Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Mondom, lehet te marha vagy, de azért itt a többség nem az.
Belefér nálam a személyeskedés, de amikor valaki úgy személyeskedik, hogy a mögött semmilyen érv sincs, az azért már gáz. Igen, az ivermectint az emberek mellett használják az állatokon is, de ez nem érv a használata ellen.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Belefér nálam a személyeskedés, de amikor valaki úgy személyeskedik, hogy a mögött semmilyen érv sincs, az azért már gáz. Igen, az ivermectint az emberek mellett használják az állatokon is, de ez nem érv a használata ellen.
Baromira fordítva ülsz a lovon. Nem az emberek mellett használják az állatokon is, hanem egy állatgyógyászati szer, amit a harmadik világban használnak embereken is.
Bocsáss meg, de az OGYÉI pl.: baromira sikítófrászt kapott az egésztől, máig egy komolyanvehető gyógyszerhatóság se engedélyezte az emberi alkalmazást. Kivétel talán a cseh, de ők csak saját felelősségre, beleegyező nyilatkozattal a vészhelyzetre való tekintettel vizsgálat nélkül.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 565
93
semmi szükség a féreghajtóra :) habár vannak olyan helyek ahol állítólag többet használ mint a saline..

Az imént trécseltem covid-os betegek ellátásáért felelős dokival, ki is mondta hogy nincs gyógyszer erre a betegségre?
Igen is vannak kialakított protokollok az ellátásra és gyógykezelésre állapottól függően, jobbára még hatékonyak is és nem, NEM a lélegeztetőgép a lényeg.. Hazai orvosaink a témát illetően teljesen tájékozottak, szükséges eszközökkel és gyógyszerekkel ellátottak, minden infóval rendelkeznek az élvonalbeli eljárásokat illetően!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Baromira fordítva ülsz a lovon. Nem az emberek mellett használják az állatokon is, hanem egy állatgyógyászati szer, amit a harmadik világban használnak embereken is.
Bocsáss meg, de az OGYÉI pl.: baromira sikítófrászt kapott az egésztől, máig egy komolyanvehető gyógyszerhatóság se engedélyezte az emberi alkalmazást. Kivétel talán a cseh, de ők csak saját felelősségre, beleegyező nyilatkozattal a vészhelyzetre való tekintettel vizsgálat nélkül.
Én meg az OGYÉI-től kapok sikítófrászt, baromira nem érdekel az a hisztéria, amit levágtak. Egyébként Szlovákiában is használják, és várhatóan nyártól Magyarországon is fogják.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 565
93
Tudod mi volt baromira ok nélküli? Spanyolnáthának nevezni a spanyolnáthát. Viszont egy indiában megjelent mutációt miért is nem lehet indiainak nevezni?
talán mert 17 országban már jelen volt miután Indiai sikerfrászként kezdte tolni a teljes média?

Egyébként januárig követtem, akkor 4000 körüli (könyvelt) mutációnál jártunk, gondolom azóta a sokszorosa..
Úgyhogy marad munició a tárban ha az indiai variánssal való riogatás kifutna, például eléggé esenk vissza maguktól is a járványadatok arrafelé.. Akárcsak nálunk.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Egyébként Szlovákiában
Abban a szlovákiában akiknek nincs akreditált gyógyszerlaboratóriuma? Vészhelyzeti engedéllyel. Mibt a Csehek?

Én meg az OGYÉI-től kapok sikítófrászt,
A világ top 10 gyógyszerügynöksége között van.

De amúgy nagyon vicces, hogy full elfogadott, totálisan bevizsgált oltásokat nem fogadsz el, de azért mert valami féreghajtó a kutyádban már covid csodagyógyszer
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Abban a szlovákiában akiknek nincs akreditált gyógyszerlaboratóriuma? Vészhelyzeti engedéllyel. Mibt a Csehek?


A világ top 10 gyógyszerügynöksége között van.

De amúgy nagyon vicces, hogy full elfogadott, totálisan bevizsgált oltásokat nem fogadsz el, de azért mert valami féreghajtó a kutyádban már covid csodagyógyszer
Légyszíves, nézd meg a fentebb linkelt videót meg olvasd el a cikket, mert a kommented alapján fogalmad sincs, hogy miről van szó itt egyáltalán.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 565
93
Azért olyan szuper ez "indiai mutáns" a jövőfaragáshoz mert bármi ami csak kicsit is betegít abból indiában biztosan nagyon sokan odavesznek amit aztán lehet terjeszteni mindenfelé riogatásnak. Másfélmilliárd emberből (igazából Ők se tudják valójában mennyien vannak ) azok között az általános EÜ körülmények között .. nem is kell csodálkozni ezen. eddig is úsztak holtak a folyóikban, eddig se volt hely a kórházakban és a vírus előtt is égettek sokasával testeket, csak ugye nem mindegy a perspektíva..
Régebben nem ezt tolták az emberek arcába most meg mindenhonnét ez folyik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Nekem aztán semmiért. Már keresik a Soros szállat is. De egyesek szerint maga Putyin áll a dolog mögött
Értem, tehát nincs egyetlen egy érved sem, így aztán inkább megpróbálod nevetségessé tenni az egész kérdést. Ez is egy válasz.
Egyébként, mint mondtam, Magyarországon az ivermectin jó úton halad az engedélyeztetés felé, csak hát... tudod ez már eső után köpönyeg.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Értem, tehát nincs egyetlen egy érved sem, így aztán inkább megpróbálod nevetségessé tenni az egész kérdést. Ez is egy válasz.
Egyébként, mint mondtam, Magyarországon az ivermectin jó úton halad az engedélyeztetés felé, csak hát... tudod ez már eső után köpönyeg.
Jó úton igen. Megírta a demokrata...

De komolyan, mi a francért vagy szerelmes az ivermectinbe? Egy állati féreghajtó
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Ez megint a világméretű riogatás! Az indiai kormány szerint "semmi ok" INDIAI MUTÁNSnak nevezni a B.1.617-es verziót, hiszen már legalább 17 országban jelen volt.. Ráadásul még kevésbé is lesz veszélyes mint az előtte lévő 9000 változat.. max az oltás(ok) nem érnek sokat vele szemben, azt még nem tudjuk..


Tudod mi volt baromira ok nélküli? Spanyolnáthának nevezni a spanyolnáthát. Viszont egy indiában megjelent mutációt miért is nem lehet indiainak nevezni?

Az a helyzet @PPE hogy az indiai variánsként elhíresült B.1.617 változatot a világon először 2020.10.05-én, Maharashtra-ban mutatták ki Indiában.
Így szerintem tök jogos az elnevezés. :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Maszk vélemény: a COVID-ot az emberi immunrendszer győzi le vagy nem, eközben vagy kicsinálja a tüdőt meg egyéb szerveket, vagy nem. Az erre alkalmazott gyógyszerek hatása nem átütő. Sem a szteroid, sem a plazma, sem az antivirális gyógyszerek. Ha lenne hipermegaCOVIDgyógyszer, már rég használnák mert egy 200 beteg bevonásával végzett vizsgálat már szignifikáns hatást igazolna.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113