Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nem adtunk senkinek Pfizert. A felajánlás arról szólt, ha minden regisztrált be lesz oltva, akkor adunk.
Idézet a cikkből:

"A grafikonon látható egy olyan információ is, amelyet az illetékesek most nem biztos, hogy szívesen kitesznek az ablakba: a kormány lemondott sok tízezer olyan Pfizer-adagról, amelyet egyébként megkaphatott volna Magyarország. Ez két részből tevődik össze. Az egyik, hogy április 1-jén az uniós tagállamok többsége megállapodott abban, hogy a második negyedévben a nekik járó Pfizer-adagok egy részéről lemond öt olyan tagállam – Bulgária, Horvátország, Szlovákia, Lettország, Észtország – javára, amelyet a járvány különösen sújtott. Ebben hazánk is részt vesz, és bár nem közölték, hogy ez mennyi adagot érint, nekünk kétféle számítással is az jött ki, hogy mintegy 60 ezerről van szó.

A másik, hogy az ebből a szolidaritási körből kimaradt Csehország számára Magyarország külön 40 ezer vakcinát ajánlott fel, amelyet május első felében engedünk át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szavai szerint. Ezt azzal indokolta, hogy addigra így is lesz annyi vakcina itthon, hogy mindenkit be tudnak oltani. (Ez egyébként tényleg bekövetkezhet, ha nem nő robbanásszerűen a regisztrálók száma.) Arra nem tért ki, hogy ezek milyen vakcinák lesznek, de később a cseh miniszterelnök arról beszélt, hogy Pfizer vagy Moderna – a nagyobb mennyiségek és a második oltások ütemezése
miatt inkább az előbbi valószínű."
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 526
8 907
113
https://g7.hu/kozelet/20210430/fele...inalni-kulfoldre-is-kuldunk-szazezer-pfizert/

"hazánk összesen 100 ezer adag Pfizert enged át az említett hat uniós tagország számára.

Az említetten kívül ennek ütemezése nem ismert, azért tüntettük fel egy-egy májusi héten, hogy látszódjon: még ilyen koncentráció mellett is százezres nagyságrendű olyan Pfizer-adag van, amely, ha szó szerint vesszük a miniszterelnök szavait – a következő hetekben a 16-17 éveseken túl senki nem kaphat első oltásként Pfizert –, a hűtőben maradna. Ami aligha fog megtörténni. (A számítás nagyságrendjét befolyásoló kisebb bizonytalanságokról a csillagra kattintva olvashat."

Nem értem, hogy a cikk írója miért nem érti a mai káosz mögötti mozgatórugót. Orbán kitalálta, hogy ma meglesz a 4 milla beoltott és el kellett azt érni. Főleg hogy meccset is kapcsolt az alkalomhoz. És szokás szerint hazudott és fenyegetőzött is hozzá azzal, hogy azt mondta, hogy majd nem lesz jó ideig Pfizer, ha ma nem oltanak.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and teglasi80

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Idézet a cikkből:

"A grafikonon látható egy olyan információ is, amelyet az illetékesek most nem biztos, hogy szívesen kitesznek az ablakba: a kormány lemondott sok tízezer olyan Pfizer-adagról, amelyet egyébként megkaphatott volna Magyarország. Ez két részből tevődik össze. Az egyik, hogy április 1-jén az uniós tagállamok többsége megállapodott abban, hogy a második negyedévben a nekik járó Pfizer-adagok egy részéről lemond öt olyan tagállam – Bulgária, Horvátország, Szlovákia, Lettország, Észtország – javára, amelyet a járvány különösen sújtott. Ebben hazánk is részt vesz, és bár nem közölték, hogy ez mennyi adagot érint, nekünk kétféle számítással is az jött ki, hogy mintegy 60 ezerről van szó.

A másik, hogy az ebből a szolidaritási körből kimaradt Csehország számára Magyarország külön 40 ezer vakcinát ajánlott fel, amelyet május első felében engedünk át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szavai szerint. Ezt azzal indokolta, hogy addigra így is lesz annyi vakcina itthon, hogy mindenkit be tudnak oltani. (Ez egyébként tényleg bekövetkezhet, ha nem nő robbanásszerűen a regisztrálók száma.) Arra nem tért ki, hogy ezek milyen vakcinák lesznek, de később a cseh miniszterelnök arról beszélt, hogy Pfizer vagy Moderna – a nagyobb mennyiségek és a második oltások ütemezése
miatt inkább az előbbi valószínű."
Csak én nem értem miért engedik át másnak, amikor itthon nagyon sokan arra várnak, mert nem akarnak kínaival oltakozni?:confused: Ma budapesti haverom Fehérvárra utazott, mert ott kaphatott oltást, a 11. kerben meg hónapok óta csak kínait kaphatna, amit nem szeretne. Olyan sokszor igyekezett már a segítségünkre Csehország meg Szlovákia, természetesen lekötelezettje az ország...
Jöhetnek nyugodtan a károgók hogy mit válogatnak, de ha van lehetőség másikra, türelmesen várja valaki a sorát, akkor miért kell kibaszni vele azzal, hogy további, teljesen szükségtelen várakozásra kárhoztatják? Ajánlják fel a sok százezer kínait. Ja hogy az már büdös kedves felebarátainknak? Ma Debrecenben szerintem ha a több ezer beadott vakcinából csak 50 volt kínai, sokat mondok. Mintha Budapesten ismét megfeledkeztek volna arról, hogy az ország nem 3 meg 4 millió emberből áll, akik feje fölött mulatni szép dolog.
 
W

Wilson

Guest
Csak én nem értem miért engedik át másnak, amikor itthon nagyon sokan arra várnak, mert nem akarnak kínaival oltakozni?:confused: Ma budapesti haverom Fehérvárra utazott, mert ott kaphatott oltást, a 11. kerben meg hónapok óta csak kínait kaphatna, amit nem szeretne. Olyan sokszor igyekezett már a segítségünkre Csehország meg Szlovákia, természetesen lekötelezettje az ország...
Jöhetnek nyugodtan a károgók hogy mit válogatnak, de ha van lehetőség másikra, türelmesen várja valaki a sorát, akkor miért kell kibaszni vele azzal, hogy további, teljesen szükségtelen várakozásra kárhoztatják? Ajánlják fel a sok százezer kínait. Ja hogy az már büdös kedves felebarátainknak? Ma Debrecenben szerintem ha a több ezer beadott vakcinából csak 50 volt kínai, sokat mondok. Mintha Budapesten ismét megfeledkeztek volna arról, hogy az ország nem 3 meg 4 millió emberből áll, akik feje fölött mulatni szép dolog.
Természetesen van politikai szándék is emögött,de azért szerintem nem árt mindenkinek észben tartani,hogy mi itt jelenleg Magyarországon a választható vakcinák számában és mennyiségében k.....va kivételezett helyzetben vagyunk a világ többi/nagy részéhez képest és amikor azt hallom,meg látom,hogy egyesek úgy válogatnak a vakcinák,között mintha csak a piacon lennének egy zöldséges standon,akkor csak fogom a fejemet.A magyarok 99%-a abszolút nincs tudatában,hogy milyen kivételezett helyzetben ezen a téren mondjuk pl egy átlag Indiaihoz képest.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Természetesen van politikai szándék is emögött,de azért szerintem nem árt mindenkinek észben tartani,hogy mi itt jelenleg Magyarországon a választható vakcinák számában és mennyiségében k.....va kivételezett helyzetben vagyunk a világ többi/nagy részéhez képest és amikor azt hallom,meg látom,hogy egyesek úgy válogatnak a vakcinák,között mintha csak a piacon lennének egy zöldséges standon,akkor csak fogom a fejemet.A magyarok 99%-a abszolút nincs tudatában,hogy milyen kivételezett helyzetben ezen a téren mondjuk pl egy átlag Indiaihoz képest.
Egyet értünk, de ennek a világon semmi köze se Csehországhoz, se Szlovákiához. Elképesztő marha módon kezelték a saját helyzetüket, miért Magyarország segítsen kihúzni őket a csávából a saját polgárai kárára? Vagy ők anno nézték, hogy igazságos-e, fennkölt jó-e, amit tesznek? Oldják meg ahogy akarják, vegyék át a millió adag kínait, ha akkora szarban vannak, ők se válogassanak. Ezt a kivételes helyzetet az ország önmagában érte el, a saját polgárai munkájával és áldozatával, szerintem erről a legkisebb mértékben lemondani is egy rossz dolog.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Nem értem, hogy a cikk írója miért nem érti a mai káosz mögötti mozgatórugót. Orbán kitalálta, hogy ma meglesz a 4 milla beoltott és el kellett azt érni. Főleg hogy meccset is kapcsolt az alkalomhoz. És szokás szerint hazudott és fenyegetőzött is hozzá azzal, hogy azt mondta, hogy majd nem lesz jó ideig Pfizer, ha ma nem oltanak.
Viktor focibuzi, oké. De milyen fontos meccs lesz a hétvégén, hogy ahhoz kellett kötni az oltás felpörgetését (egyesek szerint)? NB1 32. (!!) forduló? :D ez a foci mantra most azért túl lett tolva szerintem
 
W

Wilson

Guest
Egyet értünk, de ennek a világon semmi köze se Csehországhoz, se Szlovákiához. Elképesztő marha módon kezelték a saját helyzetüket, miért Magyarország segítsen kihúzni őket a csávából a saját polgárai kárára? Vagy ők anno nézték, hogy igazságos-e, fennkölt jó-e, amit tesznek? Oldják meg ahogy akarják, vegyék át a millió adag kínait, ha akkora szarban vannak, ők se válogassanak. Ezt a kivételes helyzetet az ország önmagában érte el, a saját polgárai munkájával és áldozatával, szerintem erről a legkisebb mértékben lemondani is egy rossz dolog.
A hozzászólásom lényege a mai napon kialakult helyzetre irányult inkább,amúgy amit leírtál azzal egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: winter
W

Wilson

Guest
Viktor focibuzi, oké. De milyen fontos meccs lesz a hétvégén, hogy ahhoz kellett kötni az oltás felpörgetését (egyesek szerint)? NB1 32. (!!) forduló? :D ez a foci mantra most azért túl lett tolva szerintem
Szerintem is túl lett tolva ez a dolog a mai "akciónak" sokkal inkább a következő körös lazítások négy millió beoltotthoz kötött feloldásához van köze.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Viktor focibuzi, oké. De milyen fontos meccs lesz a hétvégén, hogy ahhoz kellett kötni az oltás felpörgetését (egyesek szerint)? NB1 32. (!!) forduló? :D ez a foci mantra most azért túl lett tolva szerintem
Az hogy milyen, nem számít. 4 millió szép kerek szám, ennyi kellett a meccshez. Nem lett volna meg, ha nem dobja be a mai 100ezer adagot, mert a többivel nem akarnak eléggé oltakozni a népek. Hát ezért volt erre szükség, mert ezek után félreteszik az érettségiző meg a tinédzser korúaknak, hogy a sikeres töri után le tudják gurítani a megérdemelt sörikét ők is. A többiekkel meg majd lesz valami. A leggusztustalanabbnak azt tartom, hogy mostmár azokkal basznak ki a leginkább, akik a legnormálisabban várták eddig is a sorukat és hallgatták hétről hétre az újabb 500 ezer beoltottról szóló híreket.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and teglasi80

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 306
10 628
113
Az hogy milyen, nem számít. 4 millió szép kerek szám, ennyi kellett a meccshez. Nem lett volna meg, ha nem dobja be a mai 100ezer adagot, mert a többivel nem akarnak eléggé oltakozni a népek. Hát ezért volt erre szükség, mert ezek után félreteszik az érettségiző meg a tinédzser korúaknak, hogy a sikeres töri után le tudják gurítani a megérdemelt sörikét ők is. A többiekkel meg majd lesz valami. A leggusztustalanabbnak azt tartom, hogy mostmár azokkal basznak ki a leginkább, akik a legnormálisabban várták eddig is a sorukat és hallgatták hétről hétre az újabb 500 ezer beoltottról szóló híreket.
Egyértelműen semmi köze ennek most semmilyen meccshez, mert semmi olyan lényeges meccs nem lesz most, ami miatt bármi drasztikus lépés indokolt volna. Még a bajnok avatás is megvolt már egy hete.
Ez most csak és kizárólag arról szólt, hogy a főnök megmondta, hogy meglesz a 4 millió és nyitunk. Ennek meg kellett lennie.

