Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 645
113
B+, 1 v 2. nap regeltem, de már ez a felpuffadt fejű, vakcina és vírustagadó hazaáruló kommunista is megkapta, aki mellesleg fiatalabb, mint én
...

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
B+, 1 v 2. nap regeltem, de már ez a felpuffadt fejű, vakcina és vírustagadó hazaáruló kommunista is megkapta, aki mellesleg fiatalabb, mint én
...


Miért nem Brüsszelben oltakozik?
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93

A doktor úr újsághírek alapján hatóságot játszik...
Mi lesz azokkal, akik már megkapták az első adagot?
Doktor urat úgy hajítanám ki a praxisából, hogy lába sem érné a földet.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 378
113
Szlovákiában 1. halálos eset az AstraZeneca oltás után. Egy 38 éves középiskolai tanár halt meg két héttel az oltás után agyi trombózisban és tüdő embóliában.

Mivel jellemzően idős vagy beteg embereket oltanak, ez előfordul.

Valószínüleg nem ez az egyetlen hasonló eset a héten, csak ez az ember éppen be volt oltva. A többi eset meg nem hír.

Biztos vagyok benne, hogy az orosz oltással beoltottak közül is többen meghaltak már. Ha másban nem, akkor autóbalesetben. :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Mivel jellemzően idős vagy beteg embereket oltanak, ez előfordul.
Pont a tanárokat oltották 55 éves korig, mivel a gyártó eredetileg 18-55 éves korhoz kötötte a vakcina alkalmazását. Szlovákoknál előre vették a tanárokat beteg vagy nem beteg.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Nem állunk rosszul az oltásokkal.

A harmadik hullám súlyosságához mérten xarul állunk, az Unios átoltottsághoz képest mi vagyunk a legjobbak és ez a trend továbbra is hasonló marad.
A szlovakok is elkezdtek Szputnyikkal oltani, kíváncsi vagyok, mikor szakadnak el ők is a birkáktól.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2577

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Mivel jellemzően idős vagy beteg embereket oltanak, ez előfordul.

Valószínüleg nem ez az egyetlen hasonló eset a héten, csak ez az ember éppen be volt oltva. A többi eset meg nem hír.

Biztos vagyok benne, hogy az orosz oltással beoltottak közül is többen meghaltak már. Ha másban nem, akkor autóbalesetben. :(
Hasonlóan gondolom.

Itthon a sok tízezer AstraZeneca-sból az oltás után --de ettől függetlenül-- legalább 2 --de szerintem több, statisztikailag !!! -- a következő 2 hétben eltörte a lábát.

A várható "igaz/igazi" bulvár újságírói következtetés: Az AstraZeneca vakcina (orosz/kínai behelyettesíthető) lábtörést okoz! :eek: :eek: :eek:

Irónikus példa, de "képesek rá"! :rolleyes: ...rendelkeznek "azzal" a tudással!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Pont a tanárokat oltották 55 éves korig, mivel a gyártó eredetileg 18-55 éves korhoz kötötte a vakcina alkalmazását. Szlovákoknál előre vették a tanárokat beteg vagy nem beteg.
Nem kell ahhoz oltás, hogy valakit megüssön a guta vagy tüdőembóliát kapjon. A baj akkor van, ha oltás után ez jelentősen gyakoribbá válik. Egy néhány esetből nem lehet következtetni.
Ökölszabály: havonta minden 1000. ember meghal. Ha beoltanak 1.000.000 embert abból 1000 meghal 1 hónapon belül.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Belgiumban, Franciaországban, Svédországban is azért nem látszik meg a magas covid halálozás, mert szar az egészségügyük akkor?

Csak Belgiumot néztem meg, de ott eléggé meglátszik:

 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
A nap kérdése.
"....Az orosz és kínai vakcina kb október végétől a piacon van.
Ezeket az európai ügynökség még nem fogadta el. Kb 3 hete kijött a Johnson&johnson vakcinája és arra már két hét múlva ráütötték az európai pecsétet.
Hmm..
Biztosak lehetünk abban, hogy tüzetesen át és megvizsgálták ezt az oltóanyagot?"
Biztos senkit nem ismertek Brüsszelben, senkit fel nem hívtak, szimplán csak szépen sorba álltak a "kormányablaknál" az engedélyekért.
A magyar kultúrától idegen, amit a Fidesz művel. És emiatt súlyos kárt is okoznak vele amúgy.
Bezzeg ha süvegben, visszacsapó íjjal az oldalán, fehér lovon járna a várba, és kost áldozva hoznák a döntéseiket,
akkor bezzeg nem lenne kultúra idegen mi?
:-DDD
Még a konzervatív értelmiség is támogatná.
;-)
Szeretem amikor egy másik oldali mondja meg mit és hogyan kellene :)
Amúgy
Még minden
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Érdekes gondolat. De akkor kit támogat magyar konzervatív értelmiség?

Legfőképp bajban van :) De nem az a kérdés, hogy melyik pártot támogatják, hanem inkább csak rajtuk látszik, hogy milyen irányba lehetne menni.

