Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 418
46 282
113
Btw, hogy picit jelezzem, nekem milyen aggályaim vannak a kínai vakcinával.
4ow2pjX.png
E0FSWgt.png

Ugye a döntően Sinopharmmal oltó UAE gyak 100%os átoltottságnál sem szándékozik beszakadni.
Míg a döntően Nyugati+Orosz vakcinával oltó Magyarország járványgörbéje valahogy inkább Izraelre hajaz.
Ebben az esetben viszont inkább a halálozásokat nézd meg!
Április 4 óta annak ellenére, hogy napi 2000 új megbetegedéssel számolnak, a halálozás végig a napi 5-6 fő alatt alakult. De reálisan inkább a 2-3-at kell számolnunk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem ismerem az ország össze COVID osztályát. De szerintem több COVID-os beteget lélegeztettem mint te.
Amúgy a KEK Pécsen van?
Igen a KEK Pécsen van. Régiós covid központ a volt megyei kórház területén. A nyáron új önálló CT-t is kapott (kifejezetten a KEK), amin minden beérkezőt és dolgozót is átengedtek. (van másik is a területén, az meg nagyon komoly, más CT-k a 400-ágyason vannak.

A pécsi KEK nagy kapacitású "szkafanderes" covid ellátóhely és régiós központ. Most kezdj el telefonálni hogy én melyik voltam aki bent volt náluk és végig negatív tesztekkel távozott (kitették) a covid részlegről. Sok covidossal beszélgettem szkafander nélkül, intenzíves főnővér is volt köztük (más baranyai kórházból) de a vezető orvosokkal és a vezető főorvossal is volt alkalmam többször beszélgetni. :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Igen a KEK Pécsen van. Régiós covid központ a volt megyei kórház területén. A nyáron új önálló CT-t is kapott (kifejezetten a KEK), amin minden beérkezőt és dolgozót is átengedtek. (van másik is a területén, az meg nagyon komoly, más CT-k a 400-ágyason vannak.

A pécsi KEK nagy kapacitású "szkafanderes" covid ellátóhely és régiós központ. Most kezdj el telefonálni hogy én melyik voltam aki bent volt náluk és végig negatív tesztekkel távozott (kitették) a covid részlegről. Sok covidossal beszélgettem szkafander nélkül, intenzíves főnővér is volt köztük (más baranyai kórházból) de a vezető orvosokkal és a vezető főorvossal is volt alkalmam többször beszélgetni. :)
Szkafander? Zsilipruha :) Kb. ilyet hord egy festő, hogy ne fesse össze a ruháját mondjuk 1-2 ezer/darab de a járvány előtti árát nem ismerem. Szerepe? Ne vigyük ki a vírust a ruhánkon a fertőzőosztályról. Amúgy minden kórház látott el COVID-osokat, mindenhol zsilipruhában.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Szombat hajnalban 1,2 millió adag Sinopharm-vakcina érkezett Kínából Magyarországra, „ez az eddigi védekezési időszak legnagyobb oltóanyag-szállítmánya” – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán. Szijjártó Péter közölte: a szombati szállítmánnyal 3,3 millió adagra nőtt a Kínából beérkezett vakcina mennyisége. A szerződés értelmében Magyarország még egy 1,7 millió adagból álló szállítmányt vár az ázsiai országból.

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 575
113
A koronavírushoz köthető halálesetek száma megközelíti a 7 milliót, ami több mint a kétszerese a regisztrált összesítésben kimutatott 3,25 millió halálesetnek – ezt állapította meg a Washingtoni Egyetem tanulmánya. És a többi között azt is, hogy Magyarországon viszonylag kicsi az eltérés a halálesetek regisztrált és becsült száma között.

Néhány országban – köztük Japánban, Egyiptomban és több közép-ázsiai országban – a tanulmány szerint a halálesetek valós száma több mint tízszerese a bejelentett adatoknak.


A mortalitási ráta hivatalos és a becsült adatai között a legkisebb az eltérés Magyarországon, ahol a szorzó csupán 1,3. Ez azt jelenti, hogy a Washingtoni Egyetem tanulmánya szerint 34 százalékkal nagyobb az elhalálozási arány a hivatalosnál.

Ezzel a becsléssel Magyarország a dobogós helyezésről lecsúszott a 16. pozícióra. A hivatalos adatok sok más országnál jobban tükrözik a valóságot.

