Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Ok de mit akarsz a Mercin betiltani? Mert korábban volt egy jól elkülöníthető terület ahol a csapat előnyre tett szert, dupla diffuzor, hajlékony első szárny, ellensúlyos első futómű, F-csatorna, stb.
Ez a Merci csomagban jó. Idén betiltották az időmérős motormódot pont a Merci miatt, észre sem vették. Jövőre DAS-t.
Nos?
Mondjuk semmit. Csak ha látod, hogy a merci motor önmagában 3 s előny körönként, akkor talán hagyni a többieket motort fejleszteni? Nem tudom, biztos semmi bonyolult nincs benne
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 120
14 519
113
Mondjuk semmit. Csak ha látod, hogy a merci motor önmagában 3 s előny körönként, akkor talán hagyni a többieket motort fejleszteni? Nem tudom, biztos semmi bonyolult nincs benne
Na azért nem kell túlozni!
Fejleszteni lehetett csak volt időszak, hogy zsetonrendszer volt érvényben.
De már egy ideje ez sincs, mégsem vagyunk előrébb.
Persze egyszerűbb az elől haladót okolni, hogy miért nincs szorosabb verseny.
 
T

torsen

Guest
Mondjuk semmit. Csak ha látod, hogy a merci motor önmagában 3 s előny körönként, akkor talán hagyni a többieket motort fejleszteni? Nem tudom, biztos semmi bonyolult nincs benne

3s-hez baromi nagy motorelőny kellene. Nem tudom mennyi, de most a 4 gyártó 50-80 Le-n belül van, ami ugye 5-8 %. Ebből a szempontból is érdekes lehet a McLaren esete, akik idén a leggyengébb (nek mondott) Renault-val mentek, jövőre meg, gyakorlatilag ugyanazzal az autóval mert most nem lehet számottevően fejleszteni, de a legerősebb(nek mondott) Mercedessel. Ha 3 s-t fejlődnek bárhol is, hát... a nyitó osztrák futamon, ahol legnyitottabb volt az olló Hamilton és Latifi között 2,8 mp volt. (és mindketten Merci motorral mentek) A jobbik McL 0,8 -ra volt Hamitól. Innen nem lehet motorerőből 3 mp-t fejlődni.

Ha a többieket hagyod fejleszteni, a Mercit meg nem, akkor mi ebben a verseny? Olyan mintha 10000 méteres síkfutásban az utolsó egyenesre ráfordulva meg kellene állni és bevárni a többieket. A Merci abban a pillanatban kiszáll. Hát már írtam, ez nem márkakupa, ez konstruktőri verseny. Jó kocsiban kétbalkéz is elől van (nekem példa erre Bottas), jó kocsiban balfaszka is hátrébb van (Albon), szar kocsiban a zsenike is leghátul (Russell). Ezt kell tudomásul venni, és így kell ezt nézni.

Egyébként brutál dolgok vannak a szabálykönyvben. Ha valaki egyszer végigrágja, meglepődik. Olyan mondat pl. hogy a szelepeknek kereknek kell lenniük (WTF???). 2005 -ben tiltották be az 5-nél több szelepes motorokat (ma 4 lehet). A (talán) 2011-ben leírt szabály szerint a befecskendezési nyomás max. 500 bar. (akkoriban egy TSi motorban 130 bar volt!) A mérnök agya mindig elszáll az adott keretek között!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Ez a gyökér se tudja, hogy nem cirkuszban van, hanem az utakon...

Én ugyanígy kivagyok a forgalomban recuzóktol is. Kedvencem, mikor felvesz egy fekete pólót, aztán ott szenved 60 centi magasan, az ember meg vegye észre.
A háromkerekű meg főleg rohadjon meg. Az a szar megy mint a villám, a paraszt meg nyikorog, hogy nem fér el tőled a biciklis úton, emelkedőn meg te nem tudod megelőzni, mert elfoglalja az egész utat. Ja ugyanitt baszódjon meg az összes utánfutós is.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 112
113
Hpasp

"Csak éppen töredék fogyasztással gyorsabb a mai."