Arra valszeg nem gondoltak, hogy azzal, hogy belengetik, hogy csak egy napig lesz pfizeres regisztráció, bedönti az teljes EESZT-t, biztos nekik is azt mondták az illetékesek, hogy a regisztrációs felületnek és az EESZT-nek semmi köze egymáshoz. Lehet, hogy tényleg így van, de hogy reggel fél héttől órákig teljesen halott volt az EESZT, az tuti :)
 
  • Tetszik
Reactions: ms07
W

Wilson

Guest
Egyértelműen semmi köze ennek most semmilyen meccshez, mert semmi olyan lényeges meccs nem lesz most, ami miatt bármi drasztikus lépés indokolt volna. Még a bajnok avatás is megvolt már egy hete.
Ez most csak és kizárólag arról szólt, hogy a főnök megmondta, hogy meglesz a 4 millió és nyitunk. Ennek meg kellett lennie.

Arra valszeg nem gondoltak, hogy azzal, hogy belengetik, hogy csak egy napig lesz pfizeres regisztráció, bedönti az teljes EESZT-t, biztos nekik is azt mondták az illetékesek, hogy a regisztrációs felületnek és az EESZT-nek semmi köze egymáshoz. Lehet, hogy tényleg így van, de hogy reggel fél héttől órákig teljesen halott volt az EESZT, az tuti :)
Szerintem egyértelműen alábecsülték a Pfizer vakcina "vonzerejét" a lakosság körében és erre még rátett egy lapáttal O.V-is amikor azt mondta,hogy aki nem oltatja magát pénteken be Pfizerrel az hetekig nem tudja ezt majd ezt megtenni,az EESZT-t pedig egyértelműen nem készítették fel ekkora terhelésre,így aztán nem maradt más opció a kormányzat részéről,mint bedobni az egyértelműen kamu túlterheléses támadás panelt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 526
8 907
113
Természetesen van politikai szándék is emögött,de azért szerintem nem árt mindenkinek észben tartani,hogy mi itt jelenleg Magyarországon a választható vakcinák számában és mennyiségében k.....va kivételezett helyzetben vagyunk a világ többi/nagy részéhez képest és amikor azt hallom,meg látom,hogy egyesek úgy válogatnak a vakcinák,között mintha csak a piacon lennének egy zöldséges standon,akkor csak fogom a fejemet.A magyarok 99%-a abszolút nincs tudatában,hogy milyen kivételezett helyzetben ezen a téren mondjuk pl egy átlag Indiaihoz képest.

Hát azért annyira nem vagyunk kivételezett helyzetben. Ne Indiához hasonlítsuk magunkat. A nyugat-európai országhoz képest van max három hét előnyünk a keleti vakcinák miatt. Amelyek beszerzéséről az emberek feje fölött döntöttek, így nem csoda a bizalmatlanság feléjük.

Viktor focibuzi, oké. De milyen fontos meccs lesz a hétvégén, hogy ahhoz kellett kötni az oltás felpörgetését (egyesek szerint)? NB1 32. (!!) forduló? :D ez a foci mantra most azért túl lett tolva szerintem

Azért írtam, hogy elsősorban a 4 millás határ elérése volt a cél, a foci csak erősítette. Amúgy Fradi meccs lesz ha jól rémlik.

Az hogy milyen, nem számít. 4 millió szép kerek szám, ennyi kellett a meccshez. Nem lett volna meg, ha nem dobja be a mai 100ezer adagot, mert a többivel nem akarnak eléggé oltakozni a népek. Hát ezért volt erre szükség, mert ezek után félreteszik az érettségiző meg a tinédzser korúaknak, hogy a sikeres töri után le tudják gurítani a megérdemelt sörikét ők is. A többiekkel meg majd lesz valami. A leggusztustalanabbnak azt tartom, hogy mostmár azokkal basznak ki a leginkább, akik a legnormálisabban várták eddig is a sorukat és hallgatták hétről hétre az újabb 500 ezer beoltottról szóló híreket.

Ha normálisan meg lenne szervezve az oltás - lenne egyáltalán oltási terv - akkor a problémák nagy része nem is lenne. Nem lenne ez a potyautasság, az ügyeskedés hogy oltáshoz jusson valaki, jobban látni lehetne ki milyen vakcinát fogadna el, az emberek jobban tudnák mikor kerülhetnek sorra stb.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 306
10 628
113
Szerintem egyértelműen alábecsülték a Pfizer vakcina "vonzerejét" a lakosság körében és erre még rátett egy lapáttal O.V-is amikor azt mondta,hogy aki nem oltatja magát pénteken be Pfizerrel az hetekig nem tudja ezt majd ezt megtenni,az EESZT-t pedig egyértelműen nem készítették fel ekkora terhelésre,így aztán nem maradt más opció a kormányzat részéről,mint bedobni az egyértelműen kamu túlterheléses támadás panelt.
Igen, és az a fura számomra, hogy tényleg nem kellene, hogy az EESZT rendszerével összefüggjön ez a regisztrációs felület (ahogy állították is), mert semmi olyan nem megy benne, amivel kapcsolódna. Szóval nem is értem, hogy sikerült ezt így összehozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Wilson
W

Wilson

Guest
Hát azért annyira nem vagyunk kivételezett helyzetben. Ne Indiához hasonlítsuk magunkat. A nyugat-európai országhoz képest van max három hét előnyünk a keleti vakcinák miatt. Amelyek beszerzéséről az emberek feje fölött döntöttek, így nem csoda a bizalmatlanság feléjük.
Nézd engem aztán igazán nem lehet megvádolni azzal,hogy a Fideszfan klub tagja vagyok,de azt minden további nélkül elismerem,hogy azzal,hogy O.V nagy mennyiségben szerzett be keleti vakcinákat (egyedüli EU-s országként) sok magyar állampolgár életét mentette meg és egy ilyen súlyos járványhelyzetben szerintem csak ez számít.Azzal a kijelentéseddel,hogy a jelenlegi helyzetben nem vagyunk kivételezettek nem értek egyet,csak nézd meg mi történt ma emberek tízezrei utasították vissza a kínai vakcinát mert nem kaptak Pfizert, Indiához pedig minden további nélkül hasonlíthatjuk magunkat ezen a téren,mivel India a világ legnagyobb vakcina termelő országa,ennek ellenére nézd meg hol tartanak,egészen a közelmúltig inkább exportálta az Indiában előállított vakcinákat ahelyett,hogy a teljes vakcina termelő kapacitását a saját lakosságának a minél gyorsabb átoltásának szolgálatába állította volna.A bizalmatlansággal kapcsolatban szerintem részben igazad van,de ez semmit nem von le a "keleti" vakcinák hatékonyságából.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Kubatov nyögte be szó szerint ezt: "Amint megvan a 4 millió beoltott, együtt szurkolhatunk szombaton! A jegyértékesítés már megkezdődött."

Szóval a foci, mint "kampányeszköz" be lett vetve. Az más kérdés, hogy emellett lehettek más ösztönzők is, de a foci ott volt.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 245
20 400
113
Sok itt az állításként előadott feltételezés. A Pfizer végig a legstabilabb szállító volt, adta azt amit ígért. Hetente jött az ígért adag.
Nincs miért feltételezni, hogy ezután nem így lesz. Aki ilyet állít az bizonyítson!
A Pfizer azt is megmondta, hogy a 2. né-ben többet szállít mint az elsőben.

Márciusi beérkezések: 120510, 120510, 167310, 168480.
Áprilisi beérkezések: 246870, 248040, 248040, 355680.

Én nem félek attól, hogy hetekig nem lesz Pfizer, de a tudás az operatív törzsnél van.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 306
10 628
113
Kubatov nyögte be szó szerint ezt: "Amint megvan a 4 millió beoltott, együtt szurkolhatunk szombaton! A jegyértékesítés már megkezdődött."

Szóval a foci, mint "kampányeszköz" be lett vetve. Az más kérdés, hogy emellett lehettek más ösztönzők is, de a foci ott volt.
Hát, csak egy teljesen lényegtelen (a Fradi már bajnok, bármi is történik) bajnoki miatt biztos nem csinálták volna, amit csináltak, de ezzel valóban magas labdát adtak a kormányelleneseknek :)
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nézd engem aztán igazán nem lehet megvádolni azzal,hogy a Fideszfan klub tagja vagyok,de azt minden további nélkül elismerem,hogy azzal,hogy O.V nagy mennyiségben szerzett be keleti vakcinákat (egyedüli EU-s országként) sok magyar állampolgár életét mentette meg és egy ilyen súlyos járványhelyzetben szerintem csak ez számít.Azzal a kijelentéseddel,hogy a jelenlegi helyzetben nem vagyunk kivételezettek nem értek egyet,csak nézd meg mi történt ma emberek tízezrei utasították vissza a kínai vakcinát mert nem kaptak Pfizert, Indiához pedig minden további nélkül hasonlíthatjuk magunkat ezen a téren,mivel India a világ legnagyobb vakcina termelő országa,ennek ellenére nézd meg hol tartanak,egészen a közelmúltig inkább exportálta az Indiában előállított vakcinákat ahelyett,hogy a teljes vakcina termelő kapacitását a saját lakosságának a minél gyorsabb átoltásának szolgálatába állította volna.A bizalmatlansággal kapcsolatban szerintem részben igazad van,de ez semmit nem von le a "keleti" vakcinák hatékonyságából.

Szerintem Indián nem sokat dobott volna a vakcina akkor se, ha saját magukat kezdik el oltani. 1.4 milliárd embert mire olyan számba beoltanak, hogy annak látszata legyen, az olyan sokáig tartott volna, hogy anélkül is ugyanott lennének, mint most. Hány adag vakcinát gyártottak le eddig, lehet azt tudni?
Ráadásul Indiában 100%, hogy sokkal rosszabb a helyzet, mint amilyennek most látszik, hiszen ott mire észreveszik, hogy kialakult egy góc már véget is ért az egész járvány (ilyen híreket ide is raktatok be).
Ahol az x évenkénti népszámláláson tűnik fel, hogy x ember belehalt egy-egy járványba, ott tuti nem az van, mint ami látszik. Illetve Indiában az is komoly gond, hogy kik kaptak volna oltást elsősorban. Fel merem tételezni (bár nem olvastam utána), hogy nem pont annak a rétegnek, ahol most tombol a járvány. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy India egy speciális eset, ahol önmagában véve a vírus se így teljesítene, ha nem Indiáról és az indiaiakról lenne szó. Nem akarok szemét lenni, de az se biztos, hogy annyira gáz hosszútávon Indiának, ha bizonyos mennyiségű ember csak úgy meghal, ha a "jó" rétegből teszi ezt meg. És ez náluk létező nézőpont. Ja, és rohadt sok pénzt lehet keresni a vakcinák értékesítésével, ami meg egy másik. India meg India.

Eddig az egész világon nem adtak be annyi adagot, mint amennyi első körre elég lenne Indiának (vagy kettőre a lakosság felének).

A vakcinák közötti válogatás meg már akkor elkezdődött, amikor semmilyen vakcina nem volt itthon.A politikusok rendre tettek hitet hol a nyugati, hol a sárkányfű, hol a Sputnyik mellett. Nem csoda, ha az átlagemberek is fenntartják maguknak a jogot arra válogassanak, ha fent ezt megtehetik.
Illetve egy jó nagy réteg nem csak abból indul ki, hogy mennyire állítja meg a járványt az oltás vagy mennyire nem. Sokan nézik azt a szempontot is, hogy melyikkel hova lehet utána menni és ebben is folyamatos a variálás országról országra. A biztos pont annyi, hogy az EU-n belül fixen lehet lavírozni EU-papíros szurival. Mondjuk egy Pfizernek meg duplán jó a PR-ja itthon, mert kicsit magyar meg még nyugati is. "Magyar seggbe magyar lóf*szt!"
Ezzel szemben Kínától hagyományosan azt várja az átlagember, hogy olcsó meg olyan is. Szóval hiába van kínai vakcina dögivel, ha válogatni lehet, akkor mást választanak. Én is válogatós vagyok, ha mondjuk elmennék oltani valószínűleg a Sputnyik kellene. Az én értékelésemben az kb úgy középen van. Se nem nyugati, se nem keleti (mármint innen nézve az, de elfogadottabb, mint a kínai) :)