Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Te figyelj már, valamit nem értek. Ha csak úgy "hullunk, mint a legyek" az oltásoktól, hogy lehet, hogy nem ismerek egy olyan embert sem, aki az oltás után elhunyt volna, de még csak olyat sem, aki hallott volna ilyen esetről? Ha már a lakosság közel 60%-a be van oltva, akkor csak kellett volna itthon is ilyennek lennie, nem?
Hát kérem szépen a napnál is világosabb,hogy mi mért nem hullunk úgy mint a tápos amerikaiak, hiszen a mi ős sziriusi DNS-ünk összetud kapcsolódni a (Sziriusiak által a koronavírus vakcina létrehozására kiválasztott) Karikó Katalin által létrehozott mRNS vakcinához:).Biztos vagyok benne,hogy azok a magyarok akiket ilyen típusú vakcinával oltottak be, a fentebb említett összekapcsolódás miatt rövidesen látókká vállnak és átjárja szellemi asztráltestüket a siriusi őseink rég elfeledett ősi tudása:):)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 561
93
Az Amerika első vonalbeli orvosai ha korrekten akarok fogalmazni nem tartoznak ennek a területnek a megkérdőjelezhetetlen szaktekintélyei közzé és akkor még nagyon finoman fogalmaztam.

Itt egy múlt nyàri USA TODAY cikkből egy részlet amelyben rávilàgítanak erre a csoportra...

"Bár a nevük - Amerika első vonalbeli orvosai - elnevezés azt sugallja, hogy kórházi sürgősségi osztályokon vagy intenzív osztályokon dolgozhatnak, és van tapasztalatuk a kritikusan beteg COVID-19-es betegek kezelésében, nem világos, hogy az orvosok milyen mértékben rendelkeznek ilyen tapasztalattal.

Az USA TODAY megerősítette, hogy a legtöbbjük aktív állami orvosi engedéllyel rendelkező orvos, de szakterületük és tapasztalatuk azt sugallja, hogy a fertőző betegségekkel kapcsolatos kutatási tapasztalatok helyett inkább csak személyes véleményt mondtak.

Míg egyikük olyan kórházzal áll kapcsolatban, amely kritikusan beteg betegeket kezelne, mások pedig sürgősségi ellátásban vagy más klinikákon dolgoznak, egyikük sem állítja, hogy fertőző betegségek szakértője vagy kórházi sürgősségi osztályon vagy intenzív osztályon dolgozó orvos lenne.

Sokan a zárlatok hangos kritikusai és a Trump-kormányzat támogatói ."
azt irják többfelé is van a CDC-től (amcsi állami járványügy) forrásuk aki megerősítette hogy jelentősen magasabbak a számok mint a kommunikált.. erre alapozzák a feljelentéseiket.
Majd azt is be fogod linkelni, amikor kivágják őket a picsába?

Mi lenne, ha befejeznéd végre te is az oltásellenes agitációt?
Mert rettenetes igyekezetedben még hazudsz is.
Szerinted ez azt jelenti, hogy "55ezer sor lett az amcsi VAERS adatbázisban feltételezhető oltás-veszteség ügyileg"?


Mert szerintem ez nettó hazugság.

A VAERS adatbázist a hajadra kenheted. Én múltkor belekukkantottam. Ide is beidéztem sorba az eseteket.
Egy csomó olyan szerepelt benne, amikor az idősotthon lakója az oltás után 1-2-3-4 héttel meghalt, miközben a jelentő személyzet szerint is olyan rossz állapotban voltak az érintettek, hogy tulajdonképpen mindennapos végfázisban voltak.
Tehát nem 5-tel kell megszorozni, hogy a valós számokat megkapd, hanem kb. 5-tel elosztani.

Ezt a linket persze nem teszed be, ugye?

A mai napig az USA-ban 162M embert oltottak be Covid vakcinával (teljes vakcináltság, nem első oltás). Hányad része is a VAERS 10.991 feljegyzett esete?

