Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Addigra nem lesznek kész az még szerintem új atomerőműveikkel sem. Most eléggé belehúztak, Hinkley Point 2. blokk már rendesen épül, nicnsnek akkora költségtúllépések mint az első blokknál, amit főleg szabályozói szopatás okozott ott is, még 2 a hinkley-pointival azonos erőművet építenek, és a Rolls Royce 16 szériagyártott reaktorja (másik projekt) is ígéretes.
Szörnyen kusza mondatokat írok, ha beleszerkesztek egy mondatba. Kicsik a betűk a komment dobozban a vén szemeimnek :(
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mondjuk a Stelvio pont nem tetszik, szerintem nem jók az arányai. 5 év garanciát kapsz Alfára is. Ha történik valami a márkával (ami nem kizárt), akkor is megveszi valaki a márkát, és annak kell szervíz támogatást adni továbbra is. A kivonult távolkeleti márkák után is van aki átvette a támogatást, törvény kötelezi erre a márkákat, amik hivatalosan megjelennek a piacon.

A Vitara és a Gulietta nagyon más életérzés. Guiletta-val nem mégy ki a szőlőbe. :)

Én egy életen át hoztam a józan döntéseket, és azon kívül, és úgy látom, hogy feleslegesen. (tágabb értelemben, mint hogy vettem egy olasz autót). Sokkal több kockázatot is vállalhattam volna.

Nekem nem volt még Suv/Crossoverem.. az előző autóhoz képest egy álom vezetni a Vitarát. Nem leülni kell, csak beülni, magasan vagyok, látom az egész horizontot vezetés közben.. egyszerűen imádom és még 13 nap elteltével is új illata van. Én nem akarok már sedant, kombit, csak ilyen magasépítésűt, annyira jó. :D

Ezért tetszik jobban a Stelvio is, mint a Giulia... A Tonale-re is kíváncsi leszek! Karácsonyra egy kupont akarok venni a testvéremnek, amivel a Stelvio Quadrifoglioval mehetne pár kört a Hungaroringen vagy más pályán, de csak Mustangosat találtam eddig...

"A Vitara és a Gulietta nagyon más életérzés. Giulietta-val nem mégy ki a szőlőbe. :)"

Ezért sem mertem megvenni, ismerve magamat már-már betegesen féltettem, óvtam volna :D A Suzukit is féltem, megkap mindent.. de az "csak" Suzuki..igásló, bírja, ...ezzel valahogy nyugodtabban hajtom álomra a fejem, mintha Alfa állna a házelőtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Pont pár napja volt róla cikk, hogy már itt van az ablakban, a japóknál a honda fog jövő év elején bemutatni egy Level 3 önvezetőképességű luxus szedánt, a németeknél a Merci az S osztályt p, a Tesla pedig rövidesen megvalósuló teljes önvezetést ígér.

https://alapjarat.hu/tech/nagyot-lephet-elore-honda-az-onvezetesben


Ki találta ki ezt az önvezetés mániát? Miért priorítás? Miért ez folyik minden csapból?

A vásárlók részéről ekkora igény lenne rá? Hát akinek erre lenne igénye, az járjon busszal meg vonattal.

Magamból indulok ki... soha nem kellene nekem önvezető autó, mégha lenne rá pénzem, akkor se, szeretek vezetni, manuálisan váltani, a vezetés kikapcsol, feltölt.

Továbbá retardált sem vagyok, hogy 1.a számítógép irányítson, 2. hogy én átengedjem az irányítást a számítógépnek.. majd én irányítom a számítógépet. Miért bíznám rá az életem egy gépre?

Ezek a kritikák leginkább a tesla féle "teljes önvezetés" - nek szólnak... nyugodtan kenjék a hajukra a teljes önvezetésüket.

Inkább egy olyan motort fejleszt
enének ki, ami vízzel megy.. vagy olyan gumiabroncsot ami 6 helyett 10 évig megőrzi a jó minőségét, hamár védjük a környezetet.. . nem ilyen f@szságokra költeni súlyos pénzeket, mint az "önvezető autó" meg "önvezető kamion" ...kissé vicces és röhejes dolgok ezek a hackerek és tömeggyilkos terroristák korszakában...

