Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 926
25 974
113
Nézd meg a statokat! A hírekben volt szó a ny-európai országokról. Annyi dereng, hogy valami 300 lett a napi portugál halálozás, ami rekord magasnak számít. Már a kórházak nem bírják a terhelést.
Az Orbán is beszélt pár mondatot a témában, hogy azért marad a konstans rendelkezéscsomag, és nem próbálják meg aktívan lekövetni a helyzetet, ahogy más országok, mert akkor jöhet egy harmadik hullám. (Lásd pl. Portugália.)
Én meg már azt hittem végre jönnek az űrlények...
..
Viccet félretéve.
Nekem nem áll össze a kép. Ennél volt komolyabb helyzet is...
Valamit titkolnak?
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre
T

Törölt tag 2361

Guest
Fordítva. A vakcina nem okoz majd semmilyen hatást nekik...
Lehet, hogy ezért a hirtelen sok határzár!
gondolom hogy erted mire celoztam. lehet nem jol irtam le.

amugy a vakcinanak is kell ido hogy hatekony legyen, a folyamat csak most kezdodot, megkapod a vakcinat, aztan 3 het milva a masikat, es utana 2-3 hettel leszel csak vedet rendesen.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 806
11 794
113
  • Vajon a Pfizer és a Moderna esetében az engedélyezés előtt kiment magyar szakértő csoport a megnézni a gyártás? Vagy legalább EU-s szakértők a hatóság részéről. Nem tudok róla, hogy ilyen történt volna. Ellenben az orosz és a kínai gyárba kimentek az OGYÉI szakemberei és igen elismerően nyilatkoztak mindkét esetben.
  • A Pfizer és Moderna oltóanyagokból kaptunk vizsgálatra mintákat? Nem tudok róla. Viszont az oroszoktól kaptunk. Hogy Kínától kaptunk-e, nem tudom. Tegyük fel, hogy nem. De csak át kell menni a határon, Szerbiába és máris megvan a minta. Feltételezem hogy ha másként nem, akkor azért a szerbektől csak sikerült szereznünk mintákat. Mi is segítettünk nekik tavaly maszkokkal és a lélegeztetőkkel, amikor épp azokat nem lehetett kapni.
  • A Pfitzer és Moderna engedélyezése előtt csak azok klinikai vizsgálati eredményei álltak rendelkezésre. Az orosz és kínai oltóanyagok engedélyezésekor viszont már mindkét esetben milliós számú oltott gyakorlati tapasztalatai is. Márpedig a gyógyszer engedélyezési eljárás leegyszerűsítve egy gyakorlati kipróbálást és a tapasztalatok feldolgozását jelenti. A kínai és orosz oltást jó sok emberen kipróbálták a gyakorlatban, mielőtt mi engedélyeztük volna.
  • Lehet azon filozofálni, hogy például a teszteknél használt, vagy a korai félüzemi gyártásból származó összetétel menyire tér el a végleges, sorozatgyártott oltóanyagtól. De az ilyen megfontolásnak csak addig van jelentősége, amíg a tényleges sorozatgyártott oltásról nem keletkezik nagy számú tapasztalat. Ahogy a tényleges sorozatgyártott oltóanyag a gyakorlatban, élesben le van tesztelve, ez a kérdés már csak utólagos szőrszálhasogatás. Márpedig most pont ez történik.
  • A Pfizer és Moderna teljesen új technológiát használ. Az orosz Szputnyik V technológiája már nem újdonság, legfeljebb a vektor típusú oltások élesben történő használata nem tekint vissza komoly múltra. A kínai oltóanyag viszont sok évtizede kipróbált technológiával készül. Persze a konkrét oltóanyag konkrét összetétele mindig egyedi, de azért még mindig a kínai oltóanyagból várható a legkevesebb kockázat a technológiából adódóan.
  • A szerbeknél mindkét oltóanyaggal tömegesen oltanak. Az orosszal és a kínaival is. Mire hozzánk megérkezik az első szállítmány csak a szerbeknél több százezer, vagy akár millió oltott is lesz akár az orosz, akár a kínai oltásból. Ilyen közvetlen, szomszédból származó, tömeges tapasztalat a Pfizer és Moderna oltásokkal nem volt az engedélyezés előtt.
  • A kínaiak maguknál 23 millió embert oltottak már be (nyilván nem csak a BBIBP-CorV-vel, hanem az összes oltóanyagukkal). Bármilyen szörnyűséget feltételezel is a kínaiakról, a több mint 900 millió internet felhasználó Kínájában nem lehetne eltitkolni, ha a 23 millió eddigi kínai oltottnál érdemi arányban súlyos mellékhatások jelentkeztek volna. Ráadásul mivel ők csírájában elfojtják a járvány terjedést, még akkor sem álltak volna neki a saját népüket tömegesen oltani, ha csak mérsékelt kockázatokat látnak az oltóanyaggal kapcsolatban. Mert a mérleg másik serpenyőjében egyelőre rendkívül mérsékelt megbetegedési kockázat van. Náluk a gazdaság sincs úgy visszafogva, a hatékony járványkezelésük miatt. Vajon kockáztatnák, hogy az oltás mellékhatásai miatt essenek ki tömegesen a munkából a dolgozóik? Jelenleg ők százszor kevesebbet nyernek a népesség átoltásával, mint mi. Ha ezzel együtt ők tömegesen oltanak, az azt jelenti, hogy nekünk nincs mitől tartanunk.
  • Azok az országok amelyek tesztelték a kínai oltóanyagot, jórészt engedélyezték is azt és elkezdték a tömeges felhasználást. Lehet, hogy neked nem tetszik ha egy ország nem demokratikus, de azt azért ugye nem feltételezed, hogy nekiállnának a saját népüket kiirtani? Az, hogy engedélyezik és elkezdik használni az általuk tesztelt oltást, elég egyértelmű gyakorlati nyilatkozatnak tekinthető a teszteredményekről. Még akkor is ha a szavukban nem bízol, mert nem elég demokratikusak az ízlésednek.

Mire hozzánk elér az oltóanyag ezek a számok várhatóan megtöbbszöröződnek. Mint az oltottak száma, mind az engedélyező országok száma. De már így is sok más országban is engedélyezték és használják mind a kínai, mind az orosz oltóanyagot. Nem nekünk kell először kipróbálni.
Nincs az klinikai gyógyszer tesztelés, ami akár csak századrészt is fogható lenne méretében ahhoz az éles teszthez, ami ezekkel az oltóanyagokkal most folyik. Méghozzá a sorozat gyártott változataikkal. Mindaz a kockázat, amit lépésenként vizsgálnának meg az engedélyezés során, egybe ömlesztve benne van a sorozat gyártott, tömegesen adott oltóanyagban és nem tűnik úgy, hogy komolyabb problémákat okozna.

https://ourworldindata.org/grapher/cumulative-covid-vaccinations?tab=chart&stackMode=absolute&time=latest&country=ARG~AUT~BRA~CAN~CHN~European Union~FRA~DEU~HUN~IND~IDN~ISR~ITA~MEX~POL~ROU~RUS~SRB~SVK~ESP~TUR~ARE~GBR~USA~OWID_WRL&region=World

Ebben a helyzetben ami a "laikusok szemében talán felesleges bürokratikus lépések sokaságának tűnik" az tényleg csak bürokratikus tökölődés. A való élet és a gyakorlatai alkalmazás túllépett az engedélyezési eljárás kockázatokat felmérő lépésein és élesben le vannak tesztelve kockázatok. Legalábbis azok a kockázatok, amiket egy engedélyezési eljáérás során fel tudnának egyáltalán tárni.
  • EU-s szinten alapvetően az EMA feladata a forgalomba hozandó szerek engedélyezése, így magyar vizsgáló küldöttség a Pfizer vagy a Moderna üzemébe kiküldése nem szükségszerű.
  • A minták bevizsgálása legjobb tudomásom szerint szintén az EMA feladata.