A nap kérdése.
"....Az orosz és kínai vakcina kb október végétől a piacon van.
Ezeket az európai ügynökség még nem fogadta el. Kb 3 hete kijött a Johnson&johnson vakcinája és arra már két hét múlva ráütötték az európai pecsétet.
Hmm..
Biztosak lehetünk abban, hogy tüzetesen át és megvizsgálták ezt az oltóanyagot?"
Biztos senkit nem ismertek Brüsszelben, senkit fel nem hívtak, szimplán csak szépen sorba álltak a "kormányablaknál" az engedélyekért.

Kínait asszem be se adták elfogadásra. Az oroszról meg azt mondják nemsokára valószínűleg elfogadják, soká adták be. Valószínűleg sok függ attól, hogy milyen doksit adnak be. A J&J nyilván jobbat adott be és azt könnyebb elfogadni.

Bezzeg ha süvegben, visszacsapó íjjal az oldalán, fehér lovon járna a várba, és kost áldozva hoznák a döntéseiket,
akkor bezzeg nem lenne kultúra idegen mi?
:-DDD
Még a konzervatív értelmiség is támogatná.
;-)
Szeretem amikor egy másik oldali mondja meg mit és hogyan kellene :)
Amúgy
Még minden

Mivel én konzervatív vagyok, így azért annyira nem meglepő ha meg tudom mondani, hogy mikor beszélünk konzervativizmusról :)
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
Dr Merkely Béla Facebook bejegyzés:

"Ma beoltottam 79 éves, kifejezetten fiatalos, jó egészségi állapotnak örvendő édesapámat. Akárcsak én - 3 hónappal COVID-19 fertőzésem után -, ő is Sputnik V koronavírus elleni vakcinát kapott.
Bátran adtam neki ezt az oltóanyagot, hiszen mind a nemzetközi adatok, mind pedig saját tapasztalatom alapján azt mondhatom, kiváló oltás! Ez a vakcina már az első oltással 2,5 egység/ml-ről 1025 egység/ml-re, azaz négyszázszorosra emelte az ellenanyagomat.
Oltassuk be magunkat, hogy mihamarabb túl legyünk a pandémián, hiszen a járvány elleni küzdelem mindannyiunk érdeke!"

Dr Merkely Bélar orvos, kardiológus, egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központjának igazgatója, a Semmelweis Egyetem rektora, a Magyar Tudományos Akadémia doktora.

No comment ......
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
A nap kérdése.
"....Az orosz és kínai vakcina kb október végétől a piacon van.
Ezeket az európai ügynökség még nem fogadta el. Kb 3 hete kijött a Johnson&johnson vakcinája és arra már két hét múlva ráütötték az európai pecsétet.
Hmm..
Biztosak lehetünk abban, hogy tüzetesen át és megvizsgálták ezt az oltóanyagot?"
Biztos senkit nem ismertek Brüsszelben, senkit fel nem hívtak, szimplán csak szépen sorba álltak a "kormányablaknál" az engedélyekért.

Bezzeg ha süvegben, visszacsapó íjjal az oldalán, fehér lovon járna a várba, és kost áldozva hoznák a döntéseiket,
akkor bezzeg nem lenne kultúra idegen mi?
:-DDD
Még a konzervatív értelmiség is támogatná.
;-)
Szeretem amikor egy másik oldali mondja meg mit és hogyan kellene :)
Amúgy
Még minden
"A nap kérdése.
"....Az orosz és kínai vakcina kb október végétől a piacon van.
Ezeket az európai ügynökség még nem fogadta el."

Ezzel kapcsolatban a kérdés inkább az, hogy októbertől február végéig miért nem adták be az oroszok a vakcinát vizsgálatra.
Hogy fogadná el az EMA, ha be sem adják a kérelmet?
A nyugati vakcinák kérelmét azonnal beadják, ráadásul azok a gyárak már eddig is folyamatos monitorozás alatt voltak az egyéb termékeik miatt is.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93

Na már el is kezdődött a megelőző támadás... már most politikai támadást kiáltanak.
Miközben az AstraZeneca ellen megy a süket propaganda. Tudományosan sosem igazolt (sőt ezerszer megcáfolt) vádak alapján lassan kikiáltják károsnak, miközben a keleti vakcinák tömeges haszálata közben fellépő mellékhatásokról csak az illiberális kézivezérelt sajtókból lehetne tájékozódnunk. Természetesen ezek alapján gyakorlatilag nincs is mellékhatásuk, megnyugodhatunk...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113

Daróczy- Gaál úgy számol, hogy ha ugyanilyen ütemben növekszik a kórházban kezeltek száma, hogy a két héttel ezelőttihez képest csaknem háromszor annyian lesznek lélegeztetőgépen, vagyis 2-3 ezer olyan ember lesz, akinek lélegeztetőgép-igénye lenne. Szerinte nem fogják tudni ellátni őket.

Az átlagéletkor láthatóan napról-napra egyre csúszik lejjebb az intenzív osztályon kezelteknél. „Gyakorlatilag már elmondhatjuk, hogy Magyarországon covid intenzíven nem nagyon fekszik 65 évnél idősebb beteg, ellenben megjelentek a 30 évesek is”- közölte az orvos.