Ui: Rokon Toyota Ch-re magától betud parkolni... hurrá. Amikor kb 2 éve megvette kipróbáltuk, konstatáltuk, hogy igen, képes rá. Ügyes. Azóta se nyúlt ahhoz a funkcióhoz. /az autót nem emiatt választotta, hanem mert hybrid és Toyota.. csak tudja ezt a sallangot is.. parasztvakítást.. persze falábúaknak és nőknek biztos jól jön ez a funkció. /
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ki találta ki ezt az önvezetés mániát? Miért priorítás? Miért ez folyik minden csapból?

A vásárlók részéről ekkora igény lenne rá? Hát akinek erre lenne igénye, az járjon busszal meg vonattal.

Magamból indulok ki... soha nem kellene nekem önvezető autó, mégha lenne rá pénzem, akkor se, szeretek vezetni, manuálisan váltani, a vezetés kikapcsol, feltölt.

Továbbá retardált sem vagyok, hogy 1.a számítógép irányítson, 2. hogy én átengedjem az irányítást a számítógépnek.. majd én irányítom a számítógépet. Miért bíznám rá az életem egy gépre?

Ezek a kritikák leginkább a tesla féle "teljes önvezetés" - nek szólnak... nyugodtan kenjék a hajukra a teljes önvezetésüket.

Inkább egy olyan motort fejleszt
enének ki, ami vízzel megy.. vagy olyan gumiabroncsot ami 6 helyett 10 évig megőrzi a jó minőségét, hamár védjük a környezetet.. . nem ilyen f@szságokra költeni súlyos pénzeket, mint az "önvezető autó" meg "önvezető kamion" ...kissé vicces és röhejes dolgok ezek a hackerek és tömeggyilkos terroristák korszakában...

Ui: Rokon Toyota Ch-re magától betud parkolni... hurrá. Amikor kb 2 éve megvette kipróbáltuk, konstatáltuk, hogy igen, képes rá. Ügyes. Azóta se nyúlt ahhoz a funkcióhoz. /az autót nem emiatt választotta, hanem mert hybrid és Toyota.. csak tudja ezt a sallangot is.. parasztvakítást.. persze falábúaknak és nőknek biztos jól jön ez a funkció. /
Én meg nem szeretek vezetni, elegem van abból, hogy a 10. Szeretek vezetni sofőr talán megáll q zebránál ha gyalog megyek, de ez se számít, ahogy te se.
Jelenleg még az önvezetés álom, marketing bullshitnak jó. De ha elkészül nem szabad, hogy opció legyen. Ha szeretsz vezetni várni fog a hungaroring
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Én meg nem szeretek vezetni, elegem van abból, hogy a 10. Szeretek vezetni sofőr talán megáll q zebránál ha gyalog megyek, de ez se számít, ahogy te se.
Jelenleg még az önvezetés álom, marketing bullshitnak jó. De ha elkészül nem szabad, hogy opció legyen. Ha szeretsz vezetni várni fog a hungaroring

Honnan veszed, hogy a gyök2 sofőr áll meg? Az esetleg még a zebra előtt álló gyalogot sem veszi észre...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerencsénkre a jóságos Eu újabb kötelezően autókba építendő szarokkal örvendezteti meg a lakosságát:
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/11/14/furcsa_kotelezo_extrak_jonnek_az_autokba/

Ennek a videónak az elején pedig tökéletesen látható, hogy milyen jó is az amikor az autó helyettünk akar vezetni, főleg úgy, hogy nem tud:

Kicsit sem veszélyes ez közúton..... Siralmas ez a hülye új világ....

Versenypályán száguldozva hasonlítanak egy böhöm magasított dögöt egy legendás drift car-hoz... okké.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Szerencsénkre a jóságos Eu újabb kötelezően autókba építendő szarokkal örvendezteti meg a lakosságát:

Lassan csak eléri az EU, hogy az olcsó kisautó meg az olcsó elektromos autó ára hasonló legyen, csak nem úgy, ahogy eddig gondoltuk.

Ki találta ki ezt az önvezetés mániát? Miért priorítás? Miért ez folyik minden csapból?

Tpod_3.0.jpg

volvo-truck-autonomous_T2018_0314-1.jpg


Itt fog elsőnek széles körben elterjedni. A személyautó csak az open beta teszt.

Magamból indulok ki... soha nem kellene nekem önvezető autó, mégha lenne rá pénzem, akkor se, szeretek vezetni, manuálisan váltani, a vezetés kikapcsol, feltölt.

Továbbá retardált sem vagyok, hogy 1.a számítógép irányítson, 2. hogy én átengedjem az irányítást a számítógépnek.. majd én irányítom a számítógépet. Miért bíznám rá az életem egy gépre?

Az emberek nagyobb részének a vezetés nyűg. Ha megvalósul az önvezetés, onnantól ezek az emberek vidáman Facebookozhatnak a telefonjukon, nézhetik az éppen aktuális szemetet, olvashatnak könyvet stb.. Persze ugyanezt ki lehetne úgy is váltani, hogy ne kelljen minden nap ingázni a munkahelyre...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az emberek nagyobb részének a vezetés nyűg. Ha megvalósul az önvezetés, onnantól ezek az emberek vidáman Facebookozhatnak a telefonjukon, nézhetik az éppen aktuális szemetet, olvashatnak könyvet stb.. Persze ugyanezt ki lehetne úgy is váltani, hogy ne kelljen minden nap ingázni a munkahelyre...

Az egyéni közlekedés a mi öreg korunkra ismét luxuscikk lesz.
Hosszú távon az elektromos autózás nem fenntartható sem energiával sem nyersanyaggal.
Az olaj alapú sem, még ha mi ki is húznánk az utódaink maximum múzeumban láthatnának ICE-t.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Szerencsénkre a jóságos Eu újabb kötelezően autókba építendő szarokkal örvendezteti meg a lakosságát:
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/11/14/furcsa_kotelezo_extrak_jonnek_az_autokba/

Ennek a videónak az elején pedig tökéletesen látható, hogy milyen jó is az amikor az autó helyettünk akar vezetni, főleg úgy, hogy nem tud:

Kicsit sem veszélyes ez közúton..... Siralmas ez a hülye új világ....

Hujujujj, mit kapott a Ford... "foskuga".. biztos nem erre számított a Petrányi.

A Szuzka meg persze most sem okozott csalódást.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Ooorky

"Nem kell,"

Pont ezért nem érted, hogy miről hadoválok. Nem az a lényeg, hogy a szuzuki gyorsabb!
A Ford balesetveszélyes! Nézd meg a videón, hogy mit művel a kocsi. Milyen öngyilkos módban megy a biztonsági elektronika!
A videó így kapcsolódik a linkelt TC-s cikkhez.
Szerintem ha valamiről véleményt formál az ember akkor azt előbb nézze meg, vagy olvassa el. :)
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
T

Törölt tag 1711

Guest
Ooorky

"Nem kell,"

Pont ezért nem érted, hogy miről hadoválok. Nem az a lényeg, hogy a szuzuki gyorsabb!
A Ford balesetveszélyes! Nézd meg a videón, hogy mit művel a kocsi. Milyen öngyilkos módban megy a biztonsági elektronika!
A videó így kapcsolódik a linkelt TC-s cikkhez.
Szerintem ha valamiről véleményt formál az ember akkor azt előbb nézze meg, vagy olvassa el. :)

TC nálam tiltólistás mióta kikapcsolt adblock-kal is rinyált, hogy kapcsoljam ki...
+fenti miatt meg se tudom nyitni.
Persze, hogy öngyilkos módban megy.
A közlekedés túl komplex ahhoz, hogy asztal mögül lemodellezze egy programozó.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Szerencsénkre a jóságos Eu újabb kötelezően autókba építendő szarokkal örvendezteti meg a lakosságát:
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/11/14/furcsa_kotelezo_extrak_jonnek_az_autokba/

Kicsit sem veszélyes ez közúton..... Siralmas ez a hülye új világ....

Most nem értem a felháborodás. Már most rengeteg új kocsiban ezek szériafelszereltségek, és nincsen folyamatos szalagcímen az általuk okozott tömegbalesetekről, sőt. A rendszerek a valóságban már rengeteg ilyen balesetet megelőztek vagy segítettek elhárítani.

Egyik rendszer sem lesz önműködő, vagy kikapcsolhatatlan.

Most annyi történik, hogy a biztonsági rendszerek szériaszinten való bevezetését eddig elhimihunizó gyártók is kötelesek beszerelni, de még erre is kaptak bőséges felkészülési időt, mert csak a 4 év múlva bevezett új modelleket érinti (a gyakorlatban a facelift nem is számít ebbe bele).

A csíp kategória árának viszont kétségkívül nem fog használni. Annyira azért nem is elérhetetlen, kb. 6 milliótól már most is vannak full asszisztensekkel ellátott kocsik.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Én meg nem szeretek vezetni, elegem van abból, hogy a 10. Szeretek vezetni sofőr talán megáll q zebránál ha gyalog megyek, de ez se számít, ahogy te se.
Jelenleg még az önvezetés álom, marketing bullshitnak jó. De ha elkészül nem szabad, hogy opció legyen. Ha szeretsz vezetni várni fog a hungaroring

Semmi gond azzal, hogy nem szeretsz/tudsz/akarsz vezetni. Tény és való, hogy nem mindenkinek való autó.. annak ott az önvezető négyesmetró, meg van jó bkv, pontos mávunk, volán társaság. Használd egészséggel őket! ;)

Nem lesz az önvezetésből semmi szerencsére... a világ nem abba az irányba tart.. de ha mégis, az első feltört rendszerű és tömegbe vezetett, meghibásodott és balesetezett önvezető autó/kamion után a kukába dobnák az emberek ezeket a hulladékokat.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
T

Törölt tag 4082

Guest
Semmi gond azzal, hogy nem szeretsz/tudsz/akarsz vezetni. Tény és való, hogy nem mindenkinek való autó.. annak ott az önvezető négyesmetró, meg van jó bkv, pontos mávunk, volán társaság. Használd egészséggel őket! ;)

Nem lesz az önvezetésből semmi szerencsére... a világ nem abba az irányba tart.. de ha mégis, az első feltört rendszerű és tömegbe vezetett, meghibásodott és balesetezett önvezető autó/kamion után a kukába dobnák az emberek ezeket a hulladékokat.
Fordítva ülöl a lovon. A csapatás nem alapjog. A közlekedés igen.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 281
113
Ki találta ki ezt az önvezetés mániát? Miért priorítás? Miért ez folyik minden csapból?

Azért, mert az A8, S osztály, Legend luxus szedánok, többnek kell lenniük, elvégre arra vannak pozícionálva, hogy technikából a mindenkori legjobb legyen belerakva. Műszakilag a gyártó legjobb tudását tükrözik annak, aki ezt ki is tudja fizetni.

Ciki lenne, ha a 20-40 milliós luxuskocsiban is ‘csak’ ugyanaz a technika van, mint a teljesen átlagos kiskocsiban. Márpedig a mostani átlagkocsi is nagyon jól fel van szerelve vezetéstámogató rendszerekkel, így Muszáj nagyot villantani, ami jelenleg az önvezetési képességet jelenti, aztán majd lecsorog a technikai egy évtized alatt az átlag kocsiba is. Ahogy az ABS, légzsákok stb.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Kurfürst

"Most nem értem a felháborodás. Már most rengeteg új kocsiban ezek szériafelszereltségek, és nincsen folyamatos szalagcímen az általuk okozott tömegbalesetekről, sőt."

Egyrészt, elég nagy baj, hogy sok haszontalan vagy idegesítő szar most is alap felszereltség, és nekem ezeket meg kellene venni!
Másrészt egy balesetnél soha a büdős életbe nem magyarázod meg a rendőrnek azt, hogy nem te hibáztál hanem mondjuk az ESP vagy a vészfék asszisztens.
Ezek a való életben lényegében bizonyíthatatlan dolgok!
Nem kívánok senkinek rosszat, de ha például a videóban szereplő Kuga megcsúszik és az a kretén autó megfékezi az ívkülső kereket, a kocsi tulaja meg belerongyol e miatt egy kisgyerekes családba, akkor szerinted ki tudja magyarázni a dolgot? Mert szerintem minden ilyen dolog vezetői hibaként szerepel a rendszerben jelenleg....