Amint azt már többször mondtam, többnyire megbízható és hatékony oltóanyagokat gyárt Kína. Azonban ez is egy új szer, aminek dacára más országok vizsgálatainak, engedélyezési eljáráson kell átesnie vagy EU-s szinten, vagy itthoni engedélyezés esetén az OGYÉI által. Az EU-s szabályok és irányelvek jellemzően a legszigorúbbak világszerte, így ami átment Kínában, az Egyesült Arab Emirátusokban vagy Szerbiában, nem feltétlen megy át nálunk. Ha kikérjük ezen országok tapasztalatait, az csak segítheti a munkánkat. Azonban még véletlenül sem helyettesítheti a saját ellenőrzésünket. Ez a protokoll, ezt kell(ene) követni.

Nem muszáj nekem hinned, keress egy gyógyszergyártásban járatos mérnököt és kérdezd meg a törzskönyvezési eljárásokról. :)
Ez máskor több év, úgyhogy nehogy már ne bírjunk ki egy gyorsított pár hónapos vizsgálatot...

Végül még annyit, hogy az egész kiinduló posztomat azért írtam, mert ezzel a húzással pont az oltáskritikus tömegeknek adtak fegyvert a kezébe: ezek után nyugodtan mondhatják, hogy egy kvázi nem engedélyezett szert akarnak beadni nekik. Vajon hány embert fognak tudni így a tanaik mellé állítani?
Most éppen a hiteles tájékoztatásra és az alapos vizsgálatokra kellene helyezni a hangsúlyt és nem táptalajt biztosítani az ilyen káros eszméknek. Így is sok helyről hallom, olvasom azt, hogy "nem lehet 10 hónap alatt oltást kifejleszteni".. ha ehhez hozzá jön az, hogy még csak le sem folytatták itthon az engedélyezési eljárást egy új vakcinával, akkor szerinted mit fognak ezek az emberek gondolni?
 
M

molnibalage

Guest
Nézd meg a statokat! A hírekben volt szó a ny-európai országokról. Annyi dereng, hogy valami 300 lett a napi portugál halálozás, ami rekord magasnak számít. Már a kórházak nem bírják a terhelést.
Az Orbán is beszélt pár mondatot a témában, hogy azért marad a konstans rendelkezéscsomag, és nem próbálják meg aktívan lekövetni a helyzetet, ahogy más országok, mert akkor jöhet egy harmadik hullám. (Lásd pl. Portugália.)
Ez iszonyatosan magas más azt nézve, hogy lényegében Magyarországgal azonos méretű ország úgy, hogy összevissza 1 db szomszédja van és az óceán...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 787
86 017
113
Hogy örülnek még kis mennyiségnek(30000) is. A reptéren maga a bolíviai elnök várta a vakcínát .

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 629
3 428
113
Nézd meg a statokat! A hírekben volt szó a ny-európai országokról. Annyi dereng, hogy valami 300 lett a napi portugál halálozás, ami rekord magasnak számít. Már a kórházak nem bírják a terhelést.
Az Orbán is beszélt pár mondatot a témában, hogy azért marad a konstans rendelkezéscsomag, és nem próbálják meg aktívan lekövetni a helyzetet, ahogy más országok, mert akkor jöhet egy harmadik hullám. (Lásd pl. Portugália.)
Ezért nem lesz mostanában lényeges könnyítés, és ezért nem lehetséges május eleje előtt komoly könnyítés. Nem rizikóznak. Végre Orbán hallgat az okosabb szakemberekre. Ezzel jobb lesz nekünk emberi veszteségek EÜ leterheltség és gazdasági újra-nyitás terén is. Nyerni fogunk kb. 2-3 hónapot azzal hogy nem lesz lényeges védelmi enyhítés, csak amikor már elegendően nagy lesz a védettség a vakcinázás előrehaladása miatt. (kb. 4 millió leoltotton túl, amihez még hozzá jön 1-2 millió azonosítás nélkül a víruson átesett és viszonylagos védettséget szerzett személy)
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 983
4 864
113
ezek az uj mutaciok (angol afrikai) milyen hatasal lesznak a vakcinakra?

van mar vmi info hogy melyik vakcina lesz biztosan jo ellenuk is es melyik nem?
Szia,

Nem ellenorzott publikacio szerint a Pfizer-BioNTech ved a del-afrikaitol is (valahol azt irtak, hogy nem 100% relevanciaju volt a vizsgalat, 2 het mulva lesz pontosabb eredmeny). Az angolra sok helyen irtak, hogy ved.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and Blitz97

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
556
1 574
93
Nem csak Kinában, több arab ország és Szerbia és gőzerővel olt vele.
Az Unió Nagy-Brittania és Magyarország után engedélyezte az Astrazenecat.
Az a baj Uniós bürokrácia úgy működik, ahogy szokott. Bizonyos cégek érdekeit képviseli, a közösség polgárai helyett. Ezért megy a tökölődés bizonyos cégek oltásainak engedélyezésével. Akivel szerződtek, nem tud szállítani, de kivárnak, hisz nem azért fizetik őket, hogy kínai és orosz cégek fölözzék le az oltásbiznisz hasznát. Ők nem erre szerződtek, nem abból a pénzből épül a család rezidencia. Aki rosszul dolgozik nem kap nyugdíjas éveire zsírosan tejelő felügyelőbizottsági állást. Remélem a korrupciós listán ők jól állnak....
Az nem felesleges bürokrácia, hogy orvosokra, gyógyszerészekre bízzák a döntést, nem pedig egy mindenhez is értő politikusra. Lehet hogy szimpatikus az egyszemélyi döntés gyorsasága, de az ilyennel nagyon rá is lehet faragni, úgyhogy én maradnék a szakembereknél és az átlátható, ellenőrizhető vizsgálati módszereknél. A kínai sem ér ide a jövő héten, lett volna idő bekérni és megvizsgálni a dokumentációt. Nem a politikusoknak készült száz oldalas lebutított kivonatot, hanem a valódi részletes szakmai dokumentációt. Arról nem beszélve, hogy a nyugati szerek egész fejlesztése és gyártása ellenőrizhető, követhető folyamat, nem csak a legvégén adnak be egy papírt.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
556
1 574
93
  • Vajon a Pfizer és a Moderna esetében az engedélyezés előtt kiment magyar szakértő csoport a megnézni a gyártás? Vagy legalább EU-s szakértők a hatóság részéről. Nem tudok róla, hogy ilyen történt volna. Ellenben az orosz és a kínai gyárba kimentek az OGYÉI szakemberei és igen elismerően nyilatkoztak mindkét esetben.
  • A Pfizer és Moderna oltóanyagokból kaptunk vizsgálatra mintákat? Nem tudok róla. Viszont az oroszoktól kaptunk. Hogy Kínától kaptunk-e, nem tudom. Tegyük fel, hogy nem. De csak át kell menni a határon, Szerbiába és máris megvan a minta. Feltételezem hogy ha másként nem, akkor azért a szerbektől csak sikerült szereznünk mintákat. Mi is segítettünk nekik tavaly maszkokkal és a lélegeztetőkkel, amikor épp azokat nem lehetett kapni.
  • A Pfitzer és Moderna engedélyezése előtt csak azok klinikai vizsgálati eredményei álltak rendelkezésre. Az orosz és kínai oltóanyagok engedélyezésekor viszont már mindkét esetben milliós számú oltott gyakorlati tapasztalatai is. Márpedig a gyógyszer engedélyezési eljárás leegyszerűsítve egy gyakorlati kipróbálást és a tapasztalatok feldolgozását jelenti. A kínai és orosz oltást jó sok emberen kipróbálták a gyakorlatban, mielőtt mi engedélyeztük volna.
