Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Bár nem engem kérdeztél, de szerintem ez nem ilyen egyszerű. A védettség nem egy bites, hogy 0 vagy 1... (ezt nyilván te is tudod)
Valamennyi már az első oltástól is kialakul, ami a második beadása után tovább emelkedik. Hogy mennyivel, azt befolyásolja ugye, hogy mennyi telik el a két oltás között. 100% ugye sosem lesz, és nagyon függ az egyéntől.
Az egészet inkább asszem egy görbében lehetne ábrázolni (vízszintes tengelyen idő, függőlegesen védettség). Az első oltás (origó) után elindul felfele a görbe, aztán a második oltás után tovább emelkedik. De az idő előre haladtával ugye vszeg csökken is magától.
Ha naponta vizsgálnák a kialakult védettséget, akkor fel lehetne rajzolni hónapok múltán ilyen görbéket minden vizsgált emberre. Sok száz ilyen görbéből meg lehetne egy átlag görbét szerkeszteni, ami úgy átlagosan igaz lesz a népességre. Hogy épp rád is-e, azt csak odafenn tudják...
Tudom, hogy az elsőnél is van, de ez egyes oltásoknál eddig annyira alacsonyra volt becsülve / mondva, hogy érdemben nem lehetett azt mondani, hogy elég egy oltás.

Dec táján még arról beszéltek, hogy a kétkörös oltás alacsony hatékonysága is 4 hét tája és után a 2. oltás még 4-6 hétre rá emeli fel 92-95% tájára.

Asszem minimum 14 nappal később nézik.
Az oltottakat visszahívják tesztelésre?
Ez itthon is megy?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az oltottakat visszahívják tesztelésre?
A klinikai vizsgálatnál igen, mindenkit. (Csak utána kapják meg a pénzt a részvételért.)
Ez itthon is megy?
Elvileg kellene lennie, mert éppen ma nyilatkoztak arról, hogy a gyári adatokat hozzák a vakcinák, de fogalmam sincs milyen csoportokat ellenőriztek ehhez. Én nem találkoztam ilyesmivel, szóval passz.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and BJani

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Párhuzamos valóság

vs

Valóság

A kérdésre nem válaszolt, határon kívül élő kettős állampolgárnak van magyar TAJ-kártyája? Ha kaphat magyar nyugdíjat úgy, hogy sosem dolgozott Magyarországon, államközi szerződés alapján, amit még a SZU-val kötöttünk, és egyik kormány sem mondta fel, az sem, amelyikben Vadai honvédelmi tótumfaktum és az akkori vezérkari főnök szeretője volt (utána meg Gyurcsányé, persze mindkettő csak a rossz nyelvek szerint), lehet, hogy magyar TB-re is jogosult, passz. Kezelnek magyar kórházakban határon túliakat tudtommal, persze gondolom a román stb. TB fizeti, vagy valaki zsebből, vagy nem tudom hogy történik ez pontosan.
(Én nem sajnálom tőlük akkor sem, ha Böjte Csaba magyarországi kezelését a magyar adófizetők állták, tőle biztos nem, nem vagyok DK-s.)
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
451
1 486
93
A kérdésre nem válaszolt, határon kívül élő kettős állampolgárnak van magyar TAJ-kártyája? Ha kaphat magyar nyugdíjat úgy, hogy sosem dolgozott Magyarországon, államközi szerződés alapján, amit még a SZU-val kötöttünk, és egyik kormány sem mondta fel, az sem, amelyikben Vadai honvédelmi tótumfaktum és az akkori vezérkari főnök szeretője volt (utána meg Gyurcsányé, persze mindkettő csak a rossz nyelvek szerint), lehet, hogy magyar TB-re is jogosult, passz. Kezelnek magyar kórházakban határon túliakat tudtommal, persze gondolom a román stb. TB fizeti, vagy valaki zsebből, vagy nem tudom hogy történik ez pontosan.
(Én nem sajnálom tőlük akkor sem, ha Böjte Csaba magyarországi kezelését a magyar adófizetők állták, tőle biztos nem, nem vagyok DK-s.)
A határon túliak nem kapnak TAJ kártyát automatikusan, ahhoz mo-i munkáltatói igazolást kell vigyél, megnyugodhat Vadai. Az eü ellátás az EU-s szabályok szerint történik, csak sürgösségi ellátást kapsz, a többiért fizetned kell.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Már az olaszok is a legfrissebb hírek szerint. Hogyan vizsgálta az EMA az AstraZenecát? Sehogy! Csimpánz helyett gorillából kellett vona adenovírus?! :)
Izland is!
---
"Dánia után Izland és Norvégia is felfüggeszti az Oxford-AstraZeneca koronavírus elleni vakcinájának használatát. Az izlandi hatóságok közlése szerint nem találkoztak eddig olyan beoltottal, akinek hasonló mellékhatásai lettek volna, mint Dániában, azonban elővigyázatosságból hozzák meg a döntést."
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Az édes anyját oltaná be de nem az én gyerekemet ! Kísérletezzenek a sajátjukkal !

