Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Tehát akkor a ma reggel közölt tényadat 8434 új fertőzött és nem 12-14 ezer. Ez sem kevés, de azért a növekedési ütem messze elmarad a jóslatodtól. A 7 napos mozgó átlag pedig napi 6275 új fertőzött.
A kórházi ápoltak számára és arra, hogy működik-e még az egészségügy, visszatérünk 9 nap múlva, amikor szerinted esedékes lesz az összeomlás.
Már most se működik. De hajrá, kérek egy tüdőszűrő papírt, nem magánegészségügyből. Btw a számokra térjünk is vissza...
 
M

molnibalage

Guest
Tehát akkor a ma reggel közölt tényadat 8434 új fertőzött és nem 12-14 ezer. Ez sem kevés, de azért a növekedési ütem messze elmarad a jóslatodtól. A 7 napos mozgó átlag pedig napi 6275 új fertőzött.
A kórházi ápoltak számára és arra, hogy működik-e még az egészségügy, visszatérünk 9 nap múlva, amikor szerinted esedékes lesz az összeomlás.

7NPCYMI.png


Nos, ha megnézed a 3 napos átlag és utána a K,SZ,CS, P mintát hetekre visszamenőleg, akkor kb. sajnos jó esély van rá, hogy max. 2 nap múlva ezt fogod látn.. Mert a szerdai értékhez képest mindig 30-50%-kal nagyobb volt a pénteki. Kivéve múlt héten, mert akkor majdnem HÁROMSZOROS.

Ja, és alig 3 hét alatt sikerült eljutni a 800 napi esetszámtól a 8 ezerig.
Tízszeres növekedés. Vastaps.

Hogy a kötelező maszkviselés visszaállításán a járműveken miért kellett várni eddig, az rejtély.
A többi helyen meg most sem az.

Szóval szerintem korai az örömöd, de én örülnék a legjobban, ha tévednék.
Csak az adatok mintázata nem erre utal. Szóval azért egy tálca sörét viszonylag stabilan fel lehet tenni fogadásként arra, hogy 12 ezres esetszám lesz péntek reggel a hírekben. Főleg úgy, hogy a SZ/P arány is folyamatosan növekszik a diagram alapján.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Már most se működik. De hajrá, kérek egy tüdőszűrő papírt, nem magánegészségügyből. Btw a számokra térjünk is vissza...

Hát igen. A tényadat nem támasztja alá az elképzelésed, erre egyre újabb kritériumokat fogalmazol meg az általad vélt működésképtelenség alátámasztására. Ilyen alapon bármilyen vizsgálatra, vagy beavatkozásra a várólista, vagy a késői időpont már működésképtelenséget jelent és az egészségügy már vagy 20 éve nem működik, de lehet hogy soha nem is működött. Járványtól függetlenül.
De tudom, én vagyok a panda, mert szóvá teszem, hogy pánikkeltésre, vagy megalapozatlan, drasztikusan túlzó, tényadatokkal alá nem támasztható, szélsőséges ex-katedra kijelentésekre pont ugyanúgy nincs szükség, mint járványtagadásra, oltásellenességre.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Hát igen. A tényadat nem támasztja alá az elképzelésed, erre egyre újabb kritériumokat fogalmazol meg az általad vélt működésképtelenség alátámasztására. Ilyen alapon bármilyen vizsgálatra, vagy beavatkozásra a várólista, vagy a késői időpont már működésképtelenséget jelent és az egészségügy már vagy 20 éve nem működik, de lehet hogy soha nem is működött. Járványtól függetlenül.
De tudom, én vagyok a panda, mert szóvá teszem, hogy pánikkeltésre, vagy megalapozatlan, drasztikusan túlzó, tényadatokkal alá nem támasztható, szélsőséges ex-katedra kijelentésekre pont ugyanúgy nincs szükség, mint járványtagadásra, oltásellenességre.
Szvsz. az állami egészségügy működőképessége 30 éve csökken, de az utolsó években a legdrasztikusabb a változás. Vannak kirakatintézmények, amire lehet mutogatni hogy na ez a világverő magyar egészségügy és van a lepukkant emberhiányos többség. És most még ehez hozzájött a járvány. Lassan a fizetős magánegészségügy is betelik... Mellékesen járvány előtt 1 év volt a rheumatológiai szakrendelésen a várakozá, miután az orvosok 2/3-a nyugdíjba ment.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hát igen. A tényadat nem támasztja alá az elképzelésed, erre egyre újabb kritériumokat fogalmazol meg az általad vélt működésképtelenség alátámasztására. Ilyen alapon bármilyen vizsgálatra, vagy beavatkozásra a várólista, vagy a késői időpont már működésképtelenséget jelent és az egészségügy már vagy 20 éve nem működik, de lehet hogy soha nem is működött. Járványtól függetlenül.
De tudom, én vagyok a panda, mert szóvá teszem, hogy pánikkeltésre, vagy megalapozatlan, drasztikusan túlzó, tényadatokkal alá nem támasztható, szélsőséges ex-katedra kijelentésekre pont ugyanúgy nincs szükség, mint járványtagadásra, oltásellenességre.
Keresd meg a panda definícióját, aztán mutasd meg, hogy hol adtam hozzá plusz feltételt...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113

7NPCYMI.png


Nos, ha megnézed a 3 napos átlag és utána a K,SZ,CS, P mintát hetekre visszamenőleg, akkor kb. sajnos jó esély van rá, hogy max. 2 nap múlva ezt fogod látn.. Mert a szerdai értékhez képest mindig 30-50%-kal nagyobb volt a pénteki. Kivéve múlt héten, mert akkor majdnem HÁROMSZOROS.

Ja, és alig 3 hét alatt sikerült eljutni a 800 napi esetszámtól a 8 ezerig.
Tízszeres növekedés. Vastaps.

Hogy a kötelező maszkviselés visszaállításán a járműveken miért kellett várni eddig, az rejtély.
A többi helyen meg most sem az.

Szóval szerintem korai az örömöd, de én örülnék a legjobban, ha tévednék.
Csak az adatok mintázata nem erre utal. Szóval azért egy tálca sörét viszonylag stabilan fel lehet tenni fogadásként arra, hogy 12 ezres esetszám lesz péntek reggel a hírekben. Főleg úgy, hogy a SZ/P arány is folyamatosan növekszik a diagram alapján.

Egyrészt félreértesz. Én egyáltalán nem örülök a járványhelyzet alakulásának, sőt magam is aggódok. Ha én lennék a döntéshozó, akkor már korábban léptem volna és szigorúbb szabályok lennének. Úgy vélem, hogy rövidesen szigorítani is fogják például a kötelező maszkviselést. Jómagam ahogy lehetett felvettem a 3. oltást, hordom a maszkot ahol kötelező és ott is ahol nem, de én indokoltnak érzem. Kerülöm a tömegközlekedést, rendezvényeket, bármilyen csoportosulást.
Csak azt nem szeretem, ha szükségtelenül pánikoltatnak, vagy olyan ex-katedra kijelentések alapján szidják a rendszert, ami tényadatokkal nincs megalapozva és nyilvánvalóan túlzó.
A döntéshozóknak nem csak a járványhelyzetet kell figyelembe venni, hanem az intézkedések negatív gazdasági, társadalmi hatásait is.
Már többször írtam, hogy szerintem ha az egészségügy valós működésképtelenné válása nélkül le tudják kezelni ez a járványhullámot, akkor csak a szükséges minimum szintjéig szigorítanak és azt is fokozatosan. Mindenkinek lehetőséget biztosítottak az oltakozásra. 3. adaggal is. Könyörögtek. Kampányokat szerveztek. Lehetővé tették, hogy a munkáltató alkalmazási feltételként kötelezővé tegye az oltásokat és a közszférában ezt meg is lépték. Aki ezek után is elutasítja az oltásokat, azokon végig engedik a járványt, hogy természetes úton szerezzenek védettséget. Mindenkit el fog érni a vírus és mindenki eldöntheti, hogy ennek mekkora kockázattal megy neki.
Hosszabb távon nincs más megoldás az egyre újabb járványhullámok fékezésére, mint az ismételt immunizálás. Vagy oltásokkal, vagy természetes úton. A hagyományos védekezés csak időnyerésre jó. A járványgörbe ellaposítására, éppen csak olyan mértékben, hogy az egészségügy nagy nehezn kibírja a csúcsot, de a lehető leghamarabb véget érjen a járványhullám és a jónép megszerezze a védettséget. Mert a megoldás a védettség megszerzése. Így, vagy úgy. Oltással, vagy betegség átvészeléssel. Ha úgy tetszik, svéd modell, de az oltások miatt csökkentett kockázattal.

A tippekkel kapcsolatban pedig most már lassan fogadóirodát lehetne nyitni. Tegyék meg tétjeiket a holnapi, vagy 2-3 nappal későbbi járványadatokkal kapcsolatban!
Tehát akkor pénteken visszatérünk a te tippedre, ami ha jól értem 12-14 ezer új eset, de nem a szerdai, hanem a pénteki adatközléssel. Erre már van esély, de azért még mindig valószínűbb, hogy a pénteki adat is el fog maradni az említett sávtól.
Mellesleg nem egy kiragadott nap adatát érdemes nézni, hanem a 7 napos mozgó átlagot és péntekre a 7 napos mozgó átlag szinte biztosan nem fog nem hogy 12-14 ezerre, de még 9-10 ezerre sem felmenni.
Nyilván ha nem pénteken, akkor majd a jövő héten úgyis el fogunk jutni a 12-14 ezres sávig is. Tehát ha valaki arra szeretne tippeli, hogy akkor majd meglesz ez az érték jövő hét szerdán, csütörtökön, pénteken, valamelyik napra biztos be fog jönni. De ettől azért még működni fog az egészségügy jövő héten is. Egyre nagyobb terheléssel, de működni fog.
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Redgreg: nálad a pánik és a kormány elleni szurkolás keverékében dagonyázol. Elég összevetni pl a tavalyi adatokat. Mostani esetszám magasabb, majdnem a duplája mint tavaly, de a kórházban ápoltak száma 1/3 kevesebb, sőt a lélegeztetőn lévők és a halottak száma is kevesebb. Igen, hagyják átszaladni a lakosságon a vírust mert szerencsére nálad sokkal nagyobb kvalitású orvosok döntenek a kérdésekben. Hogy személyes tapasztalat is legyen: ismerős irodában 12-15 főn végigszaladt, felénél nem volt tünet, többi kisebb láz, köhögés, egy betegebb de otthon kikúrálta.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
A többiek már meghaltak. o_O
Ha egy országban már közel 90%-os az oltottság, mint Hollandiában, akkor elég nehéz többséget generálni az oltatlanokból.
Oltás előtt:
2020 dec. 20: 13.000+ megbetegedés
2021 jan. 6.: 173 halott
Az oltások hatásosságának csúcsán:
2021 ápr. 21.: 9600 új beteg
2021 máj első hetei: végig 20 alatti halott
Az oltások hatásának csökkenésével, de persze azok csökkent hatásával együtt:
2021 okt. 27.: 7200+ új beteg
2021 nov. 9.: 21 halott
Igen, csak Antwepen az belgium, nem hollandia. Belgiumban pedig 75% körüli az oltottság.

Nálunk meg durván emelkedik a szennyvízben mért korona-koncentráció sajnos.
Gyanítom az 8000 valójában sokkal nagyobb szám :-(

40642707_7c2e07ab985069dd321a7a5206f0028e_wm.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Hát igen. A tényadat nem támasztja alá az elképzelésed, erre egyre újabb kritériumokat fogalmazol meg az általad vélt működésképtelenség alátámasztására. Ilyen alapon bármilyen vizsgálatra, vagy beavatkozásra a várólista, vagy a késői időpont már működésképtelenséget jelent és az egészségügy már vagy 20 éve nem működik, de lehet hogy soha nem is működött. Járványtól függetlenül.
De tudom, én vagyok a panda, mert szóvá teszem, hogy pánikkeltésre, vagy megalapozatlan, drasztikusan túlzó, tényadatokkal alá nem támasztható, szélsőséges ex-katedra kijelentésekre pont ugyanúgy nincs szükség, mint járványtagadásra, oltásellenességre.
Kérlek definiáljad, hogy akkor szerinted mikor működőképes és mikor nem az EÜ.
Mert az én szememben erős túlzással már a COVID előtt is összeomlott ÉVEKKEL.
Amikor a bőrgyógyászhoz heteket kellett várni, hogy időpontot adjon?
Amikor az ortopédorvos májusban NOVEMBERRE adott időpontot?

Beszarok egyesek csőlátásán.
Na, erre rakódik rá a COVID.

Mondom, a barátnőmnek olyan hasfájása volt, hogy felállni nem tudott egyedül és a rendszer széttárta a kezét.
Én meg azon gondolkodtam, hogy akkor kibe kéne belevágni a kést ezért vagy felrobbantani a seggét.
Mert erre megy el bazdmeg az adóm. A nagy büdös semmire.
De cserébe a kedves állam szerve azért bevonja a kocsimat, mert a jogszabály, az jogszabály.

Hát, a kurva jó édes anyjukat azt.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 321
14 066
113
Igen, csak Antwepen az belgium, nem hollandia. Belgiumban pedig 75% körüli az oltottság.
Ezen nem lehet rugózni, mert ez az adat semmit nem mond arról, milyen az átoltotság egyes korcsoportokon belul. Ráadásul már a vedetségi szintet is figyelni kell, mert pont a legidosebb korosztályoknál már kezd rohamosan csokkeni a védetség, így nem mindegy, hogy csak a két alapdózissal vannak oltva, vagy már a harmadikat is megkapták. Az "oltottak" aránya a statisztitákban most mindenképpen novekedni kezd.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Az emberek fejében és a TB erőforrásainak felelős kezelésében is rendet kéne tenni, mert az valahogy ne tűnik értelmesnek, ha 3 hetes hátfájása, mely miatt még egy rubophent sem vett be 3 hét alatt nemhogy elvándorolt volna háziorvosához, éjszaka érik meg arra, hogy megmutassa a kórházban... vagy az 5 napos torokfájását. Mindezt csont nélkül finanszírozza a TB az adónkból. Na meg az ittas ember aki mentővel akarta hazavitetni magát inygé' de csak a legközelebbi kórházig vitték ingyé', ahonnan nagy kiabálkozás után távozott, mert nem ívott neki senki mentőt hogy továbbvigye haza ingyé'. Ezek után a kórházban ügyelők mi alapján gondolnák időnként azt, hogy értelmes amit csinálnak?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Igen, csak Antwepen az belgium, nem hollandia. Belgiumban pedig 75% körüli az oltottság.
Amivel szintén nehéz oltatlan többséget generálni, nem. o_O
Azért írtam holland adatokat, mert az ottani számokon jobban látszik az oltások hatása, mivel mostanra gyakorlatilag náluk nyájimmunitás alakult ki. A belga még félremagyarázható.
Ettől még lesznek megbetegedések, de az oltások hatása nyilvánvaló.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezen nem lehet rugózni, mert ez az adat semmit nem mond arról, milyen az átoltotság egyes korcsoportokon belul. Ráadásul már a vedetségi szintet is figyelni kell, mert pont a legidosebb korosztályoknál már kezd rohamosan csokkeni a védetség, így nem mindegy, hogy csak a két alapdózissal vannak oltva, vagy már a harmadikat is megkapták. Az "oltottak" aránya a statisztitákban most mindenképpen novekedni kezd.
Ahogy írtam a holland adatok eléggé könnyen elérhetőek. Ezért is hoztam a holland számokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Szvsz. az állami egészségügy működőképessége 30 éve csökken, de az utolsó években a legdrasztikusabb a változás. Vannak kirakatintézmények, amire lehet mutogatni hogy na ez a világverő magyar egészségügy és van a lepukkant emberhiányos többség. És most még ehez hozzájött a járvány. Lassan a fizetős magánegészségügy is betelik... Mellékesen járvány előtt 1 év volt a rheumatológiai szakrendelésen a várakozá, miután az orvosok 2/3-a nyugdíjba ment.