Nah ez az a szempont ami nagyon érdekel. :D:D:D
Jobban fogyasztanak a mai F1-s autók. Szuper. Szerintem írok az FIA-nak, hogy jövőre versenyezzenek Priusokkal :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 120
14 519
113
Abu Dhabiban Alonso körbevitte a 2005-ös Renault. A brutál hangtól eltekintve is szembetűnő a jelenlegi autókhoz képest mekkora a különbség, pedig "csak" 15év van a két kocsi között.
formula-1-abu-dhabi-gp-2020-re-2.jpg



Hamiltonnak is bejött a hangja...
 
M

molnibalage

Guest
Érdemes megnézni az fb kommenteket :) kávé helyett
Van néhány idióta, de többségében én azt látom, hogy nem látnak ebben kivetnivalót.
De azon fogtam a fejem, amikor az egyik marha azon jajveszékelt, hogy akkor már ha csak érinti majd a kerék a záróvonalat, akkor is jujmilesz itt.
Nem érti meg ez miről szól.

Én 100%-ig támogatom. Mindnekihez olyan nyelven kell beszélni, amit megért. Ha rajta lesz felvételen és a yard feldugja a seggébe a gumibotot, akkor majd abból.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 516
10 096
113
Van néhány idióta, de többségében én azt látom, hogy nem látnak ebben kivetnivalót.
De azon fogtam a fejem, amikor az egyik marha azon jajveszékelt, hogy akkor már ha csak érinti majd a kerék a záróvonalat, akkor is jujmilesz itt.
Nem érti meg ez miről szól.

Én 100%-ig támogatom. Mindnekihez olyan nyelven kell beszélni, amit megért. Ha rajta lesz felvételen és a yard feldugja a seggébe a gumibotot, akkor majd abból.

Ez egy nagyon kétélű fegyver ám, sok görény találna életcélt a feljelentgetésben. Szabályt meg mindenki szeg, szándékosan vagy tévedésből. És a szándékosan megszivatott előzőnél nem az a hibás, akinek félrement az előzése, de a kamerán ez nem fog látszani. A büntetőfékező az egyetlen kivétel, azt lehet feljelentgetni mert bűnöző tahó.
Na meg a jobbról előző mellett kellene büntetni azt is, aki indokolatlanul nem tart jobbra. Na meg aki akadályozza a forgalmat, mert túl lassan megy és szabálytalan előzések sorát váltja ki.
 
M

molnibalage

Guest
Ez egy nagyon kétélű fegyver ám, sok görény találna életcélt a feljelentgetésben. Szabályt meg mindenki szeg, szándékosan vagy tévedésből. És a szándékosan megszivatott előzőnél nem az a hibás, akinek félrement az előzése, de a kamerán ez nem fog látszani. A büntetőfékező az egyetlen kivétel, azt lehet feljelentgetni mert bűnöző tahó.
Na meg a jobbról előző mellett kellene büntetni azt is, aki indokolatlanul nem tart jobbra. Na meg aki akadályozza a forgalmat, mert túl lassan megy és szabálytalan előzések sorát váltja ki.
A nyilvánvaló durva kirívó szabálysértések miatt kell a kamera. Ezeket fel lehet ismerni.

https://forum.htka.hu/threads/autó-...eGqSphEH-CeeDQ9FX_HxAwRW-zJm5wqoM#post-620573

https://forum.htka.hu/threads/autó-...gcaDkzDlgwgaxarWhUrTUHUAbsc-1u2kU#post-602853

https://forum.htka.hu/threads/autó-...1gkeRoImAmw8mieRdG-3MtLSWgQW7MEdc#post-766442

Itt nincs mit vitatni és mérlegelni.

Ezért veszek majd hamarosan én is kamerát majd. Elegem van a köcsögökből az utakon. Megkapják, ami jár.

Ma is egy saroknál 8 embert láttam, akitől jogsit el kellett volna venni kettő lámpaváltás alatt. A Mester-Ferenc körút sarkán. A Körúton behajtottak a kereszteződésbe, nem tudtak kijönni, de a járdára is talán picit felhajtva dudával nyomultak. Aztán mikor végre elindult a másik sor a 4-es vili elé is HÁROM kocsi hajtott bele a full pirosba. Úgy, hogy az utolsó a lámpa előtt állt már. A következő váltásnál ugyanez.

De a Deák térnél is láttam két barmot, aki kvázi bennmaradt a kereszteződés közepén és visszatolatni sem volt eszük csak 20 sec duda után.
Ezeket mind ki kell vágni az utakról. Nem valók oda.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szabályt meg mindenki szeg, szándékosan vagy tévedésből.
Bevallom ez az az érv amivel nem tudok mit kezdeni. Ha benézed és elkap a yard akkor bazmegolsz, de elrontottad. Ha viszont direkt csinálod akkor legyen már gerinced, és vállald már be.
És a szándékosan megszivatott előzőnél nem az a hibás, akinek félrement az előzése, de a kamerán ez nem fog látszani.
Mármint amikor gyorsít mellette? De az látszik a kamerán
A büntetőfékező az egyetlen kivétel, azt lehet feljelentgetni mert bűnöző tahó.
Meg az index nélkül cikázgatók, meg a városban 120al csapatók, meg az autópályán seggedben tolók. Meg hosszan sorolhatók.
Na meg a jobbról előző mellett kellene büntetni azt is, aki indokolatlanul nem tart jobbra.
Egyetértek, de ez is látszik a kamerán.
mert túl lassan megy
Basszus hogy lehet túl lassan menni? Honnan tudod, hogy nem indokolt a sebessége? De amúgy is falra mászok ettől. 90es úton a 70 NEM INDOKOLATLANUL lassú. És szabálytalan előzést nem lehet kikényszeríteni. Ha meg 30al megy az idegesítő, de az megint csak látszik a kamerán, és ugyan csak meg fogja kérdezni a beküldőt a yard, hogy ugyan fiacskám mi is volt az indok?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Basszus hogy lehet túl lassan menni? Honnan tudod, hogy nem indokolt a sebessége? De amúgy is falra mászok ettől. 90es úton a 70 NEM INDOKOLATLANUL lassú. És szabálytalan előzést nem lehet kikényszeríteni.


M0-ás, legbelső sávban 60km/h és az anyósülésről vigyorogva filmezi kézi kamerával, hogy őt jobbról előzik?
Mert velem megtörtént.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and nyugger

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 516
10 096
113
Basszus hogy lehet túl lassan menni? Honnan tudod, hogy nem indokolt a sebessége? De amúgy is falra mászok ettől. 90es úton a 70 NEM INDOKOLATLANUL lassú. És szabálytalan előzést nem lehet kikényszeríteni. Ha meg 30al megy az idegesítő, de az megint csak látszik a kamerán, és ugyan csak meg fogja kérdezni a beküldőt a yard, hogy ugyan fiacskám mi is volt az indok?

Erre mondom, ha 12 döhös ember jön mögötted, akor túl lassan mész. Azon is mindig mosolygok, mikor tükörjégen megyek annyival, mint az "átlagschumacher" verőfényes nyári napon. Na meg mi van azzal, aki siet? Pl. mert bevitték a gyerekét kórházba? Vagy csak nagyon rájött a vizelhetnék és nincs susnyás vagy WC elérhető közelben? Vagy bukik pár millát, ha elkésik. Na az lehet megy árkon bokron át. Mert emberből van.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
A "túl lassan menés" akkora tévhit, hogy simán mennek 90-nel éjjel országúton, mert "annyival lehet", sőt: ismerek olyan embert, aki ilyenkor levillogja a hetvennel poroszkálót. Pedig az átlag és jól beállított tompított fény nem világít olyan messze, hogy reakcióidővel-fékúttal a 90-nel az éjszakai országúton. Azaz pont a 70 lenne a KRESz szerint elvárt magatartás. Pláne szar úton. Pláne vadon élő állatok közelében. Pláne bontószökevény autóval. Szar gumikon. :)