Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
"A bölcsnek ennyi elég."

Egy magára valamit is adó gyógyszerfelügyeleti szervnek viszont nem. És ez pont így van jól, mondjanak bármit is a laikusok...
Egy virológus posztjáról van szó, nem laikusról. A gyógyszerfelügyeleti szervek pedig bekaphatják. Ha tavaly elkezdték volna időben azokat a k*rva vizsgálatokat, akkor 2020 év végére már engedélyeztetni lehetett volna a szert. Ehelyett nyár végére kapják meg az emberek. Nem, nekem nem számít, mert engem nem érint, de elég sokan vesztettek el közeli családtagot, esetleg barátot ezen a fórumon is!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A gyógyszerfelügyeleti szervek pedig bekaphatják. Ha tavaly elkezdték volna időben azokat a k*rva vizsgálatokat, akkor 2020 év végére már engedélyeztetni lehetett volna a szert.
És nem gyanús, hogy nem tették? Tudom, neked nem. Mert ilyenkor számít, hogy valaki virológus. Akkor, ha arról van szó, hogy a vírusok biztonságosak, meg egy biomérnök, két orvos, és egy molekuláris, immun és mikrobiológus véleménye is semmi...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
És nem gyanús, hogy nem tették? Tudom, neked nem. Mert ilyenkor számít, hogy valaki virológus. Akkor, ha arról van szó, hogy a vírusok biztonságosak, meg egy biomérnök, két orvos, és egy molekuláris, immun és mikrobiológus véleménye is semmi...
De nekem rohadtul gyanús, egyedül ti hiszitek azt, hogy itt minden rendben van...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
De nekem rohadtul gyanús, egyedül ti hiszitek azt, hogy itt minden rendben van...
Mondjuk, lehet, mert tanultam a vírusokról, oltásokról, gyógyszerekről, gyógyszerengedélyezésről, és így picit rálátok?

@Blitz97 nem csak tanult róla, hanem ezt tanulta, ebben dolgozik

@gafzhu és @zeal konkrétan orvosok. De persze te értesz hozzá. Elmondod akkor, hogy hol szerezted a diplomádat?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Mondjuk, lehet, mert tanultam a vírusokról, oltásokról, gyógyszerekről, gyógyszerengedélyezésről, és így picit rálátok?

@Blitz97 nem csak tanult róla, hanem ezt tanulta, ebben dolgozik

@gafzhu és @zeal konkrétan orvosok. De persze te értesz hozzá. Elmondod akkor, hogy hol szerezted a diplomádat?
DE kit érdekel, hogy te mit állítasz itt magadról? Engem jobban érdekelnek az orvosok, virológusok eredményei, akik a fronton vannak, ezek pedig egyértelműen igazolják az ivermectin eredményeit. Egyáltalán mit kell ezen magyarázni, amikor itthon is engedélyezni fogják? https://index.hu/gazdasag/2021/05/13/ivermectin-covid-elleni-hasznalat-meditop/

Hogy lehet ez egyáltalán vitatéma? Ez olyan, mintha arról kellene diskurálni, hogy 2+2=4
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Egy virológus posztjáról van szó, nem laikusról. A gyógyszerfelügyeleti szervek pedig bekaphatják. Ha tavaly elkezdték volna időben azokat a k*rva vizsgálatokat, akkor 2020 év végére már engedélyeztetni lehetett volna a szert. Ehelyett nyár végére kapják meg az emberek. Nem, nekem nem számít, mert engem nem érint, de elég sokan vesztettek el közeli családtagot, esetleg barátot ezen a fórumon is!
És eddig nincs rá bizonyíték, hogy ivermectinnel másképp lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
DE kit érdekel, hogy te mit állítasz itt magadról? Engem jobban érdekelnek az orvosok, virológusok eredményei, akik a fronton vannak, ezek pedig egyértelműen igazolják az ivermectin eredményeit. Egyáltalán mit kell ezen magyarázni, amikor itthon is engedélyezni fogják? https://index.hu/gazdasag/2021/05/13/ivermectin-covid-elleni-hasznalat-meditop/