Hát azért a várólisták csúcsa bő egy évtizeddel korábbra tehető.
A nemzetgazdaság egészségügyi kiadásai is reálértéken 2008-2010-ben voltak a legalacsonyabbak. 2010-ben a szigorúan vett állami egészségügyi kiadás 1200 milliárd Ft volt. Ez reálértéken 2022-ben nem egész 1700 milliárd Ft lenne. Ehhez képest 2022-re már 2884 milliárd Ft van betervezve a költségvetésbe. Ehhez jönnek az EU-s támogatások, pontosabban az abból megvalósított beruházások.
A kórházak lejárt adósságállománya is 2013-ra 100 milliárdig ment fel. Most meg 30 milliárdnál tartottunk szeptember végén.
Az egészségügyben dolgozók havi nettó átlagkeresete 2010 és 2020 között megduplázódott, reálértéken pedig bő 1,5-szeres lett. Ebben az idei növekmény nincs benne.
Persze az idő mindent megszépít, de a számokból nem úgy tűnik, hogy most lenne a legrosszabb.
Nyilván a világ minden pénzét el lehetne költeni egészségügyre.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Tehát akkor pénteken visszatérünk a te tippedre, ami ha jól értem 12-14 ezer új eset, de nem a szerdai, hanem a pénteki adatközléssel. Erre már van esély, de azért még mindig valószínűbb, hogy a pénteki adat is el fog maradni az említett sávtól.
Mellesleg nem egy kiragadott nap adatát érdemes nézni, hanem a 7 napos mozgó átlagot és péntekre a 7 napos mozgó átlag szinte biztosan nem fog nem hogy 12-14 ezerre, de még 9-10 ezerre sem felmenni.
Nyilván ha nem pénteken, akkor majd a jövő héten úgyis el fogunk jutni a 12-14 ezres sávig is. Tehát ha valaki arra szeretne tippeli, hogy akkor majd meglesz ez az érték jövő hét szerdán, csütörtökön, pénteken, valamelyik napra biztos be fog jönni.

A kórházban lévők száma már jó ideje egyhetes lemaradással követi a tavalyi számokat.
Szóval pénteken kb 5100..5800 beteg lesz kórházban a fentiek szerint.

2021-11-10-11-18-17-Koronav-rus-j-rv-ny-sz-mok-s-trendek.jpg
 
M

molnibalage

Guest
  • Egyre nagyobb terheléssel, de működni fog.
  • Lásd fent. Barátnőmön széttárta a kezét az egészségügy 1 éve. Lázas beteg, nem is fogadjuk. Kész, passsz, ennyi.
    Téééééééééééééééééényleg bazdmeg. És, ha (perforált) vakbél miatt lett volna lázas? IJ? Majd ellátják, amikor már a mentő viszi el életveszélyesen?

  • Apámat nem vitte el a mentő, amikor egy lépcsőn nem tudott felmenni kvázi COVID-osan...
Igen sajátos megfogalmazása ez annak, hogy működőképes.
Az én szemszögemből ez minden, csak kurvára nem az.

Azzal meg ne jöjjön senki, hogy "nem jártam utána"
Ja, EÜ szakértő és jogász legyek egyszerre, hogy az adómból működtetett kedves állam esetleg tegye is a dolgát...?

Amikor utoljára látott az állami rendszer, akkor is a magánban rendelő ortopédorvos húzott be az állami rendelésbe és akkor nem kellett hónapokat várni, csak 1 hetet. Fogalmazzunk úgy, hogy ezt a módszert nem is tudom minek lehetne nevezni. Kb. mint a védelmi pénz a maffiánál...

Persze az idő mindent megszépít, de a számokból nem úgy tűnik, hogy most lenne a legrosszabb.
Nyilván a világ minden pénzét el lehetne költeni egészségügyre.
Mégis, kb. 2012 elején még beültem a bőrgyógyászatra és 4 óra várakozás után, de elláttak.
Tudom, mert akkor volt nálam a kinyomtatott F-15 könyvek tömkelege, azt olvasgattam.
Így elég könnyű emlékezni erre, mert tudom mikor írtam azt.

2013 végén már jött az, hogy akkor X hét múlva adunk időpontot.
Én meg néztem a telefonba, hogy akkor ez kabaré vagy mi?
Mint az Airplane filmben...
Hogy majd 3 hét múlva tud saccolni, hogy mikor látnak el.
Az igen...