De ami bizonyítottan bevált sok éve használt azt mind megkapta de amire nincs szüksége azt nem is fogja ! ! Nem egy félév alatt tákoltat !

Ha nem vizsgálják meg élesben a gyerekekre kifejtett hatását, akkor szerinted hogyan dönthetnék el, hogy ők megkaphatják-e? Amúgy természetesen ezek a tesztek szigorúan szülői beleegyezéssel történtek.
(Hogy mi tákolt és mi nem, szerintem már sokszor átrágtuk. ;))
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
A kérdésre nem válaszolt, határon kívül élő kettős állampolgárnak van magyar TAJ-kártyája? Ha kaphat magyar nyugdíjat úgy, hogy sosem dolgozott Magyarországon, államközi szerződés alapján, amit még a SZU-val kötöttünk, és egyik kormány sem mondta fel, az sem, amelyikben Vadai honvédelmi tótumfaktum és az akkori vezérkari főnök szeretője volt (utána meg Gyurcsányé, persze mindkettő csak a rossz nyelvek szerint), lehet, hogy magyar TB-re is jogosult, passz. Kezelnek magyar kórházakban határon túliakat tudtommal, persze gondolom a román stb. TB fizeti, vagy valaki zsebből, vagy nem tudom hogy történik ez pontosan.
(Én nem sajnálom tőlük akkor sem, ha Böjte Csaba magyarországi kezelését a magyar adófizetők állták, tőle biztos nem, nem vagyok DK-s.)
Hogy lenne már! Sokan külszolgaláton se akarják fizetni a 8kt az férjüknek/feleségüknek havi 2.5 milla bruttóból, majd pont egy 60 ezret kereső kárpátaljai magyar fogja, különösen, ha nem is él itt!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
  • Tetszik
Reactions: bel

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Izland is!
---
"Dánia után Izland és Norvégia is felfüggeszti az Oxford-AstraZeneca koronavírus elleni vakcinájának használatát. Az izlandi hatóságok közlése szerint nem találkoztak eddig olyan beoltottal, akinek hasonló mellékhatásai lettek volna, mint Dániában, azonban elővigyázatosságból hozzák meg a döntést."
Amikor több lesz kint a piacon a Pfizer mellett bármiből, elkezdődik a lejáratás. Astra után majd mást fognak. Persze lehet, hogy szar.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: enzo and formosa1

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Hogy lenne már! Sokan külszolgaláton se akarják fizetni a 8kt az férjüknek/feleségüknek havi 2.5 milla bruttóból, majd pont egy 60 ezret kereső kárpátaljai magyar fogja, különösen, ha nem is él itt!

A DK-sok 300 ezres nyugdíjakról szoktak beszélni, amit az "ukránok" kapnak.