Hogy lehet ez egyáltalán vitatéma? Ez olyan, mintha arról kellene diskurálni, hogy 2+2=4
Öööö én még nem láttam ivermectit élőben hacsak nem volt valamelyik kutya/macska féreghajtó tablettában... Praziquantel biztos volt, arra emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
T

Törölt tag 4082

Guest
Engem jobban érdekelnek az orvosok, virológusok eredménye
A VILÁG KÉT LEGJELENTŐSEBB GYÓGYSZERENGEDÉLYEZŐ HIVATALA, AZ AMERIKAI FDA ÉS AZ EURÓPAI UNIÓS EMA EZ IDÁIG NEM ENGEDÉLYEZTE AZ ALKALMAZÁSÁT KORONAVÍRUS ELLEN.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet ugyancsak nem javasolja a széles spektrumú parazitaellenes szer SARS-CoV-2 elleni terápiás használatát.

Idézet a cikkedből...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
A VILÁG KÉT LEGJELENTŐSEBB GYÓGYSZERENGEDÉLYEZŐ HIVATALA, AZ AMERIKAI FDA ÉS AZ EURÓPAI UNIÓS EMA EZ IDÁIG NEM ENGEDÉLYEZTE AZ ALKALMAZÁSÁT KORONAVÍRUS ELLEN.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet ugyancsak nem javasolja a széles spektrumú parazitaellenes szer SARS-CoV-2 elleni terápiás használatát.

Idézet a cikkedből...
Szerintem most elcsodálkozok, mert ott orvosiok is vannak... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
A VILÁG KÉT LEGJELENTŐSEBB GYÓGYSZERENGEDÉLYEZŐ HIVATALA, AZ AMERIKAI FDA ÉS AZ EURÓPAI UNIÓS EMA EZ IDÁIG NEM ENGEDÉLYEZTE AZ ALKALMAZÁSÁT KORONAVÍRUS ELLEN.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet ugyancsak nem javasolja a széles spektrumú parazitaellenes szer SARS-CoV-2 elleni terápiás használatát.

Idézet a cikkedből...
De ki a francot érdekel, hogy ők mit engedélyeznek és mit nem?!Attól még, hogy nem engedélyezik, nem zárja ki automatikusan, hogy jó legyen. Főleg úgy, hogy a tapasztalatok nagyon mást mutatnak.
Egyébként: tavaly még azt zárták ki, hogy mesterséges lenne a vírus, holott bárki, aki nem szellemi fogyatékos, az tudhatta, hogy ez egy mesterséges kreálmány. Több ezer év denevérevés után, majd pont most terjed át emberre, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
De ki a francot érdekel, hogy ők mit engedélyeznek és mit nem?!Attól még, hogy nem engedélyezik, nem zárja ki automatikusan, hogy jó legyen. Főleg úgy, hogy a tapasztalatok nagyon mást mutatnak.
Egyébként: tavaly még azt zárták ki, hogy mesterséges lenne a vírus, holott bárki, aki nem szellemi fogyatékos, az tudhatta, hogy ez egy mesterséges kreálmány. Több ezer év denevérevés után, majd pont most terjed át emberre, nem?
Figyu, milyen tapasztalataid vannak? A youtube meg a google nem mérvadó.
Milliók hisznek a homeopáthiában meg a víz emlékezetében, igazolva még sincs.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Figyu, milyen tapasztalataid vannak? A youtube meg a google nem mérvadó.
Az előbb linkeltem be 200.000 ember tapasztalatát Mexikóból. Jó lenne, ha inkább most már ti hoznátok valami ellenérvet az ivermectin ellen, hogy miért is nem jó, a tapasztalatok ellenére.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Az előbb linkeltem be 200.000 ember tapasztalatát Mexikóból. Jó lenne, ha inkább most már ti hoznátok valami ellenérvet az ivermectin ellen, hogy miért is nem jó, a tapasztalatok ellenére.
Nem tudok, mert még nem volt vizsgálat, mely megalapozottan állítaná ezt pro vagy kontra. Te meg azt mondod, hogy pró. De még ez sincs igazolva. Nem véletlenül kell alaposan vizsgálni egy állítást, hanem azért, hogy megalapozottan állíthassunk valamit.