Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Amúgy mindenkinek szeretnék pár apróságot jelezni:
Műtrágya nélkül a tápanyagtartalom a felére, vagy még lejjebb a terméshozam a harmadára esne vissza.
A gépesített mezőgazdaság nélkül a Kárpát-medence mindent figyelembe véve kb el tudná tartani a mai népességet. Úgy, hogy a lakosság 60%a mezőgazdaságban dolgozik, és a szükséges biológiai lábnyomunk nő.
A városok (amiket ugye már a gonosz Ferenc császár is 15 percesre tervezett. A még gonoszabb Ferenc József, Horthy és Kádár meg méginkább) csak látszólag szennyezőbbek mint a sok kis falu, valójában a központosítás nagyon sok területen hatékonyabbá teszi a dolgokat.
Jelenleg nem az a baj, hogy nem pottyantósba szarunk, hanem, hogy még minimális profitot se vagyunk hajlandóak feláldozni a kényelmünkből. Így aztán jit szállítunk közúton, meg kínából hajón, de 1 iráni rial nem sok, annyit sem adnánk fel a profitunkból.
Ja igen mindezt úgy, hogy a máv leglerobbantabb (szó szerint, ugye a vh után elégé felrobbant volt a gördülőállomány) is elhozta a kívánt árut vasúton 1 hét alatt bárhova, most a kényelem jegyében megrendeled 10 napos szállítással a könyvet, vagy 30 napossal kínából, mert az mennyivel jobb, mint nem így.
De mert érzed, hogy szar, így elutasítod a 15 perces várost, helyette elmennél tanyára pirtyantósba szarni, és autóval ügyintézni járni, a kínából rendelt szarért, de te most nagyon zöldnek érzed magad...
De ugye Kim is a két szélsőség közötti ésszerű utat hiányolja.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 114
2 952
113
Tudod, a pottyantóst nem kell lehúzni, naponta egyszer mos kezét az ember, pisálni bárhova lehet, a ruhát napon szellőztetjük, fürödni csak vasárnap szoktunk. Viszont kint vagyunk egész nap a napon, érezzük az illatokat. Boltba jó esetben alig járunk. Hulladék meg alig van... A szerves komposztálódik, ételmaradék az állatoknak...

Talan a zsákfalu cigánysorán még találsz ilyesmit, de lehet már ott sem jellemző, meg reméljük nem is ez a cél.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Talan a zsákfalu cigánysorán még találsz ilyesmit, de lehet már ott sem jellemző, meg reméljük nem is ez a cél.
Ha közlekedni kell, akkor a tömegközlekedés az igazán környezetbarát, melléd ül szombaton @Kim Philby , aki vasárnap már fürdeni is fog. Végigtapogat minden kapaszkodót a kezével, nem csecsemő, nem nyalja meg, meg aznap már mosott is kezet, szóval nincs mitől tartani!


Waka-waka, this time for Africa!

Bocs, de akkor inkább a 15 perces várost, az okoscsappal, ami statisztikát csinál, hogy elégszer mosok-e kezet, és a QR kóddal bérelhető közkerékpárt...

(ui: földműves szülei barátomnak eléggé letolták, ha pl. a kerti munka után nem mosott kezet rendesen, körömkefével, ahányszor a konyhába, étel közelébe ment...)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
földműves szülei barátomnak eléggé letolták, ha pl. a kerti munka után nem mosott kezet rendesen, körömkefével, ahányszor a konyhába, étel közelébe ment...
Pedig a föld az nem kosz. Engem sokkal jobban irritált, mikor tömegközlekedéssel jártam; természetesen nem azt jelenti, hogy nem mos az ember kezet, de nem kell szélsőségekbe átmenni. De ilyen okos csap meg hasonlók steril világ egy rettentően civilizás mázba csomagolt antihumánus dolog.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Majd a sötétben dúdolod,
"Áram nélkül mit érek én..." :p ha megszűnik a villamoshálózat.
Igen, meg fog szűnni, elpárolognak a vezetékek, az erőművek a föld nyeli el, stb. Az egyetlen dolog amit tehetünk ellene, ha nem mosunk kezet, és pottyantósba szarunk... mert ha nincs áram, ara a megoldás nyilván a higiénia visszafejlesztése a járványok korának szintjére.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha közlekedni kell, akkor a tömegközlekedés az igazán környezetbarát, melléd ül szombaton @Kim Philby , aki vasárnap már fürdeni is fog. Végigtapogat minden kapaszkodót a kezével, nem csecsemő, nem nyalja meg, meg aznap már mosott is kezet, szóval nincs mitől tartani!
Németek meg alig fürdenek, a csecsemőt meg hetekig, hónapokig nem mossák meg, miután szülés után egyből hazaküldik a kórházból. Szóval akkor lenne csak igazán európéer a Filbi Úr. De ha szerencséd van, még a héten letekert 200 km hegyi szakaszt is párás melegben, az már belbrüsszeli európéerség csimborasszója.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Pedig a föld az nem kosz. Engem sokkal jobban irritált, mikor tömegközlekedéssel jártam; természetesen nem azt jelenti, hogy nem mos az ember kezet, de nem kell szélsőségekbe átmenni. De ilyen okos csap meg hasonlók steril világ egy rettentően civilizás mázba csomagolt antihumánus dolog.
Nem csak kosz., de beteg lehetsz tőle, az élelmiszerek megromlanak, nem véletlen javult az életminőség és a várható élettartam a higiéniai fejlődéstől.

Az hogy mennyire steril, antihumánus, vagy nem, az azokon múlik akik élik. Attól, hogy nem mos kezet valaki, mert az jajj buzis, nem lesz humánusabb, vagy humanistább. Sőt, egy ilyen undorító alak után megfogni bármit mentális kínzás egy igényesebb embernek. Humánus másokat betegségeknek kitenni, humánus másokat undornak kitenni? @Kim Philby -t ezek alapján ismerem: múltkor feljött az antihumánus városba, és ő volt az öreg büdös bácsi aki a körmét vágta a villamoson a vakvilágba, repült a szaru szanaszéjjel... öröm volt így munkába menni! (XII. kerület, BAH csomópont, 17-es villamos). De legalább nem volt steril antihumánus. Én pedig nézem tovább, hogy milyen okoscsapot kapok, ami termosztátos, és nem éget le a víz, ha lehúzzák a budit miközben zuhanyozok (ez sajnos a nálam kiépített gépészet egy gyenge pontja).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem csak kosz., de beteg lehetsz tőle, az élelmiszerek megromlanak, nem véletlen javult az életminőség és a várható élettartam a higiéniai fejlődéstől.
Érdekes, régen még azt mondta az orvos anyámnak, mikor nővérem betegesebb volt, hogy hagyja anyuka rohangálni a tyúkszarban, attól fejlődik az immunrendszer, mert nézze meg, aki nincs tutujgatva, hanem rohangál a koszban, a jószágok közt annak kevesebb baja van.

Mitől leszek beteg, a földtől? Majd szerinted a paraszt az rohangál be mindig 100 métereket a kertből, mert épp gyomlál és viszket a füle töve, hogy jajj belehalok. Szép is lenne.
Meg mindig valami vegyszerrel tisztára sikálni mindenét az embernek az nagyon ződ és egészséges. Most nyilván nem arról van szó, hogy ha megy az ember orvoshoz, ügyet intézni, "be" a városba, akkor legyen fél kiló talaj a fületöviben; de mitől gusztusosabb az, ha valaki otthon megsimogatja Pupikát a házibolhafészket, aki épp az imént nyalta keresztbe a segge vágatját, majd felszáll a négyes hatosra, Te meg utána fogdosod végig a kapaszkodót ... annak tudatában, hogy de legalább nem "koszos".

Miért romlik meg az élelmiszer? Mikor -ideális esetben- a földben nő a növény. akkor nem lesz baja? Meg hát tudod, szartól nő a retek.

egy ilyen undorító alak után megfogni bármit mentális kínzás egy igényesebb embernek.
Mi az, hogy igényes? Az igényestől döglődik a világ, mert az igényes mára egyet jelent a sterillel. Legyen igényes az utca -2 miliméter a fű, ne legyen benne virág, mert allergén, se állat, mert Bubuka fülébe mászik, de ne is száradjon ki, mert az sem igényes ... de akkor már le is díszkövezhetjük, mert legalább sár sem lesz, meg igényesen megállhatok a rendszeresen igényesre vickolt autómmal, mert én ilyen modern vagyok és nem szeretem a kínzatást.
Persze igazából ez mind csak a látszat, mert ez az igényesség rengeteg kosszal és mocsokkal jár, rengeteg környezetszennyezéssel és mire levesszük a polcról az igényesen egységes zöldséget, amit lehet, hogy Ioan a román vendégmunkás szedett 'panyolországban miután igényesen megvakarta a tökét igényesen hazamehetünk a négyeshatoson Bubuka végbéltermékét és Ioan izzadságos izéjét huszon nyolcszor a szánkba és szemünkbe kenve megnyugodhatunk, hogy vár minket az intelligens sosemjavítható csap, az intelligens sosem javítható hűtőben a német tisztasági törvények által főzött sör és megnyugszunk, hogy már csak a szöcskét kell elővenni az intelligens rovarpirítóból egy szép estéhez.

Lényeg, nem kell szélsőségekbe beleesni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ebben egyetértünk, de én nagyon szkeptikus vagyok az emberi természettel és hozzáállással kapcsolatban ugyanis az emberi civilizáció fejlődésének egyik fontos mozgatórugója az ember lustaság és kényelemszerető természete.
Hát, és hoppá de nem.
A városban egy főre sokkal kevesebb szennyezés van közlekedésbol, futesbol. Sokkal kevesebb energia a kozmuvekkel kiszolgálni.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Érdekes, régen még azt mondta az orvos anyámnak, mikor nővérem betegesebb volt, hogy hagyja anyuka rohangálni a tyúkszarban, attól fejlődik az immunrendszer, mert nézze meg, aki nincs tutujgatva, hanem rohangál a koszban, a jószágok közt annak kevesebb baja van.

Mitől leszek beteg, a földtől? Majd szerinted a paraszt az rohangál be mindig 100 métereket a kertből, mert épp gyomlál és viszket a füle töve, hogy jajj belehalok. Szép is lenne.
Meg mindig valami vegyszerrel tisztára sikálni mindenét az embernek az nagyon ződ és egészséges. Most nyilván nem arról van szó, hogy ha megy az ember orvoshoz, ügyet intézni, "be" a városba, akkor legyen fél kiló talaj a fületöviben; de mitől gusztusosabb az, ha valaki otthon megsimogatja Pupikát a házibolhafészket, aki épp az imént nyalta keresztbe a segge vágatját, majd felszáll a négyes hatosra, Te meg utána fogdosod végig a kapaszkodót ... annak tudatában, hogy de legalább nem "koszos".

Miért romlik meg az élelmiszer? Mikor -ideális esetben- a földben nő a növény. akkor nem lesz baja? Meg hát tudod, szartól nő a retek.


Mi az, hogy igényes? Az igényestől döglődik a világ, mert az igényes mára egyet jelent a sterillel. Legyen igényes az utca -2 miliméter a fű, ne legyen benne virág, mert allergén, se állat, mert Bubuka fülébe mászik, de ne is száradjon ki, mert az sem igényes ... de akkor már le is díszkövezhetjük, mert legalább sár sem lesz, meg igényesen megállhatok a rendszeresen igényesre vickolt autómmal, mert én ilyen modern vagyok és nem szeretem a kínzatást.
Persze igazából ez mind csak a látszat, mert ez az igényesség rengeteg kosszal és mocsokkal jár, rengeteg környezetszennyezéssel és mire levesszük a polcról az igényesen egységes zöldséget, amit lehet, hogy Ioan a román vendégmunkás szedett 'panyolországban miután igényesen megvakarta a tökét igényesen hazamehetünk a négyeshatoson Bubuka végbéltermékét és Ioan izzadságos izéjét huszon nyolcszor a szánkba és szemünkbe kenve megnyugodhatunk, hogy vár minket az intelligens sosemjavítható csap, az intelligens sosem javítható hűtőben a német tisztasági törvények által főzött sör és megnyugszunk, hogy már csak a szöcskét kell elővenni az intelligens rovarpirítóból egy szép estéhez.

Lényeg, nem kell szélsőségekbe beleesni.
Elvileg kéne egy középút, ahol nem tenyészik mindenkiben 60 féle bélféreg meg egyéb élősködő, de még nem is gyakoribbak az allergiák.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
attól fejlődik az immunrendszer,
Azóta se értük utol születéskor várható élettartamban európa nyugati részét, de legalább az oroszok is majdnem utolértek...

Persze igazából ez mind csak a látszat, mert ez az igényesség rengeteg kosszal és mocsokkal jár,
Jóval kevesebbel, mint a fetesizált sétálsz a szarban életmód.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
de még nem is gyakoribbak az allergiák.
Mint biológus a doktornak mondom, amit biztos te is tudsz, a civilizációs betegségek gyakorisága kisebb mint a középkorban volt, csak mostani rendszerben ezt meg is éljük.
Avagy persze lehet a középkori rendszer:
Előzd meg a gutaütést szepszissel.
Csak szerintem én inkább tüsszögök a súlyos szénanáthától, ha olyan barom vagyok, hogy nem készültem antihisztaminnal (ami amúgy óriási minőségi ugrás 20 évvel ezelőtthöz képest, amikor még minden ilyennel együtt is heteket voltam képes végigtüsszögni és szenvedni) mint elhalálozzak 5 évvel ezelőtt fulladásban, vagy 10 évvel ezelőtt, mert épp allergiás időszakban léptem tüskébe, és kaptam egy jóféle tetániás görcsöt.
Fene a gusztusom.
Csak az a baj, hogy a sok menjünk vissza a szarba lakni embör mind mind igényelné az orvostudományt.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby