Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Nem, azok csak ott ülnek ártatlanul és néznek ki a fejükből... Te úgy ismered őket?
Nem fog kiállni a rendőr ales, és kitalálni egy ilyen sztorit, már csak a lebukás esélye miatt sem. Túl sokan dolgoznak egy ilyen rendszeren ahhoz, hogy egy ddos támadást be lehessen kamuzni

Áruld már el légy szíves nekem ki és hogyan milyen módon tudja őket lebuktatni?Figyelembe véve azt, hogy rajtuk kívul senkinek sincs rálátása a rendszerre.

aznap vagy szombaton meglehet a 4 millió, ezért szombat reggeltől tovább enyhítenek. Ezt ne magyarázd félre, mintha ezért pörgették volna fel az oltást.

Ja, és meglett a hatása a kampánynak. Gratulálok Ferinek

Szerinted az emberek egyből droidokká válnak ha Gyurcsány megszólal v mond valamit az meg sem fordul a fejedben , hogy ők erről a dologról így, gondolkodnak?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and tonyo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 628
86 046
113
Látva a tegnapi óriási sorokat, miért hihetetlen, hogy sima terheléstől halt le a rendszer? Ugyan ez szokott történni kb bármilyen nagyobb rendezvény jegyértékesítése elején. De persze mindig libsi, soros, gyíkember támadást kell mindenbe belelátni, az sokkal hihetőbb ... :D
Persze, semmi köze senkinek semmihez ... A Fontot is egy szimpatikus filantróp bácsika shortolta anno ...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Most őszintén, ki a halál akarná mindig a vakcina regisztrációs/lekérdezős oldalunkat bedönteni?

Nem, azok csak ott ülnek ártatlanul és néznek ki a fejükből... Te úgy ismered őket?
Nem fog kiállni a rendőr ales, és kitalálni egy ilyen sztorit, már csak a lebukás esélye miatt sem. Túl sokan dolgoznak egy ilyen rendszeren ahhoz, hogy egy ddos támadást be lehessen kamuzni.

Mióta voltak a hírek, hogy az összemosás ráutazik az emberek halálára azóta kapom napi szinten ennek a szennynek a hirdetéseit, de legalább a masszív cenzúrázás ellenére is a legtöbb hozzászólás elküldi őket a búsba.
Névtelen mocskolódás, rágalmazás masszív tőkével megfinanszírozva.


Ezek után szerintem simán benne van az oltás regisztrációs és adminisztrációs rendszerek támadása is részükről.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 306
33 332
113
Mióta voltak a hírek, hogy az összemosás ráutazik az emberek halálára azóta kapom napi szinten ennek a szennynek a hirdetéseit, de legalább a masszív cenzúrázás ellenére is a legtöbb hozzászólás elküldi őket a búsba.
Névtelen mocskolódás, rágalmazás masszív tőkével megfinanszírozva.


Ezek után szerintem simán benne van az oltás regisztrációs és adminisztrációs rendszerek támadása is részükről.

Masszív tőke? Az oroszok állítólag 100 ezer dolcsis nagyságrendben költöttek fb-hirdetésekre, ez volt az a bizonyos borzalmas orosz választási beavatkozás, ami "támadás volt az USA ellen". Egy magyarokra célzott hirdetési kampány ennél kevesebből is kijön szerintem (csak tippelek).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 628
86 046
113
Értem, tehát szerinted az ellenzék tehet erről is. Sejtettem, hogy ez lesz a válaszod.. (Azért nem lehet egyszerű ilyen folytonos "háborúban" élni... :()

Leginkább arra, hogy sajnos túl nagy az ellenszenv az AZ és Sinopharm oltásokkal szemben itthon, mégis ugye (érthető okokból) ezeket adják most itthon időpontfoglalás alapján. És azok után, hogy már előre közölték: szombatra elérjük a 4 milliót, mindenképpen meg kellett tolni a pénteki számokat. Erre pedig a Pfizer kiváló hívószó volt, ahogy azt a tegnapi híradásokban láthattuk.
Ezek a népek négyévente választani is csesznek elmenni! Majd egy qurva oltás miatt mennek majd el tömegesen, nagy számban, csak mert Pfizer? Hagyjál már ezekkel a baromságokkal! :D

A sor minden nap ekkora. Egyszerűen aki időpontra megy, az korábban jön, de mivel kórház, kénytelen várni. Ahogy a bolt előtt is sokszor vannak sorok ...

Pénteken, szombaton és vasárnap mindig sokakat oltottak be. Már tegnapelőtt is csak cirka 87k kellett a 4millához úgy, hogy tegnapelőtt IS simán beoltottak 101k embert, Pfizer nélkül is. Erre tegnap picivel többet. De blikk szinten megy a nagyotmondás, hogy mi miért történt.

Nézd meg a pár nappal ezelőtti Péterfys képet! A sor nem lett kisebb tegnap sem, pedig akkor nem volt Pfizer!

Értem, hogy a fika a lényeg, mert ugye ballib-dékáslyobbikos-mihazánkos körökben minden szar, O1G, meg a többi panel, de csak magatokat cseszitek fel, nektek arról is a pina jut eszetekbe, ami tényleg csak megtörténik, mindezt azért, mert megszoktátok, hogy a sajátjaitoknál ez a megszokott.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Masszív tőke? Az oroszok állítólag 100 ezer dolcsis nagyságrendben költöttek fb-hirdetésekre, ez volt az a bizonyos borzalmas orosz választási beavatkozás, ami "támadás volt az USA ellen". Egy magyarokra célzott hirdetési kampány ennél kevesebből is kijön szerintem (csak tippelek).

Tolják a momentum, lmp, dk hirdetéseit, mellette telex, 444, feljött ez, meg néha 1-1 személyes hirdetés ferencünktől vagy fegyőrtől.
Lassan fél éve és még van 1 év a választásokig.
Ráadásul sokan panaszkodtak, hogy a momentumot le se lehet tiltani, ha kikapcsolod a hirdetéseiket max 2 nap nyugalmat kapsz.
Mennyi is az annyi?
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
509
1 401
93
Pénteken, szombaton és vasárnap mindig sokakat oltottak be. Már tegnapelőtt is csak cirka 87k kellett a 4millához úgy, hogy tegnapelőtt IS simán beoltottak 101k embert, Pfizer nélkül is. Erre tegnap picivel többet. De blikk szinten megy a nagyotmondás, hogy mi miért történt.
Tegnapelőtt (csütörtökön) összesen oltottak be 101k embert! Ebből "csak" 43328 volt első körös, ezért kellett megpörgetni az első oltásokat tegnap. A második körös oltások a 4 millió szempontjából meg sehova sem számítanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97
W

Wilson

Guest
Szerintem Indián nem sokat dobott volna a vakcina akkor se, ha saját magukat kezdik el oltani. 1.4 milliárd embert mire olyan számba beoltanak, hogy annak látszata legyen, az olyan sokáig tartott volna, hogy anélkül is ugyanott lennének, mint most. Hány adag vakcinát gyártottak le eddig, lehet azt tudni?
Ráadásul Indiában 100%, hogy sokkal rosszabb a helyzet, mint amilyennek most látszik, hiszen ott mire észreveszik, hogy kialakult egy góc már véget is ért az egész járvány (ilyen híreket ide is raktatok be).
Ahol az x évenkénti népszámláláson tűnik fel, hogy x ember belehalt egy-egy járványba, ott tuti nem az van, mint ami látszik. Illetve Indiában az is komoly gond, hogy kik kaptak volna oltást elsősorban. Fel merem tételezni (bár nem olvastam utána), hogy nem pont annak a rétegnek, ahol most tombol a járvány. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy India egy speciális eset, ahol önmagában véve a vírus se így teljesítene, ha nem Indiáról és az indiaiakról lenne szó. Nem akarok szemét lenni, de az se biztos, hogy annyira gáz hosszútávon Indiának, ha bizonyos mennyiségű ember csak úgy meghal, ha a "jó" rétegből teszi ezt meg. És ez náluk létező nézőpont. Ja, és rohadt sok pénzt lehet keresni a vakcinák értékesítésével, ami meg egy másik. India meg India.

Eddig az egész világon nem adtak be annyi adagot, mint amennyi első körre elég lenne Indiának (vagy kettőre a lakosság felének).

A vakcinák közötti válogatás meg már akkor elkezdődött, amikor semmilyen vakcina nem volt itthon.A politikusok rendre tettek hitet hol a nyugati, hol a sárkányfű, hol a Sputnyik mellett. Nem csoda, ha az átlagemberek is fenntartják maguknak a jogot arra válogassanak, ha fent ezt megtehetik.
Illetve egy jó nagy réteg nem csak abból indul ki, hogy mennyire állítja meg a járványt az oltás vagy mennyire nem. Sokan nézik azt a szempontot is, hogy melyikkel hova lehet utána menni és ebben is folyamatos a variálás országról országra. A biztos pont annyi, hogy az EU-n belül fixen lehet lavírozni EU-papíros szurival. Mondjuk egy Pfizernek meg duplán jó a PR-ja itthon, mert kicsit magyar meg még nyugati is. "Magyar seggbe magyar lóf*szt!"
Ezzel szemben Kínától hagyományosan azt várja az átlagember, hogy olcsó meg olyan is. Szóval hiába van kínai vakcina dögivel, ha válogatni lehet, akkor mást választanak. Én is válogatós vagyok, ha mondjuk elmennék oltani valószínűleg a Sputnyik kellene. Az én értékelésemben az kb úgy középen van. Se nem nyugati, se nem keleti (mármint innen nézve az, de elfogadottabb, mint a kínai) :)
Igen lehet így is nézni a dolgokat,de szerintem ha tudom milyen a helyzet Indiában, akkor pontosan az indiai állapotok miatt, minden erőmmel azon vagyok,hogy a rendelkezésemre álló vakcina előállítási kapacitásomat az indiai lakosság beoltására használjam fel,mivel minden egyes külföldre exportált vakcina egy indiainak veszélyezteti az életét, egy ilyen helyzetben az én véleményem szerint egy felelősen gondolkodó kormánynak így kell gondolkodnia.

A vakcinák közötti válogatás kapcsán pedig egyetértek veled,igenis a politikának van szerepe abban,hogy kialakult nálunk ez a gyakorlat,mondjuk én amint lehetőség lett rá azonnal beoltattam magam az első elérhető vakcinával,ezért keringek már pár napja a szervezetemben a "Hosszú Menetelés" becsippelt nanorobotjai:)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 610
11 260
113
Ezek a népek négyévente választani is csesznek elmenni! Majd egy qurva oltás miatt mennek majd el tömegesen, nagy számban, csak mert Pfizer? Hagyjál már ezekkel a baromságokkal! :D
Pontosan. Sok olyan embert ismerek, aki bármilyen áron csak a Pfizerrel hajlandó beoltatni magát.
A sor minden nap ekkora. Egyszerűen aki időpontra megy, az korábban jön, de mivel kórház, kénytelen várni. Ahogy a bolt előtt is sokszor vannak sorok ...
Jártam már oltópont mellett mostanában és bár valóban voltak sorok, ezt a szintet meg sem közelítették.
Pénteken, szombaton és vasárnap mindig sokakat oltottak be. Már tegnapelőtt is csak cirka 87k kellett a 4millához úgy, hogy tegnapelőtt IS simán beoltottak 101k embert, Pfizer nélkül is. Erre tegnap picivel többet. De blikk szinten megy a nagyotmondás, hogy mi miért történt.
Tegnap előtt összesen oltottak be ~101.000 embert.
Nézd meg a pár nappal ezelőtti Péterfys képet! A sor nem lett kisebb tegnap sem, pedig akkor nem volt Pfizer!

Értem, hogy a fika a lényeg, mert ugye ballib-dékáslyobbikos-mihazánkos körökben minden szar, O1G, meg a többi panel, de csak magatokat cseszitek fel, nektek arról is a pina jut eszetekbe, ami tényleg csak megtörténik, mindezt azért, mert megszoktátok, hogy a sajátjaitoknál ez a megszokott.
Egyik fenti körben sem mozgok...
Amint zeal kollégának is mondtam: nagyon szar lehet nektek állandó háborúban és gyűlöletben élni... :(
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 262
92 793
113
Pfizer pánik

Egyrészt a kormány és Orbán is elbaszta. 1 napra regelni és oltani, úgy hogy hajnalban szólunk rögtönzéses baromság. Ezt megint lehetett volna normálisan előre tervezni és kommunikálni.
Ettől függetlenül az oltási progi jól zajlik, az hogy 6 millió oltás mellett van baki normális.

Másrészt a pánik fő oka az EU! A nyugati gyógyszerlobbi befolyása, korrupciója gátolja a keleti vakcinák elismerését. Az EU hivatalnokok a vakcinaútlevélből kihagynák a Szputnyikot és a Sinopharmot. Ezzel rákényszerítenék az embereket a Pfizerre. Hiába van AZ, ott is sikeres volt az ellenkampány.
A magyarok szeretnének szabadon menni nyaralni. Ehhez most Pfizer a legjobb lehetőség, emiatt volt a hiszti.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 625
5 479
113
Egyszerűen nem tudodm felfogni,hogy hogy nem annak örülünk,hogy 4 millió ember be van oltva,hanem úton útféle csak fikázás.Teljesen hidegenhagy a politika semmi közöm egyik oldalhoz sem és soha nem is kommentáltam egyik oldalt sem.....Egyszerűen MIÉRT NEM ANNAK ÖRÜLÜNK ,hogy 4 millió beoltva??????????Jó pár ismerőst elveszítve ,jó pár barát szenvedése után én annak örülök,hogy ezek az emberek már sokkal kevésbé vannak veszélyben.Szégyenteljes egyes ember viselkedése...állítom a saját kis életüket alig tudják rendbe tartani...DE itt MO-n MINDEN IS SZAR!!!!!.....Sokkal sokkal pozitívabban URAIM....
Van egy-két életre képtelen picsogó mint pl Mónibalage,na meg a hivatásosok. :) Keserű életük lehet... :(
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 252
113
Tegnapelőtt (csütörtökön) összesen oltottak be 101k embert! Ebből "csak" 43328 volt első körös, ezért kellett megpörgetni az első oltásokat tegnap. A második körös oltások a 4 millió szempontjából meg sehova sem számítanak.

Szerdán meg 96.001 első körös és 48.755 második körös oltás volt. Összesen 142.756. Ha csak ennyi lett volna tegnap, azzal is simán megvan a 4 millió.
De OV a csütörtöki adat ismeretében péntek kora reggel azt mondta, hogy pénteken, vagy szombaton lesz meg a 4 millió: "Ma és holnap biztosan meglesz a 4 millió, ezért holnap reggel életbe léptetjük a szabályokat"
Két nap alatt pedig akkor is meglett volna a 4 millió, ha két csütörtökivel azonos napot produkálnak, mivel csütörtökön délután már csak 86.450 db első oltás hiányzott hozzá.
Mellesleg az ünnepnap miatt ma alig van olyan szolgáltató, amely elméletileg, a járványügyi enyhítés miatt kinyithatna és ténylegesen ki is nyit. A valódi enyhítés holnaptól és hétfőről következik be, amikorra pedig még több első oltott lesz.
Ennyi a tényszerű adat. De persze a tények a legtöbb embert nem szokták zavarni a szabad véleményalkotásban.

Jártam már oltópont mellett mostanában és bár valóban voltak sorok, ezt a szintet meg sem közelítették.

Tegnap szerdához képest 22,6%-kal több embert oltottak be. Szóval átlagosan ennyivel voltak voltak hosszabbak a sorok. De ha időben egy kicsit jobban széthúzták, akkor ennyivel sem.
Egyébként az első oltások eddigi rekordjai:
2021.02.27: 114.081
2021.04.30: 109.587
2021.04.06: 104.439
A tegnapi csak a második helyre fér fel.

Úgy tűnik ez új csúcs, bár ilyen listát nem vezetek: 177 418 oltás 1 nap alatt, >175 ezer.
Az összes beadott oltás: 5 971 865, alulról de karcoljuk a 6 milliót.

Volt egy 187.488-as nap április 6.-án. A tegnapi a második helyezett: #28 473
2536751 (1005936) kapott oltást (+104438, +83050)


Egyszerűen nem tudodm felfogni,hogy hogy nem annak örülünk,hogy 4 millió ember be van oltva,hanem úton útféle csak fikázás.Teljesen hidegenhagy a politika semmi közöm egyik oldalhoz sem és soha nem is kommentáltam egyik oldalt sem.....Egyszerűen MIÉRT NEM ANNAK ÖRÜLÜNK ,hogy 4 millió beoltva??????????Jó pár ismerőst elveszítve ,jó pár barát szenvedése után én annak örülök,hogy ezek az emberek már sokkal kevésbé vannak veszélyben.Szégyenteljes egyes ember viselkedése...állítom a saját kis életüket alig tudják rendbe tartani...DE itt MO-n MINDEN IS SZAR!!!!!.....Sokkal sokkal pozitívabban URAIM....

Szívemből szóltál!
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 052
5 541
113
Kezd jelentkezni a múlt hétvégi "tobzódás” hatása. Semmi váratlan nem történt. Kb. május vége lesz mire kezd majd helyreállni minden, ahogy korábban már írtam. Ha csak el nem csesznek megint valamit addig.
Az a baj az igazi "tobzódás" csak most jön majd. Már két olyan hirdetésbe is belefutottam face-en, hogy adott kocsma teraszán élő zenés est lesz (búcsúi bál???), ahova nem kell védettségi igazolvány, egyik helyen legalább ülőhelyes lesz, de a másikon még annyi kikötés sem lesz, na ott aztán sok minden lesz csak nem felelős viselkedés...
De van a környéken olyan hely is, ahol arra kérik a védettségi igazolvánnyal nem rendelkezőket, nem oltottakat, hogy segítsenek elkerülni, hogy a helyet megbüntessék, ezért jelezzék a pincérnek hogy nem védettek és akkor kapnak egy ajándék feles Panyolai pálinkát meg sorsjegyet aminek a nyereménye hetente 20 korsó sör, ez az alkeszoknak felér egy felhívással, hogy ne oltassanak!
Rengeteg a felelőtlen ember és ehhez hozzáteszem a védettségi igazolványt a második oltás után adnám két hétre, amikor tényleg erősen sanszos, hogy nem lesz gond, az első oltás után osztott igazolvány után a sok okos azt hiszi, akkor neki ennyi volt a koronavírus...
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
509
1 401
93
Szerdán meg 96.001 első körös és 48.755 második körös oltás volt. Összesen 142.756. Ha csak ennyi lett volna tegnap, azzal is simán megvan a 4 millió.
Igen! Egész héten, főleg kedden és szerdán is szép számmal mentek az első körös oltások. Azokkal a számokkal is meg lett volna péntek a 4. De valamiért csütörtökön visszaesett az oltás 43e-re. Nem tudom, hogy miért? Ahogy arra a kérdésre sincs válaszom, hogy miért nyitották meg váratlanul egy napra a Pfizer regisztrációt?
 
W

Wilson

Guest
https://24.hu/kozelet/2021/05/01/koronavirus-szlavik-janos-nyajimmunitas-oltas-harmadik-hullam/

"A magyar felnőtt lakosság fele be van oltva a koronavírus elleni vakcinával, ami nagyon komoly előrelépés, ugyanakkor nem lehet itt megállni – mondta a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője szombaton, a közmédiának nyilatkozva.

Szlávik János hangsúlyozta, más országok példáiból látható, hogy még jó néhány millió embert be kell oltani ahhoz, hogy a járvány véget érjen. A főorvos emlékeztetett, a maximális védettség csak a második oltást követő második, harmadik hétre alakul ki, így ettől még legalább másfél hónapra vannak azok is, akik most kapják meg az első vakcinát."