1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kínai harckocsik

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Roni

Roni Well-Known Member

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Van egy olyan érzésem, hogy emiatt indították újra az amerikaiak is a saját könnyűharckocsi programjukat.

3. Mackensen

Amúgy tud valaki mondani olyan könnyűharckocsit-rohamlöveget, aminek az autómata lőszertározóját kívülről lehet feltolteni? Ez a megoldás inkább önjáró lövegekre jellemző. De ha ennél a harckocsinál ezt a megoldást alkalmazzák, elvileg gyárthatnának hozzá egy lőszerszállító járművet, ami autómatikusan feltöltheti.

4. Celebra

Celebra Well-Known Member

AMX-13 is ilyen volt,meg a tornyát használó osztrák Kürassier is.Két 6 férőhelyes forgótárbol töltött,amit kivűlről kellett feltölteni

5. Mackensen

Naigen, csak azok már nem aktívak, max valamilyen elfeledett volt gyarmati haderőben.

6. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Tudtommal rohamlöveget a második világháború után nem nagyon gyártottak, az utolsók talán az ASU-85 meg a Kanonenjagdpanzer voltak.

dudi likes this.
  7. megazez

megazez Well-Known Member

Ma a rohamlöveg modern megfelelője "assault gun" nevezzük páncélvadásznak, Stryker 105-ös változata, az olasz Centauro, kínai Type89 és társaik.... de hasonló spórolós megoldás (torony nélküli) már nincs, asu85-öt vietnám még üzemeltet a wiki szerint.

8. Mackensen

Itt egy nevezéktani furcsaság van. Elég nehéz magyar megfelelőt találni rá. Vegyed az általában 105 milliméteres ágyúval felszerel 8X8 vagy lánctalpas járműveket és mindegyiket máskép nevezik: tank destroyer, assault gun, mobile gun system, light tank stb.
    Amúgy igazad van, csak nem tudom milyen magyar elnevezést kéne találni nekik?

9. Celebra

A fő feladatot,amire tervezték,az irányadó.Ezek páncélvadászok magyarul.Bár jelenleg inkább önjáró gyalogsági kisérőlövegként funkcionálnak.Mint Vietnámban az M50 Ontos,ami dedikált páncélvadászként ugyanigy járt anno

Nagy Csaba likes this.
  10. Mackensen

Ez az önjáró gyalogsági kísérőlöveg kimondottan jó elnevezés!!!
    GRATULÁLOK!!!

Nagy Csaba likes this.
  11. Celebra

Nem az enyém az érdem,plagizáltam.Egy muszka tanulmányban olvastam

Pogány and Mackensen like this.
  12. rejsz felügyelő

Szerintem könnyű harckocsinak mindenképpen csak a lánctalpasokat lehet nevezni, bár rendesen felpáncélozva elérik az egykori közepes harckocsik tömegét. A kerekes verzió inkább páncélvadász, bár nekem jobban tetszik a tűztámogató jármű kifejezés. Angolul is sok ilyen mdoellt hívnak fire support vehicle-nek.
    Nem tudom amúgy, talán a Kürassier ilyen. Ennek a kínai picurnak kívülről töltik a tárját?

13. Mackensen

15:41-nél

zotyek78 likes this.
  14. rejsz felügyelő

Nyilván kintről könnyebb betölteni.
    A testben ezek szerint nincs is lőszer? Vagy úgy vannak vele hogy a töltőgépben lévő lőszer elég egy-egy bevetéshez?

15. Mackensen

Habár exportra készül, erről nem találtam adatot. A military-todayon 38 málházott lőszert ír. Nem nagyon tudom megsaccolni, hogy ennyi el is félne-e a torony hátsó részében.

16. Roni

Roni Well-Known Member

fip7 and Python like this.
  17. Roni

Roni Well-Known Member

18. Roni

Roni Well-Known Member

Python and fip7 like this.
  19. Roni

Roni Well-Known Member

20. Mackensen

Tudtam, hogy egy nap felkerül majd rá a propagandatorony!!!

Rotten878, Masztiff, Python and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása