<b>kalapacs</b>
Köszönöm, hogy szóltál az eltérő kategóriákról, bár pont arra akartam felhívnia figyelmedet, hogy a Sprint ABM maga cáfolja azt, amit állítasz.
A Sprint a nukleáris robbanófeje ellenére saját fázisvezérelt radarral rendelkezett, amire nagy szüksége is volt, hiszen a W66 robbanófej „csak” pár kT-s volt, ez pedig erőseb behatárolta az elfogási távolságot a visszatérő fejekhez képest.
Egy támadó fegyver nagy sebessége eddig melyik háborúban vagy fegyveres összecsapásban volt hátrány bármikor is a világtörténelemben?
Publikus hiperszonikus fejlesztések:
<b>PROMPT (USA)</b> – globális hiperszonikus csapásmérő fegyver, hozzáteszem, eddig is minden globális csapásmérő rakétafegyver hiperszonikus sebességgel tér vissza a légkörbe, lásd az összes ICBM robbanófejet.
<b>Cirkon (Oroszo.)</b> –fejlesztés alatt álló nem hadászati, hanem harcászati hiperszonikus fegyver, amely a Yakhont, Brahmos, Klub-K és Iskander-K utáni következő szint.
<i>Iskander-K:</i>
https://www.youtube.com/watch?v=_mAXSW7L5vk
<b>DF-21 (Kína)</b> – hajók elleni ballisztikus rakéta manőverező visszatérő robbanófejjel, vissaztérő fej becsült sebessége 10M.
Teljesen hihető és hiteles, hogy a tengerészek nem fognak aggódni, ha az ellenfélnek hiperszonikus támadó eszközei lesznek. Ugyanezek a tengerészek értelemszerűen a szuperszonikusok miatt sem aggódnak, a szubszonikusokon meg egyenesen sírva röhögnek.
Ez melyik haditengerészet, ha megkérdezhetem?
Monte !
Szimplan nem ertesz a dologhoz amirol nyilatkozol. Ennyi az egesz.
Par gondolat.
A Sprintet azert hoztam hogy lehessen latni micsoda hoterhelest kap egy hiperszonikus repulo test a suru legretegben. Az pedig hogy fazisvezerelt volt a radarja onmagaban SEMMIT nem jelent. Annyira nem hogy az elso legvedelmi rendszerben hasznalt radar a "Home Chain" is fazis vezerelt volt megsem hasznaltak tuzvezetesre. Nem veletlen hogy atom robbanofejjel volt csak megfeleloen "pontos"
Magyaran az hogy fazisvezerelt egy radar meg onmagaban nem sokat mond. De nem ez a lenyeg.
A sebesseg fontos de onmagaban csak arra tamaszkodni karos. Es hogy stilusos is legyek eppen a Napoleont megvero Kutuzov mondta ezt.
A ballisztikus raketaknal ha nem tomeges a csapas mar evtizedek ota tobblepcsos vedelmi rendszerek vannak mind az oroszoknal mind az amiknal. Igen ezek a legnagyobb sebessegu celok de repulesi sebesseguket ugy nyerik hogy nagy magassagba az urbe emelkednek ahol kozegellenalas hijjan valamint a gravitaciot is felhasznalva tudjak ezt a sebesseget elerni. Az ara ennek meg az hogy pl egy interkontinentalis ballisztikus raketat ma FOLDI telepitesu radarral cca 3000 km rol mar felderitenek. Ezzel pedig cca 10 perc idot adnak a vedekezesre .
Ami a vitat elinditotta az az hogy szoba kerult hogy mikent lehet hiperszonikus sebessegu seaskimming raketat epiteni. Nagyon maceras nagyon draga dolog es mar most latni hogy nem eri meg a befektetest.
A sebesseg amire az orosz ASM raketak epulnek onmagaban keves ! Annyira hogy mar a 70 es evekbeli SZU/Orosz BUK M1-2 valamint az elso generacios SZ-300 as legvedelmi rendszereknek is megvolt a ballisztikus raketa elfogasi kepesseguk 4-8 km/sec sebessegig. Szerinted ha ez megvolt 40 evvel ezelott akkor mire kepesek mire lehetnek a legvedelmi rendszerek kepesek ma !!!???
A wiki meg Aranysas meg hasonlo akar nemzetkozi szakkiadvanyok mindig is csak karcoljak feluletesen karcoljak a temat. Nincs hozzaferesuk a tenyleges adatokhoz eljarasokhoz sot meg maguk a katonak akik a rendszert tanultak es hasznaljak sem tudnak rola mindent. Plane nem mas rendszerekrol.
Tisztelettel de gozod sincs a temarol. Csak elkepzeleseid vannak amit igy vagy de olyan adatok alapjan alkottal meg amit hagytak hogy hozzad eljusson vagy direkt igy akartak.
Szerinted az altalad linket videok mennyire fedik a rendszerek tenyleges kepessegeit ? Mennyire korrekt azok alapjan pro vagy kontra velemenyt mondani ?
De most ettol a fenti szosszenettol vonatkoztassunk el egy kicsit es gondold velem vegig a dolgot.
A mai korszeru legvedelmi raketakkal akar 300+ km re is lehet loni a LATOHATAR ALATTI celra !!!! Az az meg akkor sem garantalt a biztos megkozelites ha a Cirkon az ucso 300 km ert vegig 10 meter magasan es 6M sebessegel teszi meg.
De ha igy lenne akkor szerinted milyen orult mennyisegu energiara es szerkezeti kialakitasra lenne szukseg hogy ezt megvalosithassak ?
Ha pedig nagy magasagbol csapna le akkor meg ott van megint a felderitesi ido kerdese ami igy nagysagrendekkel megno es nem hogy 6M celsebesseg de manapsag 10-12M sem problema mar pl az SM-3 rendszernek.
Ugyan az a szitu mint a volt szu orosz tengoknal volt. Azt gondoltak hogy a sebesseggel mindent uberelni tudnak. Aztan nem ugy lett.
Remelem sikerult valamelyest ramutatni arra hogy nem teljesen helyes a gondolatmenet amin te is masok is elindultatok .
Reszemrol a temat befelyeztem mivel innan mar csak ismetelnem magamat.
koszonom