KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 982
113
Nincs szükség? Fene tudja én szeretem ha vannak plusz képességek mondjuk 4-5km hatásos és pontos lőtáv mozgó vagy akár lassan és alacsonyan repülő helikopterek támadása .
Gyanítom a töltőgép korlátait folyamatosan javítják, igazítják az igényekhez.

Azért az RM se szarhatja le a platformot hiszen azzal együtt egy egység a tank meg az ágyú.
A töltőgépet az armatában tudták (elvileg mert a rosseb se tudja már hogy mi van most azzal a géppel) kicsérlni egy olyanra ami már a megfelelően hosszú penetrátoros nyilakat tudja kezelni, a T-90M-be ez nem került bele mert nem fér bele.
A 130-as a böszme nagy lőszerrel a hatásos (nem a maximális) lőtávot kitolta 5 km-ig és a lőszer az állítások szerint olyan gyors, hogy a jelenlegi APS-ek nem biztos, hogy egyáltalán el tudják fogni.
Az RM a nyilatkozatok szerint, alacsony áron akarja kitolni ezt a tankot a régi Leopard 2A4-eket használó országoknak akiknek a gépeit nem lehet A7 féle nehéz korszerűsítésen átnyomni és így akar felhasználóbázist teremteni a lövegnek ezzel akár kikényszerítve, hogy ez legyen a standard.
Az RM-nek az a lényeg, hogy a következő 30 évben is uralja a hk lőszerpiacot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 837
113
A töltőgépet az armatában tudták (elvileg mert a rosseb se tudja már hogy mi van most azzal a géppel) kicsérlni egy olyanra ami már a megfelelően hosszú penetrátoros nyilakat tudja kezelni, a T-90M-be ez nem került bele mert nem fér bele.
A 130-as a böszme nagy lőszerrel a hatásos (nem a maximális) lőtávot kitolta 5 km-ig és a lőszer az állítások szerint olyan gyors, hogy a jelenlegi APS-ek nem biztos, hogy egyáltalán el tudják fogni.
Az RM a nyilatkozatok szerint, alacsony áron akarja kitolni ezt a tankot a régi Leopard 2A4-eket használó országoknak akiknek a gépeit nem lehet A7 féle nehéz korszerűsítésen átnyomni és így akar felhasználóbázist teremteni a lövegnek ezzel akár kikényszerítve, hogy ez legyen a standard.
Az RM-nek az a lényeg, hogy a következő 30 évben is uralja a hk lőszerpiacot.
Be is szarok, ha a T-14-ben ugyanaz az elképesztően szar krusszeres töltőgép van mint a T sorozatban.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Érdekes összefoglaló volt.

A 130 mm-es ágyú a célban 50%-al nagyobb rombolást végez mint a 120-as, és 50%-al nagyobbl a lőtávja.
A 140-esnek 70%-al nagyobb a célban kifejtett hatása, viszont nagyobb módosítással jár a lőszerek gyártása és összfegyverzeti harcban a lövészkatonák súlyos hallás és vibrációs sérüléseket szenvednek. Ezzel odaszurt a KNDS 140-es EMBT-jének, miért 130-as a KF51.

A török Leopardok szíriai kalandjaiból tanulva eltávolították a harckocsi vezető melletti lőszertárolót. Automata töltőberendezés a toronyban a testben lévő személyzet védelmében. Találat esetén a felrobbanó lőszerek a tetőpancél irányában fejtik ki a hatásuk.

A toronyban integrált HERO 120 felderítő és ellenséget megsemmisitő drón. Lőtávolsagon túli célok támadására.
Ezenfelül Stinger Mini felderítő vagy kamikáze drón is van a toronyban. Amit távirányítású aknaként is lehet alkalmazni.
APS oldalról és TAPS felülről becsapódó rakéták, drónok ellen véd.
Alatta reaktív páncél.

Könnyebb transzport. Szemben a Leoparddal átalakítás nélkül lehet vasúton, közúton szállítani.

Amit gondolok a KF31 Marder alapokra épült és utána született az új KF41 már új alvázon.
Itt a KF51 Leopárd alvázon, fürgébb és nagyobb tüzerővel, távolabb hatékonyabb, de gyengébb hagyományos páncélzat. APS-el, TAPS-al kiegészítve viszont ezt részben kompenzálja. És akkor mozgekonyság, tüzerő tekintetében ver egy Lepardot a védelemben meg fene tudja, de inkább több a rizikó.
Mi van ha kijön a KF61 új alvázon, megerősített felfüggesztéssel, ami nagyobb súlyt bír és kompenzálja a hagyományos páncélzat hiányosságait, de böszmébb, távolabbra elérő tüzerővel? És a KF61 lesz az új Panther, a KF51 meg A4 upgrade?

Csak kellene egy vevő, aki megfinanszirozza a fejlesztést, bármilyen kockázatot és bármilyen késést bevállal.
:)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Újfent hangot adok véleményemnek, hogy lesz egy EMBT51(61), amit a KMW és az RM együtt fog fejleszteni/gyártani, miután találkoztak egy kompetens kancellárral....
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
A töltőgépet az armatában tudták (elvileg mert a rosseb se tudja már hogy mi van most azzal a géppel) kicsérlni egy olyanra ami már a megfelelően hosszú penetrátoros nyilakat tudja kezelni, a T-90M-be ez nem került bele mert nem fér bele.
A 130-as a böszme nagy lőszerrel a hatásos (nem a maximális) lőtávot kitolta 5 km-ig és a lőszer az állítások szerint olyan gyors, hogy a jelenlegi APS-ek nem biztos, hogy egyáltalán el tudják fogni.
Az RM a nyilatkozatok szerint, alacsony áron akarja kitolni ezt a tankot a régi Leopard 2A4-eket használó országoknak akiknek a gépeit nem lehet A7 féle nehéz korszerűsítésen átnyomni és így akar felhasználóbázist teremteni a lövegnek ezzel akár kikényszerítve, hogy ez legyen a standard.
Az RM-nek az a lényeg, hogy a következő 30 évben is uralja a hk lőszerpiacot.
Tudon én , hogy qrva gyors és nagyenergiájú egy ilyen nyíl de szimpla ballisztikus , korrigálatlan pályán már 2-3 ezer méteren is kérdéses a találat valószínűsége nemhogy 5000m-en ! Értem én a 130as ágyút de amit most látok naponta nem indokolja semmilyen szinten.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 982
113
Tudon én , hogy qrva gyors és nagyenergiájú egy ilyen nyíl de szimpla ballisztikus , korrigálatlan pályán már 2-3 ezer méteren is kérdéses a találat valószínűsége nemhogy 5000m-en ! Értem én a 130as ágyút de amit most látok naponta nem indokolja semmilyen szinten.
Ebben egyetértünk. Az armata szülte ijedelmet akarták meglovagolni az új löveggel mint ami a marha erős páncélzatot is képes kiiktatni amivel az armata alváza van ellátva. De mivel nincs armata bevetve a többi orosz gép pedig nem indokolja az erősebb ágyút nincs is rá igény.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 837
113
Tudon én , hogy qrva gyors és nagyenergiájú egy ilyen nyíl de szimpla ballisztikus , korrigálatlan pályán már 2-3 ezer méteren is kérdéses a találat valószínűsége nemhogy 5000m-en ! Értem én a 130as ágyút de amit most látok naponta nem indokolja semmilyen szinten.
Pont erről szólt a DM73 fejlesztése. A DM73 az egy gyakorlatilag egy új lőportöltetű DM63A3. De nem a nagyobb átütőerő miatt kellett a jobb lőportöltet, hanem a nagyobb sebesség miatt. A DM73 előtt a Leopard 2-nél nem a löveg vagy tűzvezető rendszer volt a korlátja a 4000 méteres hatásos lőtávnak, hanem az, hogy túl lassan ért el 4000 méterre a DM63, emiatt mozgó célt eltalálni szinte alig alig lehetett. Erre a porblémára válaszul növelték meg a DM73-nál a sebességet, hogy ne tartson neki fél életig eljutni 4000 méterre és legyen értelme mozgó célokra is lőni ekkora távolságról.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 837
113
Ebben egyetértünk. Az armata szülte ijedelmet akarták meglovagolni az új löveggel mint ami a marha erős páncélzatot is képes kiiktatni amivel az armata alváza van ellátva. De mivel nincs armata bevetve a többi orosz gép pedig nem indokolja az erősebb ágyút nincs is rá igény.
Konkrétan nincs T-14. Amennyire én követtem 10-20 darab van az orosz hadseregnél tesztelő/kiképző alakulatnál és ennyi. Putyin amikor lefújta az állami fegyverzetbeszerzési csomagot, akkor azzal nagy valószínűséggel a T-14-et is elkaszálta, ha nem is véglegesen de a háború végéig biztosan.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Pont erről szólt a DM73 fejlesztése. A DM73 az egy gyakorlatilag egy új lőportöltetű DM63A3. De nem a nagyobb átütőerő miatt kellett a jobb lőportöltet, hanem a nagyobb sebesség miatt. A DM73 előtt a Leopard 2-nél nem a löveg vagy tűzvezető rendszer volt a korlátja a 4000 méteres hatásos lőtávnak, hanem az, hogy túl lassan ért el 4000 méterre a DM63, emiatt mozgó célt eltalálni szinte alig alig lehetett. Erre a porblémára válaszul növelték meg a DM73-nál a sebességet, hogy ne tartson neki fél életig eljutni 4000 méterre és legyen értelme mozgó célokra is lőni ekkora távolságról.
Lali te tanultál fizikát , ballisztikát ? Ha igen akkor nem írnál ilyet ! 2000m felett már olyan szórása van még egy ilyen spéci ágyúnak is , hogy a találat valószínűsége igen csekély egy mozgó célnál , 4000m környékén még egy statikus cél is kihívás mert nem eltalálni gond egy 3x2m-es célt hanem JÓL ELTALÁLNI !Abban igazad . hogy ha növeled a töltet explóziós képességét igen nőni fog a sebesség azonos lövedék tömegnél ugyan ez van ha a lőpor töltetet növeled és ezzel nőni fog az energiája is persze a nagyobb átütőerőhöz ilyenkor a lövedéken is kell változtatni . De mennyivel tudod növelni a sebességet ? 8%-al ? Ezt mennyire fogja érezni a legénység tűzkiváltáskor ? Ők nem de az ágyú igen mert feszegeti a határait !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 982
113
Konkrétan nincs T-14. Amennyire én követtem 10-20 darab van az orosz hadseregnél tesztelő/kiképző alakulatnál és ennyi. Putyin amikor lefújta az állami fegyverzetbeszerzési csomagot, akkor azzal nagy valószínűséggel a T-14-et is elkaszálta, ha nem is véglegesen de a háború végéig biztosan.
@ogretankHU ezen nem tudom miért röhögsz, az oroszok jelentették be az újgenerációs eszközök fejlesztésének a befagyasztását. Ennek szerintem az az oka, hogy a meglévő eszközeik amikhez évek óta voltak használható modernizációs pakkok csak nem voltak megvéve most megkapják a szükséges modernizációt, hogy minél nagyobb mennyiséget tudjanak kitolni a veszteségek pótlására. Elég sok T-90M beszállításról szóló híradás volt mostanában nem?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
@ogretankHU ezen nem tudom miért röhögsz, az oroszok jelentették be az újgenerációs eszközök fejlesztésének a befagyasztását. Ennek szerintem az az oka, hogy a meglévő eszközeik amikhez évek óta voltak használható modernizációs pakkok csak nem voltak megvéve most megkapják a szükséges modernizációt, hogy minél nagyobb mennyiséget tudjanak kitolni a veszteségek pótlására. Elég sok T-90M beszállításról szóló híradás volt mostanában nem?
Csak ezen röhögök "Putyin amikor lefújta az állami fegyverzetbeszerzési csomagot, akkor azzal nagy valószínűséggel a T-14-et is elkaszálta"

Dudi nem tud már meglepni de megmosolyogtat ! Ha van egy valós harci cselekmény ahol ki lehet próbálni mindent is akkor gáz lett volna békeidős kitalációk alapján befejezettnek nyilvánítani egy új generációs HK-t ! Az az erős a Dudi állításában , hogy ő tudni véli , hogy elkaszálták , kész vége , annyi a T14-nek !

Én meg azt mondom , hogy az alapkoncepció marad mert az jó de a befejezést a valós harci tapasztalatok alapján fogják meglépni !

Amúgy meg vidám bohém gyerek vagyok szeretek röhögni !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 982
113
Csak ezen röhögök "Putyin amikor lefújta az állami fegyverzetbeszerzési csomagot, akkor azzal nagy valószínűséggel a T-14-et is elkaszálta"

Dudi nem tud már meglepni de megmosolyogtat ! Ha van egy valós harci cselekmény ahol ki lehet próbálni mindent is akkor gáz lett volna békeidős kitalációk alapján befejezettnek nyilvánítani egy új generációs HK-t ! Az az erős a Dudi állításában , hogy ő tudni véli , hogy elkaszálták , kész vége , annyi a T14-nek !

Én meg azt mondom , hogy az alapkoncepció marad mert az jó de a befejezést a valós harci tapasztalatok alapján fogják meglépni !

Amúgy meg vidám bohém gyerek vagyok szeretek röhögni !
Ezek szerin nagy vidámságodban szöveget sem tudsz értelmezni mert ott írja hogy nem véglegesen...