Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Stabilan hozod a károgást... Most betegyem megint a negatív hullámos videót?!? :hadonaszos:



Ez egy tök jó szám. Hány praxis is van az országban?
Blitz97 háziorvosa kicsit kevesebbet olt (80/hét).



Szerintem higgadj le, és számolj. Alig 1 millióval több regisztrált van, mint oltott. Heti fél milliót oltunk. Ez alapján április végére nem hogy a 60-asokkal, hanem a teljes regisztrált embermennyiséggel végeznek!
Tegyuk hozzá, ezt simán meg lehetne oldani sokkal gyorsabban, ha a hadsereg erre is fel lenne rendesen szerlve ill készítve.

Ahol en kaptam korabban a Pfizert, nem túl messze egy főiskola kosarcsarnokaban (kivartam inkabb a kozelebbit), ott egy nagy felirat mutatta, mennyit oltottak be azon az egy helyen egyedul, ha jol remlik akkor 140 ezer oltasnal jartak...

Es ez kizarolag FEMA-futtatott (szovetsegi katasztrófa-elharitasi ugynokseg), kizarolag US Air Force gyakorlos katonakkal, tele helyes USAF csajokkal meg nyurga medic USAF feketekkel, minden ment, mint a karikacsapas.
En szerintem 25 percet tolthettem ott, maximum - amibol 15-20 volt a kotelezo ucsorges oltas utan a kitett, szellos szekek egyiken a kosarpalyan.
23 (!) pavilonban ment az oltas a palya ket szelen, gyakorlatilag 5 percenkent ujabb pácienst oltva.
Az ajtoban elotte volt meg egy egyperces interjum egy nagydarab fekete USAF sraccal, aki teljesen kifekudt azon, hogy eredetileg magyar vagyok (no ő sem NYi volt, azt hallottam előtte is.)
Ha utanaszamolsz az kb orankent 200+ beoltott, ha nincs valtas - de van, igy siman szamolhatunk napi 2000 beoltott korul, ezen az egyetlen oltoponton... 10 ilyen ponton havi félmillió felett oltanak be - plusz mellé jonnek a kisebbek, a gyogyszertarak, lancok stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 822
113
Több ismerősömmel is tanakodtunk, hogy vajon miért nem tértek már át szabadtéri oltásokra...
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 2361

Guest
Ausztráliában 700 ezer AstraZeneca-vakcinás oltás után két vérrögösödéses esetet észleltek, de egyik páciens sem halt meg - adta hírül az ausztrál egészségügyi hatóság.


a panikkeltoket kellene mostmar tenyleg jol megbirsagolni...lehet kevesebb hulyeseget irnanak az ujsagirok ha a zsebjuk ures lenne, vagy buntibol a covid osztalyon dolgoznanak.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tegyuk hozzá, ezt simán meg lehetne oldani sokkal gyorsabban, ha a hadsereg erre is fel lenne rendesen szerlve ill készítve.

Ahol en kaptam korabban a Pfizert, nem túl messze egy főiskola kosarcsarnokaban (kivartam inkabb a kozelebbit), ott egy nagy felirat mutatta, mennyit oltottak be azon az egy helyen egyedul, ha jol remlik akkor 140 ezer oltasnal jartak...

Es ez kizarolag FEMA-futtatott (szovetsegi katasztrófa-elharitasi ugynokseg), kizarolag US Air Force gyakorlos katonakkal, tele helyes USAF csajokkal meg nyurga medic USAF feketekkel, minden ment, mint a karikacsapas.
En szerintem 25 percet tolthettem ott, maximum - amibol 15-20 volt a kotelezo ucsorges oltas utan a kitett, szellos szekek egyiken a kosarpalyan.
23 (!) pavilonban ment az oltas a palya ket szelen, gyakorlatilag 5 percenkent ujabb pácienst oltva.
Az ajtoban elotte volt meg egy egyperces interjum egy nagydarab fekete USAF sraccal, aki teljesen kifekudt azon, hogy eredetileg magyar vagyok (no ő sem NYi volt, azt hallottam előtte is.)
Ha utanaszamolsz az kb orankent 200+ beoltott, ha nincs valtas - de van, igy siman szamolhatunk napi 2000 beoltott korul, ezen az egyetlen oltoponton... 10 ilyen ponton havi félmillió felett oltanak be - plusz mellé jonnek a kisebbek, a gyogyszertarak, lancok stb.
Az jó, a Vörösvári úti rendelőben napi 600+ oltás ment két helyen. Csak ugye ha nincs vakcina akkor nehéz mit oltani...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha 10 oraval szamolok, az 60 per ora, azaz 30 per "hely", az korrekt tempo - de miert csak ket szobaban oltottak? Ennyire nincs vakcina?
Mert ennyi vakcina van. Nincs sok értelme egy nap alatt eloltani az egész beérkezett mennyiséget. Btw 60/hely, mert Az és Szputnyik ment párhuzamosan, és kb 1200 behívott volt (ez amikor apám oltották) az, hogy mennyi jött el nem tudom, de apának mondták, h AZre valami 200an nem.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113
Tegyuk hozzá, ezt simán meg lehetne oldani sokkal gyorsabban, ha a hadsereg erre is fel lenne rendesen szerlve ill készítve.

Ahol en kaptam korabban a Pfizert, nem túl messze egy főiskola kosarcsarnokaban (kivartam inkabb a kozelebbit), ott egy nagy felirat mutatta, mennyit oltottak be azon az egy helyen egyedul, ha jol remlik akkor 140 ezer oltasnal jartak...

Es ez kizarolag FEMA-futtatott (szovetsegi katasztrófa-elharitasi ugynokseg), kizarolag US Air Force gyakorlos katonakkal, tele helyes USAF csajokkal meg nyurga medic USAF feketekkel, minden ment, mint a karikacsapas.
En szerintem 25 percet tolthettem ott, maximum - amibol 15-20 volt a kotelezo ucsorges oltas utan a kitett, szellos szekek egyiken a kosarpalyan.
23 (!) pavilonban ment az oltas a palya ket szelen, gyakorlatilag 5 percenkent ujabb pácienst oltva.
Az ajtoban elotte volt meg egy egyperces interjum egy nagydarab fekete USAF sraccal, aki teljesen kifekudt azon, hogy eredetileg magyar vagyok (no ő sem NYi volt, azt hallottam előtte is.)
Ha utanaszamolsz az kb orankent 200+ beoltott, ha nincs valtas - de van, igy siman szamolhatunk napi 2000 beoltott korul, ezen az egyetlen oltoponton... 10 ilyen ponton havi félmillió felett oltanak be - plusz mellé jonnek a kisebbek, a gyogyszertarak, lancok stb.
Ajánlom figyelmedbe a Hovédkórházban történő oltást illetve az oltóbuszokat. Egyikre se hallottam még panaszt.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani
K

kamm

Guest
Mert ennyi vakcina van. Nincs sok értelme egy nap alatt eloltani az egész beérkezett mennyiséget. Btw 60/hely, mert Az és Szputnyik ment párhuzamosan, és kb 1200 behívott volt (ez amikor apám oltották) az, hogy mennyi jött el nem tudom, de apának mondták, h AZre valami 200an nem.
Erdekes. Koztudomasuan messze Pfizerbol ment a legtobb Magyarorszagra, azt varnam, hogy abbol megy sok... mondjuk ha eloszor el akarjak sutni a tobbit, akkor lehet, hogy trukkoznek... itt a multkor mar "J&J shot for walk-ins!" kiirast is lattam Johnson & Johnsonra, ami mar single shot, ha jol emlekszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ez kifejezetten hasznosnak tűnik. Napra lebontott hatásossági adatok:

"Egyre többen kapják meg a koronavírus elleni oltást Magyarországon, de sokan nem tudják, hogy mikor alakul ki a védettségük. Ferenci Tamás biostatisztikus, a Járványmatematikai Modellező és Epidemiológiai Munkacsoport tagja segít a Portfolio olvasói számára eligazodni a kérdésben."

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...eg-minket-a-koronavirus-elleni-vakcina-478000
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nem is mondtam en semmi ilyesmit, en csak azt nem ertem, hogy miert nem mozgositottak oket harom honappal ezelott, az elso napon - gondolom, mert nem volt sem eleg vakcina, sem eleg katonai medic, sem felszereles.
Ember és felszerelés még csak-csak lett volna. Amiből hiány van még most is, az a vakcina. Most a heti 5-600.000 beadott vakcina a max, amit ki tudunk hozni a rendszerből. És ebben már benne van a Szputnyik V és a Sinopharm is a 4 EU-s mellett. (Bár az utóbbiból már elég rég érkezett.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Erdekes. Koztudomasuan messze Pfizerbol ment a legtobb Magyarorszagra, azt varnam, hogy abbol megy sok... mondjuk ha eloszor el akarjak sutni a tobbit, akkor lehet, hogy trukkoznek... itt a multkor mar "J&J shot for walk-ins!" kiirast is lattam Johnson & Johnsonra, ami mar single shot, ha jol emlekszem.
Nem, csak abból kötöttük le a legtöbbet, és nyugatról eddig abból jött a legtöbb. Ha minden igaz amúgy abszolút számban is vezet, de valójában a szputnyik és a sinopharma hasonló mennyiségben érkezett eddig.
Ez a 30.ai adat. Pfizer heti 140 k körül jön, szóval max 300 ezerrel több mostanra.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Ember és felszerelés még csak-csak lett volna. Amiből hiány van még most is, az a vakcina. Most a heti 5-600.000 beadott vakcina a max, amit ki tudunk hozni a rendszerből. És ebben már benne van a Szputnyik V és a Sinopharm is a 4 EU-s mellett. (Bár az utóbbiból már elég rég érkezett.)
Kicsúsztam a szerkesztési időből...
A zárójeles megjegyzés a Sinopharmra vonatkozik.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
725.241 fertőzött (+5.077)
10.740 kórházban (+256)
1.249 lélegeztetőgépen (-41)
272.459 aktív eset (+2.106)
429.074 gyógyult (+2.680)
23.708 elhunyt (+291)
2.900.383 (1.217.258) kapott oltást (+64.489, +19.573)
4.961.146 mintavétel (+26.360)
43.002 hatósági házi karanténban (-1.368)
ae9d522920cc1ad62703d9efde6cbe5a.png
728.078 fertőzött (+2.837)
10.818 kórházban (+78)
1.209 lélegeztetőgépen (-40)
272.974 aktív eset (+515)
431.124 gyógyult (+2.050)
23.980 elhunyt (+272)
2.969.647 (1.250.582) kapott oltást (+69.264, +33.324)
4.976.613 mintavétel (+15.467)
43.532 hatósági házi karanténban (+530)
b858cc6d39600c7afd0413e0ae8e5bd7.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nem, csak abból kötöttük le a legtöbbet, és nyugatról eddig abból jött a legtöbb. Ha minden igaz amúgy abszolút számban is vezet, de valójában a szputnyik és a sinopharma hasonló mennyiségben érkezett eddig.
Ez a 30.ai adat. Pfizer heti 140 k körül jön, szóval max 300 ezerrel több mostanra.
Áprilisban már heti 240-260.000 érkezett, ha jól emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082