KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 703
113
Melyik része avult el?
A koncepció. Melyik része elavult egy olyan F-15-nek amibe belepakolod egy az egyben az F-35 elektronikáját (oké a hajtómű nem fér bele). A válasz az, hogy minden rendszer modern lesz, de a koncepció elavultsága miatt mégis hátrányban lesz.

Mi a KF51? Ez gyakorlatilag egy 130-as ágyúval szerelt autoloaderes Leopard 2. Ugyanúgy ember deréktól felfelé a torony közepében, ugyanúgy ember a teknő elejében ami azt eredményezi, hogy a motorteren és kívül mindent páncélozni kell (kéne!!!). Mi ezzel a baj? Az, hogy a harckocsik páncélzata 40+ éve egyhelyben toporog. 40+ éve NERA páncélzatot kapnak a harckocsik úgy, hogy nincs anyagtechnológiai forradalom. Tehát ha tartani akarod az ugrásszerűen megnőtt átütésű harckocsiágyúkkal (a 130-as ágyú átütése minimum 50%-al nagyobb mint a legmodernebb 120 ágyú átütése) a lépést, akkor több út áll előtted:
  • Megtartod a régi koncepciót és olyan harckocsikat tervezel ahol nem csökkented a védendő felületet ellenben növeled a páncélvastagságot= borzasztó nagy (a modern páncél helyigénye óriási) és nehéz harckocsi, amolyan szárazföldi csatahajó 80-90 tonnával.
  • Megtartod a régi koncepciót és olyan harckocsikat tervezel ahol nem csökkented a védendő felületet, valamennyire növeled a páncélvastagságot (ezzele gyütt nő maga a harckocsi is), de annyira nem, hogy az erdedmény egy szárazföldi csatahajó legyen= elégtelen védelme amit megpróbálhatsz APS-el pótolni.
  • Új koncepciót alkalmazol amivel eléred a védendő felület drámai csökkenését= a védett felület extraerős az új lövegek találatát jóeséllyel kibíró páncélzatot kap úgy, hogy nem lesz szárazföldi csatahajód.
Ebből a 3-ból az Kf51 a második. Az EMBT és a T-14 a harmadik.
 
K

kamm

Guest
Hát 2 hete küldött haverom egy videót aki kint van éppen tanfolyamon, hogy ilyen megy a tévében. Szóval van.
Melyik államban? Mondjuk en hosszú evek óta nem fizetek már kábelert (FireTV Cube van a tevere dugva, azon a vilag minden streaming appja elérhető, plusz gigabit fiber), de mar vagy 10 eve sem lattam ilyesmit...
 
K

kamm

Guest
A koncepció. Melyik része elavult egy olyan F-15-nek amibe belepakolod egy az egyben az F-35 elektronikáját (oké a hajtómű nem fér bele). A válasz az, hogy mindene rendszer modern lesz, de a koncepció elavultsága miatt mégis hátrányban lesz.

Mi ez a KF51? Ez gyakorlatilag egy 130-as ágyúval szerelt autoloaderes Leopard 2. Ugyanúgy ember deréktól felfelé a torony közepében, ugyanúgy ember a teknő elejében ami azt eredményezi, hogy a motorteren és kívül mindent páncélozni kell (kéne!!!). Mi ezzel a baj? Az, hogy a harckocsik páncélzata 40+ éve egyhelyben toporog. 40+ éve NERA páncélzatot kapnak a harckocsik úgy, hogy nincs anyagtechnológiai forradalom. Tehát ha tartani akarod az ugrásszerűen megnőtt átütésű harckocsiágyúkkal (a 130-as ágyú átütése minimum 50%-al nagyobb mint a legmodernebb 120 ágyú átütése) a lépést, akkor több út áll előtted:
  • Megtartod a régi koncepciót és olyan harckocsikat tervezel ahol nem csökkented a védendő felületet ellenben növeled a páncélvastagságot= borzasztó nagy (a modern páncél helyigénye óriási) és nehéz harckocsi, amolyan szárazföldi csatahajó 80-90 tonnával.
  • Megtartod a régi koncepciót és olyan harckocsikat tervezel ahol nem csökkented a védendő felületet, valamennyire növeled a páncélvastagságot, de annyira nem, hogy az erdedmény egy szárazföldi csatahajó legyen= csökken a védelmed amit megpróbálhatsz APS-el pótolni.
  • Új koncepciót alkalmazol amivel eléred a védendő felület drámai csökkenését= a védett felület extraerős az új lövegek találatát jóeséllyel kibíró páncélzatot kap úgy, hogy nem lesz szárazföldi csatahajód.
Ebből a 3-ból az Kf51 a második. Az EMBT és a T-14 a harmadik.
A probléma ezzel az elmélettel csak annyi, hogy a másodikon messze jobb a legujabb technológiát hasznalo aktiv vedelem minden ellen, mig a harmadik egyszerűen védtelen modern ATGM ellen, azaz egy csőd ebben a formában, tehát a masodikkal szembeb egy koporsó.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 703
113
A probléma ezzel az elmélettel csak annyi, hogy a másodikon messze jobb a legujabb technológiát hasznalo aktiv vedelem minden ellen, mig a harmadik egyszerűen védtelen modern ATGM ellen, azaz egy csőd ebben a formában, tehát a masodikkal szembeb egy koporsó.
APS-t a harmadikra is rakhasz és még az is előfordulhat, hogyha kifogy, meghibásodik stb az APS akkor sem lövik át a világ végéről.
 
