pénzt kapni, d20-ak vannak köszönik szépen de nem véletlen van/volt csak egy fél osztály kb rendszerben az utóbbi években
még mindig ezt tudom erre mondani
mivel a szomszédunkban háború dúl és az egyik hadviselő fél, nevezetesen ukrajna képviselője a tv nyilvánossága előtt azzal fenyegetőzött hogy abban az esetben, ha elveszítik a háborút, betörnek Magyarországra és elsöprik a semmirevaló magyar hadsereget és megszállják az országot.
jó, ha holnap azzal fenyegetőznek hogy kifejlesztik a halálsugarat amivel mozgatni tudják a holdat és ha veszítenek akkor a holdból kiszednek egy szeletet és Magyarországra ejtik akkor azt is elhisszük és beszarunk?
és amúgy nem "ha" hanem "amikor" majd veszítenek nem pont ezzel fognak foglalkozni hogy nekiugorjanak egy NATO tagnak...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Kapásból, kevés ráfordítással, fel lehetne állítani még két osztályt, vontatott tarackokkal. Ott a D-20, ami van. Nem is csak két osztályra való van szerintem, hanem sokkal több. Felkellene újítani őket és ami nem kell, azt letárolni. A két osztályt pedig a lehető legrövidebb időn belül felállítani. Aztán ha megvan, lehet tovább gondolni, mivel fegyverezzék át őket később, ha ott tartunk majd. Jelenleg nem tartunk ot.
Én is írtam pár napja, hogy D-20 is van, gránát is van hozzá bőven (krisss írta) , a tartalékosok között még tüzér is lenne hozzá, minden adott lenne egy tartalékos D-20 osztályhoz. Azonnal jött is a válasz dudi-tól: NEM. Tartalékos csak könnyűlövész lehet. Az eszébe sem jutott, hogy a D-20 osztály nemcsak a tartalékosokat hanem a harcoló alakulatokat is tudná támogatni. Nemcsak a pénztelenség a probléma hanem a tehetetlenség is. Inkább várunk a ki tudja mikor megérkező RM csodafegyverre, mint hogy azonnal felállítanánk egy tüzéralakulatot a rendelkezésre álló eszközökkel.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
425
1 655
93
Mi nem tudunk csövet gyártani.A Mo-i csőgyártást kb felejsd el.Mi csak összeszerelni,meg üléshuzatot gyártani tudnánk bele.Technológia birtoklás nem feltéelen jelent konkrét hazai gyártást-főleg,hogy az iparunk nem képes rá.
RM meg a dél afrikai csőgyártő technológiát használja.
No no, az üléshuzatot sem tudjuk gyártani, csak összeszerelni, pakisztáni export anyagból! Legyünk következetesek! :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
oké, de 155-ös attól még kell nekünk. Az L60 szerintem sem éri már meg MLRS mellett, de kell egy "igásló" 155-ös is.
Vagy további PZH vagy ATMOS...
na mostmár jó a rövidebb cső is 3 hónap... pedig foggal körömmel ellenkeztél a rövidebb csőves verzió ellen CSAK Az L60as... nincs szükség rövidebb csőre...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 974
113
na mostmár jó a rövidebb cső is 3 hónap... pedig foggal körömmel ellenkeztél a rövidebb csőves verzió ellen CSAK Az L60as... nincs szükség rövidebb csőre...
hol mondtam ilyet, hogy nem jó?
Azt mondtam, hogy úgy hallottam, hogy nálunk még mindig az L60-ra vannak rákattanva és azt várjuk hogy az RM megszülje végre. Remélem téves értesülés és hagyjuk a francba ezt drága és kétes kifutású projektet!

Ha L/52-est akarunk, akkor az ATMOS-nál nincs jobb árérték-arányú önjáró löveg szerintem.
A PULS mellé egy csomagban meg lehetne venni mint ahogy dánok tették - lenn rá némi kedvezmény szerintem, ha egy helyről letudnánk a komplett tüzérségünket.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 038
113
oké, de 155-ös attól még kell nekünk. Az L60 szerintem sem éri már meg MLRS mellett, de kell egy "igásló" 155-ös is.
Vagy további PZH vagy ATMOS...
HX3 del afrikai cso és izraeli toltogep kombinacioja lenne....de a cso túl hosszú.Rezeg es tulmelegszik,hadihasxnalatra alkalmatlan.
Sokkal egyszerubb es olcsobb lenne megvenni a SigmatAN alvazon,vagy a T6 tornyot.Sigma a pletykak szerint meg kuzd gyerekbetegsegekkel,de abbol biztos lesz valami.Denel T6 torony meg már rég ki van erlelve,kesz van.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Aladeen