 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
789.188 fertőzött (+1.541)
3.855 kórházban (-249)
445 lélegeztetőgépen (-40)
206.949 aktív eset (-6.155)
553.836 gyógyult (+7.590)
28.403 elhunyt (+106)
4.203.873 (2.406.684) kapott oltást (+50.835, +91.256)
5.494.198 mintavétel (+18.647)
24.690 hatósági házi karanténban (-212)
be1c17c1a3d37722dfb920d2d9ce1030.png
790.564 fertőzött (+1.376)
3.633 kórházban (-222)
420 lélegeztetőgépen (-25)
200.941 aktív eset (-6.008)
561.119 gyógyult (+7.283)
28.504 elhunyt (+101)
4.261.822 (2.452.603) kapott oltást (+57.949, +45.919)
5.494.198 mintavétel (nincs friss adat)
21.301 hatósági házi karanténban (-3.389)
b4db22b283b3b9658a3850bb9140f918.png
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A koronavírushoz köthető halálesetek száma megközelíti a 7 milliót, ami több mint a kétszerese a regisztrált összesítésben kimutatott 3,25 millió halálesetnek – ezt állapította meg a Washingtoni Egyetem tanulmánya. És a többi között azt is, hogy Magyarországon viszonylag kicsi az eltérés a halálesetek regisztrált és becsült száma között.

Néhány országban – köztük Japánban, Egyiptomban és több közép-ázsiai országban – a tanulmány szerint a halálesetek valós száma több mint tízszerese a bejelentett adatoknak.


A mortalitási ráta hivatalos és a becsült adatai között a legkisebb az eltérés Magyarországon, ahol a szorzó csupán 1,3. Ez azt jelenti, hogy a Washingtoni Egyetem tanulmánya szerint 34 százalékkal nagyobb az elhalálozási arány a hivatalosnál.

Ezzel a becsléssel Magyarország a dobogós helyezésről lecsúszott a 16. pozícióra. A hivatalos adatok sok más országnál jobban tükrözik a valóságot.

Jéé micsoda meglepetés...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
Simán lehetne belőle miniszterelnök-jelölt is, mert a volt vérbíró unokájaként van akkora hülye ...

 
  • Szomorú
Reactions: tonyo and formosa1

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 737
113
790.564 fertőzött (+1.376)
3.633 kórházban (-222)
420 lélegeztetőgépen (-25)
200.941 aktív eset (-6.008)
561.119 gyógyult (+7.283)
28.504 elhunyt (+101)
4.261.822 (2.452.603) kapott oltást (+57.949, +45.919)
5.494.198 mintavétel (nincs friss adat)
21.301 hatósági házi karanténban (-3.389)
b4db22b283b3b9658a3850bb9140f918.png
Már két hete van suli, sőt, terasz nyitás is volt, de ez megy le rendesen.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
"A 16-18 évesek korosztályába 197 ezren tartoznak, péntekig 60 ezren regisztráltak oltásra; a 16. életévüket idén betöltők 75 ezren vannak és a 18. életévüket elhagyók száma is több tízezer. György István megjegyezte, amennyiben nem használják fel e korosztálynál a számukra rendelt Pfizer-vakcinát, az operatív törzs fog döntést hozni a megmaradó, fel nem használt adagokról."

Az oltásra regisztráltak száma meghaladja a 4.850.000 főt.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

Ennyi erővel el is kaphatnák ezt a kórt, az csak 3000-be fáj és legális kártyát kapnának. Mert "hála égnek" azt is jutalmazzák.
Egyébként ha jól értem a csalás csak akkor derül ki, ha valaki igazi balfácán. Hiszen van egy réteg akinél hiába az oltás, nem alakul ki védettség, tehát ellenőrizni ilyen módon nem lehetne csak ez alapján, hogy csalt-e vagy sem.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 575
113

Hááát, nem tudom.

Egy tök új techológiájú vírusból több mint 3xannyit rendelni, mint a teljes lakosság....

Amúgy a tény, hogy ennyit kötöttek le nem azt sugallja, hogy ez egy hű de hatékony cucc lenne. Úgy értem ha minden évben újra kell vele szúrni....
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113

Hááát, nem tudom.

Egy tök új techológiájú vírusból több mint 3xannyit rendelni, mint a teljes lakosság....

Amúgy a tény, hogy ennyit kötöttek le nem azt sugallja, hogy ez egy hű de hatékony cucc lenne. Úgy értem ha minden évben újra kell vele szúrni....
Lehet, hogy idővel mindegyik vakcinával "újra kell majd szúrni", de ezt 8 hónappal az első oltás beadása után még senki sem tudja... :( :( :(
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97