  • Lehet azon filozofálni, hogy például a teszteknél használt, vagy a korai félüzemi gyártásból származó összetétel menyire tér el a végleges, sorozatgyártott oltóanyagtól. De az ilyen megfontolásnak csak addig van jelentősége, amíg a tényleges sorozatgyártott oltásról nem keletkezik nagy számú tapasztalat. Ahogy a tényleges sorozatgyártott oltóanyag a gyakorlatban, élesben le van tesztelve, ez a kérdés már csak utólagos szőrszálhasogatás. Márpedig most pont ez történik.
  • A Pfizer és Moderna teljesen új technológiát használ. Az orosz Szputnyik V technológiája már nem újdonság, legfeljebb a vektor típusú oltások élesben történő használata nem tekint vissza komoly múltra. A kínai oltóanyag viszont sok évtizede kipróbált technológiával készül. Persze a konkrét oltóanyag konkrét összetétele mindig egyedi, de azért még mindig a kínai oltóanyagból várható a legkevesebb kockázat a technológiából adódóan.
  • A szerbeknél mindkét oltóanyaggal tömegesen oltanak. Az orosszal és a kínaival is. Mire hozzánk megérkezik az első szállítmány csak a szerbeknél több százezer, vagy akár millió oltott is lesz akár az orosz, akár a kínai oltásból. Ilyen közvetlen, szomszédból származó, tömeges tapasztalat a Pfizer és Moderna oltásokkal nem volt az engedélyezés előtt.
  • A kínaiak maguknál 23 millió embert oltottak már be (nyilván nem csak a BBIBP-CorV-vel, hanem az összes oltóanyagukkal). Bármilyen szörnyűséget feltételezel is a kínaiakról, a több mint 900 millió internet felhasználó Kínájában nem lehetne eltitkolni, ha a 23 millió eddigi kínai oltottnál érdemi arányban súlyos mellékhatások jelentkeztek volna. Ráadásul mivel ők csírájában elfojtják a járvány terjedést, még akkor sem álltak volna neki a saját népüket tömegesen oltani, ha csak mérsékelt kockázatokat látnak az oltóanyaggal kapcsolatban. Mert a mérleg másik serpenyőjében egyelőre rendkívül mérsékelt megbetegedési kockázat van. Náluk a gazdaság sincs úgy visszafogva, a hatékony járványkezelésük miatt. Vajon kockáztatnák, hogy az oltás mellékhatásai miatt essenek ki tömegesen a munkából a dolgozóik? Jelenleg ők százszor kevesebbet nyernek a népesség átoltásával, mint mi. Ha ezzel együtt ők tömegesen oltanak, az azt jelenti, hogy nekünk nincs mitől tartanunk.
  • Azok az országok amelyek tesztelték a kínai oltóanyagot, jórészt engedélyezték is azt és elkezdték a tömeges felhasználást. Lehet, hogy neked nem tetszik ha egy ország nem demokratikus, de azt azért ugye nem feltételezed, hogy nekiállnának a saját népüket kiirtani? Az, hogy engedélyezik és elkezdik használni az általuk tesztelt oltást, elég egyértelmű gyakorlati nyilatkozatnak tekinthető a teszteredményekről. Még akkor is ha a szavukban nem bízol, mert nem elég demokratikusak az ízlésednek.