Azóta egyre hatványozottabban érzem azt, hogy az adófizetésnek lényegében nem látom értelmét, mert amit kapok érte konvergál a 0-hoz.
Lehúzás a semmire.

Tanár lassan nincs, rendőr lassan nincs, az utakon lassan vadnyugat, az EÜ nem lát el engem, de családomat sem, de sikerpropi, arra van pénz. Meg lassan több új stadion, mint fogam, de iskola felújítást, na azt egyet sem láttam lakókörnyezetem elég sok km-es körzetében sem. Úgy, hogy a nyílászárók egészen bizonsan köszöntek Kádárnak is.

Bezzeg, ha az állam hibázik, azt én fizessem meg ők meg széttárják a kezüket, hogy "sajnálják".

Ha én úgy állnék hozzá az államhoz, ahogy ők hozzám, az milyen lenne?
Majd én is sajnálom, hogy nem fizetek adót, majd elhajthatnám őket következmények nélkül a faszba?
Jó is lenne. Csak sajnos azt nem lehet, mert ő az erősebb kutya.

Félreértés ne essék, vannak érdemei a narancsos sleppnek, csak közben a kreténségük kombinálva a gusztustalan adófizetői pénzből tolt propival, ami itt szembejön, az régen túl van az irritáló szinten. Úgy, hogy a TV-t be sem kapcsolom 10+ éve a VB/EB-t leszámítva néha.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Kérlek definiáljad, hogy akkor szerinted mikor működőképes és mikor nem az EÜ.
Mert az én szememben erős túlzással már a COVID előtt is összeomlott ÉVEKKEL.
Amikor a bőrgyógyászhoz heteket kellett várni, hogy időpontot adjon?
Amikor az ortopédorvos májusban NOVEMBERRE adott időpontot?

Beszarok egyesek csőlátásán.
Na, erre rakódik rá a COVID.

Mondom, a barátnőmnek olyan hasfájása volt, hogy felállni nem tudott egyedül és a rendszer széttárta a kezét.
Én meg azon gondolkodtam, hogy akkor kibe kéne belevágni a kést ezért vagy felrobbantani a seggét.
Mert erre megy el bazdmeg az adóm. A nagy büdös semmire.
De cserébe a kedves állam szerve azért bevonja a kocsimat, mert a jogszabály, az jogszabály.

Hát, a kurva jó édes anyjukat azt.

Jól kikáromkodtad magad? Egészségedre!
Senki nem vitatja, hogy léteztek várólisták COVID előtt is és most a járvány miatt ezek hosszabbodtak. De érdemes megnézni a tényadatokat, hogy 8-10-12 évvel ezelőtt mennyi várólista volt és azok milyen hosszúak.
Követelőzni és szitkozódni persze mindig lehet és láthatóan vannak, akik ettől érzik jól magukat. De akkor vajon nem káromkodnál, ha az adód a bő egy évtizeddel korábbihoz képest nem csökkent, hanem emelkedett volna, az egészségügyi kiadásokra hivatkozva?
Van olyan állapot, amivel elégedett lennél és nem szitkozódnál? És ez állapot vajon mennyivel kerülne többe és vajon hajlandó lennél-e megfizetni?
 
M

molnibalage

Guest
De érdemes megnézni a tényadatokat, hogy 8-10-12 évvel ezelőtt mennyi várólista volt és azok milyen hosszúak.
12 évvel ezelőtt semmiféle várólista nem volt.
Mentem és aznap elláttak, ortopédia, bőrgyógyászat, fül, orr gégészet, egyre ment.
Van olyan állapot, amivel elégedett lennél és nem szitkozódnál?
Van. Lásd fent.
12 éve mentem és elláttak.
Akkor sem a világ teteje volt, de elláttak.
És ez állapot vajon mennyivel kerülne többe és vajon hajlandó lennél-e megfizetni?
Magán EÜ-nak hívják.
Sokan járnak oda.
Csak akkor felmerül a kérdés.
Mire fizetek TAJ-t?
Persze jön, a szokásos mantra, hogy "azért, ha elüt az autó ellássanak."

Szuper. És akkor miért nincs differenciált TAJ fizetés?
Kevesebbet fizetek, de a fenti jellegű vizitek esetén akkor nem vehetem igénybe az állami rendszert, vagy akkor szabott áron és csá.

