Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Jönnek!
Ne bántsátok őket.

orias_torosdarazs_nosteny_20180623_halmos_gergo_02.jpg
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
493
2 547
93
M

molnibalage

Guest
meg az olyan vékony kukazsák, hogy elszakad be beledobom a szemetet, nem bírja ki azt a 10 métert amíg kiviszem a szemetet (nem pakolom agyon), meg vegyek mostható műanyag hálót a zöldségvásárlásra, de a pékárut nem lehet ám papírba csomagolni (vagy ha abba tesszük a fele műanyag ablak), de a műanyag olyan vékony, hogy a sóskifli elvágja.
Kb. A környezetvédelem duma alatt sikerült annyira elvékonyítani termékeket, hogy alap formájukban szinte semmire sem jó.
A szemetszsákból néha duplát használok már emiatt.

De a papírzacskó is tényleg röhejes, aminek az 1/3-a műanyag fólia. Navajon kidobáskor hány ember szedi szét...?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
De a papírzacskó is tényleg röhejes, aminek az 1/3-a műanyag fólia. Navajon kidobáskor hány ember szedi szét...?
Én szétszedem :cool:
Sőt, a felvágottakhoz használt kívül papír-belül fólia csomagolást is :cool:

De amennyire tudom, a pandémia alatt szünetelt a szelektív hulladék szétválogatása, mindent égettek, ami éghető. Nem tudom, azóta visszaállt-e a régi rend.
A tetra-pack dobozok feldolgozásához a legközelebbi üzem talán a lengyeleknél van, úgyhogy nem éri meg egyenlőre a kiválogatása...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Én szétszedem :cool:
Sőt, a felvágottakhoz használt kívül papír-belül fólia csomagolást is :cool:

De amennyire tudom, a pandémia alatt szünetelt a szelektív hulladék szétválogatása, mindent égettek, ami éghető. Nem tudom, azóta visszaállt-e a régi rend.
A tetra-pack dobozok feldolgozásához a legközelebbi üzem talán a lengyeleknél van, úgyhogy nem éri meg egyenlőre a kiválogatása...
Sajnos odáig sem jutottunk el, hogy egyértelmű lenne a szelektálási rend. Szarnak bele az egészbe odafentről is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Én szétszedem :cool:
Sőt, a felvágottakhoz használt kívül papír-belül fólia csomagolást is :cool:

De amennyire tudom, a pandémia alatt szünetelt a szelektív hulladék szétválogatása, mindent égettek, ami éghető. Nem tudom, azóta visszaállt-e a régi rend.
A tetra-pack dobozok feldolgozásához a legközelebbi üzem talán a lengyeleknél van, úgyhogy nem éri meg egyenlőre a kiválogatása...
Na a Tetrapakot konkrétan tiltanám. Utálom. Legyen zacskós tej. Mennyivel kevesebb szemét, és mennyivel könnyebb újrafeldolgozni. (hogy a helyi gazdaságból kiszállított csereüveges tejet ne említsem...)

Svédeknél a liszt, vagy a babkonzerv is tetrapak. Agyrém.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Na a Tetrapakot konkrétan tiltanám. Utálom. Legyen zacskós tej. Mennyivel kevesebb szemét, és mennyivel könnyebb újrafeldolgozni. (hogy a helyi gazdaságból kiszállított csereüveges tejet ne említsem...)

Svédeknél a liszt, vagy a babkonzerv is tetrapak. Agyrém.
Alföldi városokban láttam pár éve tej-automatákat, odamész az üvegeddel/pet-palackoddal, és megtöltöd. Nem tudom, működnek-e még..
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
a helyi gazdaságból kiszállított csereüveges tejet ne említsem
Igen, csak a legtöbbe kerül az üvegek tisztítása és a víz és vegyszerhasználat miatt nem biztos, hogy sokkal környezetkímélőbb. Szabályozásilag is a legnehezebb műfaj.

Alföldi városokban láttam pár éve tej-automatákat, odamész az üvegeddel/pet-palackoddal, és megtöltöd. Nem tudom, működnek-e még..
Természetesen. Bár nálunk pár éve leszerelte a tehenészet, aztán egy ideig az egyik gazdaságnak volt kocsija, ahonnan árulták és elég sokan vettek is onnan. Aztán jött új vezetés a gazdaság élére és leállította. Most meg már ott tartunk, hogy mezőgazdasági telelpülésen szinte nincs háznál tehén és nem lehet helyi házitejet venni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Igen, csak a legtöbbe kerül az üvegek tisztítása és a víz és vegyszerhasználat miatt nem biztos, hogy sokkal környezetkímélőbb. Szabályozásilag is a legnehezebb műfaj.
És a mosd ki otthon egyesével a tetrapakokat kidobás előtt az aznnyira környezetkívélő? Egyszerűen a szőnyeg alá söpörték egy externáliaként elrejtve ezt költséget, holott méretgazdaságosan valószínűleg kevesebb víz felhasználsással, jobb újrahasznosítással, tisztítással megoldható, mint hogy otthon mosogatják az emberek a szemetet.

A betétdíj ráadásul ösztönzi az újrahasznosítást, csak jól kell megállapítani, hogy a hamisítást ne ösztönözze.

Aztán meg a víz és vegyszerhasználaton központilag könnyebb modernizálni, javítani, mint széttagolva az egész társadalomban.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
És a mosd ki otthon egyesével a tetrapakokat kidobás előtt az aznnyira környezetkívélő? Egyszerűen a szőnyeg alá söpörték egy externáliaként elrejtve ezt költséget, holott méretgazdaságosan valószínűleg kevesebb víz felhasználsással, jobb újrahasznosítással, tisztítással megoldható, mint hogy otthon mosogatják az emberek a szemetet.

A betétdíj ráadásul ösztönzi az újrahasznosítást, csak jól kell megállapítani, hogy a hamisítást ne ösztönözze.

Aztán meg a víz és vegyszerhasználaton központilag könnyebb modernizálni, javítani, mint széttagolva az egész társadalomban.
Ja, persze, nem, de drága a szabályoknak megfelelni. Van egy videó, ahol pont ezekről volt szó egy Debrecen melletti bio tehenészet kapcsán, de nem találtam a videót.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
És a mosd ki otthon egyesével a tetrapakokat kidobás előtt az aznnyira környezetkívélő? Egyszerűen a szőnyeg alá söpörték egy externáliaként elrejtve ezt költséget, holott méretgazdaságosan valószínűleg kevesebb víz felhasználsással, jobb újrahasznosítással, tisztítással megoldható, mint hogy otthon mosogatják az emberek a szemetet.
Egyébként is azzal kezdődik az újrafelhasználás a válogatás után, hogy átmossák a cuccot. Úgyhogy otthon igazán annyira kell elöblíteni, hogy neked ne legyen zavaró a tárolás alatt (azaz ne büdösödjön/rohadjon rád).
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 025
66 477
113
Három hónapja megállíthatatlanul ömlik a szennyezett bányavíz a Sajó folyóba. A hivatalok és minisztériumok egymásra mutogatnak, a rendőrség feljelentés alapján nyomoz, de a folyó élővilágát súlyosan mérgező bányavíz egyre csak ömlik, még nagyobb mennyiségben, mint februárban. A helyi horgászszövetség tagja tehetetlen dühében és végső elkeseredettségében a folyón történt ökológiai katasztrófa kapcsán a hatóságok tétlensége miatt az Európai Bizottság elé viszi az ügyet. Alább a Felvidék.ma írása.
Forrás: https://kuruc.info/r/3/243558/
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Három hónapja megállíthatatlanul ömlik a szennyezett bányavíz a Sajó folyóba. A hivatalok és minisztériumok egymásra mutogatnak, a rendőrség feljelentés alapján nyomoz, de a folyó élővilágát súlyosan mérgező bányavíz egyre csak ömlik, még nagyobb mennyiségben, mint februárban. A helyi horgászszövetség tagja tehetetlen dühében és végső elkeseredettségében a folyón történt ökológiai katasztrófa kapcsán a hatóságok tétlensége miatt az Európai Bizottság elé viszi az ügyet. Alább a Felvidék.ma írása.
Forrás: https://kuruc.info/r/3/243558/