0,0678 ezrelék!!!!
De én úgy számoltam, hogy 300millió oltásból ~11000 a jelentett rövidtávú végzetes mellékhatás ami azt jelenti, hogy minden 27000. volt végzetes kimenetelű, ezt kéne összevetni a kovid halálozási kockázataival az adott állapotú egyénre vetítve, ami a covid kalkulátor* alapján nekem úgy 1: 40000 volt (és ez még az előző szuperhalálos vírusverzióra vetítve!) : Rám nézve az amcsi adatok alapján nem éri meg az oltás és ezért kerülöm messzire.

Természetesen a magas kockázatú csoportok, idősek, immunhiányos betegek, védelmére stb.. nem kérdőjelezhető meg az kovid oltás szükségessége, ha az oltás működik.

Azon csoportok pl. egészséges gyerekek ahol 1: 100000 alatt van a kockázat, BŰN és VÉTEK oltásra citálni!!

*egyik covid kalkulátor: https://qcovid.org/Calculation
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and L.O.B

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
azt irják többfelé is van a CDC-től (amcsi állami járványügy) forrásuk aki megerősítette hogy jelentősen magasabbak a számok mint a kommunikált.. erre alapozzák a feljelentéseiket.

De én úgy számoltam, hogy 300millió oltásból ~11000 a jelentett rövidtávú végzetes mellékhatás ami azt jelenti, hogy minden 27000. volt végzetes kimenetelű, ezt kéne összevetni a kovid halálozási kockázataival az adott állapotú egyénre vetítve, ami a covid kalkulátor* alapján nekem úgy 1: 40000 volt (és ez még az előző szuperhalálos vírusverzióra vetítve!) : Rám nézve az amcsi adatok alapján nem éri meg az oltás és ezért kerülöm messzire.

Természetesen a magas kockázatú csoportok, idősek, immunhiányos betegek, védelmére stb.. nem kérdőjelezhető meg az kovid oltás szükségessége, ha az oltás működik.

Azon csoportok pl. egészséges gyerekek ahol 1: 100000 alatt van a kockázat, BŰN és VÉTEK oltásra citálni!!

*egyik covid kalkulátor: https://qcovid.org/Calculation
Áruld már el, hogy kit érdekel a privát nyomorod?
A járványügynek pont az a lényege, hogy rohadtul nem egyéni preferenciák, meg hangulat, meg laposföldes tudat alapján adják az oltásokat, hanem populációra.
Azzal hogy a "jóeszű" haverokkal toljátok itt az oltásellenes propagandát, azzal hozzájárultok ahhoz, hogy a 60 felettiek, valami 20%-a nincsen beoltva. Ezek a nyomorultak augusztus végére ott fognak pihegni a cső végén. :( Te meg majd felteszed a kezedet, hogy "bocsi, nekem más számokat hozott ki a kalkulátor". :mad:

Ez meg külön vicces: "Azt írják többfelé..."
Bár inkább szánalmas.
 
W

Wilson

Guest
azt irják többfelé is van a CDC-től (amcsi állami járványügy) forrásuk aki megerősítette hogy jelentősen magasabbak a számok mint a kommunikált.. erre alapozzák a feljelentéseiket.
Értem kíváncsi leszek milyen rövid idő alatt fogják visszadobni a feljelentésüket,ugyanis egy ilyen feljelentést alá is kéne támasztani valamivel,amúgy ez a szervezet amire hivatkozol kb a magyar Gödény amerikai megfelelője...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
A mai napig az USA-ban 162M embert oltottak be Covid vakcinával (teljes vakcináltság, nem első oltás). Hányad része is a VAERS 10.991 feljegyzett esete?

0,0678 ezrelék!!!!
Mint szoktam volt mondani az emberiség halálozása 0.1% (1 ezrelék) havonta. Idős korban több, fiatal korban kevesebb. a 0.06 ezrelék ettől mélyen elmarad, ez furcsa.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
De én úgy számoltam, hogy 300millió oltásból ~11000 a jelentett rövidtávú végzetes mellékhatás ami azt jelenti, hogy minden 27000.
Az életnek meg minden 1000. havonta. :) Ez a szám enekk kb. 3%-a. És milyen okok vezettek eme halálozáshoz? Ez oltás utáni vagy oltás következtében történt halálozást jelent?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 570
32 065
113
Nő a szám, de csökken kb. minden: kórház és a lélegeztető is. Aki külföldön van, vsz duplán oltva, szóval van esély rá, hogy enyhe lesz vagy semmilyen. Lásd a mandis cikket tegnap!
Ennyi izraeli, "szír", kínai, vietnámi "magyart" eddig sosem láttam, mint a Honvéd kórház oltópontján. Szervezetten elláttak mindenkit, tolmács meg segítség, még maszkot is hoztak egy maszkhiányos kínainak, de kíváncsi lennék, hogy közülük hányan fizetnek TB-t! Szal a Magyar Állam maximálisan megtesz mindent az állampolgáraiért, meg a potyautasokért is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Édesanyám hétfőn ment 2. Pfizerre kisvárdi oltópontra.
Át akarta rakatni, mert vasárnap volt a lányam keresztelője ~6 órányi vonatútra.
Azt mondták neki vagy beér du. 4.-ig vagy bukja az oltást.
Odaért fél 3-ra.
Hát ők már végeztek aznapra, menjen haza.
Márpedig ő nem megy, nem azért utazott olyan sokat.
Nagy nehezen beadták, aztán odalökték neki, hogy legyen hálás, mert miatta behívtak még 5 embert ...
Közben a váróban ült már vagy 10 ember valszeg őket is megpróbálták később lerázni.
Így persze, hogy nem halad az oltás.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Akinek beadtak 5-6 adag Pfizert, már platina védettségit kap? :)
nem mert a hetedik covid járvány ellen már nem lesz jó! :D a lesz az éta variáns.
ott majd 5/8-részt kö keverni a az első három covid ellen való pfizert meg a uccsó négy ellen való zenekát. Éta koktél. Jeget kérsz?
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Delta + vs. Pfizer
Nyerőben a vírus Izrael szerint??

Az elsődleges adat, amit jelenleg (szerintem) figyelni kell az az, hogy az esetek hány százalékában véd a súlyos betegségtől.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
W

Wilson

Guest
Delta + vs. Pfizer
Nyerőben a vírus Izrael szerint??

Annyira "rūhellem" az ilyen szenzációhajhász cikkeket mivel mint a cikkből is kiderūl a vakcina pontosan teszi a dolgát 91 százalékban véd a súlyos esetek kialakulásától erre a média nagy része kattintásvadász üzemmódban generálja sorozatban ezeket a cikkeket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 644
113
Ennyi izraeli, "szír", kínai, vietnámi "magyart" eddig sosem láttam, mint a Honvéd kórház oltópontján. Szervezetten elláttak mindenkit, tolmács meg segítség, még maszkot is hoztak egy maszkhiányos kínainak, de kíváncsi lennék, hogy közülük hányan fizetnek TB-t! Szal a Magyar Állam maximálisan megtesz mindent az állampolgáraiért, meg a potyautasokért is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Az elsődleges adat, amit jelenleg (szerintem) figyelni kell az az, hogy az esetek hány százalékában véd a súlyos betegségtől.
Azért itt latok egy veszélyt. Eddig azt mondtuk 96-97%-ban hatékony a Pfizer. Az első nagyobb minta alapján, ha jól értelmezem a Delta verziói ellen csak 39%. Ez jelentős romlás.

De ha hátrébb rangsoroljuk a védvonalat a súlyos betegség ellen 91%-ban véd. 1 kérdés. Oltás nélkül maga a szervezet hány %-ban véd a súlyos betegség ellen? Jelentős arányban javítja még a delta ellen a 2 Pfizer a védelmet???

Ha nem újabb Pfizer oltás?? Vagy esetleg tényleg mixelni kell??
A többi vakcinával mi a helyzet???
Lehet a Szputnyik volt jó megoldás, ahol az ismétlő, második oltás egyedüliként(!!) , eltérő volt az elsőtől.
Ugye erre 1 kis mintánk van San Marino. Csak a Szputnyikkal oltott. Se halott, se Covid beteg. Persze ez változhat,csak érdekes.