[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 073
33 109
113
Mondom, amihez nem értesz, azzal kapcsolatban véleményed van, nem tudásod. Ennyi az egész. Nem szégyen.

Képzeld, ültem is benne. És nem repnapon vagy valami sajtós bemutatón...

Ami többit illeti, ha vennéd a fáradságot és visszaolvasnál, nem beszéltem románokról egy szóval sem, még csak F16-ról sem, harceljárásokról meg végképp. Amiről írtam, arról pedig forrásokkal ellátott információkat közöltem, nem beszélve arról, hogy ebben a témában volt alkalmam "a tűzhöz legközelebb ülni" , ami alapján elmondtam a saját véleményemet.

Úgyhogy ha a "gödör aljáról" esetleg valamit mondani akarsz nekem az eredeti témában, amiről én értekeztem kezd esetleg egy elnézést kéréssel. Bár nincsenek illúzióim...
Upsz,telorol nem vettem eszre,hogy Te marn Kamm vagy.Godor alja resz rad nem vonatkozik.
A tobbit viszont fenttartom.
Eppen ezert nem koltenek semelyik új gyártású 4G grpre.Kfir NG ha sz igertek szerint megvalosulna,nem lenne mas kazegoria,mint a Gripen E.Csak harmadana kerülne,kb ugyan az a harcertek.
Harcaszatilag relevansan mast az F35 jelentene.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Vágom.
Viszont nálunk sokkal kisebb dolgokat lengettek be, amik nincsenek még mindig.
Igazság szerint ez valamennyire érthető is.
Én végig azt támogattam, hogy a jelenlegi flottát kell jelentősen kibővíteni (+2 század), és a szükséges upgrade-eket beépíteni, valamint nyakig rendelni fegyverzetet. Viszont mivel még a 4 gépes szükségszerű bővítés sincs még aláírva, így feltételezhető, hogy a politika irányából még mindig képlékeny a Magyar Légierő vadászgépeinek a jövője. Teljesen nyilvánvalóan a Légierő bővítése olyan méretű beszerzést jelent, amelyre pénzügyileg rá kell készülni.
Ráadásul ez már szabadszemmel is igen jól látható összeg, aminek politikai kapcsolatépítő funkciói is vannak.
A svédek csatlakozásának jóváhagyása őszi esemény lesz. Addig nem tudom, hogy van-e értelme komolyabb bejelentést várni.
És, hogy miért nem vettek meg még fegyvereket?
Mert ha a további gépek nem Gripenek lesznek, hanem valami más, akkor azoknak a gépeknek a fegyverzeti igénye nem feltétlenül egyezik a Gripenével.
Ugye, ha berendeljük a Meteort, akkor az jó a Gripenhez, meg a Rafaléhez - meg a KF-21-hez is! -, de nem jó az F-35-höz.
Az AMRAAM-ok esetén meg azokat nem lehet feltenni a Rafalé-kra. Az Iris-T meg - ha jól emlékszem - csak a Gripenre, meg a KF-21-re fog felkerülni.
Tehát először a bővítési irányt kellene eldönteni, majd azután a fegyverzetet.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Igazság szerint ez valamennyire érthető is.
Én végig azt támogattam, hogy a jelenlegi flottát kell jelentősen kibővíteni (+2 század), és a szükséges upgrade-eket beépíteni, valamint nyakig rendelni fegyverzetet. Viszont mivel még a 4 gépes szükségszerű bővítés sincs még aláírva, így feltételezhető, hogy a politika irányából még mindig képlékeny a Magyar Légierő vadászgépeinek a jövője. Teljesen nyilvánvalóan a Légierő bővítése olyan méretű beszerzést jelent, amelyre pénzügyileg rá kell készülni.
Ráadásul ez már szabadszemmel is igen jól látható összeg, aminek politikai kapcsolatépítő funkciói is vannak.
A svédek csatlakozásának jóváhagyása őszi esemény lesz. Addig nem tudom, hogy van-e értelme komolyabb bejelentést várni.
És, hogy miért nem vettek meg még fegyvereket?
Mert ha a további gépek nem Gripenek lesznek, hanem valami más, akkor azoknak a gépeknek a fegyverzeti igénye nem feltétlenül egyezik a Gripenével.
Ugye, ha berendeljük a Meteort, akkor az jó a Gripenhez, meg a Rafaléhez - meg a KF-21-hez is! -, de nem jó az F-35-höz.
Az AMRAAM-ok esetén meg azokat nem lehet feltenni a Rafalé-kra. Az Iris-T meg - ha jól emlékszem - csak a Gripenre, meg a KF-21-re fog felkerülni.
Tehát először a bővítési irányt kellene eldönteni, majd azután a fegyverzetet.

Nem tudom nem észrevenni, hogy egy Euro-kacsa kimaradt. Direkt hagytad ki?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 618
8 183
113
Upsz,telorol nem vettem eszre,hogy Te marn Kamm vagy.Godor alja resz rad nem vonatkozik.
A tobbit viszont fenttartom.
Eppen ezert nem koltenek semelyik új gyártású 4G grpre.Kfir NG ha sz igertek szerint megvalosulna,nem lenne mas kazegoria,mint a Gripen E.Csak harmadana kerülne,kb ugyan az a harcertek.
Harcaszatilag relevansan mast az F35 jelentene.
Nem csak felkeszuletlen vagy, de vegtelenul egyszeru is, es ezekert az allando ad hominem tamadasaidert mindenhonnan kitiltottak volna mar regen, mert meg az sem megy neked, hogy kulturaltan beszolj valakinek (=nincs meg a stilaris szint ill szokincs.)
Pontosan ezert nem is all le veled komolyan senki vitazni mar regen - most sajnos szegeny @arcas is megtanulta, hogy teljesen meddo probalkozas (hacsak nem elvezi a kamionparkolok szintjen mozgo, idonkent olcso dobozos sorokkel is futott "harcaszati vitakat", de ezt erosen ketlem.)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 618
8 183
113
Norveg gepek a kivonasukog modernizalva lettek,azok nagyn is a mi Gripen gepeink szinvonalan vannak.
Dehogy vannak. Eleve Block 15 avagy 20 F-16A gepekrol beszelunk 1983-86-bol, rohejes az egesz allitas, no meg a semmibol elorangatod, szokas szerint. :D

Portugal gepek elmaradnak,de azokat meg fol akarjak hozni.
Mar 3-4 eve "akarjak", folyamatosan. :D

Az egesz fllotta M6.2 szintre lesz hozva,
Mondja ki, a romanok? Avagy te? Mondjuk az kb ugyanaz. :D
Lasd fenn. "Lesz", 2021 ota, allandoan, minden honapban. :D :D Csak az istennek sem indul el. :D

ami kb megfelel a Gripen MS20 szabvanynak.
Dehogy felel meg, ekkora agyatlan hulyeseget. :D

Radar hatotav tenyleg elmarad a PS05 Mk4 tol,de nem olyan jelentosen,mint kepzeled.
Ja, csak ugy 50-80%-kal tavolabbrol veszi eszre a Gripen, es indit ra. :D Tenyleg nem jelentos az orszagutrol, de egy fighterben mondjuk elet es halal kozotti kulonbseg.

Harcaszatilag lenyegesn nem befolyasolja s helyzetet.
"Harcaszatilag"...? :D Jotanacs: ha nem erted, mit jelent egy szo, ne hasznald, mert csak vicckent jon at... :p

Maga a vas,a gep meg felulmulja a Gripent,minden tekintetben.Hatotav,hordkepesseg,manoverezo kepesseg,mind az F16 elonye.
Lenne, ha nem 40 eves, lehasznalt, oreg szarok lennenek.
Amugy avionika, elektronika, network warfare, EW, sokkal modernebb fegyverzet, kisebb RCS, sokkal erosebb radar, ezekben mind messze elotte jar a Gripen ezeknek az elavult oreg roman szaroknak.

Szoval oreg hiba lenezni ezeket az oreg gépeket.
Hiba lenne nem lenezni ezeket az oreg szarokat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Nem a Siemens intett be, hanem német kormány!
A Siemens szívesen szállított volna be Paksra...
De német kormány jóváhagyás nélkül nem tud. A zöld külügy és gazdasági miniszter nem támogatja az atomenergiát, így nem hagyták jóvá. Ellenben a franciák rácsaptak a projekt német részére.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 618
8 183
113
Akkor gyakorlatilag ugyan az a helyzet. Mindkét esetben egy állam politikai okokból megakadályozott egy üzletet, ami a 2 ország között zajlott volna.
Hat, mondjuk annyiban ugyanaz, hogy mindket esetben mi szivtunk, amibol az egyikben (mozdonyok) sajat magunkat szivattuk, semmiert. Ami most latszik is a MAV helyzeten (beleertve a toborzast is.)
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint