Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Meg ugye a LÉNYEG, amit figyelmen kívül hagysz Te is!
..
A gaz migránsa papír nélkül lődöröghet, határt átléphet, utazhat, ehet, ihat, én meg makkegészséges emberként ki vagyok zárva egyes jóléti szolgáltatások egész sorából, csak mert nem vagyok hajlandó magamba fecskendeztetni egy kísérleti szert, amelyet ki tudja milyen hátsó szándékokkal ajánlgatnak nagy bőszen! Hát remek!
Ugyanaz a vonatkozik itthon a migrikre mint rád. Sőt szigorúbb szabályok. A védettségi igazolvánnyal nem rendelkezők potenciális kockázatot jelentenek, hogy túlterhelik az eü. rendszert és akkor a felelősen oltottak eü. ellátása is csak alacsonyabb szinten lesz lehetséges, ami számukra is eü. kockázat. Ezért van rá szükség.

Ezt egy módon lehetne elkerülni, kötelező oltással, de a logika a mai politikában már egyre kevésbé jellemző, a hiszékeny, befolyásolható és elbutuló társadalom miatt.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Bakker, akkor az ivermectin nevezetű gyógyszerkísérletbe mi miatt akar mindenki belerohanni? :)
Az ivermectin egy több évtizedes szer, több mint 3,5 milliárd embernek adták, igencsak minimális mellékhatásokkal. Össze sem lehet hasonlítani a vakcinákkal.
 
M

molnibalage

Guest
Hivatalosan közzétett adatsort csak a második oltást követően bekövetkezett megbetegedésekről és halálozásokról kaptunk, lásd alább.
5.714 beteg és 273 halott!
..
Ugyanakkor kering az interneten nem hivatalos forrásból információ ugyanilyen összevetésben csak éppen az első oltást követően keletkezett megbetegedésekről és elhalálozásokról. Ez egy 2021. március 23-mal bezárólag készült kimutatás, a 7 napon túli időre lebetegedést okozó esetszám 10.588 eset, az elhunytak száma ugyanezen időpontig 452 volt!
..
Azaz 5.714 + 10.588 = 16.302 megbetegedés az immunizáció után és 273 + 452,vagyis összesen 725 halálozás!
HATÉKONY VÉDŐOLTÁSOK UGYEBÁR!
Na és ez az a szám, amelyet elismertek!

..
Van egy hajmeresztő hipotézisem, hogy mi is a valódi célja az egész koronavírus-hadműveletnek valójában. Ehhez előtte persze össze kellett eszkábálni egy veszélyes vírust, amire válaszul vakcinázni lehet a világ összes népét! Ugye az orvosi szakvélemény megoszlik arról, hogy az mRNS és DNS alapú vakcinák megváltoztathatják-e az emberi DNS-t. A hivatalos, méjnsztrím álláspont az, hogy NEM! A szkeptikus orvosok meg éppen nem ezt állítják...
..
Na majd az UFO topikban kifejtem nektek, hogy mire is megy ki a játék valójában és minek az "előestéjén vagyunk"! Ha beigazolódik a sejtésem, akkor az emberiség igen nagy esemény előtt áll! Az megvan, hogy miért pont Izrael oltotta végig elsőként a népet egy mRNS alapú vakcinával?
Igen, az a hajmeresztő, hogy ennyi faszság, baromság, ferdítés és hazudozás után nem basztak ki még innen a halál véreres faszára.
Ha rajtam múlna, te itt olyan perbanon lennél, hogy csak úgy füstölne.

A COVID előtt is tudtam, hogy tömegek ostobák, de ez a topik, a FB, a YT és minden más ráébresztett, hogy arányukat messze alábecsültem.
Kb. csodálkozok, hogy a civilziáció és a technikai fejlődés lehetséges volt ennyi tömöénytelen ostoba barom fasszal a civilizációban.
Tiszta szerencse, hogy a természetudományos területen jártas embereket nem égették meg máglyán. Mert most lassan ott tartunk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Közel se lett volna ennyire halálos, ha nem gáncsolták volna el az ivermectint.
Miért egyszerűbb ilyen összeesküvéselméletekben hinni, mint a valóságban???

Bár igazából tudom a választ, a túlzott kényelem. Nekem ne kelljen semmit tennem, hogy megoldódjon egy probléma, járvány. Nem hordok maszkot, nem tartom be a szabályokat, nem oltatom magam, de nekem jár minden! Ha nem is ilyen kontrasztosan, de ez van a vírusrelativizálás mögött.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
A vakcina hatásos a koronavírus ellen?
Regisztráltál már?
Döntsd el magad a közzétett, hivatalos, teljes immunizációt követően kiadott, jóllehet még csak rendkívül rövid időre vizsgált statisztikából! ;)

Hivatalosan közzétett adatsort csak a második oltást követően bekövetkezett megbetegedésekről és halálozásokról kaptunk, lásd alább.
5.714 beteg és 273 halott!
..
Ugyanakkor kering az interneten nem hivatalos forrásból információ ugyanilyen összevetésben csak éppen az első oltást követően keletkezett megbetegedésekről és elhalálozásokról. Ez egy 2021. március 23-mal bezárólag készült kimutatás, a 7 napon túli időre lebetegedést okozó esetszám 10.588 eset, az elhunytak száma ugyanezen időpontig 452 volt!
..
Azaz 5.714 + 10.588 = 16.302 megbetegedés az immunizáció után és 273 + 452,vagyis összesen 725 halálozás!
HATÉKONY VÉDŐOLTÁSOK UGYEBÁR!
Na és ez az a szám, amelyet elismertek!

..
Van egy hajmeresztő hipotézisem, hogy mi is a valódi célja az egész koronavírus-hadműveletnek valójában. Ehhez előtte persze össze kellett eszkábálni egy veszélyes vírust, amire válaszul vakcinázni lehet a világ összes népét! Ugye az orvosi szakvélemény megoszlik arról, hogy az mRNS és DNS alapú vakcinák megváltoztathatják-e az emberi DNS-t. A hivatalos, méjnsztrím álláspont az, hogy NEM! A szkeptikus orvosok meg éppen nem ezt állítják...
..
Na majd az UFO topikban kifejtem nektek, hogy mire is megy ki a játék valójában és minek az "előestéjén vagyunk"! Ha beigazolódik a sejtésem, akkor az emberiség igen nagy esemény előtt áll! Az megvan, hogy miért pont Izrael oltotta végig elsőként a népet egy mRNS alapú vakcinával?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Miért egyszerűbb ilyen összeesküvéselméletekben hinni, mint a valóságban???

Bár igazából tudom a választ, a túlzott kényelem. Nekem ne kelljen semmit tennem, hogy megoldódjon egy probléma, járvány. Nem hordok maszkot, nem tartom be a szabályokat, nem oltatom magam, de nekem jár minden! Ha nem is ilyen kontrasztosan, de ez van a vírusrelativizálás mögött.
Mi ebben az összeesküvés elmélet? Az, hogy gáncsolnak egy hatékony gyógyszert? Ez nem hit kérdése, olvastad, hogy miket nyilatkoztak az ivermectinről az elmúlt egy évben? Itthon és a WHO-nál is?
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
potenciális kockázatot jelentenek, hogy túlterhelik az eü. rendszert és akkor a felelősen oltottak eü. ellátása is csak alacsonyabb szinten lesz lehetséges, ami számukra is eü. kockázat.
Ezt a süket dumát remélem Te magad sem hiszed el! Már bocs!
Logikailag gondolt ezt végig, hogy ha annyira tuti az oltás, és tudva, hogy mely korcsoportban hány százalékos az átoltottság, akkor ez hogyan volna lehetséges!?
..
Ne kábíts ilyenekkel...!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Ezt a süket dumát remélem Te magad sem hiszed el! Már bocs!
Logikailag gondolt ezt végig, hogy ha annyira tuti az oltás, és tudva, hogy mely korcsoportban hány százalékos az átoltottság, akkor ez hogyan volna lehetséges!?
..
Ne kábíts ilyenekkel...!
Sztem félreérted. Az oltás hatekony a virus ellen. De ha az oltatlanok közt újra terjed, akkor ők elfoglalják a kórházi férőhelyeket, ezért más betegséggel is korlátozottan tudsz kórházba, vizsgálatokra jutni. Ezért kell korlátozni az oltatlanokat.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Sztem félreérted. Az oltás hatekony a virus ellen. De ha az oltatlanok közt újra terjed, akkor ők elfoglalják a kórházi férőhelyeket, ezért más betegséggel is korlátozottan tudsz kórházba, vizsgálatokra jutni. Ezért kell korlátozni az oltatlanokat.
Ha ettől félnek, akkor engedélyezzék végre az ivermectint. De tudod mit, már azzal is megelégednék, ha nem akarnák börtönbe zárni aki külföldről beszerzi...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Igen, az a hajmeresztő, hogy ennyi faszság, baromság, ferdítés és hazudozás után nem basztak ki még innen a halál véreres faszára.
Ha rajtam múlna, te itt olyan perbanon lennél, hogy csak úgy füstölne.

A COVID előtt is tudtam, hogy tömegek ostobák, de ez a topik, a FB, a YT és minden más ráébresztett, hogy arányukat messze alábecsültem.
Kb. csodálkozok, hogy a civilziáció és a technikai fejlődés lehetséges volt ennyi tömöénytelen ostoba barom fasszal a civilizációban.
Tiszta szerencse, hogy a természetudományos területen jártas embereket nem égették meg máglyán. Mert most lassan ott tartunk.
Ne kapd fel így a vizet azért!
Nincs értelme... Hivatalos, a magyar állam által közzétett, teljes immunizáció utáni tényadatokra hivatkoztam! Ott a link!
Nem tudom a lila köd közepette ez az apróság feltűnt-e vajon!?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Minden második ember kapott ezen a világon ivermectint? Hűha, több, mint amennyi Algopyrint... :)
Kásler Miklóstól vettem a számot:
"elentette be hétfőn Kásler Miklós emberi erőforrások miniszter. Az 1970-es években felfedezett, az ember- és állatgyógyászatban egyaránt alkalmazott gyógyszert az elmúlt harminc évben több mint 3 és fél milliárd ember használta, és jelenleg Ázsiában, Afrikában és Dél-Amerikában 30-40, a koronavírus elleni hatékonyságát vizsgáló kutatás van folyamatban."
https://index.hu/gazdasag/2020/12/07/ivermectin_koronavirus_kasler_miklos/

Legkésőbb tavaly nyáron el kellett volna kezdeni a vizsgálatot, 2020 év végére pedig simán meglehetett volna adni az engedélyt. Ehelyett viszont a szer lejáratásával voltak elfoglalva, meg újságírók kirúgásával... Persze örülök, hogy utólag kiderül az igazság, de ez már eső után köpönyeg...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Ne kapd fel így a vizet azért!
Nincs értelme... Hivatalos, a magyar állam által közzétett, teljes immunizáció utáni tényadatokra hivatkoztam! Ott a link!
Nem tudom a lila köd közepette ez az apróság feltűnt-e vajon!?
Aha! 4 hónap alatt 273! Ez olyan 70.000 ember "természets okú" 4 havi halálozása.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113

Akkor itt a link alább, és benne az újsághír még egyszer! Szinte az összes országos híroldal leközölte amúgy!
Te nem kattintasz rá a linkre?
..
Az első oltást követő kimutatás meg egy kis kutakodással megtalálható, ezt szándékosan nem akarom linkelni!

Na így pontosabban értelmezhetőek az adatok! Az összkép persze még inkább sokkoló!
..
kariko-katlin-447982.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Kásler Miklóstól vettem a számot:
"elentette be hétfőn Kásler Miklós emberi erőforrások miniszter. Az 1970-es években felfedezett, az ember- és állatgyógyászatban egyaránt alkalmazott gyógyszert az elmúlt harminc évben több mint 3 és fél milliárd ember használta, és jelenleg Ázsiában, Afrikában és Dél-Amerikában 30-40, a koronavírus elleni hatékonyságát vizsgáló kutatás van folyamatban."
https://index.hu/gazdasag/2020/12/07/ivermectin_koronavirus_kasler_miklos/

Legkésőbb tavaly nyáron el kellett volna kezdeni a vizsgálatot, 2020 év végére pedig simán meglehetett volna adni az engedélyt. Ehelyett viszont a szer lejáratásával voltak elfoglalva, meg újságírók kirúgásával... Persze örülök, hogy utólag kiderül az igazság, de ez már eső után köpönyeg...
Kásler ott lett nálam komolytalan, mikor kijelentette, hogy a triage rendszer bevezetésével megoldotta a sürgősségi ellátás problémáit...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Aha! 4 hónap alatt 273! Ez olyan 70.000 ember "természets okú" 4 havi halálozása.
Hát éppen ez a hajmeresztő!
Hogy ez a kimutatás addig az időpontig szól!
Azóta mi történt, történik, arról is lesz majd táblázat időről-időre?
Felfogod egyáltalán a kimutatás LÉNYEGÉT!?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Hát éppen ez a hajmeresztő!
Hogy ez a kimutatás addig az időpontig szól!
Azóta mi történt, történik, arról is lesz majd táblázat időről-időre?
Felfogod egyáltalán a kimutatás LÉNYEGÉT!?
Te nem fogod fel. 100.000 ebgerből 4 hónap alatt álagosan 400 meghal (már ha a minta átlagos kora megegyezik a népesség átlagos korával). Ez a 100.000 oltottra vítített 20 az kérem1/20-a az összahálozásnak... De ha 1 hónapra száboljuk, akkor is 1/5-e. Hol itt az a borzalmatos halálozásnövekmény???