De az, ami megy és ment, hogy magán EÜ vizit és aztán behúznak állami rendelésbe azok eszközeinek használatával is?
Ez mégis mi?

Meg az is tök jó, hogy számháborúzol, hogy többet költenek.
Szuper.
És, ha én ebből semmit nem érzek, akkor ez engem szerinted vigasztal?

Jussunk már ezen az ovis szinten túl.
Tudod, van amit úgy hívnak, hogy vásárlói / felhasználói tapasztalat.
A piacon is van olyan, hogy azt mondod, hogy nem éri meg XY szolgáltatás ZW pénzért.
Csak ott van alternatíva és nem fizetsz egy másik szervnek azért, ha a másikat veszed igénybe.
Az állami EÜ meg jelenleg olyan, hogy megteheti, hogy elzavar úgy, hogy fizetsz érte.

És ez egyesek szerint teljesen jó...?
Az igen.

Vagy az kibaszott kocsis esetem.
Ha nem időpontra mész, a rendszer azt sem látja, hogy ott voltál.
Ha időpontra mész, akkor az ügyintézési jogszabályi időben nem vagy benne.
De persze ezt is rajtam verik le.

Ez mégis mi...?

Az elmúlt faszomtudja hány évben, amit kaptam a TAJ-omért kb. 1 db CT volt meg a 2 védőoltásom. Ennyit.
 
W

Wilson

Guest
Redgreg: nálad a pánik és a kormány elleni szurkolás keverékében dagonyázol. Elég összevetni pl a tavalyi adatokat. Mostani esetszám magasabb, majdnem a duplája mint tavaly, de a kórházban ápoltak száma 1/3 kevesebb, sőt a lélegeztetőn lévők és a halottak száma is kevesebb. Igen, hagyják átszaladni a lakosságon a vírust mert szerencsére nálad sokkal nagyobb kvalitású orvosok döntenek a kérdésekben. Hogy személyes tapasztalat is legyen: ismerős irodában 12-15 főn végigszaladt, felénél nem volt tünet, többi kisebb láz, köhögés, egy betegebb de otthon kikúrálta.
Én nem látom ilyen optimistán a helyzetet ha jól emlékszem a legerősebb harmadik hullám csúcsán napi 10-11 ezer fertőzött volt, az elmúlt 24 órában 8434 új fertőzöttet azonosítottak aránylag kevés tesztelés mellett, ha jól emlékszem kedden kb 30 000 tesztelést végeztek és így azonosítottak 8434 új fertőzöttet ami azt jelenti, hogy a pozitív tesztek aránya 26-28% körül volt ami szerintem elég riasztó adat.És sajnos van annyi oltatlan Magyarországon akik simán túlterhelhetik az egészségügyi rendszert...:-(
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
12 évvel ezelőtt semmiféle várólista nem volt.
Mentem és aznap elláttak, ortopédia, bőrgyógyászat, fül, orr gégészet, egyre ment.

Eléggé szelektív az emlékezeted. Sok beavatkozásra több éves várólisták voltak. Legfeljebb csak te nem találkoztál vele személyesen, mert akkor épp nem olyan szolgáltatást vettél igénybe.
Sajnos a NEAK oldalán csak 2011 januárig lehet visszakeresni a kórházi várólistákat, de parancsolj, itt egy link:
http://www.neak.gov.hu/felso_menu/szakmai_oldalak/varolista/Archiv?pagenum=2

A várólisták kialakulása a 2004-ben bevezetett teljesítmény-volumen korlátnak, illetve a korlát alacsony szinten való meghatározásának köszönhető.

A változásról pedig itt egy cikk még 2018-ból:
https://www.origo.hu/itthon/2018032...varolistak-a-2-3-legrovidebbek-europaban.html
"Harmadára csökkentek a várólisták Magyarországon 2010 óta" "Magyarországon a várólisták a 2-3. legrövidebbek Európában, ez a 2010 előtt rossz trendek megfordításának köszönhető"

Az megvan, hogy egész Európában vannak várólisták és a részben a beavatkozások ára, részben a várólisták miatti egészségügyi turizmus épp felénk irányul?