  • Tetszik
Reactions: Kalormen
K

kamm

Guest
Hiszen egy harckocsin ha kevesebb páncél van, az jó. :D A valósághajlító betyárúristenit neki. :D
Nee, pakoljunk ra meg 20 tonna pancelt, mindegy hogy szart sem er ma mar a modern AGTM.ellen, de JOVANAZUGY, HISZEN UGY KÖLLAZTATAT...

...a hatekony aktiv vedelmet meg hasznaljak a valosaghajlito kapitalistak!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 460
67 786
113
Nee, pakoljunk ra meg 20 tonna pancelt, mindegy hogy szart sem er ma mar a modern AGTM.ellen, de JOVANAZUGY, HISZEN UGY KÖLLAZTATAT...

...a hatekony aktiv vedelmet meg hasznaljak a valosaghajlito kapitalistak!
R.c8c11482319ebb0746815d3d802601fd
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dudi
K

kamm

Guest
APS-t a harmadikra is rakhasz és még az is előfordulhat, hogyha kifogy, meghibásodik stb az APS akkor sem lövik át a világ végéről.
Egyiket sem "lovik at" a vipag vegerol.
Rakhat - rakott? En nem latok rajta mast, mint Trophyt. Azt meg magad is elismered, hogy az messze van egy atfogo vedelemtol... ehhez képest a RM legalább beelfeccolt eveket meg csilliokat es most mar eleg atfogo vedelmibrendszere van, ugy tunik, mar top-attackot is beleértve, szerintem ebben kiegyezhetunk.

Engem amugy hidegen hagy a hull, hogy oszinte legyek, engem az integralt rendszerek es a real-time networking erdekel a KF51ben, az tenyleg 21. szazad mar.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 261
8 167
113
  • Új koncepciót alkalmazol amivel eléred a védendő felület drámai csökkenését= a védett felület extraerős az új lövegek találatát jóeséllyel kibíró páncélzatot kap úgy, hogy nem lesz szárazföldi csatahajód.
Az EMBT és a T-14 a harmadik.
Mitől lesz extraerős a páncélzat, ha 40+ éve nincs anyagtahó forradalom? Többet pakolok rá? Akkor nehezebb és nagyobb lesz...

A kérdés inkább az szerintem, hogy mire optimalizálnak (mert kompromisszumot azt biztos kell kötni): maradjon élve a kezszem találat esetén; bírja ki a szerkenytyű, majd pakolok bele manusokat; legyen képes kilőni mindent is a belátható környezetben; minden ellen legyen védett, mindent lőjön ki, nem baj, ha nem mozog (gyorsan). Egyéb hülye szempontjaim is vannak, de inkább hagyom, mert nem vagyok szagértő, csak megfigyelő.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 703
113
Egyiket sem "lovik at" a vipag vegerol.
Rakhat - rakott? En nem latok rajta mast, mint Trophyt. Azt meg magad is elismered, hogy az messze van egy atfogo vedelemtol... ehhez képest a RM legalább beelfeccolt eveket meg csilliokat es most mar eleg atfogo vedelmibrendszere van, ugy tunik, mar top-attackot is beleértve, szerintem ebben kiegyezhetunk.

Engem amugy hidegen hagy a hull, hogy oszinte legyek, engem az integralt rendszerek es a real-time networking erdekel a KF51ben, az tenyleg 21. szazad mar.
De, átlövi, nem a tornyot szemből, de minden mást igen.

Ha repülő lenne akkor igen akkor ezek számítanának. De ez egy harckocsi, ezzel oda kell menni és "állni kell a sarat". És igen a 21. században is oda kell majd menni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 703
113
Mitől lesz extraerős a páncélzat, ha 40+ éve nincs anyagtahó forradalom? Többet pakolok rá? Akkor nehezebb és nagyobb lesz...

A kérdés inkább az szerintem, hogy mire optimalizálnak (mert kompromisszumot azt biztos kell kötni): maradjon élve a kezszem találat esetén; bírja ki a szerkenytyű, majd pakolok bele manusokat; legyen képes kilőni mindent is a belátható környezetben; minden ellen legyen védett, mindent lőjön ki, nem baj, ha nem mozog (gyorsan). Egyéb hülye szempontjaim is vannak, de inkább hagyom, mert nem vagyok szagértő, csak megfigyelő.
Nincs varázslás ebben igazad van. A lövegek átütésnövekedése sem varázslás útján történt, hisz ott sem zajlott le valamilyen átütést elősegítő technológiai forradalom, csak simán nagyobbak lettek az ágyúk. Tehát úgy tudod elérni, hogy nem 5 köbmétert kell 10 tonna páncéllal védened hanem csak 2-t.

A SZÁMOK CSAK PÉLDÁK, HOGY ÉRZÉKELTESSÉK A KÜLÖNBSÉGET!!!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 714
113
egyik tank sem felel meg a modern elvárásnak !!!!

túl rövidek ahoz hogy a modern széles lövészárkokon át tudjanak menni , és hiányoznak róluk a két oldali gépágyúk , így hogyan tisztítja meg az ellenség vonalait ha elérik ?!!! semmi értelme ha csak át halad rajtuk, mert amikor végre oda ér a szurony roham és még a Vickers gépuska operátorok a helyükön lesznek, esélytelen lesz bevenni az állásokat
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 261
8 167
113
Egyébként nekem az EMBT-ben a torony egyáltalán nem taszít. A KF51 tornya meg tényleg böszme nagynak tűnik. A vége az lesz, amit valamely katonánk (talán @krisss vagy @dudi) írt: a németek a flansziákkal való kokettálás - és jó sok zsé meg idő elcseszése után - összeborulnak újfent, és lesz egy öszvér Párduc X.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 551
79 703
113
Egyébként nekem az EMBT-ben a torony egyáltalán nem taszít. A KF51 tornya meg tényleg böszme nagynak tűnik. A vége az lesz, amit valamely katonánk (talán @krisss vagy @dudi) írt: a németek a flansziákkal való kokettálás - és jó sok zsé meg idő elcseszése után - összeborulnak újfent, és lesz egy öszvér Párduc X.
A kegyelmes Úrnak alázatosan jelentem én voltam!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
Kamm kérlek ne fárassz a faszságaiddal, évek óta futó fejlesztési projektjeink vannak az RM-el és ismerem a marketingjüket mint a rossz pénzt.

Az idő szàmvetést amit írnak nyugodtan szorozd meg kettővel.
A Skyranger 30-ból szerinted mikor lesz késztermék? erre van "tipped"? :)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 261
8 167
113
Nincs varázslás ebben igazad van. A lövegek átütésnövekedése sem varázslás útján történt, hisz ott sem zajlott le valamilyen átütést elősegítő technológiai forradalom, csak simán nagyobbak lettek az ágyúk. Tehát úgy tudod elérni, hogy nem 5 köbmétert kell 10 tonna páncéllal védened hanem csak 2-t.

A SZÁMOK CSAK PÉLDÁK, HOGY ÉRZÉKELTESSÉK A KÜLÖNBSÉGET!!!
Értettem, csak ugye az a kva súly... A két koncepció mördzsölése lenne az optimális: erős alappáncélzat, modern APS és elektronika. Jelenleg elég a 120 mm-es álgyú, de később bele lehessen hegeszteni a 130-at. Remélem nem írtam hüleséget. Kihagytam a kisebb méretet...