Mire hozzánk elér az oltóanyag ezek a számok várhatóan megtöbbszöröződnek. Mint az oltottak száma, mind az engedélyező országok száma. De már így is sok más országban is engedélyezték és használják mind a kínai, mind az orosz oltóanyagot. Nem nekünk kell először kipróbálni.
Nincs az klinikai gyógyszer tesztelés, ami akár csak századrészt is fogható lenne méretében ahhoz az éles teszthez, ami ezekkel az oltóanyagokkal most folyik. Méghozzá a sorozat gyártott változataikkal. Mindaz a kockázat, amit lépésenként vizsgálnának meg az engedélyezés során, egybe ömlesztve benne van a sorozat gyártott, tömegesen adott oltóanyagban és nem tűnik úgy, hogy komolyabb problémákat okozna.

https://ourworldindata.org/grapher/cumulative-covid-vaccinations?tab=chart&stackMode=absolute&time=latest&country=ARG~AUT~BRA~CAN~CHN~European Union~FRA~DEU~HUN~IND~IDN~ISR~ITA~MEX~POL~ROU~RUS~SRB~SVK~ESP~TUR~ARE~GBR~USA~OWID_WRL&region=World

Ebben a helyzetben ami a "laikusok szemében talán felesleges bürokratikus lépések sokaságának tűnik" az tényleg csak bürokratikus tökölődés. A való élet és a gyakorlatai alkalmazás túllépett az engedélyezési eljárás kockázatokat felmérő lépésein és élesben le vannak tesztelve kockázatok. Legalábbis azok a kockázatok, amiket egy engedélyezési eljáérás során fel tudnának egyáltalán tárni.
Az EMA nem valami brüsszelita gyíklényekből áll, abban dolgoznak magyar szakemberek is. Ahogy minden EU-s szervezetben.
A gyártás ellenőrzésekor csak azt vizsgálják, hogy a gépsorok, az üzemek megfelelőek-e, tiszták, stb, de semmit sem vizsgálnak a vakcia hatásosságáról. Az EU-s és USA gyárakat nem kell megvizsgálni minden egyes szer elfogadása előtt, mert a hatóság folyamatosan vizsgálja. Olyan hatóság, amiben magyar szakemberek is vannak. Ellenben a ruszki és kínai gyárakról semmit sem tudunk, még a vizsgálat után sem, mert pár nap nem elegendő erre. Még akár azt is megtehetik, hogy az ide szállítandó anyagot egy másik gyárban készítik el, nem ott ahol vizsgáltak. A nyugati rendszerben ez teljesen lehetetlen a folyamatos kontroll miatt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
364909 fertőzött (+1459)
3649 kórházban (-20)
258 lélegeztetőgépen (+3)
97752 aktív eset (-4404)
254783 gyógyult (+5780)
12374 elhunyt (+83)
3116784 mintavétel (+18975)
17540 hatósági házi karanténban (-1591)
e504024c4fce834aa71ab4fb517e1526.png
366279 fertőzött (+1370)
3582 kórházban (-67)
264 lélegeztetőgépen (+6)
94261 aktív eset (-3491)
259555 gyógyult (+4772)
12463 elhunyt (+89)
3138146 mintavétel (+21362)
20147 hatósági házi karanténban (+2607)
0cfa96d9f4fd527e8db82db9c638e966.png
 
S

speziale

Guest
ezek az uj mutaciok (angol afrikai) milyen hatasal lesznak a vakcinakra?

van mar vmi info hogy melyik vakcina lesz biztosan jo ellenuk is es melyik nem?

a Biontech és Moderna is azt állítja, hogy jó a vakcinájuk a mutánsok ellen. Az AstraZeneca már kicsit mismásol az ügyben...ott a vezérigazgató azt nyilatkozta, hogy szükség lehet egy ráerősítő oltásra...
Viszont olyan, a gyógyszergyártól független tanulmányról ami vizsgálta a vakcina hatékonyságát a mutánsok ellen, én csak a Biontech vakcina esetében olvastam...(és az megerősítette hogy hatékonyságot)
 
S

speziale

Guest
Szia,

Nem ellenorzott publikacio szerint a Pfizer-BioNTech ved a del-afrikaitol is (valahol azt irtak, hogy nem 100% relevanciaju volt a vizsgalat, 2 het mulva lesz pontosabb eredmeny). Az angolra sok helyen irtak, hogy ved.

Pontosítanék: nem "nem ellenőrzött", hanem jelenleg pre-printed verzióban van a tanulmány....azért az nem ugyanaz
 
  • Tetszik
Reactions: bel
S

speziale

Guest
Az nem felesleges bürokrácia, hogy orvosokra, gyógyszerészekre bízzák a döntést, nem pedig egy mindenhez is értő politikusra. Lehet hogy szimpatikus az egyszemélyi döntés gyorsasága, de az ilyennel nagyon rá is lehet faragni, úgyhogy én maradnék a szakembereknél és az átlátható, ellenőrizhető vizsgálati módszereknél. A kínai sem ér ide a jövő héten, lett volna idő bekérni és megvizsgálni a dokumentációt. Nem a politikusoknak készült száz oldalas lebutított kivonatot, hanem a valódi részletes szakmai dokumentációt. Arról nem beszélve, hogy a nyugati szerek egész fejlesztése és gyártása ellenőrizhető, követhető folyamat, nem csak a legvégén adnak be egy papírt.

A L'Equipe (vagy hogy írják) francia lap azt írta, hogy a Biontech vakcinánál is volt gond azzal, hogy az oltóanyag minősége nem egyezett a klinikai tesztek során használttal...de pont ezért kell a normális engedélyeztetési eljárás, hogy ilyenekre fény derüljön és ki lehessen javítani mielőtt forgalomba kerül...és hát úgy hírlik, hogy az orosz vakcinával is hasonló gondok vannak, csak azzal már ugye nemtudom mióta oltanak és fene se tudja, mikorra és hogyan fogják kijavítani ezeket a hiányosságokat
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 980
18 085
113
Ne láss bele túl sokat. Annyi történt, hogy bajbe került vállalkozók megsegítése alatt a sajátjaikat értették és kisvállalkozók ezreinek semmi nem jutott ebből, köztük a budapesti szolgáltatói szektor szignifikáns része is az út szélén lett hagyva amiből mostranra baj lett és pontosan úgy reagálnak a kormány részéről, ahogy mindenre: mi nem vagyunk felelősek, mi nem hibázhatunk, ez soros meg gyurcsány. Ez eddig is kevés volt, csak most az van, hogy Budapesten ez a szolgálatató szektor százezreknek adott munkát és ők éppen ráérnek majd márciusban és akkor már csak azért lesznek bajban, mert a kormány alkalmatlan. Ahol alkalmas kormányzat van, mint Izraelben vagy Nagy Britanniában, ott már normális élet lesz akkorra.

Izraelben már a lakosság ötvenkét százalékba be van oltva. Nyolc százalékra, tehát pár napra vannak attól a bűvös hatvan százaléktól, ahol a magyar kormány nyitni akart teljesen:
A magyar kormány érvrendszere mentén Izraelben el lehet törölni minden szankciót és vissza lehet térni a teljesen normális élethez február elsejétől kábé. Holnapután. Kis szerencsével március tizenötödikére nálunk be lesz oltva a lakosság öt százaléka. Szerencsével, mert a kormányzat teljes alkalmatlansága miatt jelenleg csak a szerencse viszi ezt a folyamatot előre! Nincs itt semmi trükk, meg politikai aljasság, csak alkalmatlanság, arrogancia, tolvajlás és beleszarás.


Ez így van, bér azt hozzáteszem,m hogy jelenlegi bizonytalan helyzetben egy forintot sem adnék a vendéglátás/idegenforgalom megmentésére, mert nem tudhatod, hogy a válság után szükség lesz-e rájuk, főleg olyan szinten, mint a válság előtt.

Inkább az ott lekötött munkaerőt próbálnám más szektorokba átirányítani.