Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem akarják ellehetetleníteni az oltatlanok életét ezért minimális korlátozások érvényesek rájuk. Néhány extra szolgáltatás van megtiltva nekik. Ez változhat egy újra feléledő járvány esetén a kockázatok növekedése miatt. Mindig a fekete-fehér intézkedéseket kérik számon, de olyat demokráciában nem lehet megtenni a politikai következmények miatt.


Ők ugyanúgy kapnak védettségi igazolványt.

Nemtom, tippelni sem tudok, de érdekes könyv lehet! o_O
Nevetséges ez az oltási igazolvány hiszti.
A gyereket a kötelező oltások nélkül közösségbe nem lehet vinni. Most meg szórakoztató ipari tevékenységek látogatásához kötik.

Utazás?
Aha.
A megfelelő oltások nélkül egyes országokba be sem engedik az ember.

Egy a milagro faszt nem értem, hogy milért nem baszták ki innen, mint a macskát szarni.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 940
113
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Egy a milagro faszt nem értem, hogy milért nem baszták ki innen, mint a macskát szarni.
Stílus, maga az ember!
Évek óta olvastam már korábban is a hozzászólásaidat...
Trágárság, frusztráltság, nagyképűség, kivagyiság!
..
Remélem egy napon rendbe jön az életed!
Nézegesd a szarkapárt, amint építgeti a fészkét. Sokkal jobb gondolataid lesznek, mint sem állandóan belekötnöd valakibe, csak mert más szögből látja a terepasztalt. Értsd másik sorában és másik oldalában ül a moziteremnek!
..
Áldás, Béke!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Mellékesen minden vírus genetikai információt juttat a sejtkbe, akár csak az mRNS vakcinák. Van ami dupla szálú DNS-t, ami még akár integrálódhat is a sejt genomjába. Az ember genomjában van is egy csomó vírusgenom integrálódva.
Persze, de a kettő két külön téma. :)
A DNS-ünk nagy része ma már inaktív, ami jelenlegi ismereteink szerint nem kódol semmit. Ez akár lehet proliferatív infekció során beépült vírusgenom is.

Az meg, hogy egy mRNS vakcina bármilyen módon is módosítsa a genomunkat, egyszerűen hülyeség. Erre írtam a korábbi hozzászólást.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Mellékesen minden vírus genetikai információt juttat a sejtkbe, akár csak az mRNS vakcinák. Van ami dupla szálú DNS-t, ami még akár integrálódhat is a sejt genomjába. Az ember genomjában van is egy csomó vírusgenom integrálódva.
Az is génexpressziós változást okoz ha megreggelizel, mégsem félünk tőle.
Nyilván igazad van, csak amit leírtak a szkeptikus orvosok, az nem ez, hanem, hogy az mRNS valahogy beépül a DNS helyére, mert bejuttatja magát.
Na ez a centrális dogmával ellenkezik. És nem látom az oltásokban a reverz transzkriptázt, hogy egyáltalán valami lehetősége legyen ezt megtenni.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Az is génexpressziós változást okoz ha megreggelizel, mégsem félünk tőle.
Nyilván igazad van, csak amit leírtak a szkeptikus orvosok, az nem ez, hanem, hogy az mRNS valahogy beépül a DNS helyére, mert bejuttatja magát.
Na ez a centrális dogmával ellenkezik. És nem látom az oltásokban a reverz transzkriptázt, hogy egyáltalán valami lehetősége legyen ezt megtenni.
mRNS-hez kéne egy reverz transzkriptáz. Na azt biztosan nem tesznek bele. És semmivel sem veszélyesebb "genommódosító" mint egy akármilyen vírusfertőzés.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Off
Kásler ott lett nálam komolytalan, mikor kijelentette, hogy a triage rendszer bevezetésével megoldotta a sürgősségi ellátás problémáit...
Nem ezt mondta, hanem hogy volt néhány hely ahol problémák voltak a triázs bevezetésekor, de pár nap alatt megoldották azokat. Miért kell ezt átkölteni? Jó, tudom. Nem kérdeztem semmit. :rolleyes:

On
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Off

Nem ezt mondta, hanem hogy volt néhány hely ahol problémák voltak a triázs bevezetésekor, de pár nap alatt megoldották azokat. Miért kell ezt átkölteni? Jó, tudom. Nem kérdeztem semmit. :rolleyes:

On
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
Egyenlőre
Egyenlőre nagyon sok mindenben maguk a kutatók se biztosak az oltások hosszabb távú hatásaival kapcsolatban. Az most hogy ez nincs a hírekben az a jelenlegi nyomás és úthenger mellett természetes. Az oltások mondhatni igencsak sebtiben, gyakran politikai nyomás alatt kerültek elfogadásra, egyes vakcinához pl. a hosszú idejű hatástanulmány 8 hét volt.. Nem lehet biztosan tudni mi sül ki ebből, majd meglátjuk!
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
Te ugye merleg kolléga másik felhasználói fiókja vagy? o_O
Nem. Egyébként itt vannak a források azzal kapcsolatban amit mondtam, hogy ne a levegőbe beszéljünk:

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnut.2021.660420/full

Hovatovább ha ez az egyetlen, de elég sok élattni folyamatot hátrényaosan befolyásoló 'hiányosság' helyre lenne rakva, több évet nőne a várható hazai átlagélettartam, mert nemcsak a SARS-nCoV2 hanem úgy általában az összes fertőzéses, daganatos és érrendszeri betegséggel is kapcsolatos. A Semmelweis egyetemnél készülőben van egy új ajánlás, kíváncsian várjuk mire jutnak kiváló kutatóink!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nevetséges ez az oltási igazolvány hiszti.
A gyereket a kötelező oltások nélkül közösségbe nem lehet vinni. Most meg szórakoztató ipari tevékenységek látogatásához kötik.

Utazás?
Aha.
A megfelelő oltások nélkül egyes országokba be sem engedik az ember.

Egy a milagro faszt nem értem, hogy milért nem baszták ki innen, mint a macskát szarni.
Jófej vagy. Illetve mégsem :D
Kötelező vajon a covid oltás? Ha nem, akkor miért nem?
 
M

molnibalage

Guest
Jófej vagy. Illetve mégsem :D
Kötelező vajon a covid oltás? Ha nem, akkor miért nem?
Ha rajtam múlna az lenne.
Egészen elképesztő, hogy egy világjárvány idején ilyen halálozási mutatókkal ezt "bízzuk rá az emberekre" megközelítés van.
Láthatóan a felnőtt társdalom számottevő arányának szellemi szintje 10 éves gyerek szintjén sincs.
Akkor úgy is kezelem. Kötelező és kuss. Mert nem értesz hozzá.